Jump to content

Moto Zajednica

2021 Aprilia Tuareg 660

Recommended Posts

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Meni je tako žao što mi je taj motor visok,mislim nije problem,kad sam metar i šumska jagoda.. Al mi je baš nekako muški,šmekerski... A opet svestran,barem kako sam čitao testove. Sad evo ima i tema BJB pa ću barem čitati i uživati u tuđoj vožnji.. Mislim da ga je Aprilija baš pogodila!!

Sent from my 2201116TG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1799 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

31VrSzn.jpg

 

Asfaltno izdanje :popovanje:

 

Nego, danas sam po prvi put uživo video Tuarega koji nije moj. A isti k'o moj :)

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1799 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Danas odradio redovni servis na 10000km. Novo ulje i filter ulja, kalibrisana klapna gasa (imao je memorisanu neku grešku, ja nisam primećivao probleme u vožnji) i prekontrolisano šta već treba. Servis Markos u Novom Sadu, od mene ponovo preporuke :takoje:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1799 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Najviše km u jednoj sezoni. Na žalost dosta otpada na NS-BG, ali svejedno. 10k km Tuaregom, recimo po 500 KLE-om, DesertX-om i T700 World raid, 1000km Na 701.

 

Ne mogu da se žalim :care:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1799 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
Pre 19 sati, Ćomi- je napisao:

Moze li neko poredjenje sa Desert X i World radi-om?

DesertX mene nije dojmio. Teže se vozi, teži je za manevrisanje pri malim brzinama. Definitivno je drugačija klasa u odnosu na Tuareg. Ima osetno više snage. Elektronika je bolja, radi diskretnije. Moguće da je i ogibljenje bolje, ali stvarno ne mogu reći da sam primetio neku razliku (vozio sam ga asfaltom, nešto jako malo dobrim poljskim putevima).

 

World Raid sam provozao par meseci pre nego što sam uzeo Tuarega. Jako težak za manevrisanje u mestu, ali se lepo vozi. Nisam silazio sa asfalta. Pošto je to bio praktično prvi motor koji sam vozio posle KLE-a, delovao je kao svemirski brod. World raid je osetno teži od Tuarega, ne vidim ih kao direktnu konkurenciju.

 

Obična Tenere 700 je najbliža Tuaregu, pisao sam ranije u ovoj temi poređenja. Ukratko: Tuareg bolje vozne karakteristike u svim uslovima. Bolje koči, bolje ogibljenje, lakše se vozi. T7 ima direktniji odziv na gas i dokazan je model već par godina.

 

 

Pre 19 sati, aca-pn je napisao:

Što uopšte čuvaš kle-a, za uspomenu ? :)

Tuareg najverovatnije neće biti kod mene duže od dve godine. Pre ili kasnije će te pare zatrebati za stan... E, u tom momentu hoću da imam motor na raspolaganju, a KLE je proveren. :) Svakako u tom trenutnku ne bi imalo smisla tražiti i kupovati neki drugi polovan motor. Jedino ako u međuvremenu dobijem premiju na lotou (koji ne igram), stigne nasledstvo od bogate tetke iz inostranstva (koju nemam).

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6307 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 1 sat, Gliga je napisao:

Pre ili kasnije će te pare zatrebati za stan... E, u tom momentu hoću da imam motor na raspolaganju, a KLE je proveren. :) Svakako u tom trenutnku ne bi imalo smisla tražiti i kupovati neki drugi polovan motor

Pametno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1335 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre 2 sati, Gliga je napisao:

 

Obična Tenere 700 je najbliža Tuaregu, pisao sam ranije u ovoj temi poređenja. Ukratko: Tuareg bolje vozne karakteristike u svim uslovima. Bolje koči, bolje ogibljenje, lakše se vozi. T7 ima direktniji odziv na gas i dokazan je model već par godina.

Yep, sve stoji, Tuareg u vožnji, a pogotovo pri malim brzinama i kod manevriranja djeluje kao da je puno lakši motor, iako su praktički jednake težine i groundklirensa. I ima dosta manji radijus okretanja, što meni odgovara. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2463 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
5 minutes ago, Gliga said:

Novi mesec, nova fotka :) Ne bih se bunio da cela zima bude kao ovaj novembarski dan.

 

 

Prošao si kod Merkatora pored nasy mi stojali u onoj gužvi, kao da dele kola... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1799 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ne znam o kakvoj gužvi govoriš :moto3:

 

Srećom, zadnjih godinu dana ne moram preko mosta Slobode da se vraćam u grad, pogotovo ne kolima. A postajalo je baš loše. Srećom pa nikada i neće biti bolje nego što je sada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Opet Africa Twin

Bravo Gligo za 10 000km ove sezone po raznoraznim vukojebinama,vidi se da si se lepo navozao ,mogao si i do peščare da svratis

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1476 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@srbac @AnteK

Da nastavimo diskusiju ovde. Pre neki dan sam pisao, stigao je Tuareg u Niš, pa nisam mogao da ne odem da ga opet pogledam. Nažalost - još uvek nemaju test vozilo, pitanje je i da li će ga biti, tako da nemam mogućnost da ga probam.
Ali i mene je malo zbunilo ono što sam primetio, a ne sećam se da sam takav utisak imao na sajmu prošle godine kada sam ga prvi put video. Ovo je samo moj utisak i tiče se samo završne obrade. Ostalo je neka druga tema, o kojoj tek moram da razmislim i informišem se.
 

On 2/14/2024 at 11:22 PM, živke said:

Iako nisam zbog toga svratio, utsak dana mi je QJ Svt 650x. Ozbiljno i kvalitetno izgleda. Iskreno, da nisu brendirani i da ne znam modele - po završnoj obradi pre bih rekao da je Aprilja kinez...

Konkretno - crne plastike, štitnici ruku, pa čak i srebrne felne su mi izgledali nekako ... kinesko. Ne znam da li možda takav utisak imam zbog kolor šeme, možda se na crvenoj sa crnim felnama to nije primećivalo toliko. A i sa slika svakako ne bih pomislio tako nešto.

Na kraju - ovo sam samo primetio, ali to nikako neće uticati mnogo na moju odluku da li ću se odlučiti za ovaj model kad dođe vreme. Nije mi to tako bitno. Veću težinu imaju neke druge stvari.

 

Promenio član živke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja