Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • -, 1708 postova
  • Motocikl: /
pre 55 minuta, VLAD81 je napisao:

U stanici kažu ne mogu da ga nađu, al ako bi da se dogovorimo zvaće ga službenik na telefon. Vidim koliko je sati.

U takvom slucaju prijavis sluzbenika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 396 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Vođa smene se samo pojavio i kad je video okrenuo se i otišao, sa načelnikom se druži, jedino ministru da sam ga prijavio. 

Naredni dan smo išli na more i nisam imao volje da se ganjam. Ne ponosim se sa tim i žao mi je što nisam idiota terao na sudu ali bi se verovatno na kraju završilo na isti način:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 370 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Ma moze da ga oslobodi i policija i sud ali ja ga ne bi oslobodio. Mozda ne bih nadoknadio stetu ali ne bi ni on prosao bez iste 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 370 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

To ukljucenje iz Ripnja je zajebano. On krece na uzbrdici a ti mu izlazis  iz krivine sa preko 100km/h... Tesko te je videti... Ustvari, on kad krene da se ukljucije te ni ne vidi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 710 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Znam, nije me ni iznervirao preterano, samo me buni da li mi ljudi ne čuju sirenu ili ih ne zanima.

Kasnije je mahnuo da se izvini, znači da je u nekom momentu shvatio da postojim.

Promenio član Mr_Wolf
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3589 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

...ja samo razmišljam koliku moć volje i samokontrolu treba da imaš da se obuzdaš... Skidam kapu.

Ma toliko sam već svakodnevno navikao na slične situacije da me više uopšte i ne dotiče ovako nešto.

A inače kada se iznerviran nemam ni samokontrolu niti mogu da se obuzdam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 370 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9
pre 2 minuta, Mr_Wolf je napisao:

Znam, nije me ni iznervirao preterano, samo me buni da li mi ljudi ne čuju sirenu ili ih ne zanima.

Kasnije je mahnuo da se izvini, znači da je u nekom momentu shvatio da postojim.

On se verovatno uplasio vise nego ti

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
2 hours ago, VLAD81 said:

Pre jedno tri godine. Dan pred polazak na more. Stanem na parking ispred zgrade u kojoj je prodavnica na drugu stranu parkinga, do trotoara. Vraćamo se iz prodavnice, supruga seda u auto, baja peni kako ne može da istera kamionet. Ima mesta za omanji kamion. Vidim i da me je već ulubio. Kreće rasprava i lik seda u kola, rikverc i pun gas.Koja je sreća bila da supruga nije krenula da izađe, zdrobio bi je. Udarac direktno u njenu stranu. Izbacio me na ivičnjak. Njemu ništa, ima čover rol barove. Svašta je tu bilo, hitna, policija. Uglavnom, on nestade. U stanici kažu ne mogu da ga nađu, al ako bi da se dogovorimo zvaće ga službenik na telefon. Vidim koliko je sati. Gospođu za ruku i kući. Baja ima keš, lovi sa gradskim tajkunima, ide na safari, može mu se. 

Čovek tad pomisli na decu, porodicu, da ih ne ostavi a tako bi slatko oslobodio društvo uštve. Sva sreća pa se završilo "samo" sa stresom. 

Valjda video nižu rasu u Unu pa udri. 

...i tebi svaka čast. 

Ja za sebe tvrdim da ne bi uspeo da se iskontrolišem. Znam da je to najgluplje, i totalno idiotski, ali ... Bilo bi ko živ ko mrtav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1708 postova
  • Motocikl: /
Pre sat vremena, Mr_Wolf je napisao:

Kasnije je mahnuo da se izvini, znači da je u nekom momentu shvatio da postojim

Da, vidi se i da nije gnjavio vec odmah gas...

Zajebani su oni sto nastave istom brzinom kao i pri ukljucenju

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 738 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006
Pre sat vremena, Mr_Wolf je napisao:

Hasan seckati!!

Neverica. Stopirao sam snimak, celom širinom vozila je u tvojoj traci.

 

Screenshot-20221112-181953-You-Tube.jpg

 

 

 

Na sekund me je podsetilo na onu priču "kontrolisano vozim i u suprotnom smeru i ispravljam krivine i nikad nisam imao problem", kolega ništa lično.

Ali da je Gosn. Wolf bio mrvu ispred, eto ga, ne daj Bože, na haubi, a to je ta situacija o kojoj si pričao.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1559 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre 1 sat, Mr_Wolf je napisao:

Hasan seckati!!

I još jedan komšija dobri koji ne čuje sirenu

 

Dolećeš mu sa 120+ i bespotrebno trubiš, čovek teško da je mogao da te jasno vidi, nije isključivo  njegova greška...a mogao je u kolima da bude i neki poljoprivrednik od 120kg i šakom k'o lopatom pa da bude svašta :D

Ako već peglaš debelo preko ograničenja, budi spreman na svakakve rizike.

 

A sa prvog snimka, to je redovna pojava na tom putu Topola-Rudnik, ista situacija je i ovde kod mene na putu La-Ar...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 710 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 2 sati, Milanezi je napisao:

Dolećeš mu sa 120+ i bespotrebno trubiš, čovek teško da je mogao da te jasno vidi, nije isključivo  njegova greška...a mogao je u kolima da bude i neki poljoprivrednik od 120kg i šakom k'o lopatom pa da bude svašta :D

Ako već peglaš debelo preko ograničenja, budi spreman na svakakve rizike.

 

A sa prvog snimka, to je redovna pojava na tom putu Topola-Rudnik, ista situacija je i ovde kod mene na putu La-Ar...

Uh... Da, vozio sam brže, ali apsolutno nisam bespotrebno svirao. Sirena služi da ga upozori da sam tu - prvo lagano bip bip, pa još malo bip bip pa onda biiiiip. Prestao sam da sviram kada je postalo jasno da sirena nema efekta.

I kao što vidiš usporio bez ikakvih naglih pokreta, dakle bio sam spreman na rizik.

 

Ali svakako ne govorim da je isključivo njegova greška, ni približno, samo mi i dalje nije jasno zašto ljudi ne reaguju na sirenu.

 

Mada nisam poljoprivrednik, i ja sam 120+ kg, tako da smo ista težinska kategorija :D

Promenio član Mr_Wolf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 710 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 2 sati, the_doctor je napisao:

Neverica. Stopirao sam snimak, celom širinom vozila je u tvojoj traci.

 

Screenshot-20221112-181953-You-Tube.jpg

 

 

 

Na sekund me je podsetilo na onu priču "kontrolisano vozim i u suprotnom smeru i ispravljam krivine i nikad nisam imao problem", kolega ništa lično.

Ali da je Gosn. Wolf bio mrvu ispred, eto ga, ne daj Bože, na haubi, a to je ta situacija o kojoj si pričao.

I ja sam se setio priče o kontrolisanom sečenju krivine. Imam preglednost - šta može poći po zlu?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Kontam sta hoces da kazes, ali ipak potenciras na upotrebi sirene, sto mislim da je pogresno. Mislim da je sirena u ovom slucaju apsolutno suvisna. Sta je trebao vozac da uradi kad je cuo sirenu? Jedino da se zbuni i zaustavi vozilo u traci, da ga pokupi ovaj kolji dolazi pola sekunde kasnije u susret? Jos se dobro i snasao u ovoj situaciji. Cesto vidim greske u saobracaju, trudim se da ih dodatno ne pogorsam svojim postupcima, a sirena cesto moze to da uradi.

 

On sto nam preostaje u ovakvim momentima jeste kocnica, kocis cim vidis nesto slicno, nekad i preventivno (sto si ti i uradio u krajnjem slucaju)... Lako je posle dodati gas, obici ga vec na narednom pravcu, i nema ljutnje...

 

Mislim, ne zameri na kritici i hvala na podeljenim snimcima razlicitih situacija koje mozemo da komentarisemo. :takoje:

 

Promenio član cikamike
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3589 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 37 minuta, cikamike je napisao:

Kontam sta hoces da kazes, ali ipak potenciras na upotrebi sirene, sto mislim da je pogresno. Mislim da je sirena u ovom slucaju apsolutno suvisna. Sta je trebao vozac da uradi kad je cuo sirenu? Jedino da se zbuni i zaustavi vozilo u traci, da ga pokupi ovaj kolji dolazi pola sekunde kasnije u susret? Jos se dobro i snasao u ovoj situaciji. Cesto vidim greske u saobracaju, trudim se da ih dodatno ne pogorsam svojim postupcima, a sirena cesto moze to da uradi.

 

On sto nam preostaje u ovakvim momentima jeste kocnica, kocis cim vidis nesto slicno, nekad i preventivno (sto si ti i uradio u krajnjem slucaju)... Lako je posle dodati gas, obici ga vec na narednom pravcu, i nema ljutnje...

 

Mislim, ne zameri na kritici i hvala na podeljenim snimcima razlicitih situacija koje mozemo da komentarisemo. :takoje:

 

Onima koji uglavnom koriste sirenu umesto kočnice ne smeši se svetla budućnost u vožnji motora.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 710 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Ma ne ljutim se, daleko bilo.

Ja računam da je to svrha sirene, da čovek shvati da sam tu. Verovatno malo previše polažem u svesnost vozača, ali polazim od sebe - kada čujem sirenu, prva reakcija mi je da što pre vidim o čemu se radi i odreagujem.

 

U svakom slučaju, za prekoračenje brzine nema opravdanja.

 

No, nebitno. Imao sam danas i jednog lika koji je krenuo da prelazi u moju traku ničim izazvano i tu je baš bila frka - gledao sam kud ću - gde ću, čak sam i promašio sirenu prstom. Ali iz nekog razloga ne mogu da nađem snimak.

 

U nedostatku, evo još jednog današnjeg slobodnog tumača saobraćajnih traka:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
On 12.11.2022. at 18:20, the_doctor je napisao:

Neverica. Stopirao sam snimak, celom širinom vozila je u tvojoj traci.

nemam snimak, išli smo na vožnju pre 3 vikenda, Lo - Zvornik, lik je sekao krivinu, ja ulazim u desnu, sva 4 točka u mojoj traci, nije stigao ni da cimne volan.
Vozio sam čak i ispod ograničenja, kako sam ga omašio ne znam, vozio sam desno po beloj liniji, da sam imao bočni kofer ili suvozačicu, vozio po ograničenju, iznad... ne verujem da bih mogao da odradim manevar... Stigao sam da vrisnem. Stao sam sa strane i sledećih par sekundi se ne sećam, mislim da sam se onesvestio na rezervoaru, dok nisam čuo @maxx da je prišao. Doslovno kad se tad nisam usrao u gaće, mislim da nikad neću.
 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja