Jump to content

Moto Zajednica

Tehnički pregled

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@matke92

 

1. Vizir na motociklima ne spada pod homologovane delove, znaci moze duzi, siri, taman ...

 

2. Migavaca ima dosta homologovanih (mozda kinezi samo odliju oznaku ali nije tvoj problem :)) moraju davati svetlos zute boje u intervalima 90 +-30 otkucaja u minuti i to je to.

 

3. Obrati paznju da delovi koji su bili homologovani budu i zamenski: svetlosna grupa, retrovizori, izduv.

Nosac tablice je bitan zbog ugla i ukoliko stop svetlo nema katadiopter nosag ga ima integrisanog, u sustini to je to jer ne verujem da ces nesto skracivati/produzavati sto se rama tice.

Ako je registrovan za dvoje  nogostup za suvozaca je obavezan (i rukohvat ali R- ovi ih fabricki uglavnom nemaju).

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

@bdada hvala na info, procitao sam cim si odgovorio, nego se bacih u razmisljanje.

Hvala na konkretnim informacijama a što je najbitnije daješ nam direktne informacije koje nam trebaju a merodavan si za to jer se time i baviš.

Potražiću da nadjem migavce sa homologacijom, malo sam skeptičan da ću naći originalne u dobrom stanju a poslednji primerak proizveden pre 15 godina...

Ne pravim nikakvu skarabudževinu, gledam da bude fabrika, eventualno zamenim neke stvari zbog estetike, zato te i pitah preventivno da se ne zeznem negde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Pitanje za: @bdada

dobio sam danas reklamni flajer od firme gde sam, prošle godine, radio tehnički pregled u kome, između ostalog, piše i nešto što me je bacilo u rebus: 

IMG-20220309-211950.jpg

Šta to znači? Ja imam atesiranu kuku ali je skinuta sa auta a, ako dobro razumem ovu "stavku", po ovome kako piše moram da je vratim pre tehničkog da bih ga prošao?! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@DraganNS vozila prvi put reg. pre (neznam napamet mesec) 2011 god. mogu imati montiranu kuku, reg. posle tog datuma moraju imati rastavljenu tako se ne moze generalizovati. 

To vazi i za ucestvovanje u saobracaju, znaci ako je montiras pre teh. a reg. posle 2011 teraju te u prekrsaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Nisam siguran da te razumem :stabre:

Auto je kupljen 2020. sa već ugrađenom kukom od kolege sa Foruma, koji ga je uvezao i registrovao 2019. godine, potom ugradio kuku. Citiram deo iz njegovog oglasa app kuke:

"Ugradio sam nakon carinjenja NOVU Steinhof vucnu kuku, uradio atest i tako napravio pregled  AMSS, Sve to je kostalo  450 Eu, tako da je kuka upisana u hologaciju i posedujem svu dokumentaciju o tome"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 7 minuta, boki.64 je napisao:

@bdadaЧекај, а зашто сам ја онда морао да демонтирам куку са мог Југа 2004. год?

Pretpostavljam zato sto nije bila atestirana ili nije imala plocicu na kojoj pise Zastava (sto kao dokazuje da je fabricka)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
Takve i slicne preglede treba zatvoriti.
Treba ovde na forumu napraviti javnu crnu listu tehničkih uz naravno obrazloženje i jednostavno ih obilaziti

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2638 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Osecam da nije zanemarljiva razlika u ceni. A da sam neprijatno iznenadjen -jesam. Meni logicno da budu povoljniji od malih agencije koje kod njih rade preglede.

 

WWW.B92.NET

Udrženje srpskih tehničkih pregleda STEP oglasilo se povodom pojedinih napisa i "prozivki" da je neosnovana naplata usluge registracije motornih vozila od strane auto-centara pružalaca...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

Pitanje

 

Zove me kolega sad i pita da li znam gde moze da odradi tehnicki pregled za tricikl pijadjo mp3

Zvao redom tehnicke i niko ne radi sad po novom tricikle, navodno rade neki tehnicki pregled u Mirijevskom bulevaru itd

U pijadju su mu rekli da je poslat dopis ministarstvu bla bla bla da se resi taj problem

Evo

Sedim, pusim, razmisljam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Trebalo bi laki tricikli na valjke.

Na levi valjak.

A teski tricikli na poligon,znaci ko ima pistu 70m.

Koliko sam ja razumeo ,ne mora da sam u pravu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

Tako je

danas sam se raspitivao na jednom tehnickom gde regisstrujem auto

Problem je kako su mi objasnili u tome sto pojedini pregledi nemaju uslova da izmere silu kocenja na svakom tocku posebno

Ali kao mora na poligon gde se batica zaleti i onda ako vuce u stranu i slabo koci onda padas

Malo mi to sve cudno jer od matematickih proracuna i kojekakvih jednacina sila kocenja dodjosmo do neke vrste sac metode ahhah

Kaze covek pre tehnickog teraj kod majstora da ti proveri kocnice da ovaj sa tehnickog ne izgubi glavu a ti ostanes bez motora ako se spuca u neki zid hahah

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

Za sad sam nasao na dva mesta gde mogu da urade

Ne znam kakva je politika foruma u vezi sa ostavljanjem linkova i sl

Da ne reklamiram ako ne sme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

AMS progres na pancevackom putu isto radi, ima neki i na kruznom putu, pisao sam u drugoj temi.

Sto se registracije tice mora se ici u SUP, ne moze u agenciji da se zavrsi.

Ko nadje najjeftiniji tehnicki neka javlja, ove za koje znam su 12000din za teske tricikle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja