Jump to content

Moto Zajednica

Tehnički pregled

Recommended Posts

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Hvala , katadioptere sam stavio prpsle godine ali mi polomili(ovde mi rekli da su obavezni za sirinu preko 1.6metara) 

A meglenku sam prosle godine samo stavio pa očogledno da sada moram da izvlacim instalaciju i za nju.

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Mora da radi jer se prosle samo slikalo a sada se pred kamerom proverava rad svetlosne signalizacije.

Evo i sema za konektor.

IMG_20220520_172907.thumb.jpg.678586ed1bdee6bbab582f9e6352c946.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Da li je neko skoro kupovao skuter 49ccm (bele stare table) ? 

Sta je potrebno da se prodje tehnicki i registruje od papira? 

 

Znam da treba KP ugovor i placena porez (online po novom).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 6 minuta, Alexandra995 je napisao:

Dobro da su se setili. :D

Samo sta sa onima sto su za ovih god. dana fasovali pa dva puta radili/placali teh. valjalo bi ih obestetiti jer nije njihov propust. :)

 

I kad nadjes majstora - nema dela na stanju (u manjim mestima narocito), imas konzervu - nemas kljuc :D

 

Inace mene je to strasno iznerviralo, odakle nekom ideja za to jer po starom i jeste bilo 7 dana, sta sad, nikom nista, malo smo se salili, teraj dalje. :maloljut:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1069 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 1 minut, bdada je napisao:

Samo sta sa onima sto su za ovih god. dana fasovali pa dva puta radili/placali teh. valjalo bi ih obestetiti jer nije njihov propust. :)

 

I kad nadjes majstora - nema dela na stanju (u manjim mestima narocito), imas konzervu - nemas kljuc :D

 

Inace mene je to strasno iznerviralo, odakle nekom ideja za to jer po starom i jeste bilo 7 dana, sta sad, nikom nista, malo smo se salili, teraj dalje. :maloljut:

Ovamo u servisu gde mi radi jača polovina delovi stižu uglavnom istog dana ili sutradan, e baš ako je nešto specifično čeka se po 2-3 dana da stigne iz uvoza. Zar nije rok za otklanjanje neispravnosti na vozilu bio 3 dana?

Znam samo jedan slučaj gde mojoj kevi nisu naplatili drugi odlazak na tehnički, a prošlo nedelju dana. To je sve bila njihova dobra volja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Bio je tri dana za sve, nekada za kocioni i upravljacki sistem 7 dana, ostalo 3, od 05.07  3 dana za sve sto je realno malo.

Moze teh. da ne naplati kada istekne rok ali mora celu proceduru ponoviti, 30 minuta vremena i provuci uslugu kroz kasu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 887 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
Bio je tri dana za sve, nekada za kocioni i upravljacki sistem 7 dana, ostalo 3, od 05.07  3 dana za sve sto je realno malo.
Moze teh. da ne naplati kada istekne rok ali mora celu proceduru ponoviti, 30 minuta vremena i provuci uslugu kroz kasu.
Evo ja danas konačno registrovao Smart. Vratili ženu jer je zadnji desni slabije kočio a ručna perfektna. Promenio sve novo ali novo baš i ne funkcioniše u startu kako treba pa tako sam danas tri puta terao na valjke. Inače da sam ne mogu da odradim i da moram naći majstora koji može to odraditi sigurno bi bilo više od ta 3 dana.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1069 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Kod nas otvorili "kontrolni" tehnički pregled, odeš recimo samo na valjke, platiš 500 dinara i shodno rezultatima rešavaš ako postoji neki problem. U poslednje vreme dolaze na servis, a kočnice dobre, samo da se ušteluju strane da koče jednako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@ivica744 valjci i jesu problem, majstor moze vizuelno pregledati ceo sistem pre teh. onda valjci "otkriju" razliku uglavnom na zadnjim, jedina sigurna popravka je zamena cilindara i pakni (dobosi problematicniji) u paketu ali one ne mogu "leci" za dan-dva, mi ne smemo prejako stiskati kocnicu da malo "ispeglamo" jer se meri i sila na pedali, kako god tri dana je bilo malo i za savesnog vlasnika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1069 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 3 minuta, ivica744 je napisao:

@bdada,kao sto rece @Alexandra995,ja nisam bio siguran sta ce valjci reci za moje kocnice,otisao na tehnicki pre redovnog i proverio na valjcima da li prolaze.E sad da li imaju svi tu mogucnost ne znam.

Meni je to svakodnevnica, ja sedim u autu i brojim zupce na ručnoj, povlačim, spuštam, gazim :lol:, a moja jača polovina sve to lepo ušteluje. Lako majstoru kad zna šta je problem, a ne, vrate sa tehničkog i kažu ne koči jednako. Pa čekaj, koja strana, koliko (a pritom ne daju informaciju)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Alexandra995 to je najbitniji deo posla, tacna dijagnoza (kao i u svakom drugom) reci nekom "radi kocnice" malo je sirok (i skup) pojam.

 

@ivica744  Jedino ko moze posle radnog vremena kada kamere ne rade ili platiti ko se samo time bavi, opet je to snalazenje i radnicima opterecenje, musterijama trosak.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 649 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

U poslednje vreme vidjam ljude koji sami testiraju kocnice. Idu ispred mene, malo zalete auto i onda nabodu kocnicu, stanu, izadju iz onako zakosenog auta i gledaju tragove kocenja.   :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 887 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Kod mene nema mogućnosti da van radnog vremena proverim na valjcima ispravnost kočnica pa se desilo šta se desilo jer nije bilo nikakvih simptoma pri vožnji i nisu pakne bile nešto istrošene ali jednostavno više nisu radile kako treba. Na kraju sam uspeo pakne i cilindre zameniti nove a doboše nisam našao za "danas" već samo da poručim za par dana a ta opcija mi nije u opticaju.Novo ko novo ne koči kako treba ali je u graničnim vrednostima i prošlo je na sreću a vremenom bi trebalo samo bolje da radi.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja