Jump to content

Moto Zajednica

CB 500X novi

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4457 postova
4 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

... Uh... 

Da definišemo najlepše zvukove motora svih vremena:

1. CBX1000 šestak sa marving izduvom

2.  RSV4 aprilia i SC project izduv... 

3. R1 BIG BANG 

 

Ja bas ne volim taj R1 big bang... kao da nije 4 u redu... Al razumem da to neko voli.

 

Meni je VFR bio kul sa Scorpionom bez db killera, ali opet nije kao redna 4. 

 

Meni najbolji zvuk ima ZXR250.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda CB500X 2023.

Drugari, opet se vraćam na redovne servisne intervale i situacija u Nišu, CarBox ovlašćeni servis, je sledeća.

Motor sam kupio pre skoro 4 meseca i prešao sam do sada oko 7600km. Prvi servis sam radio na 1200km i tada su mi u servisu rekli sledeći je na 6000km. Pošto nisam ni gledao u servisnu knjižicu pre toga primio sam tu informaciju i toliko.

Međutim, ovde na forumu sam pročitao da je servisni interval 1000km pa na 12000 ili na godinu dana. Nisam nešto razmišljao o tome ali sam na 6500km yvao servis da pitam nešto oko dodatne opreme i u toku razgovora smo se dotakli i servisa. Čovek sa kojim sam se čuo rekao mi je da je obavezna zamena ulja na svakih 6000km bez izuzetaka dok je motor u garanciji. Ne znam šta su vama rekli u servisu ali meni podvukli debelom olovkom da je obavezan servis kako su mi rekli ili gubim garanciju.

Taj drugi sam uradio na 7050km i opet su mi rekli, sada u šali, vidimo se novembra na 12 000km.

Potreban mi je jedan savet. Prilikom pranja motora video sam da gotovo nemam više antifriza u onoj beloj posudi. NIje mi jasno kako sam servis radio pre nešto više od nedelju dana i da to nisu dopunili? Gledao sam da nisam izbušio negde po šumi ali nema nigde da curi, mada boca je skoro pa prazna. 
Nego, da li mogu da dosipam neki plavi antifriz pošto sigurno sipaju HP Coolant Homdim ili da idem u servis? Mada kakvi su naplatiće mi ponovo usluge servisa 3000din da mi dosipaju antifriz. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Meni je receno da je na 6k inspekcijski da se provere tecnosti, zvao drugara da mi zakaze, kaze vec imas 6k, reko vec, kaze ok to ide brzo samo provere motor, trećeg idem pa cu videti sta kazu tacno. 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Koji bi bio razlog da ostanes bez antifriza? Pretpostavljam da si nivo gledao sa ugasenim motorom i na centralnom stenderu? 

Meni u NS nisu rekli nista, sto se tice narednog servisa...:lol3:

 

Servisni intervali: 

Screenshot_20230924_201717_Chrome.thumb.jpg.d6597de2f1e1922ac2d9325ba0dddda9.jpg

Promenio član Rider000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda CB500X 2023.

Nije mi žao za ulje ono čuva motor i to nije problem, ali me nervira samo to što u zvaničnom ovlašćenom servisu u NI, BG i NS ne važe ista pravila.  

 

Kada sam primetio da nema antifriza bio je na zadnjem štenderu, ali sam posle toga motor spustio i izravnao, sačekao neko vreme ali i daklje se ništa u boci nije pojavilo više on onoga što je bilo. I palio sam ga čak na 4-5min ali ništa. Prosto mi je neverovatno da u servisu ovo nisu primetili ili da se meni posle toga nešto desilo.

 

Ne preporučuje se mešanje sa demineralizovanom vodom, barem sam tako pročitao, već da se dosipa original Hondin HP Coolant koji naravno nigde ne mogu da kupim. Ništa, sutra ću da zovem servis pa ću da vidim šta će da kažu.

 

Inače, u mom korisničkom uputstvu pise da je na 6000km provera "Crankcase breather".

Promenio član ctxorka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda CB500X 2023.
7 minutes ago, aspirinikus said:

Ako ti fali mislim da imam da ti dam da dosipaš

Hvala!
Sutra zovem servis pa ću videti šta kažu i javljam se ako baš bude trebalo. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1570 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Stvarno mislite da honda pravi svoj antifriz?

Kupi na pumpi g12 razblazeni i dodaj.

 

Na novoj yamahi je poceo negde da mi curka antifriz posle prvih 50km, zvao servis (platner) rekli mi dolivaj pa cemo videti na prvom servisu na 1000km, verovatno je neka glupost, dotegli selnu na prvom servisu i sve ok.


Na CF-u je posle 100km pao antifriz ispod minimuma, to su i napomenuli da ce pasti i da dodam, verovatno u fabrici sipaju a agregat mora malo da radi da bi razvrteo i napunio ceo sistem, mozda je to i kod tebe bio slucaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

@ctxorkaNisi jedini, proverih antifriz jutros. Ista prica, na minimumu.

 

Kako god da ubacim sliku, forum je okrene naopako...

 

Zvao ovlasceni servis, kazu dodjite jedan dan da pogledamo da ne curi negde... Ne curi nigde...

U Honda grupi na FB kazu da je vec poznata stvar da dodju iz fabrike sa niskim nivoom antifriza...

20230925_150900.jpg

Promenio član Rider000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Bio bi negde trag da curi, cisto sve kao suza... Pisali su u grupi na FB da iz fabrike tako izadju, a naravno ovlasceni servisi taman posla da pogledaju nivo antifriza... U svakom slucaju sutra treba do servisa da skoknem da pogledaju i dopune pa ce vidimo...

Moj motor ima 1500km na satu...

Edit:  Dobio sam vise istih odgovora sa pomenute grupe na fb, kazu svi da je i kod njih nivo antifriza bio isti, samo se dolije zerica antifriza i bude na ful...

 

Promenio član Rider000
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda CB500X 2023.

Kupio sam litar "Hondinog" antifriza i dosipao jedno 200ml otprilike. Sada ću da pratim šta se dešava. 

Inače, u servisu se isčuđuju i kažu da sam prvi koji je prijavio ovako nešto. Inače, platio sam 850 dinara litar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
On 24. 9. 2023. at 9:59, ctxorka je napisao:

rugari, opet se vraćam na redovne servisne intervale i situacija u Nišu, CarBox ovlašćeni servis, je sledeća.

Motor sam kupio pre skoro 4 meseca i prešao sam do sada oko 7600km. Prvi servis sam radio na 1200km i tada su mi u servisu rekli sledeći je na 6000km. Pošto nisam ni gledao u servisnu knjižicu pre toga primio sam tu informaciju i toliko.

Međutim, ovde na forumu sam pročitao da je servisni interval 1000km pa na 12000 ili na godinu dana. Nisam nešto razmišljao o tome ali sam na 6500km yvao servis da pitam nešto oko dodatne opreme i u toku razgovora smo se dotakli i servisa. Čovek sa kojim sam se čuo rekao mi je da je obavezna zamena ulja na svakih 6000km bez izuzetaka dok je motor u garanciji. Ne znam šta su vama rekli u servisu ali meni podvukli debelom olovkom da je obavezan servis kako su mi rekli ili gubim garanciju.

Taj drugi sam uradio na 7050km i opet su mi rekli, sada u šali, vidimo se novembra na 12 000km.

Bas cudno, ja sam kod njih radio prvi servis na crf300l na 1000 km kao sto pise u servisnoj knjizici, rekli su mi sledeci je na 12.000 km ili na godinu dana, takodje kao sto pise u servisnoj knjizici. Nesto mi  je nemoguce da oni mogu da zahtevaju cesce servise nego sto je proizvodjac predvideo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

CB500X stariji model, okacio u grupu covek. Kaze da nikad nisu stelovani ventili, sto prijavljuju i drugi sa 200k dva puta otvarali da steluju ventile i bili su u toleranciji... :jee:

Cekamo da vidimo ove novokomponovane kineze sa ovom kilometrazom. :)

FB_IMG_1695710729898.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB500X

Pozdrav svima!

 

Postao sam vlasnik Honde cb500x pre par dana, citao sam ovde temu od pocetka do kraja pa reko da se pridruzim vama i razmenim iskustva.

 

Vozim motor 10ak dana sve gradska voznja 80%, za sada sam zadovoljan osim par stvari....Klizim niz sediste non stop a i suvozac. (Mislim da cu morati da prepravljam) , drugo ja sam visok 180cm i lagano upravljam njime, nije frka ali su mi kratke ruke i cesto osetim da sam previse oslonjen na njih, razmisljam da stavim nastavak i malo podignem korman. Jel imao neko slican problem? 

Inace ovo mi je prvi motor, u automobilizmu sam dugo i promenio sam brdo auta ali motor prvi. 

 

Jedna dopuna, manjak antifriza u Hondi, tako dosao iz Delte. Neverovatno. 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Cestitam! Da se lepo i bezbedno vozis :)

I moj je dosao sa manjkom antifriza, ovi iz ovlascenog nisu obratili paznju... Nije pravilo problem al eto... Dolili su 1dcl i to je to.

Ja sam citao da su se ljudi zalili da klize napred na rezervoar, ja takav problem uopste nemam. Ne znam da li nosite moto-pantalone? Ja sam u njima uvek, materijal je sam po sebi takav da ne klizi po sedistu...

Sediste cu ja odraditi kod Srdjana, malo mi je tvrdo pa me gluteusi bole, nekad posle 1h, nekad posle 2h voznje, prodje cim ustanem al eto...

 

Moze ovako kao na slici, mada bih ja radije zadrzao izgled kakav jeste, samo bih ubacio penu, da omeksa malo.

Screenshot_20230926_194543_Instagram.thumb.jpg.47a13fac43f58be6a456f1c65209aab8.jpg

 

 

Dodao sam Grip Puppies na rucke bas danas. Stiglo iz Engleske.

20230927_140950.thumb.jpg.535faa65aca0a6c80ef3751ceb2653aa.jpg20230927_140943.thumb.jpg.43b63b7aafa54abeed0927c1516a2c62.jpg

 

Samo ne znam da li ima veze sto kvacilo sad ne mogu da pritisnem 100%, jer su drske sad dobile na sirini? Moram li stelovati rucicu?

20230927_170714.thumb.jpg.f99e25995353529a0c1e74f5b6883874.jpg

20230927_170443.thumb.jpg.57addd3a1443622cdd4e01f0c0ca0a05.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB500X

Hvala!

 

Sediste mi je vec nudjeno isto to od Srdjana, kontaktirao sam ga ali ovaj uzgled mi nije nesto. Ali nije lose investicija, kontam da je sire malo od fabrickog i da nece boleti zadnjica. 

 

Rucice su odlicne, ja sam mislio da stavim da se malo resim vibracija...Kvacilo i ne moras do kraja da stiskas...al sad ne znam koliko je debelo sad. Ja stiskam kvacilo sa dva prsta, nikad do kraja.  Splasnuce taj sundjer vremenom malo valjda...Koliko kostaju i gde si uzeo? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

@makussI ja sam stavio da se resim vibracija, nisu jake al kad vec mogu da ih eliminisem sto da ne...

Ja sam se cuo sa Srdjanom i rekao mu da zadrzavamo fabricki izgled samo da dodamo pene, da sediste bude mekse i naravno napraviti kompromis po pitanju visine sedenja, jer logicno sto je sediste mekanije vise se utone u isto, samim tim i visina sedenja je manja, ja ne bih nize isao, ovako mi je taman.

 

Nije neka ogromna razlika u precniku sa i bez Grip Puppies-a al reko otkud znam da l moze da naskodi sta sto rucica kvacila ne ide bas 100% do kraja kad se stisne. Moze se saltati i bez kvacila u malo vecim obrtajima, probao sam jedared, sve ok. :)

 

Bejahu negde oko 20tak eur, na Ebay-u. 

Mogu ti pustiti link u PP ako ti treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)
4 hours ago, makuss said:

razmisljam da stavim nastavak i malo podignem korman. Jel imao neko slican problem? 

 

Da, isto sam se vise naginjao napred (184cm sam), uzeo sam Motec risere (20mm), nemoj vise jer kablovi su taman za ovo. I malo podesi ugao kormana prema sebi da ti bude blize.  Takodje ako sediste budes radio (Ja sam uradio u Zrenjaninu), nemoj praviti da bude vise jer ces biti jos dalje onda, i najbolje da je ravno bez nagiba. Imao sam voznje i po 650km u cugu (12+ sati), dosta je ok ovako.

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB500X

Znaci nisam jedini...ruke me bole svaki dan. Rekoh nije valjda ovo normalno...Da, sediste samo ravno da bude. Nisam jos vozio auto put, kakav je za duza putovanja? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja