Jump to content

Moto Zajednica

Tehnički pregled

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Danas je sve transparentno, ucenjivac sa stambiljem hoce da dodatno zaradi a ti ga sprecis recimo pitanjem da objasni ovo ili da pitas upravu saobracajne policije

 

IMG_20220321_204850.thumb.jpg.220edb710d6a5dbcb7cbda3fb5bfcd81.jpg

 

Razoruzas ga njegovim oruzjem a ne pricom o kartelima.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Postovane kolege,

Dobio sam i rado bi sa vama podelio sledece obavestenje koje se nalazi kao prilog. Procitajrte okruzeno crvnim.

Tehnicki pregled 2022.jpg

  • Hvala 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Znaci da datira sa 18.03.2022 i kaze da nemoramo da skidamo rol barove i nosace kofera ili torbi. 

Ako je to tacno, molim kolege Bozu (bdada), Milosa (Losmikapo) ili bilo kog drugog kojima je tehnicki pregled zanat, da nam potvrde gore prikazanu odluku od strane MUP Srbije.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kopiracu svoj post iz druge teme:

 

Opet je ostavljeno prostora za slobodno tumacenje po pitanju rol bara, kako dokazati da proizvodjac odnosno ovlasceni serviser ugradjuje takvu (u dopisu kaze istu) ako je slikom npr u Yamaha servisu mozes kupiti samo Givi a Hepco&Becker proizvodi "sraf na sraf" po ovlascenju Yamaha ali ga ista nema u ponudi?

Takodje ako Seba napravi isti kao npr Givi iz ponude (ako se dokazuje slikom jer RB ne nosi oznake) znaci on moze a H&B ne.

Opet nedoreceno i ostavljeno na slobodno tumacenje kontroloru a slobodno tumacenje zakona i propisa nikako nije pametno.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Kad se podvuce crta sta to znaci za ljude koji ce sad registrovati u narednih mesec dana ? Da li to znaci da prolaze roll barovi koji po izgledu odgovaraju i originalnim ili ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Ok.
Ja sam kupio od SW brenda koji je priznat od proizvodjačke moto kompanije i koji izradjuje rol barove i kofere sa nosačima "šraf na šraf". Hoću li ja imati problem na tehničkom?
Ili od Givi ili od Turatech ili neke druge renomirane i priznate kompanije od strane proizvodjača motorcikla?



Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Razoruzas ga njegovim oruzjem a ne pricom o kartelima.


Ovo je logika na nivou da ulicom mogu slobodno da hodam samo ako sam jači od potencijalnog napadača i bolje naoružan. Nije nelogično ali nije ni odlika slobodnog društva. Tako se ne vrše javna ovlašćenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 5 sati, Bruno 68 je napisao:

Ja sam kupio od SW brenda koji je priznat od proizvodjačke moto kompanije i koji izradjuje rol barove i kofere sa nosačima "šraf na šraf". Hoću li ja imati problem na tehničkom?

Odstampaj papir (ako nemas) od rol bara gde pise tvoj model motora a on skiciran, to bi trebalo biti dovoljno, zaista nemam pojma kako drugacije jedino da trazimo spisak dodatne opreme pa da poredimo sto je :lud:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, X8 Vračar je napisao:

 

 


Ovo je logika na nivou da ulicom mogu slobodno da hodam samo ako sam jači od potencijalnog napadača i bolje naoružan. Nije nelogično ali nije ni odlika slobodnog društva. Tako se ne vrše javna ovlašćenja.

 

Ko ti kaze da zivimo u slobodnom drustvu? 

Mozda je to drustvo u usa, ako nisi crnac.

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, bdada je napisao:

Odstampaj papir (ako nemas) od rol bara gde pise tvoj model motora a on skiciran, to bi trebalo biti dovoljno, zaista nemam pojma kako drugacije jedino da trazimo spisak dodatne opreme pa da poredimo sto je :lud:

E sad,vecina rol barova su manje-vise slicni.Sw motech na mom motoru ima samo nalepnicu,danas gledam na Versysu iz 2018-e ima kao plocicu,mislim da nije nitovana vec samo zalepljena.Ni jedan ni drugi rol bar nemaju neki zig ili nesto.Htedoh reci,ako pogledas dva rol bara,jedan neki oridjindji od renomiranog proizvodjaca a drugi iz perine garaze na oko isti,ko ce znati koji je koji.A kolko sam razumeo u ovom novom dopisu,ovo se odnosi na fabricke rol barove,(gs advencer ni do sad nije imao problem,recimo) a i ploce za kofer su bile dozvoljene ali ne i sam kofer.Kao sto si i sam rekao,ovo je nesto malo prepakovano a u sustini isto kao i do sada.Nadam se da gresim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 5 minuta, ivica744 je napisao:

Sw motech na mom motoru ima samo nalepnicu,danas gledam na Versysu iz 2018-e ima kao plocicu,mislim da nije nitovana vec samo zalepljena

Vecina originalnih ima samo nalepnicu koja se moze skinuti (samim tim i napraviti) a realno bez nalepnice kako raspoznati Givijev ili Sebin?

Da je definicija glasila tipa: dozvoljno s tim da ne prelazi gabarite zakrenutog kormana i bez ostrih ivica. Svi bi bili zadovoljni, zakon i standardi ispostovani, sad opet neko moze tumaciti ovako neko onako, ebes poso do pola zavrsen.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 2 minuta, bdada je napisao:

Vecina originalnih ima samo nalepnicu koja se moze skinuti (samim tim i napraviti) a realno bez nalepnice kako raspoznati Givijev ili Sebin?

Da je definicija glasila tipa: dozvoljno s tim da ne prelazi gabarite zakrenutog kormana i bez ostrih ivica. Svi bi bili zadovoljni, zakon i standardi ispostovani, sad opet neko moze tumaciti ovako neko onako, ebes poso do pola zavrsen.

 

Da budemo realni,mi bi smo hteli rol barove iz domace radinosti,"drzava" dozvoljava fabricke,tehnicar ne moze da utvrdi razliku (nalepnica je k...c).Opet pat pozicija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Jos gore Ivice, po ovom ispadne da ako Eurosumar nudi samo Givi a ti imas Sw motech to ne moze iako imas svu dokumentaciju da je original za tvoj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Ja sam prošao tehnički krajem februara sa rol barom (Givi) i nosačima kofera koji su pravljeni, bez ikakvog problema, niti je neko pitao koji je proizvodjač. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 9 minuta, BaneZ je napisao:

Ja sam prošao tehnički krajem februara sa rol barom (Givi) i nosačima kofera koji su pravljeni, bez ikakvog problema, niti je neko pitao koji je proizvodjač. 

Tako i treba da bude.Znas kako,svasta prolazi i svasta ne prolazi,poenta je da ono sto mi motoristi znamo da ta dodatna oprema koja nama pomaze a druge ne ometa treba uvek i sugde da prodje tehnicki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 24 minuta, bdada je napisao:

Jos gore Ivice, po ovom ispadne da ako Eurosumar nudi samo Givi a ti imas Sw motech to ne moze iako imas svu dokumentaciju da je original za tvoj motor.

Nema smajli za ovo,da nije tuzno bilo bi smesno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Meni ova odluka deluje kao zeleno svetlo teh. pregledima da budu malo slobodniji kod ovih dodataka. Sumnjam da će neko od zaposlenih da traži neki dokaz šta je ili šta liči na original.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 4 minuta, BaneZ je napisao:

Meni ova odluka deluje kao zeleno svetlo teh. pregledima da budu malo slobodniji kod ovih dodataka. Sumnjam da će neko od zaposlenih da traži neki dokaz šta je ili šta liči na original.

Isto tako moze biti zeleno svetlo inspektorima da cimaju tehnicki, npr pita ok pustio si ovoga, kako si znao da je original?

U zakonu ne sme biti nijansi, ili moze ili ne moze.

Nasa moto populacija nije imala nikog da "pogura pricu" Jevtic je mogao x puta da spomene ovu problematiku u onim silnim gostovanjima u kombinezonu pred kamerama, doktorirao je bezbednost pa ne moras biti doktor da bi bilo jasno kako kres bar i nosac kofera prave odstupnicu nozi u padu motora.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Tačno je to, da verovatno nema ko da pogura priču jer se zna da je učešće motocikla manje nego automobila, pa samim tim uticaj manji. Mene buni jedna druga stvar, zašto naši stručnjaci pri donošenju ovakvih pravilnika i zakona jednostavno ne uzmu od neke druge države i samo prepišu, kao što su i uradili sa zakonom o saobraćaju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Pare, samo pare, kada je situacija konfuzna lakse se otima.

Narod bogara tehnicke, tehnicki inspektore a za to vreme ABS preuzima saobracajni sektor od MUP-a.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Da predjemo na sledeću stavku.

- Kontrola kočione tečnosti na motociklu.

Drugaru su sad pre neki dan pokusali na Varaderu da odvrcu srafcice na poklopcu rezervoara za prednje kocnice, da provere kvalitet (vlagu), pa ih je jedva odgovorio. "Dobro, ajde ovaj put", je glasio odgovor.

Objasnio im je da hoce AT kociona tecnost sa dihtunga poklopca da kapne na farbu i da je citava procedura obezbediti da negde kociona tecnost ne dohvati farbu, prilikom zamene iste, jer posle mozes da se oprostis od farbe gde je zavrsila neka kap.

 

Nije isto kao kontrola AT-a na kolima.

Opet nije imao ko da objasni, nije pozvan ili ce morati i to naknadno da se objasnjava donosiocima ovakve odluke, pa da SUP izdaje jos jednu dopunu, ispravku, tumacenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 9 sati, dejankiss je napisao:

Da predjemo na sledeću stavku.

- Kontrola kočione tečnosti na motociklu.

Da su kontrolori pametni pa se pozovu na clan 2 pravilnika o tehnickom pregledu pa postede i sebe i stranku.

 

IMG_20220323_094321.thumb.jpg.be56f4e5a530d5b5534c8489c0b8b431.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja