Jump to content

Moto Zajednica

2021 Aprilia Tuareg 660

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Društvo, nekoliko dana sam testirao Tuareg 660, oduševio sam.

 

BJBIKERS.COM

Aprilia je uzdrmala tržište sa tri modela koji dele isti agregat. Jedan od tih modela je Aprilia Tuareg 660, motocikl koji su mediji hvalili

 

  • Sviđa mi se 9
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@Jovan Ristic stvarno si oduševio, odličan tekst ! :)

Meni je ovaj motor nekako prošao ispod radara, iz dva razloga. Prvi je što već vozim Yamahu Tenere i novi T7 mi se oduvek baš dopada tako da sam bio siguran da ako uzimam nov motor to će biti T7. Drugi je što sam nekako u startu stvorio (pogrešnu) sliku, valjda zbog izgleda, da je ovaj model mnogo nežniji i mnogo više orjentisan ka asfaltu (od T7) pa mi zbog toga nije bio interesantan.
Ali dok sam gledao poslednji genijalni F9 video o kupovini DesertX jedan grafikon mi je dosta privukao pažnju:
image.png.20f1aa7122a6df39edb0c1d5163bc5ad.png

Da li je moguće da je ovaj motor najbolji na off-u od svih ovde prikazanih, čak i od ktm 890 ? A da je i na asfaltu bolji od T7? Bilo je dosta sličnih komentara na videu i čekamo da vidimo šta če Ryan da kaže, pošto do sada nisu radili review Tuarega. 
A ja sam sada baš zaintrigiran, pa ću gledati da se malo više informišem.

p.s: @Jovan Ristic na sajtu www.piaggio.rs ga trenutno nema u ponudi, da li znaš zašto ? Da li je cena iz teksta (12k) i dalje aktuelna kod nas ?
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Gledao sam dosta reviewa Tuarega i Tenere, pojedinačnih i uporednih i svi do jednog kažu da je Tuareg bolji motor. Mnogo bolje ogibljenje, niže težište, tubeless gume, elektronska pomagala, jači, pristupačan za servisiranje, udobniji. Jedino što je još uvek upitno je pouzdanost, bilo je i više slučajeva da curi ulje na dihtunzima i da curi vodena pumpa, to je ljudima rešavano u garanciji. Tu Trenere ipak prednjači, dokazano je pouzdan motor. 

Skoro sam se raspitivao kod uvoznika, cena je 12k, rečeno mi je da imaju na stanju jedan u crvenoj boji i da će biti popusta pred kraj godine, rekao sam da mi pošalju ponudu na mail kad bude bio popust, ništa još uvek nije stiglo. Opasno mi se sviđa, jedino još treba da progutam ružan prednji deo, tu mi je Trenera u dalekoj prednosti, sve ostalo (sem upitne pouzdanosti) je na strani Tuarega.

Promenio član aca-pn
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
On 9.12.2022. at 22:50, antir3ality je napisao:

@Jovan Ristic stvarno si oduševio, odličan tekst ! :)

 A da je i na asfaltu bolji od T7?

p.s: @Jovan Ristic na sajtu www.piaggio.rs ga trenutno nema u ponudi, da li znaš zašto ? Da li je cena iz teksta (12k) i dalje aktuelna kod nas ?
 

Hvala! Drago mi je da ti se sviđa tekst!

 

Za off road nisam neko ko je najkompetentiji da da konačan sud, ali se oba motora voze izuzetno lako na blagom off-u. Blagi off za mene je silazak za puta, vožnja po letnjim putevima, nasipima, blatu, blagim uzbrdicama i nizbrdicama.

 

Što se asfalta tiče, za dve klase je bolji od Tenere. Bilo da je voziš po kiši ili suvom, stabilna je, drži putanje, sve radi odlično. Mislim da sam je maksimalno vozio 205 km/h, a nekoliko puta i 180 km/h po kiši i svaki put sam je gurao jače da vidim jel realno da toliko dobro drži stabilnost i kada je klizavo. Stvarno odličan motor. Elektronika radi savršeno.

 

Vidim, volim Teneru, ali je naspram Tuarega više kao radna mašina. Tuareg je sofisticiraniji i vidi se da je uloženo dosta truda u razvoj.

 

Proveriću sutra u PGS-u šta kažu za cenu i dostupnost.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Konačno stižem da dam odgovor na pitanja. Čuo sam se sa PGS-om, Tuarega iima na stanju, koja god boja da treba i čak da nema trenutno na stanju, treba par dana da stigne.

 

Što se cena tiče, od 1. januara će poskupeti, ali još ne znaju tačno za koliko.

 

On 9.12.2022. at 22:50, antir3ality je napisao:

p.s: @Jovan Ristic na sajtu www.piaggio.rs ga trenutno nema u ponudi, da li znaš zašto ? Da li je cena iz teksta (12k) i dalje aktuelna kod nas ?
 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Čuo se ja juče sa ljudima iz PGS-a čisto iz znatiželje.
I dalje je cena 12k, ali ne zna se do kada.
Očekuju da će Tuareg biti izložen na sajmu, tako da ću se potruditi da odem i pogledam motor.

Pitanje za sve: jel znate nekog ko je kupio ovaj motor, jel ste ga videli negde u Srbiji na putu? Pitao sam čisto informativno, kažu iz PGSa da su više od 10 komada prodali.

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Bez da sam pogledao video - teško mi je da poverujem da postoji i jedna osoba koja je sebi ozbiljno postavila ovo pitanje :D Totalno različiti motori, cena i klijentela. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Motor koji trenutno vozim mi je, uz neke sitne zamerke, odličan - baš ono što meni treba. Nisam još stigao ni da odradim na njemu sve što sam planirao, a nisam prešao ni blizu kilometara koliko bih voleo, jer svakako nemam vremena. Jedini motor koji sam uopšte mogao da zamislim kao svoj naredni je T7, i uopšte nisam planirao da žurim sa promenom, za godinu, dve , tri itd. Čak sada izlaze vrlo zanimljive nove verzije.
Ali prokleti marketing! Nismo ni svesni koliko je moćan.
Pisao sam u prvom postu na ovoj strani kako sam uopšte primetio ovaj motor. I od tada ne mogu da ga izbacim iz glave (i youtube-a). Po svemu što vidim - on bi meni mnogo više odgovarao od T7, čak je počeo i više da mi se sviđa, što u početku nije bio slučaj. A nisam ga ni video uživo, a kamo li seo na njega ili provozao.

I kao šlag na tortu - javlja se osećaj hitnosti :) . Kad se pojavio bio je oko 1500 evra skuplji od T7, ali s obzirom da PGS nije menjao cene - sada je skuplji samo 160 evra (T7 je 11840) . I sada ja razmišljam kako treba da požurim jer je samo pitanje trenutka kada će i Tuareg poskupeti - a ovako je čista ušteda, zar ne ? :grr:

 

Iskreno se nadam da mi se sada na sajmu, kad budem otišao da ga vidim, neće toliko dopasti, da ću mu naći 100 mana i da će racio pobediti. A  @Gliga će morati da ide na ignore :D :D :D

Promenio član antir3ality
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Meni je jos gore, moja klackalica se pomera u 3 ose T700 - Tuareg660 - "nemoj da si budala, vozi to sto imas i uzivaj". Videcemo gde ce da pretegne na kraju :)

A sto je najgore takodje sada imam motor koji odgovara mom nacinu voznje i koji sam ulozio oko 1000 evra u razne dodatke. Covek je prokleto bice :)

Promenio član aca-pn
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Trenutno je kod PGS ista cena za trikolore i ostale verzije, 12k€ (plavi je zvanično 500€ skuplji). Na sajmu neće biti izložen taj plavi već crveni, plavog neko vozi kući. Tuareg po Evropi i dalje košta 12-12.5 hiljada tako da možda i neće poskupljivati. A možda hoće za tri dana, to se stvarno ne zna u ovakvim okolnostima.

 

Ja sam ga video jednom uživo, letos, baš plavog. Nisam hteo ni da sednem na motor, kamo li da probam. Elem, kada sam ga video nije mi se svideo. Nešto u kombinaciji prednjeg fara i vizira mi ne štima. Iskreno, do pre tri sedmice nisam ni razmišljao o kupovini motora, svakako ne novog, i svakako ne Tuarega... Od kako se pojavila opcija kupovine baš mnogo sam čitao, gledao YT, gledao fotke. I, kao što to obično biva, oko se naviklo, sad' mi se već sviđa kako izgleda (makar na fotkama. Uživo sam ga video stvarno samo na kratko u salonu).

 

U svakom slučaju, od sutra se družimo :ooo:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
pre 55 minuta, antir3ality je napisao:

Iskreno se nadam da mi se sada na sajmu, kad budem otišao da ga vidim, neće toliko dopasti, da ću mu naći 100 mana i da će racio pobediti. A  @Gliga će morati da ide na ignore :D :D :D

 

Hoću li se iskupiti ako budem kačio fotke sa vožnji? :P

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Probao oba motora i na kraju izabrao ono što mi se više sviđa i motor koji zaista želim.  :)

 

Jeste, tehnički gledano u specifikaciji Tuareg je ispred T7 ali samo u fabričkom izdanju tj ono što platiš šta dobijaš. Ja unapred znam da ću prilagoditi T7 prema sopstvenim potrebama baš kao što je to slučaj i sa ranijim odabirom (2x XT-a potpuno promenjena, DRZ takođe...).

Jednostavno T7 se dokazao na tržištu kao dobar i pouzdan izbor pun raznih upgrade opcija što se meni sviđa i otvara mogućnost potpunog usaglašavanja.

 

Ono što mi se više dopada kod T7 je pouzdanost, izgled, dodatna after market oprema koja je potpuno prilagodljiva korisniku i manjak elektronike.

 

Odličan je Tuareg motor ali jednostavno nije za mene.

 

Svakako, voleo bih da neko ko kupi Tuareg ovde na forumu da se javi i da se zajedno provozamo i da sumiramo utiske.  :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
56 minutes ago, aca-pn said:

Meni je jos gore, moja klackalica se pomera u 3 ose T700 - Tuareg660 - "nemoj da si budala, vozi to sto imas i uzivaj". Videcemo gde ce da pretegne na kraju

Pa upravo tako je i kod mene. Za sad kao još uvek ne razmišljam ozbiljno, ali ako presečem da menjam moraću dobro da razmislim za koji. Ali Tuareg mi je za sada bliži.

 

47 minutes ago, Gliga said:

U svakom slučaju, od sutra se družimo :ooo:

Bravo druže, čestitam! U zdravlju se vozio!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
9 hours ago, Gliga said:

Trenutno je kod PGS ista cena za trikolore i ostale verzije, 12k€ (plavi je zvanično 500€ skuplji). Na sajmu neće biti izložen taj plavi već crveni, plavog neko vozi kući. Tuareg po Evropi i dalje košta 12-12.5 hiljada tako da možda i neće poskupljivati. A možda hoće za tri dana, to se stvarno ne zna u ovakvim okolnostima.

 

Ja sam ga video jednom uživo, letos, baš plavog. Nisam hteo ni da sednem na motor, kamo li da probam. Elem, kada sam ga video nije mi se svideo. Nešto u kombinaciji prednjeg fara i vizira mi ne štima. Iskreno, do pre tri sedmice nisam ni razmišljao o kupovini motora, svakako ne novog, i svakako ne Tuarega... Od kako se pojavila opcija kupovine baš mnogo sam čitao, gledao YT, gledao fotke. I, kao što to obično biva, oko se naviklo, sad' mi se već sviđa kako izgleda (makar na fotkama. Uživo sam ga video stvarno samo na kratko u salonu).

 

U svakom slučaju, od sutra se družimo :ooo:

Čekaj bre, ja tek sada pročitao da ga kupuješ  :D

 

Pa neka je sa srećom onda!  :D

 

Javljaj utiske!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
10 hours ago, baltrekk said:

Ono što mi se više dopada kod T7 je pouzdanost, izgled, dodatna after market oprema koja je potpuno prilagodljiva korisniku i manjak elektronike.

Isto ovako razmišljam, ovo su veliki plusevi za T7. Pogotovo pouzdanost koju teško da neko može da nadmaši. Kod Tuarega me najviše brine to što se agregat još uvek nije "dokazao".

Šta mene privlači kod Tuarega, opet uz napomenu da ga nisam ni video, imam samo utisak koji sam stekao:

1. Niže težište. Kod mog motora a i kod T7 ne sviđa mi se što je "top heavy".

2. Bolje ogibljenje. Preload. Na std T7 bi verovatno morao odmah da radim neki upgrade, što mislim da sa Tuaregom nije slučaj.

3. Lepa i linearna isporuka snage.

4. Iako je prednji kraj ružniji, deluje mi da ima dosta bolju zaštitu od vetra. Sa jednim deflektorom bih verovatno lako rešio to, a bitno mi je.

5. Modovi vožnje mi ne znače sami po sebi, čak je ta kompleksnija elektronika minus - ali mi znači što imam offroad mod gde mogu da isključim ABS, i ne moram da ga opet isključujem svaki put kad upalim motor. Barem sam tako razumeo.

6. Negde sam pročitao da su žičane tubeless felne po defaultu dosta jače od felni sa unutrašnjom, ali to uzimam sa rezervom. Mada činjenica je da T7 kao i prethodnik imaju dosta slabe felne.

 

Ostale stvari tipa tempomat, više snage, tubeless itd meni ne znače mnogo, ali je lepo što su tu.

 

@baltrekk s obzirom da si ga probao, baci neki komentar iz prve ruke na ove moje stavke, ako te ne mrzi. Ima li to smisla u praksi ?


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Najmanje sam upućen od svih vas u ove motocikle ali mislim da sam u pravu kad kažem da svaka odluka o kupovini treba da ide u pravcu...:

 

mešano, više off-a, samo off - T7,

 

mešano, više asfalta, samo asfalt ture - Tuareg.

Promenio član PremieRacing

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing Ниси у праву. :jee:

Исте су на офу, Априлија боља на путу.

Хоћеш да направиш 100.000 км или да идеш у Африку на месец дана где само можеш да поправљаш штету штапом и канапом - Т7.

Живиш у Европи, идеш на викенд оф вожње, хоћеш удобан за аутопут, кривудаве путеве до тамо - Априлија.

Само оф - неки прави ендуро до 500 кубика... евентуално КТМ 690, Хаски 701.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja