Jump to content

Moto Zajednica

2021 Aprilia Tuareg 660

Recommended Posts

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre 2 sati, živke je napisao:

@srbac @AnteK

Na kraju - ovo sam samo primetio, ali to nikako neće uticati mnogo na moju odluku da li ću se odlučiti za ovaj model kad dođe vreme. Nije mi to tako bitno. Veću težinu imaju neke druge stvari.

Ja na svom ne primjećujem neke takve nedostatke, al svatko ima svoj dojam. Kao što sam rekao, svakako

probati voziti motor, po mogućnosti i van ceste ako je prilika, tu je on izuzetno dobar i vozan u svojoj klasi.

Uglavnom, od onoga što sam probao u klasi, jedino ktm 890/790r je vjerovatno malo bolji offroader ( a i

jači je dosta, pa i skuplji ). S druge strane, tko se vozi samo po asfaltu, realno mu je današnji svaki dobar,

nema tu više loših motora. Ima ona stara "koji god da kupiš, kad kupiš, reći ćeš da nisi pogriješio". 😆

 

Ja recimo ne zazirem od novih kineza, odluku donosim isključivo nakon probne vožnje, papirnate brojke ne

znače puno. Volio bih probati i Kove 450, to djeluje kao pravi ADV motor, unicorn.

 

Promenio član AnteK
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Usijala se tema od aktivnosti... 

 

Danas sam, posle više od četiri meseca provozao Tuarega. I momentalno se podsetio koliko mi odgovara taj motor :D Toliko divno svestran, i tako se lako vozi... Povratak od BG do NS je trajao bar duplo duže nego što je uobičajeno.

 

mDbunQg.jpeg

Braon

 

IoD95kd.jpeg

Zeleno

 

meDJbNy.jpeg

Mešovito

 

ktsOmXg.jpeg

Još mešovitog

 

YqrhLNq.jpeg

A može i asfalt

  • Sviđa mi se 16
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
Pre 23 sati, Gliga je napisao:

može i asfalt

Danas sam pratio jednu po Slovackom auto putu,lik nije isao ispod 150,držao 170-180 i cim se otvori traka dizao je i do 200,trajalo je to nekih 50km pa sam morao da napustim auto put. Da ga je tesko držati na tim brzinama sigurno se ne bi mučio 50 km i ko zna koliko pre toga jer me je stigao pa sam ja nastavio njegovim tempom. I da dodam da je bilo vetra i da me je prijatno iznenadio da lepo drzi takvu putnu brzinu sa tom kubikazom 👍👍

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Imao prilike da probam RS 660, umalo je nisam kupio koliko mi se svideo, mnogo povozan a ide poprilicno dobro za tu kubikazu, neverovatno lagan motor. Odustao jer je ipak decija igrackica nego motor za odrasle decake...

 

Svakako, opasan agregat. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre 12 sati, Vampa je napisao:

Danas sam pratio jednu po Slovackom auto putu,lik nije isao ispod 150,držao 170-180 i cim se otvori traka dizao je i do 200,trajalo je to nekih 50km pa sam morao da napustim auto put. Da ga je tesko držati na tim brzinama sigurno se ne bi mučio 50 km i ko zna koliko pre toga jer me je stigao pa sam ja nastavio njegovim tempom. I da dodam da je bilo vetra i da me je prijatno iznenadio da lepo drzi takvu putnu brzinu sa tom kubikazom 👍👍

Tuareg je dosta revvy motor, voli se vrtiti i lako podnosi visoke okretaje, iako ima i dosta kratak serijski

prijenos tako da si na vrlo visokim okretajima na tim brzinama. Za vožnju samo po asfaltu se može

bez problema staviti malo duži odnos lančanika. A ima i cruise control što jako pomaže za vožnju

autocestom. Malo mi je čudan osjećaj kad se tako vozi motor.😆

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Jel se gasi isto kao i na autu - pritiskom na kočnicu ili kvačilo? Nisam nikad imao na motoru tempomat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Isto kao i na autu,kvacilo ili kočnica. Dosta pametna stvar za auto put, dok sam ga imao više su mi ruke bile na rezervoaru nego na kormanu tako da može da te dovede u situaciju da se prekomerno opustis

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
On 6.4.2024. at 10:04, QmBGD je napisao:

Jel se gasi isto kao i na autu - pritiskom na kočnicu ili kvačilo? Nisam nikad imao na motoru tempomat...

Evo da ne tipkam ...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre 17 sati, Vampa je napisao:

Isto kao i na autu,kvacilo ili kočnica. Dosta pametna stvar za auto put, dok sam ga imao više su mi ruke bile na rezervoaru nego na kormanu tako da može da te dovede u situaciju da se prekomerno opustis

Da slažem se, teško mi se na to naviknut. Na autu mi to super odgovara, na motoru nekako ne ide

iz prve, totalno odudara od filozofije vožnje motora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
pre 12 minuta, Motorcyclist je napisao:

Koliko citam sad vec ljudima i smeta sto im vetar udara u kacigu...ej zamisli. A ovamo vetar u kosi ovo ono 😂

Sednes u auto pa ne udara vetar.

Kako vrijeme prolazi ljudi su sve veće pičkice i prave se problemi od svega, to se zove evolucija sa negativnim gradijentom. 😆

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
2 minutes ago, AnteK said:

Kako vrijeme prolazi ljudi su sve veće pičkice i prave se problemi od svega, to se zove evolucija sa negativnim gradijentom. 😆

Izgleda da covek sto je stariji postaje vece zanovetalo... A povukli sad i ove mladje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre 1 sat, Gliga je napisao:

Našao sam neočekivane tragove prirode u okolini Inđije.

 

Jučer kolega koji vozi Strom 650 pita jel mu mogu posuditi motor da proba voziti, kaže traži neku

zamjenu za stroma. Odvezao možda 15 min i ode u salon i uplati Tuareg. 😆

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Danas ga gledao uzivo, i uopste ne izgleda lose.
Ali me je jedna stvar totalno iznenadila (negativno)?
Da li su ove cijene kofera i nosaca na drugoj slici stvarno ovolike ili je u pitanju neka greska?
image.thumb.jpeg.de0e2a91cfee13f5fe78ac44b17aebd8.jpeg

 

image.thumb.jpeg.a7bb614dcbf0655ff3d4f9c78e2ca0c6.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki V strom 650 XT

@AnteK

Slična situacija, vozim 650 XT ( Model 2020. ) i savršeno sam zadovoljan sa motorom. Pređem godišnje 5-6k km, rekreativno :) 99% moje vožnje je asfalt. 

Voleo bih nešto malo jače posle Stroma  ( do 12k eur. )pa sam planirao da pogledam:

Honda Transalp

Strom 800

Tuareg 660

Svi su OK ali je Tuareg NAJ-LEPŠI, malo me brine servisna-post prodajna podrška u Srbiji...ostaje da provozam sva tri pa neka srce odluči :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
pre 50 minuta, Pirotehnicar je napisao:

Danas ga gledao uzivo, i uopste ne izgleda lose.
Ali me je jedna stvar totalno iznenadila (negativno)?
Da li su ove cijene kofera i nosaca na drugoj slici stvarno ovolike ili je u pitanju neka greska?
image.thumb.jpeg.a7bb614dcbf0655ff3d4f9c78e2ca0c6.jpeg

Ovo su sumanute cifre za dodatnu opremu. Razmem da je verovatno originalna Aprilia, ali za mnogo manje para se mogu uzeti provereni nosači, zaštite a i koferi drugih proizvođača. Sve treba biti makar 2-3 puta jeftinije od ovoga sa slike.

 

Pogledaj šta u ponudi imaju Hepo&Becker, Givi (nosači, zaštite, koferi), SW-Motech (nosači, zaštite, koferi), Heed (zaštite, nosači), Outback Motortek (zaštite, nosači).

 

Ako bi se motor koristio i van asfalta onda su, makar po meni, alu koferi promašena priča. Nepraktični, teški, opasni po noge, lako se unište.

Promenio član Gliga
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja