Jump to content

Moto Zajednica

2021 Aprilia Tuareg 660

Recommended Posts

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Dug dan u subotu. Cer, Tornička Bobija, Povlen i malo Divčibara. Plus odlazak i povratak do NS. Ceo dan smo jurili kišu ali nikako nismo uspeli da je stignemo.

 

fPn34pe.jpg

 

F4oKEnB.jpg

 

XcLBESd.jpg

  • Sviđa mi se 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Mini jubilej danas, obrnuo 5000km za nepuna četiri meseca.

 

irRe3TL.jpg

 

zq7AGSK.jpg

 

Nastavljam da budem vrlo zadovoljan Tuaregom. Do sada sam imao priliku da ga isprobam u svim scenarijima u kojima i inače koristim motor. I dalje nabacuje osmeh na lice.

 

Otkako je krenulo toplije vreme pojavila se jedna zamerka. Vetrobran pravi "mehur" mirnog vazduha koji me celog obuhvata (izuzev glave). To znači da u sedećoj vožnji skoro i ne osetim strujanje vazduha, tj vruće mi je. Sve preko 25 stepeni je baš toplo. Doduše, sada mogu u meš opremi da vozim na 18 stepeni što je ranije bilo nezamislivo :D

 

Na KLE-u se ovo nije dešavalo, zaštita od vetra je bila drugačija i stalno sam bio u svežem vazduhu. Čak i na 35 stepeni je bilo ok, sve dok se krećem

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
5 hours ago, AnteK said:

Evo još jedan, preuzeo i ja svoj.... :)

358785343_1243962496257389_7101970178995742475_n.jpg

Neka je sa srećom!  :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

TET Kosovo za vikend. Definitivno nedovoljno vremena za količinu neverovatno dobre vožnje koja tamo postoji.

 

f50McNR.jpg

 

31z9F64.jpg

 

aFuQ3Ik.jpg

 

mUgK79p.jpg

 

Strašni tereni za vožnju, dosta tehničkih deonica (po meni diskutabilno da li je prohodno u suprotnom smeru, naročito kada je mokro). Prvi dan slučajno sreli lika koji održava i pravi rutu (linesman slomio nogu pa ne vozi), pozvao nas da se pridružimo u istraživanju. Završili u restoranu kog drži njegov prijatelj, negde u planinama na samoj granici sa CG. Znaju za pivo, znaju za rakiju, znaju za teletinu i jagnjetinu :D

 

Elem, topla preporuka svima koji vole ovaj tip vožnje da posete Kosovo. TET je zahtevan, uskoro će biti i proširen. Priroda je nestvarna, svi ljudi sa kojima smo stupali u kontakt prijatni i bez naznaka netrpeljivosti. A nije da smo krili odakle stižemo (nismo ni znali da smo trebali prelepiti tablice...)

 

Juče smo na asfalt sišli oko 3 popodne, 50km od Prizrena. Već tada sam bio spreman za kraj dana i spavanje, ali valjalo je preći još 550km do kuće... Ne znam kako, ali povratak je prošao prijatnije i bezbolnije od očekivanog. Tuareg napunio 6666km na naplatnoj rampi u Šimanovcima :)

Promenio član Gliga
  • Sviđa mi se 18
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Ako nije tajna jel ste nekim kozijim stazama prešli tzv. administrativnu liniju jer inače na regularnim admin. prelazima dobiješ nalepnicu da prelepiš tablicu.

 

Inače prelepe slike i predeli, ima dosta razloga što su mnogi stavili šapu na naš Kosmet...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
Pre 6 sati, vucko23 je napisao:

Ako nije tajna jel ste nekim kozijim stazama prešli tzv. administrativnu liniju jer inače na regularnim admin. prelazima dobiješ nalepnicu da prelepiš tablicu.

 

Inače prelepe slike i predeli, ima dosta razloga što su mnogi stavili šapu na naš Kosmet...

Prešli najnormalnije, na prelazu. Niko nam ništa nije rekao za tablice, a mi nismo znali. Tek kada smo odmakli od granice postalo je jasno da svi imaju prelepljene tablice, ali tada je bilo kasno da se vraćamo. Za drugi put znam.

 

Koje su moguće posledice nelepljenja tablice?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
Pre sat vremena, Sveti Atila je napisao:

Da li je KLE imao neke prednosti u odnosu na Apriliju na ovakvim terenima?

Jedino na strmim tehničkim nizbrdicama. KLE je imao mnogo bolje motorno kočenje i na strmoj nizbrdici nije imao tendenciju da ubrzava. Tuareg hoće da ide 20-30 na sat što je prebrzo za tehničke stvari.

 

Sve drugo je na strani Aprilie. Praktično su iste težine, a sve je bolje i 30 godina novije koncepcije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
pre 19 minuta, Gliga je napisao:

Jedino na strmim tehničkim nizbrdicama. KLE je imao mnogo bolje motorno kočenje i na strmoj nizbrdici nije imao tendenciju da ubrzava. Tuareg hoće da ide 20-30 na sat što je prebrzo za tehničke stvari.

Vidio sam u meniju na Tuaregu da se može podešavati razina kočenja motorom, no nisam još ništa isprobavao. Jesi ti ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Naravno da jesam :) U oba režima koja se mogu podešavati (Off-road i Individual) motorno kočenje je podešeno na najjače, odziv gasa na najagresivniji. U Individual modu mi je stalno uključen ABS na oba točka, TC držim na 1 (minimum). Ovaj mod koristim za normalnu vožnju asfaltom.

U Off-road modu je stalno ugašen zadnji ABS. Još nisam imao potrebe da gasim ABS na prednjem točku. TC na 1 ili isključen, zavisno od toga koliko sam umoran i raspoložen za zabavu. TC jedino obavezno gasim kada vidim strmiju uzbrdicu.

 

Kada pada kiša, a umoran sam, koristim Urban ili Explore modove koji imaju blaži odziv na gas i TC je osetljiviji. U redovnim uslovima mi se ta dva moda ne sviđaju jer gas nije ni približno dovoljno osetljiv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova
Pre sat vremena, Gliga je napisao:

Još nisam imao potrebe da gasim ABS na prednjem točku

Isto i ja na 701. Prvo sam gasio po inerciji, pa jednom kao ajde da probam kako je ktm zamislio. I oduševim se. Ne smeta nikada, a bogami na ponekom kamenjaru spasi od pada. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
pre 54 minuta, severian je napisao:

Isto i ja na 701. Prvo sam gasio po inerciji, pa jednom kao ajde da probam kako je ktm zamislio. I oduševim se. Ne smeta nikada, a bogami na ponekom kamenjaru spasi od pada. 

 

Na 701 radi još lepše i diskretnije nego na Tuaregu. Ni zadnji nisam gasio svaki put (osim ako je na mapi 2 stalno ugašen?). Dozvoljavao je nešto malo klizanja točka. Ista priča i za TC.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ko bi rek'o, zna Tuareg i asfaltom da ide.

 

mT1RY1d.jpg

 

TLT9Eco.jpg

 

Prethodnih dana me posao odveo na Maxlride moto festival, nedaleko od Minhena. Na putu do tamo smo kroz Austriju išli lokalnim putevima. Prešli Grossglockner (odakle su i fotke) i Gerlos prevoje. Glupo trošiti reči na opisivanje, treba doživeti. Vreme je bilo idealno, a poranili smo dovoljno da ne bude gužva na putu.

 

U povratku, kroz Nemačku i Austriju, je padala kiša i bilo 16 stepeni tako da smo išli najkraćim putem (ujedno i najduži dan na motoru, nešto ispod 900km...). Posle ugrejalo na prijatnih 39. Tri dana vožnje, nešto malo ispod 2000km.

 

Za ovu turu sam vratio fabričke Pirelli Scorpion Rally STR gume, i drago mi je zbog toga. Mitasi ne bi prijali na autoputu.

 

Pred kućom Tuareg napunio 9000km (od sredine marta...). Izuzev što je par puta upalio check engine lampicu, još dok je bio nov, nijedan drugi problem.

  • Sviđa mi se 22

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja