Jump to content

Moto Zajednica

CB 500X novi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

@BlackenedJesi menjao izgled sedista ili? :)

Mene samo pedu boli nista vise. Nisam primetio da su mi daleko ili nisko rucke...

Promenio član Rider000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Trudio sam se da ostane slicno iako je malo materijal drugaciji (kao imitacija koze je i ne klizi)

 

 

IMG_6257.JPG

IMG_6697.jpg

Promenio član Blackened
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Meni je sve okej sa fabrickim sem udobnosti. Vozio maxi skuter pre ovoga, pa navikao na udobno sediste.

 

Sto se tice kofera i ja cu komplet Shad-ove. 

Centralni 44L i dva bocna 23L i nisu skupi naspram ostalih.

Ne izgleda lose i bocni koferi su siroki koliko i korman...

FB_IMG_1694639940529.jpg

FB_IMG_1694639945195.jpg

FB_IMG_1694639942956.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Pise :) Shad SH58X (ima 46l-52l-58l podesavanje), odlican, moze stati sta hoces. Ne volim bocne, ovako mi najbolje, jedan veliki i gotovo. Eventualno stavim jos ranac na ledja ili stegnem gurtnama ako je duzi put.

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

@makussSve razumem ja sam 2 nedelje mozgao dok nisam prelomio... Bukvalno sam uvece sanjao kako stavljam kofere na motor... Degen. 

 

Neki su pominjali kako CB500X nije za offroad. Mnogi klipovi na YT to demantuju. Naravno ovde je u pitanju ozbiljno iskustvo vozaca. Ja ne znam ni po ravnom da vozim.

Nije ozbiljan offroader, ali je ipak devojka za sve. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

@Sharky - AlexUpravo to kolega. 

Citam bas tako po forumu, ovima smeta ovo, onima ono, bez 3 kofera i bar 1000 kubika ni do radnje... A ljudi i sa 125cc obisli svet, formula je volja, kad imas volju sve se moze...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Bas tako, mozes i skuterom blazi offroad, glavni problem je ne udariti od dole motor, na to paziti i ok je. Tezina je super, kontrola takodje, kad se zaglavim u blatu mogu da okrenem motor u mestu, nogama se isto moze izvuci sa nezgodnog terena. Da je samo malo jos visi ali ok, zato lezi jako lepo na putu i u krivinama. Za sve je po malo :).

Promenio član Blackened
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB500X

Ja ga mucim po nekim brdima i  savrsen je za to cini mi se..Mnogo klipova ima o njemu na off-u...A i ljudi bas dobro voze :)

 

A sta kazete ljudi, kako se vozi na auto putu? Koja brzina mu prija? Ima li previse vibracija? Nikako da probam.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Ja nisam izlazio na autoput, prvenstveno jer me bas smara voziti njime. Inace je na 120km/h okej, vozio sam par puta na pravcu ovde u Vojvodini gde nema krivine na vidiku niti iceg drugog okolo...  Ocekivati da peglas 140-150km/h po autoputu 6h je po meni previse za ovaj motor. 

Mozda Honda to i moze, opet je isti agregat u R i F modelu, a to se ne vozi nezno... Al opet mi nije za to nekako...

 

Na 105km/h naglo pocnu vibracije, tacnije tu blizanac ulazi u prirodnu rezonancu, odmah posle toga se smiruju vibracije, prisutne su ali nista specijalno, pogotovo ako nosis opremu, rukavice i cipele/cizme...

 

Mali update:

Imam u blizini neko izletište, ugl. lepa offroad stazica za vezbanje ima i zahtevnijih delova. 

Reko' ajd' da svratim da probam kako ide. 

Osecaj je: 

(1).jpeg.462a5a33221d9959e0f25ba750a59bce.jpeg

 

Evo i koja sličica: 

1000014847-02.thumb.jpeg.c54164f6f5b88f0aee2f5fcb127dd296.jpeg1000014853-01.thumb.jpeg.20dfd15ef333660685e3725d219157be.jpeg1000014845-01.thumb.jpeg.a0837280b3d6c692202f9a51d48226ab.jpeg

 

Promenio član Rider000
  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Ne smem da odam, onda ce mi se navaditi forumasi sa kvadovima i kroserima ovuda i devastirati stazu... :jee:

Salim se, tu kod Crvenke 3-4km ako vas put nanese jav'te se. Lep je pejzaž, obzirom da je u Bačkoj... 

Screenshot_20230928_172731_Instagram.thumb.jpg.85b7d6198b0f689809ce85620967af28.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Zenica, Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: Honda NC 750x DTC, Honda CB 650 f, Honda CB 500X

Do sada predjenih 7500 km, motor odlicno ide, potrošnja minimalna 2.8 l, ukoliko se vozi autoputem zna izaci i na 4l. Jedini nedostatak je tvrdo sjediste. Odradjeni servisi na 1000 i 6000. Promjenjeni filter i ulje placeno 100 eura po servisu. Najduze putovanje 1830 km Zenica, sh 20 Skadar, sh 8 do Ksamila u 4 dana. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Sto ne uradis negde sediste, Mozes zadrzati slican izgleda, samo bar stavis memorijsku penu i izravnas. Bice mnogo bolje. Za duze voznje mi je fabricko bas bilo problem, nisam mogao da sedim na stolici :). Sada nemam problema i ceo dan kada vozim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Ima ljudi koji kazu da im je super udobno na sedistu,valjda zavisi od oblika i gabarita zadnjeg trapa :lol: 

Zaboli posle sat, dva, cim ustanem prodje bas brzo. 

Ja cu odraditi kad se zavrsi sezona, nije mi hića... Sad pitanje je koliko ce mekše sedište uticati na visinu sedenja? Ne bih tu ništa menjao...

Je l ugradjivao ko onaj OEM 12V prikljucak? 

Screenshot_20231003_135310_Chrome.thumb.jpg.b25b55b22434ed6c551b144ab7af40da.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Ugradio sam u Hondi 12v socket, bas je zgodno za duze voznje,  navigacija cesto radi, a i muziku, da ne razmisljam o powerbank-u itd... - jos sam i deflektore za vetar narucio (za noge, 08R71-MKP-J80), danas cu otici da ih ubace, valjda sluze necemu, ne izgledaju lose.

Promenio član Blackened
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Evo ugradjeni, 8300din, malo skuplje mada tesko ispod 50e se mogu naci u inostranstvu, ovako ih i ugrade.

Blokira vetar naspram kolena, ne duva nista sada, tek dole kod zglobova osetim. 

 

 

IMG_6751.JPG

IMG_6748.JPG

IMG_6750.JPG

IMG_6749.JPG

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Okej su skroz... I ne primecuju se sa strane skoro...

Koliko te izasla ugradnja 12v socketa kod Stojanova?

Kakvi su ti utisci s Givi-jevim crash barovima do sada? 

Negde sam citao da su se ljudi zalili na jako velike vibracije zbog istih.

Ja cu staviti najverovatnije Motech, diskretniji su mi. Planiram to uskoro kao i Motech Cobra stitnike za ruke.

 

Ja uzeo u Pontis-u one grejace za noge, nije losa stvar. Ne moram donji aktivni ves nositi i kuvati se kad sidjem negde s motora... 

FB_IMG_1695054647255.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB500X
Pre 21 sati, Rider000 je napisao:

Ima ljudi koji kazu da im je super udobno na sedistu,valjda zavisi od oblika i gabarita zadnjeg trapa :lol: 

Zaboli posle sat, dva, cim ustanem prodje bas brzo. 

Ja cu odraditi kad se zavrsi sezona, nije mi hića... Sad pitanje je koliko ce mekše sedište uticati na visinu sedenja? Ne bih tu ništa menjao...

Je l ugradjivao ko onaj OEM 12V prikljucak? 

Screenshot_20231003_135310_Chrome.thumb.jpg.b25b55b22434ed6c551b144ab7af40da.jpg

Ja sam narucio 12v i rol bar i centralni stender u delti al jos uvek ne stize...Ima mesec dana. Inace sam se lomio za ove bocne zastite od vetra, nisam uzeo...Al moze se uzeti, nije losa stvar (Ako radi)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)
5 hours ago, Rider000 said:

Okej su skroz... I ne primecuju se sa strane skoro...

Koliko te izasla ugradnja 12v socketa kod Stojanova?

Kakvi su ti utisci s Givi-jevim crash barovima do sada? 

Negde sam citao da su se ljudi zalili na jako velike vibracije zbog istih.

Ja cu staviti najverovatnije Motech, diskretniji su mi. Planiram to uskoro kao i Motech Cobra stitnike za ruke.

 

Ja uzeo u Pontis-u one grejace za noge, nije losa stvar. Ne moram donji aktivni ves nositi i kuvati se kad sidjem negde s motora... 

 

- 12V socket  je 3600din, samo se ne secam da li su ugradnju naplatili jos, moguce jos 1000din ugradnja. Ali proveri.

- Givi lepo izgleda, i deluje da dobro stiti bas. Kao da sam primetio malo jace vibracije preko 6000 obrtaja ali nista strasno, navikao sam, i ovako motor ima malo vibracije pa mi tesko da uporedim po secanju, meni je prihvatljivo/zanemarljivo (eventualno mozda dotegnuti, staviti gumice neke ako bas hoces). A Motech samo dole pokriva, i slabiji je. Ako vec hoces dobru zastitu bolje Givi. Givi mozes odvojeno gornje i donje, oko 250e je komplet, donji par je oko 120e, to su  (TN1171 + TNH1171). 
 

Promenio član Blackened
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja