Jump to content

Moto Zajednica

Tehnički pregled

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Danas registrovao auto u Ns, prosao sve ok, ali platio tehnicki 7500din. Dobio dva fiskalna, jedan na 6000din, a drugi 1500din, priprema dokumenata. Jos gledam SAT emisiju u nedelju i rece covek 6000 najvisa cena. Malo zbunjen...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R
Pa i jesi platio 6000.
Ovih 1500 je usluga registracije.
Kakva usluga? Auto na mom imenu, nista se nije menjalo, mislim na saob.tablice, i to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Izrada uplatnica i uplata u tvoje ime. 
Po pravilu bi ti trebao da uradis tehnicki, onda odes u osiguranje i uradis obavezno osiguranje za registraciju, pa popunis potrebne uplatnice i uplatis gde moze, ocitas saobracajnu i odstampas.

Sa svime time odes u SUP, ako je guzva (a uglavnom jeste) sacekas i predas tj zavrsis registraciju i dobijes nalepnicu.

Tako izbegnes tih 1500 din, sad vidi sam sta ti se vise isplati. 
Mada slazem se da je 1500 mnogo.

Ja sam u AMS-u zavrsio sve sto mi je trebalo za sup i naplatili mi 300 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Da, uvek se to placalo kao usluga. Mada sam skontao Alvirovica da je plafon 6000. I na toliko dobijas racun. Ne bitno. Plati i vozi, kao i obicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Vlada Srbije je u februaru donela odluku o propisivanju najniže i najviše cena tehničkog pregleda. Za putnička vozila min. je 3.070 a max. 6.020. Za motocikle min. je 2.120 a max. 4.120

 

Primer iz Zaječara od pre neki dan:

Pozovem tri tehnička pregleda u gradu koji rade motore i pitam za cenu samo tehničkog pregleda. Na dva mesta 4100 a u Dunavu 3000

Zašto bih bacio 1100 din??

Cene osiguranja su tu negde skoro iste kod svih kuća.

Uplatnice hvala bogu znam da popunim i sam. 

Fotokopiju lične karte i da ne pominjem. 

Čekanje u redu?? Ma kako da ne, samo da ne dam 1500 din da ne bih eventualno čekao neki minut u redu.

 

Mlađi verovatno i ne znaju za vreme pre famoznih "Agenciija za registraciju" ali nekad se baš tako i registrovalo vozilo. Uradiš tehnički, kupiš polisu, uplatiš takse i odeš do SUP-a.

 

Ovi što su prezauzeti, neće da čekaju, imaju para za bacanje, neka plaćaju. I treba da plaćaju.

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

U mom mestu je skoro nemoguce licno registrovati vozilo u supu, jer svaki predstavnik agencije ceka sa po 10 predmeta, a ima agencija koliko hoces. Mozda bi i stigao na red ako bi dosao ujutru, pa sacekao red do popodne, samo sto niko nece da izdangubi ceo dan za 1500 provizije agencije, tako da obicnih ljudi u redu i nema. I ranije dok nije bilo agencija toliko sam se danima spremao psihicki za registraciju, jer se uvek cekalo po par sati - velika opstina, a samo dva saltera za registraciju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 7 sati, ekozelj je napisao:

Ovi što su prezauzeti, neće da čekaju, imaju para za bacanje, neka plaćaju. I treba da plaćaju.

nije bas sve ovako crno belo,za tvoju informaciju vecina ljudi ne radi u drzavnoj firmi i ne mogu do 14 sati(do toliko radi sup u SM npr) da izadju sa posla i bleje 8 sati u redu i sad je to kao normalno da njima treba jebati mamu i naplatiti im sve,ili da uzmu godisnji ili slobodan dan da registruju kola.

Nemaju svi para za bacanje i nemaju svi vremena da potrose dan na nesto kao sto je registracija.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Radim dva posla svaki dan, i nemam vremana da se vucem po redovima i po supu, upravo sto kaze kolega. Ko ima vremena da bleji po nasim azurnim drzavnim institucijama, samo napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

To za papire su uveli sad sa ograničenjem cene tehničkog, ranje sam uvek plaćao samo tehnički i uplatnice koliko izađu... 

Kod mene u SUP-u agencije mogu da predaju po 1 predmet kada dođu na red, pa onda opet na začelje.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ranije su agencije za registraciju dobijale 40% od osiguranja, i ama baš ništa nisu naplaćivali za svoj rad, bar kod mene.

Bukvalno, jednako me je koštalo ako odem i sam sve radim, ili odem u agenciju, dam saobraćajnu, kopiraju mi ličnu, kažem trenutnu kilometražu auta, i to je to.

Sve bude gotovo kasnije popodne - ako sam došao u agenciju ujutro, onda isti dan, ako sam došao popodne, onda sutradan.

Nijedan moj auto nije video tehnički cca 15god - moji su bili ispravni (zbog mene i moje porodice), ali svi znamo šta se sve registrovalo tako...

Kad su uveli slikanje na tehničkom i ograničili provizije na osiguranje, tad je tehnički postao stavka...

Ja lično bih i mogao da stanem u red i čekam, ali mozak odbija. Bukvalno, imam problem sa stajanjem u redu - dok se red(ovi) kreće, i nekako. Ali, kad iz nepoznatih razloga zastane na 10-20-30 min (redovna pojava u svim redovima u kojima sam duže čekao), prokuvam, i odem. Nisam sposoban da čekam i dalje.

Ne znam koliko će me koštati to na sledećem tehničkom, do sad nije bila stavka za sebe (nisu mi ništa dodatno naplaćivali), ali skoro videh da je tehnički gde sam do sad išao zatvoren, tako da bi moglo i to da me snađe.

 

Inače, neko gore spomenu da MUP radi do 14h - kod mene (MUP Barajevo) rade do 7 ili pola 8 uveče, i subotom do 2-3 popodne - mislim da svi beogradski tako rade, a znam da je Ljermontova jedno vreme radila radnim danom do 22h.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 1 sat, zaludan je napisao:

Inače, neko gore spomenu da MUP radi do 14h - kod mene (MUP Barajevo) rade do 7 ili pola 8 uveče, i subotom do 2-3 popodne - mislim da svi beogradski tako rade, a znam da je Ljermontova jedno vreme radila radnim danom do 22h.

Ja sam uvek pizdeo sto drzavni sluzbenici kojih ima uvek u visku ne rade u dve smene da bi se prilagodili svojim klijentima od kojih primaju platu,nego ceo narod mora da steluje zivote po lezilebovicskim stranackim gmazovima po drzavnim salterima.

Ako je u BG do 10 uvece to je ekstra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ja živim 30 km od Barajeva i sve papire radim u Barajevskom MUP-u, spojim posao i zadovoljstvo što bi rekli.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 22 sati, zaludan je napisao:

Ranije su agencije za registraciju dobijale 40% od osiguranja, i ama baš ništa nisu naplaćivali za svoj rad

Sada iznosi 5% kada se na to doda prisilna zamena kompletne opreme i ogranicavanje cene teh. krajnji rezultat je naplacivanje usluge koja je bila uglavnom besplatna ili zanemariva a broj vozila se za zadnjih deceniju, deceniju ipo skoro udvostrucio.

Ovo ne pisem da bih branio teh. preglede nego ukazujem na problematiku, smanjenjem procenta od osiguranja novci se preusmeravaju stranim osiguranjima (samo Dunav je domaci) "strani investitori" dobijaju kojekakve subvencije i stimulacije a domacima se natura visestruko skuplja oprema i cene podizu u nebesa.

Privatnik cenom stiti svoje interese jer na to ima pravo, ipak smo zeleli kapitalizam a narod je kolateralna steta.

Kao sto vec rekoh sve to izlazi iz jedne kuhinje.

 

@piki isto je sa bankama, setaju te za svaki papiric a rade do 15:00 (ne racunajuci Bg i NS) mene ugladjeni gospodin iz banke u SM setao dva puta da dolazim iz Šida u toku jedne nedelje ( i banka i ja radimo do 15:00) na kraju ostao jedan potpis da dam, on trenutno nema taj formular ali DODJITE SUTRA, puk'o mi film, reko druze tvoja kosulja je cista zato sto su moje ruke prljave i ako su prljave znam napisati mail, Narodnoj Banci, odjednom taj formular nasao u fioci.

 

I jos ovo, cena za teske tricikle tj rad na poligonu od 12000 rsd je ogromna, definitivno, sa druge strane kada se radi poligon prvo je papiroloski komplikovano doci do dozvole, bitna je struktura podloge (tu znaju kako asfalt treba da izgleda) za svaki izlazak se obavestava MUP , podloga mora biti suva (a valjci ne moraju) fotografise se, iznosi regloskop ... iz tog razloga vecina ne radi takvu vrstu usluge.

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

@bdada znam da su provizije drastično smanjene (ne znam tačno od kad), zato i napisah "ranije".

 

Ja generalno ne zameram ništa tehničkim pregledima, pa ni cenu. Udeo cene tehničkog pregleda u godišnjem trošku upotrebe vozila je mizerija - kamo sreće da me nijedan kvar/održavanje ne košta toliko, ne daj bože da mi je rezervoar goriva jeftiniji od tehničkog :)

 

Opet ću da budem dosadan sa svetlima (i sinoć sam prešao skoro 200km po mraku) - jedino što zameram tehničkim pregledima je što puštaju ljude sa raštelovanim farovima da prolaze. Istina, ovo ne znam iz iskustva, ali je jednostavno nemoguće da ovoliko kola ima raštelovane farove, a da im se na tehničkom ne gleda kroz prste.

S druge strane, to je jedan od elemenata (ne)ispravnosti koji svaki pandur koji stoji pored puta može da uoči bez ikakve opreme, nikog ne diraju zbog toga, i onda, kad biste vi vraćali ljude zbog toga, bili biste "veći katolici od pape".

 

I jbg.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd
On 3/17/2022 at 9:25 PM, Dejan88 said:

Danas registrovao auto u Ns, prosao sve ok, ali platio tehnicki 7500din. Dobio dva fiskalna, jedan na 6000din, a drugi 1500din, priprema dokumenata. Jos gledam SAT emisiju u nedelju i rece covek 6000 najvisa cena. Malo zbunjen...

Ovo je simulovani pravni posao o treba takav bezobrazluk prijaviti.

 

Nije isto kad odeš u agenciju i predaš im auto, oni sve završe pa ti dođeš u ugovoreno vreme, i kad ti odeš u tehničko pregled pa ti oni naplate bele za obične bubrege.

 

"Priprema dokumentacije" je sastavni deo vršenja javnog ovlašćenja izdavanja registracione nalepnice što jasno znači da preko kreativnog tumačenja žele da nadomeste novčane gubitke.

 

Nekome će se to obiti o glavu, a neko ima knjižicu

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

U Crnoj Gori je tehnicki 12 eura za auta od 1500 do 2000 ccm a komplet tehnicki sa agencijskom uslugom i podizanje saobracajne je 20 ili 25 eura .

Bio sam u proslu subotu. Traje 30 min, snimaju itd...

Oni nemaju nalepnice nego svake godine dobijaju novu saobracajnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Problem je ukoliko ne zelis dodatnu uslugu, moze se desiti da izmisle tehnicku neispravnost vozila. Ljudi se plase, placaju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Kako da izmisle ako se sve belezi i snima ? Nisam cuo da se neko zalio da su ga oborili a da je bilo sve po ps-u. Cuh najvise da ima dobrih tehnickin pa zazmure na neke stvari. A ni to mi nije jasno kako, ako se opet sve snima

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 14 sati, X8 Vračar je napisao:

 

 


U USA ne postoje tehnički pregledi.

 

Onda se pokupis i odes da zivis tamo, u svojoj zemlji postujes njen zakon koliko god bio nakaradan, ako bi bas da ga menjas angazujes se pa svake cetiri godine imas sansu da tvoj rad urodi plodom, nemoj uzaludno trositi svoj potencijal za tastaturom.

Inace tvoj komentar vidim kao kada covek preko bedema viri u komsijino dvoriste pa udje kod zene da je kritikuje, sam sredjuj svoje.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja