Jump to content

Moto Zajednica

Ako je nekom blizu Lidl

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

W5, 200ml, kažu na svakih 600km

Kakav je Lidl sprej za podmazivanje lanca?

Jel je probao neko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Сви пробали, сув је ланац након наношења. Некоме се свиђа, неко га не подноси. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Na bazi grafita je, super za naprskati na srafove (lozu) koji se u aluminijum zavijaju.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1295 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Na bazi grafita je, super za naprskati na srafove (lozu) koji se u aluminijum zavijaju.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk


Za to je najbolja montažna pasta, evo opširnog i temeljnog objašnjenja
BICIKL.BIKEGREMLIN.COM

Montažne paste za pripremu navoja šrafova i komponenti pre montiranja i dotezanja - olakšavaju postizanje optimalne sile zatezanja i sprečavaju da zapekne.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Slazem se u potpunosti, ja dadoh ideju onima koji po nekada nesto srafe, ovaj sprej je 200 din, neko ce vreme u aluminijumu spreciti lepljenje i patinu.

 

Namenske masti su skupe, licno (obilno) koristim LM47, baaaas dobra, dugotrajna mast, sluzi i kao montazna ili zastitna , za lezajeve vrata perfektna, iglicaste lezajeve zadnje viljuske, lezajeve u "koskama" amortizacije, pokretne delove brava.. .

Gde ima dodira sa gumom  ili kao dielektricnu mast (napunim dzekove) LM3312 a za spojeve auspuha, srafove selni izduvnog sistema, brezone na glavi motora, ricne osovine tocka/lancanika, navoj svecice/lambda sonde,  itd. LM3080

 

P.S. ovo "LM" je LIQUI MOLY , izvinjavam se zbog skretanja sa teme, mozda ce znaciti nekome.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Neko je pisao ovde da nisu hteli da vrate kes. Moje danasnje iskustvo kaze drugacije. Pre mesec dana mi je crkla grejalica koju sam kupio, prosle nedelje sam je odneo u radnju, oni su popunili papirologiju i sutradan mi je stigao sms da mi je reklamacija uvazena i drugi sms gde se izvinjavaju jer ne mogu da mi zamene proizvod te da se vratim u tu radnju i izvrsim povrat novca. 

Danas sam odneo grejalicu sa sve papirima, dosao je smenovodja, stao na kasu, malo tipkao, izvadio 4 soma i dao mi je. Ja sam potpisao papir da sam preuzeo novac i to je to, hvala dovidjenja. 

Znaci sa nije praksa da se novac vraca na tekuci racun. Ja sam 2 puta vracao nesto, 2 puta sam dobio kes na ruke. I jos jednom, apsolutno nikakav problem sa reklamacijom ili vracanje proizvoda. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 925 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Neko je pisao ovde da nisu hteli da vrate kes. Moje danasnje iskustvo kaze drugacije. Pre mesec dana mi je crkla grejalica koju sam kupio, prosle nedelje sam je odneo u radnju, oni su popunili papirologiju i sutradan mi je stigao sms da mi je reklamacija uvazena i drugi sms gde se izvinjavaju jer ne mogu da mi zamene proizvod te da se vratim u tu radnju i izvrsim povrat novca. 
Danas sam odneo grejalicu sa sve papirima, dosao je smenovodja, stao na kasu, malo tipkao, izvadio 4 soma i dao mi je. Ja sam potpisao papir da sam preuzeo novac i to je to, hvala dovidjenja. 
Znaci sa nije praksa da se novac vraca na tekuci racun. Ja sam 2 puta vracao nesto, 2 puta sam dobio kes na ruke. I jos jednom, apsolutno nikakav problem sa reklamacijom ili vracanje proizvoda. 
Potvrđujem

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ja sam pisao. Kada prodje 6 meseci od kupovine ne vracaju novac, nego daju nov proizvod.

Kod mene je problem bio, sto proizvod nije koristen uopste tih par meseci, a kvar se desio vec pri prvom koristenju.

U svakom slucaju dobio sam nov uredjaj, koji ima istu manu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam juce dobio novac za uredjaj koji je stariji od 6 meseci. Mislim da je poenta samo da li imaju na stanju ili ne. Ja sam hteo da mi zamene, ali nisu imali i onda su vratili pare.

Mada sam mislio da je neko pisao da nisu hteli da vrate kes, vec samo na racun, a kolega nije hteo da da broj racuna. 

Nije ni bitno, svakako bi trebalo da budu isti uslovi svuda. Ja sam u 2 radnje dobio isti tretman. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Ja često uzimam I za sebe i za društvo i za familiju i za posao... I često vraćam I pare na sunce dobijam odmah, tu su nenadmašni u efikasnosti i dobrom poslovanju.
Samo jednom je došlo do nesporazuma između kasirke i mene jer sam joj rekao da vraćam jer mi je testera neprecizna i ona je otvorila reklamaciju, i to je potrajalo 2-3 nedelje do preuzimanja proizvoda i vraćanja para, ali da sam tada rekao da želim povrat novca, dobio bih iste u trenu, što je zaista za pohvalu da umeju da cene to što im je neko ukazao poverenje i odresio kesu baš u njihovoj radnji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Mozda su vratili obicaje na staro.

Inace ni ovaj uredjaj, konkretno hoblerica nije bila na stanju. Ali su je za par dana stvorili, nova neraspakovana. Vozac, kurir koji radi za Lidl, nije znao da objasni otkud ta hoblerica, kada je vec dugo nema u ponudi, osim da je mozda imaju u centralnom magacinu.

To je prica iz prve ruke, pokusao sam i ja da ih pritisnem da mi vrate novac, jer te hoblerice sve imaju iste mane pa mi je novac bolje odgovarao. Ovako sam opet na slicnom sa tim alatom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
pre 38 minuta, saxi je napisao:

 što je zaista za pohvalu da umeju da cene to što im je neko ukazao poverenje i odresio kesu baš u njihovoj radnji emoji16.png

Ne cene oni to. Nemacka firma, kineska roba. Boli njih. Nego imaju takav dil sa kinezima. Veliki rabat, veliki obrt, i na kraju velike guzve u maloprodajnim objektima i nece se yebavaju sa kupcima. Nema to veze sa postovanjem kupaca. Ni jedan kasir ili trgovac nema veze sa reklamacijom. Vec sama firma, i radnik radi kako je nalozeno, a nalozeno je po zakonu R.S koji dosta stiti prodavce-firme. 

 

To je vec ovde i na svim forumima raspravljano X puta. Inace, nigde ne stoji da kupac moze tek tako da vrati robu i dobije novac nazad jer je nezadovoljan. Smatra se da je kupac upoznat sa robom pri kupovini, osim online kupovine, gde ima pravo na povrat u roku od 15 dana. Robu ne proizvodi Lidl, Gigatron, Tehnomedija itd itd. Vec ta firma-brend koju si kupio, tako da ne moze maloprodajni objekat tek tako da vrati pare, za nesto sto si nezadovoljan a bez da salje na servis da se utvrdi. Nece maloprodajni objekat da plati robu proizvodjacu-dobavljacu, a tebi vrati pare, jer si ti, eto, nezadovoljan. Osim, ponavljam za online kupljenu robu, gde nisi mogao da se upoznas sa samim proizvodom.

 

Oni vrate kes i nece se yebavaju. Sto je inace bolje i brze za nas potrosace.

 

Moj bratanac zivi i radi u Nemackoj, sa devojkom uplatio London u agenciji. Devojka ima HR pasos, nemacku radnu vizu i moze u UK. Bratanac, SRB pasos, nemacku radnu vizu i ne moze u UK. Agenciju boli guza sto je on platio. Sve se ovo desava u Nemackoj!  Njihovo je bilo da prodaju aranzman, a njegovo da se raspita o uslovima ulaza u UK. Isto gomno drugo pakovanje. Samo mu rekli ćao zdravo. I evo sad se nateze oko para koje je dao, jer ni devojka (naravno) nije otisla zbog njega...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

A vidis, mene kao nekoga ko udje u lidl da kupi nesto od tehnike zabole bas za poreklo firme, proizvoda, velicine obrta, rabata i slicno. Ja sam do sada vracao:

-ispravnu robu koja nije zadovoljila kriterijume odmah sutradan i dobio pare nazad

-neispravnu robu u garanciji i dobijao pare nazad

-neispravnu robu i dobijao isti takav artikal jer sam tako zeleo

I to je jedino sto je meni bitno. Njihov dil sa dobavljacem/proizvodjacem me apsolutno ne zanima. A neki od ovih povrata su i vise nego sto zakon RS nalaze, tako da li je postovanje kupaca, mamac za majmune ili im se jebe da se zajebavaju sa mnom, apsolutno je nebitno dokle god ja mogu da napravim kako meni odgovara. 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Nije da nas ima raznih, nego ti ovo dozivljavas drugacije jer je tvoja bransa. 

Isto kao sto se ti ne pitas koliko zapravo kostaju udzbenici, koliko zapravo kosta ekskurzija, i koliko para za sve sto rse placa svaka strana dobija na ustrb roditelja. E vidis, to je moja bransa i mogu danima da pricam o tome, ali opet ti ces npr biti zadovoljan ako za decu u losijoj finansijskoj situaciji u odeljenju se obezbede besplatne knjige ili na celo odeljenje koje ide na ekskurziju dobije se jedno ili 2 mesta gratis za tu istu decu. Tako je u svakoj sferi i nikada se svi u sve ne razumeju od pocetka lanca do kraja. No, da se vratimo na lidl, dokle god oni posluju i ljudi su zadovoljni poslovanjem, bice i musterija. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Nema apsolutno veze sa tim :)

 

U zivotu nisam vratio neku stvar u prodavnicu. Sve jedno, je li to bile papuce iz Sport Vision-a, od 5.000 koje skupile posle 10 dana od kupovine, ili stao sat iz bomar-a koji sam dobro platio, sta god. Takav sam. Tako dozivljavam materijalne stvari. Racune ne cuvam, niti mogu da se bakcem time. Vise izgubim zivaca u resavanju tih problema, nego li kupim drugi. Racune ne zelim da cuvam. Bacim ih...

 

Jedina stvar koju sam reklamirao je bila GoPro kamera, jer je kupljena u radnji prekoputa moje, i ljudi mi nasli racun, a ja im se pozalio da nece da radi, a nije koriscena 3x. I evo. 2 meseca cekam. Do duse, reklamirao, popravili, vidi se da je otvarana, a mora biti vodo ne propusna, reklamirao ponovo... Nemam zivaca ja za to. Lakse mi bilo da je prezalim  :)

 

Zato kazem  ima nas raznih. Kako vidim, ti reklamirao boga oca. Ja u lidlu kupio gro stvari-alata, koje jos nisam ni ukljucio. Juznjaci kazu, "bio mi merak". Bila mi zelja jednostavno da imam... Tacno ga nikad ne upalio. Evo, kupio sam aparat za varenje, a u zivotu nisam vario... Ima nas...

Promenio član MaxiS
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Znaci, ti da si na mom mestu, jedan primer, da ti isporuce tv od 700e koji je ostecen u transportu (nagnjecen i pukao je ekran) ti to ne bi reklamirao kao sto sam ja ucinio, nego bi iskulirao jer su to materijalne stvari? 

Ako je tako, svaka ti cast, za mene ti si presao igricu. 

Nego da se vratimo na lidl, da ne skrecemo mnogo u off. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Ajd kao neko ko je radio u jednoj od najvecih veleprodaja autodelova svojevremeno.
Mi smo reklamacije resavali tako sto ostavimo deo da stoji jedno mesec dva, dok kupac ne odustane :)
Pretostavljam da je firma imala neki dil sa proizvodjacima/dobavljacima da ne vraca robu (verovatno je tako jeftinije), i izbegavale su se reklamacije po svaku cenu, bas ako nesto mora uz bezbroj peripetija po kupca.
Cesce bi samo vratili deo na stanje ako nema bas vidljivih ostecenja, vratili kupcu novac ili dali drugi i nadali se da ce u medjuvremenu da ode u drugi magacin :) 
Sto je recimo pocelo da se obija o glavu sa magneti marelli kablovima za svecice jer nisi mogao posle negog vremena da proberes jedan koji valja, ne videh veci krs u zivotu.
S druge strane ako si uzeo (ili ti mi dali po katalogu) pogresan deo, nikakav problem nije bio da se vrati.

Tako da nisu ni firme zlatne, ovo je bilo pre 10 godina, ne znam kakva je situacija sad, promenih bransu 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
  • Drug član, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Ovi iz Decathlona su za zimu, a oni iz Lidla za leto, razlika u materijalima, jer ovi za leto su laganiji i prozracniji ja lično koristim iz Louis-a za leto Vanucci-jev i na ruku je kao paučina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Lidl letnji nije prozračniji, bar meni pod rukom su isti/slični materijali. Opet kažem, nisam probao, nosio, samo šta mi je sestra rekla, da nema razlike između ta dva, pošto je nosila lidl letnji do sad, i na poslednjoj turi decatlon par dana, a bilo je 25+ c.
Svakako sam se nameračio na jedan set u decatlonu da probam, pa javljam uporedni test

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

Ja sam sad uzeo ovaj u decathlonu i danas cu ga testirati pa prenosim utiske 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja