Jump to content

Moto Zajednica

Ako je nekom blizu Lidl

Recommended Posts

  • Drug član, 376 postova
  • Lokacija: Ravni Banat
Pre 9 sati, Rik je napisao:

Probao sam da ga nađem, ali mrka kapa u više radnji. Treba mi za neke grube stvari generalno. Imate li preporuku za neki drugi pištolj za farbanje?

Sent from my SM-A336B using Tapatalk
 

Ne znam koliki ti je budžet za kupovinu pištolja za farbanje, ima u Pančevu kod "Stojanovića" mogu da ti pogledam neki brend Aurita, Kinez ali za hobi varijantu dobar. Pristojno štelovanje širine lepeze, pritiska i nema neki veliki rastur boje. Šta farbaš i koja dizna ti treba?

Promenio član shlem
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Ne znam šta bih pre ofarbao :D
Imam svašta na spisku, pa je dosta nezahvalan izbor. Generalno gledam nešto za početak i da 'hvatam ruku' na poljo mašinama i ogradi, eventualno neke košnice. Navratim do te radnje koju si spomenuo pa ću popričati sa njima i taman da vidim šta kažu.

Sent from my SM-A336B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 376 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Malo nezgodno za savet po pitanju dizne, ja bih ti preporučio 1.8 ili čak možda i 2.0

Dosta velike ali za farbanje uljanim ili nitro emajl bojama prosto traže velike dizne jer su prilično guste. Razređuje se naravno ali ako ih previše zazrediš tanak film ostaje.

Košnice ti preporučujem malim valjkom konačnim sa kratkim dlačicama. Imamo dosta zajedničkih interesovanja , kad uhatiš malo vremena i bude lepo vreme napraviš jedan đir do mene da se upoznamo ko ljudi i da ti sve dočaram, pa da i popijemo nešto razume se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1559 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Drugari, interesuju me iskustva sa za ove dve brusilice, razmišljam da uzmem. Jel uzimao neko ? Jedna je valjda trenutno dostupna, a aku je u najavi:
 

WWW.LIDL.RS

Precizna bušilicabrusilica PFBS 160 B2 - Za bušenje, glodanje, graviranje, poliranje, čišćenje, brušenje ili rezanje Snažan motor sa


 

WWW.LIDL.RS

Aku ugaona brusilica PWSA 20-Li C3 - Za rezanje i obrađivanje metala, betona ili pločica Varijabilno podešavanje broja obrtaja 2 u 1

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6314 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Brusilica je ok za sitnice, imaj u vidu čim se optereti malo tj pritisne na materijal koji se seče, odmah se gasi, ja nisam zadovoljan, jednostavno slaba je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2851 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja sam otisao da je kupim i na oko mi se nije svidjela tako da sam odustao.
Nekako je presirokog hvata, nije nikako lezala u ruci.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1361 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
pre 24 minuta, aca-pn je napisao:

Brusilica je ok za sitnice, imaj u vidu čim se optereti malo tj pritisne na materijal koji se seče, odmah se gasi, ja nisam zadovoljan, jednostavno slaba je.

Koju bateriju imas? Od 2ah ili 4ah? Ja imam obe. Tacnije imam skoro sve njihove aku alate i vise baterija. 

 

Sa 2ah hoce da stane pri opterecenju, a sa bat od 4ah ne. Do duse, ja to koristim krajnje amaterski.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250

Ova kao precizna što je zovu, trebala mi da nesto sitno ispoliram. Zapalila mi se u ruci posle 2min. Ja bacio racun jos na kasi, tako da je i ona odletela u kantu

Sent from my PPA-LX2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1559 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
14 minutes ago, MaxiS said:

Koju bateriju imas? Od 2ah ili 4ah? Ja imam obe. Tacnije imam skoro sve njihove aku alate i vise baterija. 

 

Sa 2ah hoce da stane pri opterecenju, a sa bat od 4ah ne. Do duse, ja to koristim krajnje amaterski.

Takođe imam 4AH i punjač već. Gledam obična kopija makite, koja mi se dobro pokazala, ja je pre 2 god platio 3000, sad je 4500. Pa se zato mislim da uzmem ovu aku - ista cena maltene, a 3 god garancije.

Da li imaš predstavu koliko može da traje baterija od 4AH na njoj ? Jel se ne prazni suviše brzo ?
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1361 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@antir3ality

 

Pazi, napomenuo sam da sam jaki amater, ali nije mnogo slaba baterija. Ja ih reeetko punim, i iz kutije (znaci ne taze napunjene), mi zavrse posao. Imam 2 od 4ah, i msm 3 od 2ah, tako da i ne vodim racuna. Nisam ti ja merodavan za to :) Pitaj nekog malo boljeg amatera, ili laganog profija, znace tacnije da odgovore :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6314 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre sat vremena, MaxiS je napisao:

Koju bateriju imas? Od 2ah ili 4ah? Ja imam obe. Tacnije imam skoro sve njihove aku alate i vise baterija. 

 

Sa 2ah hoce da stane pri opterecenju, a sa bat od 4ah ne. Do duse, ja to koristim krajnje amaterski.

Ne sećam se, to sam pozajmio od brata trebao da isečem pocinkovanu cev 3/4 u šahti, sekao sam je 5 minuta, čini mi se brže bi je isekao bonsekom. Definitivno meni ne završava posao takav alat.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6903 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
1 hour ago, Kavke said:

Ova kao precizna što je zovu, trebala mi da nesto sitno ispoliram. Zapalila mi se u ruci posle 2min. Ja bacio racun jos na kasi, tako da je i ona odletela u kantu

Sent from my PPA-LX2 using Tapatalk
 

Ako si skenirao aplikaciju imaš digitalni račun koji je validan.

 

Brusilica, gledao sam tu i jednu još manju. Jbg, za neku lajsnu, neka glava šrafa da se obrusi i sl.

 

Bar brusilice nisu skupe, ako se ne varam ja sam na sniženju nešto tipa za oko 50ak evra kupio Milwaukee. Strašna mašina.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250

Ma gde sam skenirao, kad me mrzi i racun da uzmem. Nego, kad sam usao u woby house vidim marku Womax, to je bukvalno isto sto i parkside, čak su i cene iste.
Tako da ne mora se cekati da izleti nesto u lidlu. Jedino u lindi sto garanciju odmah rešiš na kasi, za ove ne znam..

Sent from my PPA-LX2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 917 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Onu "preciznu" kao dremel imam (dobio sam) i realno slaba je. Brušenje i sečenje metala zaboravi. Ja je koristim povremeno da obrusim boju ili koroziju gde sa normalnom brusilicom nema pristupa. Probao recimo da presečem šraf 4mm i odustao. Burgije koje sam dobio u kompletu nisam ni probao,to možda i radi li ne verujem da buši gvožđe jedino nešto mekše kao aluminium ili plastika.

Sent from my M2006C3MII using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1642 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 18 sati, Kavke je napisao:

Jedino u lindi sto garanciju odmah rešiš na kasi, za ove ne znam..

 

I da i ne :D 

 

Elem, ja sam prošle godine kupio običnu ugaonu brusilicu, manju (125mm).

Nije mnogo korišćena, i pre jedno dva meseca mi zatrebalo nešto, neće da upali - mrtva.

Račun sam sačuvao, i kad mi je bilo usput, svratim do Lidla, oni ispune neki svoj papir, brusilica i račun ostaju kod mene (!!!!???) i kažu "javićemo vam se". Iskreno, malo se iznervirah, jer sam mislio da ću morati da je nosim negde, ali, bože moj, šta da radim...ovaj dečak mi pomoći ne može - on samo radi kako mu je rečeno.

Posle 5-6 dana zovu, kažu prihvaćena reklamacija, poslaćemo vam novu brusilicu. Iju!!! A šta ja da radim sa ovom? Šta god hoćete.

Hmmm...sumnjivo, sačekam da mi stigne nova, stigla, nova, nikad korišćena, upalim, radi...

Otvorim staru, i vidim da je samo pukao plastiči deo prekidača za paljenje koji unutra pritisne metalni deo koji daje kontakt/pali brusilicu. Super, sad imam jednu 100% ispravnu, i drugu, 99%, za delove :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250

Meni crkne rotaciona smirgla, ja odneo racun na kasu i nju spakovao u kutiju. Zena me samo pitala jel hocu drugu ili pare nazad.. Posto druga nije bila, prosla akcija, vratili mi pare, samo sam trebao da se potpisem na racun. Neki lik u isto vreme na kasi pored vracao grejalicu, isto mu odmah vratili pare.. Ne znam od cega zavisi kad to nose na proveru?

Sent from my PPA-LX2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1076 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Sinoć kasno skinuh lidlovu ceradu, stavih lidlove rukavice i napravih krug 50ak km, svemu ladnjikavo ali prstići topli :-)

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2878 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

@Kavke @zaludan

Pisao sam nekoliko postova ranije, ista stvar je bila sa bušilicom. Jedino što je staroj izgoreo stator, pa nemam dve :D :D:D

 

@Interceptor BP

Taj mali dremel je zapravo modelarska bušilica/brusilica. Nije predviđena za neke tvrđe materijale. Balzu, plastiku, tanji aluminijum, mekše drvo može da obrađuje. Za obradu metala je dobar velika čeona brusilica, veličine one manje ugaone. Postoji gabaritno mala čeona brusilica, ali je pneumatska. Prema potrebama i alat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1559 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
On 5/29/2023 at 12:54 PM, antir3ality said:
WWW.LIDL.RS

Aku ugaona brusilica PWSA 20-Li C3 - Za rezanje i obrađivanje metala, betona ili pločica Varijabilno podešavanje broja obrtaja 2 u 1

 


Ja zaboravio kad je ova brusilica trebalo da postane dostupna - odem juče, kaže nema, rasprodata. Ako slučajno neko iz LE, PK, Bora, Pirota ide u Lidl uskoro, bacite pogled ima li je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2008 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ovu brusilicu 125mm na baterije posedujem skoro dve godine,kupljena je jos u prvoj akciji kad je bila 4,5k.Povremeno amatersko koriscenje sa baterijom 4 A sve je za pohvalu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1176 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT

Naleteo sada na neki multitul za 800 rsd.

Imam dva leathermana, i minimum jedan je uz mene stalno, al nisam mogao da odolim da ne uzmem pa da ostavim u kolima ili tako negde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2878 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ako volite (a volite, inače ne bi čitali ovu temu :D:D:D ) da čačkate oko automobila, prava su stvar ovi plastični pajseri koji se koriste kod skidanja tapacirunga ili nečeg osetljivijeg... Ima i u Woby house ali je ovo veći set i cena mu je veoma povoljna - bar se meni čini. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja