Jump to content

Moto Zajednica

2021 Aprilia Tuareg 660

Recommended Posts

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
2 minutes ago, СајберГастарбајтер said:

Исте су на офу,

I ovo je pitanje, ako pričamo o standard verziji T7, mada verujem da je subjektivni osećaj tu najbitniji. Pogledajte onaj grafikon na početku strane. Tuareg ima bolje KYB ogibljenje, veći hod i napred i pozadi i veći klirens. Ali opet, T7 deluje robusnije, kao da bi lakše podneo padove i zlostavljanje, i ima veći potencijal za modifikacije.
Zaključak koji sam ja izvukao iz klipova je da je Tuareg bolj na baš sporim tehničkim delovima, da se lakše kontroliše, i da se na većim brzinama osećate sigurnije i udobnije. Vrlo retko se na Tuaregu događa bottom out. Ali T7 pruža bolju povratnu informaciju, zahteva veće znanje i angažovanje vozača i ako je to ispunjeno - može da pruži više na off-u.

Na kraju krajeva - tu su negde.
Mada razumem zašto ljudi pomisle ovo što je @PremieRacing napisao, tako sam i ja razmišljao u početku. Nekako očekujem da vidim T7 da se aka po kamenu i blatu, a za Tuareg mi je i dalje čudno kad vidim na grupi da ga tako koriste :D
Imaćemo svakako info iz prve ruke uskoro, čemu se baš radujem ( @Gliga )

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly
pre 39 minuta, СајберГастарбајтер je napisao:

@PremieRacing Ниси у праву. :jee:

Исте су на офу, Априлија боља на путу.

Хоћеш да направиш 100.000 км или да идеш у Африку на месец дана где само можеш да поправљаш штету штапом и канапом - Т7.

Живиш у Европи, идеш на викенд оф вожње, хоћеш удобан за аутопут, кривудаве путеве до тамо - Априлија.

Само оф - неки прави ендуро до 500 кубика... евентуално КТМ 690, Хаски 701.

 

Isto mislimo, istu stvar smo rekli, samo na drugačiji način... Ne uzimajući druge motore u obzir već samo dva koja se porede, čovek treba da pođe od sebe i svojih afiniteta.

Ako će kao Baltrekk da se 80-90% vremena potuca po vukojebinama - T7.

Ako će dosta da putuje i da se voza po off-u kad god i kako god poželi - Tuareg. 

Promenio član PremieRacing
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
3 hours ago, antir3ality said:

Isto ovako razmišljam, ovo su veliki plusevi za T7. Pogotovo pouzdanost koju teško da neko može da nadmaši. Kod Tuarega me najviše brine to što se agregat još uvek nije "dokazao".

Šta mene privlači kod Tuarega, opet uz napomenu da ga nisam ni video, imam samo utisak koji sam stekao:

1. Niže težište. Kod mog motora a i kod T7 ne sviđa mi se što je "top heavy".

2. Bolje ogibljenje. Preload. Na std T7 bi verovatno morao odmah da radim neki upgrade, što mislim da sa Tuaregom nije slučaj.

3. Lepa i linearna isporuka snage.

4. Iako je prednji kraj ružniji, deluje mi da ima dosta bolju zaštitu od vetra. Sa jednim deflektorom bih verovatno lako rešio to, a bitno mi je.

5. Modovi vožnje mi ne znače sami po sebi, čak je ta kompleksnija elektronika minus - ali mi znači što imam offroad mod gde mogu da isključim ABS, i ne moram da ga opet isključujem svaki put kad upalim motor. Barem sam tako razumeo.

6. Negde sam pročitao da su žičane tubeless felne po defaultu dosta jače od felni sa unutrašnjom, ali to uzimam sa rezervom. Mada činjenica je da T7 kao i prethodnik imaju dosta slabe felne.

 

Ostale stvari tipa tempomat, više snage, tubeless itd meni ne znače mnogo, ali je lepo što su tu.

 

@baltrekk s obzirom da si ga probao, baci neki komentar iz prve ruke na ove moje stavke, ako te ne mrzi. Ima li to smisla u praksi ?


 

 

Hajde da probam koliko se sećam....mada moram da napomenem da nisam imao prilike da provedem na motoru više vremena. Ipak to što sam probao pomoglo mi je da jasnije donesem odluku koji motor je moj izbor bez da se upuštam u kilometarske forume i on-line analize....

 

1. Niže težište. Kod mog motora a i kod T7 ne sviđa mi se što je "top heavy" - imaš pravo, i meni slično deluje mada ne mogu da se setim koliko je goriva bilo u tanku....ali moguće da jeste tako. Dodatno, ja sam kupio Rally verziju koja je za 20mm viša na sedištu samim tim i teža za manipulaciju u mirovanju / parkiranju. U odnosu na standardnu verziju možda je čak i isto ili bar jako slično...

 

2. Bolje ogibljenje. Preload. Na std T7 bi verovatno morao odmah da radim neki upgrade, što mislim da sa Tuaregom nije slučaj. Dabome, na Tuaregu je zaista bolje ogibljenje sa standardnom varijantom u odnosu na T7. Ne znam da navedem još jedan model motora kao npr T7 koji ima baš nekako loše ogibljenje. Možda ova nova verzija je znatno unapređena....nadam se da jeste, jer ovo vešanje koje se isporučuje na T7 meni baš smeta. Na malim brzinama jako tvrdo, a na većim pa previše mekano. Gotovo je nemoguće naći kompromis....bar moje individualno mišljenje. Ako sve bude kako treba, do kraja meseca menjam kompletno vešanje na T7 za nešto baš dobro i vredno što bi trebalo da napravi očiglednu razliku na bolje. 

 

Za prosečnog korisnika i dalje mislim da je vešanje na T7 relativno ok uz zamenu opruga prema individualnoj težini. Za one koji bi da guraju više - jbga budimo realni da nijedno fabričko vešanje nije dovoljno dobro....

 

3. Lepa i linearna isporuka snage. Iako je sama T7 dosta linearna u isporuci snage, moguće je da Tuareg ima malo više obrtnog momenta. Sećam se jedne situacije sa Tuaregom gde sam iz 2-ge polazio na nekoj uzbrdici i baš sam se iznenadio kako je to lagano išlo...

 

4. Iako je prednji kraj ružniji, deluje mi da ima dosta bolju zaštitu od vetra. Sa jednim deflektorom bih verovatno lako rešio to, a bitno mi je.

Za ovo nisam siguran...osim činjenice da je Tuareg svakako ružniji :D :D :D 

Generalno, ja sam zadovoljan fabričkim vizirom T7 ali stoji činjenica da kada bih krenuo na put do recimo Grčke, gledao bih da imam neko dodatno krilce da napravi bolju zaštitu vetra na dužem putu pri brzini 140-150km/h da se ne saginjem bez potrebe. Moja visina je 177cm

 

5. Modovi vožnje mi ne znače sami po sebi, čak je ta kompleksnija elektronika minus - ali mi znači što imam offroad mod gde mogu da isključim ABS, i ne moram da ga opet isključujem svaki put kad upalim motor. Barem sam tako razumeo. Jako mi se sviđa što T7 nema opcije modova vožnje nego si sam na svome. Uvek znaš šta imaš i čime raspolažeš. To se više puta dokazalo do sada u vožnji i to mi je baš super. Čak i to jedno dugme za ABS off mi smeta na T7 i čim motor izađe iz garancije povezaću mehanički prekidač da mogu i u vožnji da isključim ABS. Lepo je ako je Tuareg napravio da ostane ABS off i posle startovanja motora mada čisto sumnjam zbog standarda koji traže od proizvođača da se ponovo aktivira ABS iz sigurnosnih razloga...

 

6. Negde sam pročitao da su žičane tubeless felne po defaultu dosta jače od felni sa unutrašnjom, ali to uzimam sa rezervom. Mada činjenica je da T7 kao i prethodnik imaju dosta slabe felne. Iskreno , ja sam očekivao da su felne na T7 još mekše od ovoga što jeste tako da za sada posle par situacija i dalje je flena skroz ok. Ne znam da li Tuareg ima jače felne ili ne ali definitivno lakše zakrpiš gumu ukoliko je izbušiš....sa druge strane je rizičnije da se vozi na nižem pritisku jer unutrašnja ipak bolje radi posao u tom smislu kad je prednja naduvana na recimo 1.4 Bar-a...

 

Eto u kratkim crtama.

Promenio član baltrekk
  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
39 minutes ago, PremieRacing said:

 

Isto mislimo, istu stvar smo rekli, samo na drugačiji način... Ne uzimajući druge motore u obzir već samo dva koja se porede, čovek treba da pođe od sebe i svojih afiniteta.

Ako će kao Baltrekk da se 80-90% vremena potuca po vukojebinama - T7.

Ako će dosta da putuje i da se voza po off-u kad god i kako god poželi - Tuareg. 

Samo da kažem da je moj izbor u to vreme uključivao i suvozača :D

 

Ma kakve vukojebine, vozim samo po kafićima :D

 

Verovatno bi nešto drugo izabrao da sam razmišljao samo o solo vožnji....možda 701 koji mi se sviđa ili eventualno 690 (u to vreme bio je na oglasima odličan 690 full sređen...Rally tower i sve ostalo što bih i ja ugradio). 

 

Danas kad razmišljam na tu temu možda je i bolje što sam izabrao T7 jer opet je taj motor udobniji za solo vožnju na otvorenom putu od navedene dve opcije, a svakako mnooogooo bolji i udobniji sa suvozačem.

 

@Gliga Javi kad pokupiš motor. Baš bih voleo da ih uporedimo paralelno.  :) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre 2 sati, baltrekk je napisao:

2. Bolje ogibljenje. Preload. Na std T7 bi verovatno morao odmah da radim neki upgrade, što mislim da sa Tuaregom nije slučaj. Dabome, na Tuaregu je zaista bolje ogibljenje sa standardnom varijantom u odnosu na T7. Ne znam da navedem još jedan model motora kao npr T7 koji ima baš nekako loše ogibljenje. Možda ova nova verzija je znatno unapređena....nadam se da jeste, jer ovo vešanje koje se isporučuje na T7 meni baš smeta. Na malim brzinama jako tvrdo, a na većim pa previše mekano. Gotovo je nemoguće naći kompromis....bar moje individualno mišljenje. Ako sve bude kako treba, do kraja meseca menjam kompletno vešanje na T7 za nešto baš dobro i vredno što bi trebalo da napravi očiglednu razliku na bolje. 

Nisu opruge kod T7 toliko problem koliko damping - klikanje kompresije se gotovo uopće ne osjeti od jedne krajnosti na drugu, odnosno tek kad isklikaš na najmekšu onda se osjeti - maleni su ventili unutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Evo me, nikad stići od BG do NS... Pet sati istraživanja. Ukratko: oduševljen sam.

 

 

sqVr4ln.jpg

 

 

bj5dcDx.jpg

 

Imajte u vidu da ovo što ću dalje pisati ide iz ugla nekoga ko je 11 godina i 60000km proveo na KLE-u, poprilično modifikovanom, unapređenom i prilagođenom mojim potrebama. U vožnji drugih motora slične klase imam jako ograničeno iskustvo: nešto malo Afrike RD07 (ja sam verovatno jedina osoba iz enduro sveta koja nije oduševljena Afrikom). 100-ak km asfalta na novom Stromu 650 (svideo mi se u toj varijanti). Možda 300km na novoj T7 World Raid (meni bila odlična za lokalne puteve, off nisam imao prilike da isprobam. Bila bi mi ok za sređene makadame i nezahtevne terene, jako teška. Zaštita od vetra katastrofalna, na 120 velike turbulencije, na 130 mi se mutio vid. Ne preterujem). I da, 50-ak km uglavnom ravnog asfalta na DesertX koji me takođe nešto nije dojmio (osim sulude snage i odličnih kočnica). Nemojte nikom reći ovo za DesertX, ljud se kunu da je to najbolji motor ikad :D

 

Od beogradskog saobraćaja, preko autoputa, atarskih džada, nezahtevnih stazica do lokalnih krivina na Fruškoj gori. 200km prvog upoznavanja, pipkanja bez ljubljenja. A već posle par km (i realno 300m van asfalta) sam se osećao kao da smo stari znanci. Položaj sedenja i stajanja mi je prirodan (da, nakon dužeg vremena bi prijalo više sedište i niži nogostupi ali ništa strašno. Ne verujem da ću poduzimati išta po tom pitanju.). Treba malo da se poigram sa položajima ručica i poluga zadnje kočnice/menjača. U cipelama su ok, u moto čizmama su trenutno visoko podešene.

 

Oduševljen sam snagom (razrada, nisam prelazio 6k obrtaja. A vrti se još dosta preko toga), kočnicama a i ogibljenjem (nije bilo prilike za neki stvarni test). Motor mi uliva toliko više poverenja od KLE-a da je to neverovatno. Ipak se 30 godina razvoja i novih saznanja ne može zanemariti.  Ako trebam opisati jednom rečju onda je to "stabilnost". Nema lelujanja u krivinama, nema uvijanja na off-u.

 

 

SjGayS1.jpg

 

Super upravljiv na malim brzinama, biće ok na tehničkim deonicama (tehničkim u rangu motora od 200kg, naravno). Ne guši se na leru u prvoj, mož' da se vozi ispod 10 na sat bez kvačilanja. Videćemo kako će se ovo pokazati u realnim uslovima, za sada mi se sviđa.

 

Posle jako malo vremena već mi je jasno da ću sa Tuaregom moći da radim sve što sam radio KLE-om, verovatno uz manje napora, a onda i dosta preko toga.

 

 

nsKxOi8.jpg

 

Nisam se igrao podešavanjem ona dva moda vožnje koji to omogućavaju. Većinu vremena sam vozio u Explore. Urban je izgleda najblaži, ima smisla za kišu. Explore neutralan, prijao bi direktniji odziv gasa. Off-road je fabrički "najotvoreniji" tj ima najdirektniji odziv gasa i to mi se sviđa. Za sada ga nisam mnogo koristio jer je ABS na zadnjem točku po default-u isključen (i da, ostaje isključen i nakon gašenja motora. Još ne znam kakva je situacija sa prednjim točkom) a zbog nenaviknutosti na položaj poluge kočnice nemam lep osećaj.

 

Snaga motora je ista u svim režimima. Variaju odziv na gas, motorno kočenje (nisam čačkao), ABS i kontrola proklizavanja. E da, modovi mogu da se prebacuju tokom vožnje. Ja nisam neki veliki ljubitelj elektronike i mogao bih lagano da živim sa klasikom ali lepo je imati opcije. Sigurno ću koristiti.

 

Kad smo kod ABS-a: napred radi dosta nenapadno. Zadnji se brzo javlja. Mada, kada sam ga ugasio brzo i blokira točak :D Uglavnom, mislim da će prednji 99% vremena biti uključen (pričam za off. Na asfaltu mi ne pada na pamet da ih gasim).

 

Traction control, trebaće igranja. Može da se podešava u sva četiri moda i to u toku vožnje. Teško da će motor izaći uz rastresitu, ili uopšteno klizavu uzbrdicu ukoliko je TC uključen. Ali ok, videću vremenom. Svakako može da se isključi.

 

Tempomat sam samo isprobao. Biće koristan za poštovanje ograničenja i autoput.

 

Instrument tabla mi je odlična. Vrlo pregledna, sviđa mi se dizajn (izuzev #bearacer koji stalno stoji u gornjem delu ekrana. Gasi se samo ako je isključen ABS, TC, ili ako motor prijavljuje grešku. Nepotreban momenat na ovakvom tipu motora ali i potpuno zanemariva sitnica).

 

 

CeDda0Z.jpg

 

Negativno:

Ima neko trzanje gasa kada se vozi konstantno na 4k obrtaja. Još gore, ako u tom režimu obrtaja hoću samo malo da popustim gas, na trenutak ga skroz zavrne pa onda odmah dovede gde treba. To naravno rezultira osetnim trzajem. Nije mi toliko smetalo na asfaltu ali na off-u je neprijatno i moglo bi biti problematično. Dosta ljudi na ADVRider-u spominje isto ovakvo ponašanje. Nekima je navodno sređeno remapiranjem ili resetovanjem nečega na prvim servisima (dakle u garanciji). Videću kako će to kod nas ići. Malo ih je prodato i lako je moguće da ovlašćeni servis kod kog ću voziti motor nije ni video Tuarega.

 

Očekivao sam bolju zaštitu od vetra, tj manje buke i turbulencija. Nije strašno ni na 130. Jedino ne valja ako je ispred kombi ili kamion (na autoputu). Bezgranično prijatnije iskustvo nego na T7 WR, njega se ne bih ni usudio da vozim konstantno 130 ili više.

 

Prekidač za dugo svetlo je na neobičnom mestu, tražiće navikavanje.

 

 

Uh... Mislim da je ovo manje-više sve. Ako ima pitanja tu sam. Nisam fan-boy nijedne marke ili modela tako da mi objektivnost nije problematična :) 

 

Jako zabavan dan vožnje. I sada mi je jasno da je odavno bilo vreme za novu/drugu mašinu. n+1...

 

  • Sviđa mi se 29
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Inače, to za trzaj - kao da si opisao moj motor. I dalje gledam kako da malo ispeglam to. A i Jovan je pisao o tome u tekstu. Trebalo bi da se to lako rešava.

Koliko si beše visok \ težak? Da stavim zaštitu od vetra i rad ogibljenja u kontekst :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
Pre 9 sati, antir3ality je napisao:

Inače, to za trzaj - kao da si opisao moj motor. I dalje gledam kako da malo ispeglam to. A i Jovan je pisao o tome u tekstu. Trebalo bi da se to lako rešava.

Koliko si beše visok \ težak? Da stavim zaštitu od vetra i rad ogibljenja u kontekst :)

To trzanje im je klasična falinka. Ameri kažu da je ispravljeno novim mapama (trebalo bi da odrade u servisu). Takođe kažu da bi modeli za 2023. (što moj jeste) trebali iz fabrike doći sa tim novim mapama. Videćemo, neko rešenje će morati da se nađe jer ne želim da se navikavam na ovakvo ponašanje.

 

186cm, 75kg bez opreme. Fabričko ogibljenje je izgleda prilagođenije evropskom i američkom vozaču, nisu opruge za Japanca od 57kg. Kompletno je podesivo i napred i nazad ali ću sa tim pričekati. Hoću prvo da vidim šta kaže fabričko izdanje. A nije baš ni da se razumem u podešavanje ogibljenja...

 

@СајберГастарбајтер

Trenutno ne vidim da ću preterano mnogo voziti na tim visokim obrtajima. Prestizanja i poneki nalet inspiracije :D Na terenu je to neupotrebljivo, vrti točak u prazno.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Hvala svima, da ne ne nabrajam pojedinačno :takoje: Ja očekujem jedno onako baš lepo druženje.

 

Što se mene tiče ovo je jedina kolor šema koja je dolazila u obzir. Druge dve nisam video uživo ali na slikama stvarno ne deluju privlačno (stvar ukusa, naravno). Još kad se ispostavilo da je ista cena za sve tri varijante mojoj sreći nije bilo kraja (ova trikolore verzija bi zvanično trebala biti 500€ skuplja).

 

Bark Bustersi su obavezni, videću mogu li prebaciti postojeće sa KLE-a. Peživeli su svašta, pitanje je da li bi mogli ponovo da se montiraju ako ih skinem :D Uz motor dolaze plastični štitnici koji su ok za vetar i granje, ali stradaće na nekom izvrtanju dosta brzo. Fabrički skid plate je aluminijum ali tanak, iz dva dela. Radio bi posao od kamenja koje baca prednji točak. Cenim da će pasti nabavka nekog ozbiljnijeg. Crash barove organski ne podnosim ali ovde ću ih montirati. Em nov, lep i skup motor, em hladnjak nema nikakvu zaštitu. Ne želim da razmišljam.

 

Pisaću dalje u temi kako se budu nizala iskustva. Bilo bi mi drago da se još neko uključi. 

 

@Nimmin Tablica... Razočaraću vas, ali ipak sam ja fotograf i volim da se poigram u fotošopu :D :D Tako je i KLE imao 007 tablice.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
5 minutes ago, Gliga said:

Tablica... Razočaraću vas, ali ipak sam ja fotograf i volim da se poigram u fotošopu :D :D Tako je i KLE imao 007 tablice.

Hahaha, bravo, nikad ne bih provalio :)
 

Kao što rekoh - ogibljenje je velika stavka u odnosu na konkurenciju. Kažu ljudi na fb da i sa 90ak kila težine ne moraju da se menjaju opruge. To je stvarno lepo osveženje u odnosu na japance.


Inače slažem se za boju, i prijatno me iznenadilo da je cena ista. Ono što mi se ne sviđa kod drugih boja je što je i sedište u boji. Bez toga mi je skroz ok, evo recimo žuta:

0-02-05-43ac3d6d66ca9e12957d9b94f34e5523a4b49ea6dd4ec45036b82181d7e5ebfb_270c28b8dcb.thumb.jpg.3bd4e5ecf7e6f8f9b0c8974cc24d0d3d.jpg

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Vrlo prijatno iznenađenje za istu cenu. I to pre nego što sam spomenuo koji bih hteo, i bez da sam tražio popust :takoje: Naravno pitanje je do kada će takvo stanje potrajati.

 

Slažem se da bi žuta i crvena varijanta bile lepše sa crnim sedištem. Ali to je opet dodatni trošak. I računaj da se na tvojoj fotki neko malo poigrao bojama, žuta je inače drečavija.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Што се тиче колор шеме, ова твоја је топ.

Мени лично се много свидела и црвено/црна комбинација боја на мотору који сам пробао.

Лепше ми изгледала уживо него на сликама.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
43 minutes ago, Gliga said:

Vrlo prijatno iznenađenje za istu cenu. I to pre nego što sam spomenuo koji bih hteo, i bez da sam tražio popust :takoje: Naravno pitanje je do kada će takvo stanje potrajati.

 

Slažem se da bi žuta i crvena varijanta bile lepše sa crnim sedištem. Ali to je opet dodatni trošak. I računaj da se na tvojoj fotki neko malo poigrao bojama, žuta je inače drečavija.

Da da, vidiš to za boju nisam obratio pažnju, tačno je tako.
Isto razmišljam, ako bih uzimao ovaj motor - uzimam ga da bih izbegao neke silne modifikacije, barem u početku.

 

edit: Mada sedište bih svakako gledao da stavim više. Valjda ima i OEM opcija 2 cm viša, a verovatno može i original lako da se preradi.
Da li možda znaš koliko ih imaju na stanju sada ?

Očekujemo putopise, a ako budeš vozio na jugu, ili prolaziš kroz Niš - javljaj se! Možda možemo da se organizujemo da se vidimo / provozamo.

 

 

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 327 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Sjajan motor, u pravim rukama :care:

 

Odlično mu stoje i koferi, tako da verujem da može da posluži kao pravi hibrid. @Gligada li voziš nekad sa suvozačem? Uz neku preradu sedišta, verujem da je i za to okej..

 

Screenshot-1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja