Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

A sad ja tebi, Dare, da malo solim pamet: kad si gore pisao o potrošnji struje iz akumulatora dok je u mirovanju naveo si udarnu struju akumulatora, a ne kapacitet. Verovatno omaška;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
1 hour ago, Satelis said:

 

20220212-163519-thumb-jpg-8507ee4c82a8b9

 

Jos jedna stvar.... da si bušnuo gde sam označio, leptir matice bi ti upale tacno u kanal, ne bi bila isturene = moguće grebanje kacige ako ide unutra.

20220212-163456-thumb-jpg-b9c10b876bc94a

 

Nemoj misliti da ti nesto kenj*am al da je moglo bolje.... moglo je.

Nisam nikad zagledao kako je nakacen ovaj crni deo na poklopac. Lepak, zabice?

Meni je najlogicnije skinuti crne sine, busiti, staviti matice, vratiti na poklopac bez busenja istog.

 

Druga opcija bi bila presvukao bih crne sine folijom, crnom, providnom svejedno pa na foliju nalepio industrijsku cicak traku pa ako treba i sa dvokomponentnim lepkom. Neces ostetiti fabriku lepkom jer kad pozelis samo svuces foliju. Najbezbolnije za motor da ostane u izvornom stanju pogotovo sto je NOV.

 

P.S.

      Tacnije druga opcija bi bila prva opcija. Busenje bilo cega samo ako mora.

Promenio član Ferty_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: 2022 NT1100 DCT

@Yanco A mislio se, premisljao, cicak traka, nema u CG, pokusavao iz Srbije i okoline...nije se ni meni busio nov motor, ali na kraju, ja sam njega kupio, nije on mene. Treba mi tank torba, montirah je. Rupice su 5mm, ako mi ikad bude palo na pamet da maknem torbu, cepici od crnog vruceg lepka i zatvorim ih.@Ferty_ crne sine su deo poklopca, neodvojive. Crveni deo se skida. Bila je opcija i da se ispod crvenog dela levo i desno od sina ubace magneti, ali me mrzelo da cekam 30-50 dana sa Alija. @Satelis verovatno si u pravu. Lakse bi se i reptil matice vrtele da sam busio na ravno, tj malo sire, ali to mu je sto mu je. Nisam jos probao vani, ali zategao sam gornje kaiseve do kraja (mozda moze jos malo, a donji kaisevi su taman toliki koliko treba da torbu drze tu gde treba i ne koriguju se. Videcu kako ce biti kad stavim drangulije unutra pa torba oteza. Kaciga svakako ide iza, u veliki kofer jer ni pre nije mogla u frunk, obzirom na velicinu kofe koju ceo zivot nosim na ramenima. U frunk ce ici alat, kisno odelo, kompresor, dzidze za opravku guma i slicne drangulije.

 

Napravih i ove "smetače-da-torbe-ne-odu-ka-točku", ali nisu najbolje ispali. Rade posao, i ne vide se ispod torbi, ali cu ih svakako korigovati da lepse legnu...prvi mačići...Ovako, prođoh sa 80€ za torbe i 5-6€ materijala za smetače.

20220213_171257.thumb.jpg.33c7a9f99c2cb9d36f59b338812c5882.jpg

 

20220213_171339.thumb.jpg.e7207b58954cc514d8538b63d7dcdd95.jpg


20220213_171408.thumb.jpg.a0745d02214fb58cdc7d7f4082bb23be.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9035 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 6 sati, sale-kum je napisao:

A sad ja tebi, Dare, da malo solim pamet: kad si gore pisao o potrošnji struje iz akumulatora dok je u mirovanju naveo si udarnu struju akumulatora, a ne kapacitet. Verovatno omaška;).

Prosvetli me, ne razumem šta si hteo reci?

 

Pre sat vremena, Jedan_dva je napisao:

verovatno si u pravu. Lakse bi se i reptil matice vrtele da sam busio na ravno, tj malo sire, ali to mu je sto mu je.

Jbg sad je gotovo, da si išao na sire imao bi dva boljitka, ma da i ovako će vršiti funkciju.

Mali savet, kupi diht masu u crnoj boji i tanko u krug idi oko sipke... bice lepše i bolje zbog prodora vode da ne prodje unutra jer nisam siguran da će gumice dihtovati 100%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 3 sati, Jedan_dva je napisao:

@Yanco A mislio se, premisljao, cicak traka, nema u CG, pokusavao iz Srbije i okoline...nije se ni meni busio nov motor, ali na kraju, ja sam njega kupio, nije on mene.

U pravu si, tvoj motor, možeš sa njim da radiš šta god hoćeš. Što bi rekao moj ćale, svako svoju struju troši :)

Forum i služi da se iskažu mišljenja i utisci svih članova, a ja moram iskazati svoje i reći da je ovo što si uradio jako grdno. Nadam se da se nećeš uvrediti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Ja sam recimo istog tog uverenja kao @Jedan_dva, ja sam kupio motor da ga rabim (a ne on mene), da mi pojača lučenje endorfina dok sam na njemu, da ga prilagođavam svojim potrebama i iskreno, ne razmišljam o njegovoj prodaji i koliko će ono što mu radim dok je kod mene uticati na cenu kroz 2, 5, 10 ili više godina.

Možda je to i zato što sam kupio savršen motor i ne planiram da ga prodam već da ga vozim dok se potpuno ne rashoduje, ali stvarno nemam problem sa time da li ili ne kada su modfikacije u pitanju, dokle god je promišljeno.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6887 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja moj motor 2003. okrenem kad naiđem na baru, neko razbuši nov motor :D

 

Kao i uvek, istina je negde između. 

 

Sve je to okej i lična stvar.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1889 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Nisi jedini što se tiče bare,čak i crnu mačku kad vidim,idem okolo.A što se tiče bušenja,proći će neko vreme,poželeće promenu,e onda idu igranke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie
Pre 15 sati, Satelis je napisao:
Pre 21 sati, sale-kum je napisao:

A sad ja tebi, Dare, da malo solim pamet: kad si gore pisao o potrošnji struje iz akumulatora dok je u mirovanju naveo si udarnu struju akumulatora, a ne kapacitet. Verovatno omaška;).

Prosvetli me, ne razumem šta si hteo reci?

 

Mislio sam da je jasno: kada računaš koliko struje troši motor u mirovanju i koliko će tako potrošiti akumulator, uzimaš u obzir kapacitet akumulatora, a ne njegovu udarnu struju.

Naprimer: ako je potrošnja 30mA, za 100 sati (oko 4 dana) će se potrošiti 30mA*100h=3000mAh ili 3Ah, odnosno oko četvrtina kapaciteta novog akumulatora itd. Udarna struja sa tim nema nikakve veze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1250 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ako dobro shvatam, Dare priča o tome da sama udarna struja akumulatora opada sa opadanjem punjenja akumulatora. Otuda celo poređenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie
On 12.2.2022. at 12:11, Satelis je napisao:

Nas akumulator je deklarisan na 205A(en) = isporuka udarne struje kad startujemo bajk.

205A je isto sto i 205.000mA struje u kofi koja je bušna na dnu i non stop curi vani 30mA.

Sad sami sračunajte koliko će struje iscureti za 1h, 1d, 5d -10d, 3-5 nedelja pa će te znati sa cim raspolažete pri narednom startovanju.

Mislim da ne.

Treba razlikovati dve stvari: kapacitet je količina energije koju može sačuvati i isporučiti akumulator i izražava se u Ah ili mAh. On se menja u zavisnosti od tipa i stanja akumulatora i njegovog stepena napunjenosti.

 

Udarna struja je konstrukciona veličina i označava max jačinu struje koju odredjen tip akumulatora može kratkotrajno isporučiti u cilju anlasovanja motora. Izražava se u A i donekle je, ali ne apsolutno, vezana sa kapacitetom akumulatora (akumulatori istog kapaciteta ne moraju obavezno imati istu udarnu struju), ali ne i sa njegovim stepenom napunjenosti. Naravno da se podrazumeva da prazan akumulator neće isporučiti odgovarajuću udarnu struju.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X
21 hours ago, Jedan_dva said:

@Yanco A mislio se, premisljao, cicak traka, nema u CG, pokusavao iz Srbije i okoline...nije se ni meni busio nov motor, ali na kraju, ja sam njega kupio, nije on mene. Treba mi tank torba, montirah je. Rupice su 5mm, ako mi ikad bude palo na pamet da maknem torbu, cepici od crnog vruceg lepka i zatvorim ih.@Ferty_ crne sine su deo poklopca, neodvojive. Crveni deo se skida. Bila je opcija i da se ispod crvenog dela levo i desno od sina ubace magneti, ali me mrzelo da cekam 30-50 dana sa Alija. @Satelis verovatno si u pravu. Lakse bi se i reptil matice vrtele da sam busio na ravno, tj malo sire, ali to mu je sto mu je. Nisam jos probao vani, ali zategao sam gornje kaiseve do kraja (mozda moze jos malo, a donji kaisevi su taman toliki koliko treba da torbu drze tu gde treba i ne koriguju se. Videcu kako ce biti kad stavim drangulije unutra pa torba oteza. Kaciga svakako ide iza, u veliki kofer jer ni pre nije mogla u frunk, obzirom na velicinu kofe koju ceo zivot nosim na ramenima. U frunk ce ici alat, kisno odelo, kompresor, dzidze za opravku guma i slicne drangulije.

 

Napravih i ove "smetače-da-torbe-ne-odu-ka-točku", ali nisu najbolje ispali. Rade posao, i ne vide se ispod torbi, ali cu ih svakako korigovati da lepse legnu...prvi mačići...Ovako, prođoh sa 80€ za torbe i 5-6€ materijala za smetače.

20220213_171257.thumb.jpg.33c7a9f99c2cb9d36f59b338812c5882.jpg

 

20220213_171339.thumb.jpg.e7207b58954cc514d8538b63d7dcdd95.jpg


20220213_171408.thumb.jpg.a0745d02214fb58cdc7d7f4082bb23be.jpg

Ne moraš korigovati i mučiti se dalje oko ovih drzaca torbi. Ako ti nisu dobro ispali opcija je da uzmeš hondine original držače torbi koji će podupirati sasvim dobro i ove tvoje torbe.

Ispod sjedišta (iznad zadnjeg tocka) sa lijeve i desne strane imaš pozicije koje su fabricki ostavljena da se ti drzaci zasarafe i sasvim lijepo izgledaju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9035 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

U predhodnom postu koji je sporan, nigde nisam naveo kapacitet akumulatora da ne bi došlo do zabune, već pomenuh udarnu struju jer verganje/startovanje iskljucivo zavisi od udarne struje gde je ujedno biio problem na prikazanom NC-u.

 

Kapacitet je prisutan kod oba, oba ga moraju imati. Prvi je izražen u Ah, 11.2Ah znaci da će (trebalo bi) akumulator 11.2h isporučivati struju od 1A ili 11.2A će isporučivati 1h.

Koliko će akumulator dati struje u datom momentu i koliko dugo će trajati isporuka zavisi od stanja akumulatora, napunjenosti, spoljne temperature, potražnje el. uradjaja.

 

Startna struja takodje ima svoj kapacitet, izrazen je u A i ovde iznosi 205A isporuke u kratkom momentu, taj momenat je start bajka.

A i Ah idu pod ruku, kad jedan opada (potrosnja struje) pada i drugi, kad jedan raste (punjenje) i drugi ce rasti s'tim da se mogu različito ponašati na vozilu.

 

E sad dolazimo do kljucne stvari a to je manifestacija kvara (kod ispravnog punjenja).

 

- U jednom slučaju možemo imati da bajk vergla "normalno" (vratitie se ne 214 stranu, Nikolin slucaj) ali nece da sastavi kako treba, duplo ili troduplo duze vergla od uobicajenog dok ne upali, pride intazitet i zvuk verglanja je normalan.

Kad upali radi normalno.

- U drugom slučaju možemo imati normalno verganje ali kad upali dodje do gasenja motora.

- U trecem slucaju (moj) mozemo imati otezano verglanje, tesko upali i sve živo pobrljavi od elektronike nakon startovanja.

- U cetvrtom slucaju imamo da ne moze zaverglati (sto je slucaj na pred. strani) cak ni nakon punjenja, prespajanjem kablovima upali i radi normalno.

 

Hocu reci sledece..... kad se bajk ili auto ugasi, ostavi da miruje.... tad Ah su nam bitni zbog napajanja el. komponenti jer ne ode sve na spavanje (ecu, smart brava, alarm itd) i takodje su nam bitni Ah nakon starovanja bajka ne bi li normalno radio ali nema nikave veza sa samim starovanjem.

 

Startovanje (A) isključivo od udarne struje zavisi kakvo ce biti i to nam je stanje bitno samo pri verglanju.

NC sa predhodne strane imao je problem sa A, dok je Nikolin (214 strana) imao pak drugi problem a to je Ah, moj aku je onomad imao problem i sa A i sa Ah. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: 2022 NT1100 DCT
Pre 20 sati, Yanco je napisao:

U pravu si, tvoj motor, možeš sa njim da radiš šta god hoćeš. Što bi rekao moj ćale, svako svoju struju troši :)

Forum i služi da se iskažu mišljenja i utisci svih članova, a ja moram iskazati svoje i reći da je ovo što si uradio jako grdno. Nadam se da se nećeš uvrediti.

Ma gde da se uvredim, nema razloga. Nadam se da moj odgovor tebi nije zazvucao previse svojeglavo. Moram da priznam da kako sam vec obrnuo 47, u aprilu 48, resio sam da manje brinem za sitnice koje su mi nekad "zivot znacile" i da, pogotovo materijalne, stvari prilagodjavam sebi, a ne obrnuto. Auto vise ne popravljam u ovlascenom servisu, zena zvekne svoje auto, bas me briga, deca nisu skroz odlicna, njihov problem...prekratak je zivot da bi se patio stvarima koje ce se na kraju resiti bas onako kako ja necu. A sto se motora tice, kao sto rece @.milke. kupio sam sebi odlican motor, prvenstveno zato sto sam citao bas ovu stranicu gde nadjoh informacije o njemu, pa i ne mislim da ga prodajem. Makar ne skoro. E zato ga sredjujem da bude onako kako meni odgovara i przim dalje. @Limeni67 neka ga za sad ovako, pa ako ne bude valjalo, mozda uzmem Shadove tvrde kofere sledece sezone.

Promenio član Jedan_dva
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Izgleda da niko ovde ne zeli da proda svog NC-a i svi ih doradjujemo na svoj nacin. Pokazuje se da je jako dobra osnova za custom bike u svakom smislu kao i za voznju kojekude pa kroz koju godinu (osim novo kupljenih) nijedan nece liciti ni na sebe ni na druge :)

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9035 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Rekao bi da je to spojka za punjač, direkt veza na bakteriju.

Ako nemas, mozes iskoristiti za tu namenu, manje maltretiranja oko odrzavanja baterije.

Proveri koji osigurac je stavljen u kuciste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3162 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

15A

Po priključku bi se reklo da mu je namena samo za punjač...dva ih imam,tako da će,najverovatnije na preradu...

Promenio član shoyyka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4007 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Služi za priključiti punjač ili booster.
Neki dan sam ih stavio na sva tri motora.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD
On 2/14/2022 at 3:05 PM, Satelis said:

Kapacitet je prisutan kod oba, oba ga moraju imati. Prvi je izražen u Ah, 11.2Ah znaci da će (trebalo bi) akumulator 11.2h isporučivati struju od 1A ili 11.2A će isporučivati 1h.

Koliko će akumulator dati struje u datom momentu i koliko dugo će trajati isporuka zavisi od stanja akumulatora, napunjenosti, spoljne temperature, potražnje el. uradjaja.

 

Startna struja takodje ima svoj kapacitet, izrazen je u A i ovde iznosi 205A isporuke u kratkom momentu, taj momenat je start bajka.

A i Ah idu pod ruku, kad jedan opada (potrosnja struje) pada i drugi, kad jedan raste (punjenje) i drugi ce rasti s'tim da se mogu različito ponašati na vozilu.

Darko ispravno objašnjava ali terminologija nije ispravna i rekao bi da to izaziva zbunjivanje.

Jačina, snaga i kapacitet nisu isto.

Startna struja(jačina ili snaga) se izražava u amperima (A) i u zavisnosti od standarda po kojem se meri dodaju se oznake iza npr EN

Kapacitet se izražava u amper satima (Ah)

Ako pričamo o potpuno ispravno akumulatoru, kriva pražnjenja akumulatora u vezi sa startnom stujom nije linearna ali jeste vezana.

Napon na akumulatoru pri startovanju ne treba da padne ispod 10V, s obzirom da je za pokretanje startera(koji je inače motor) potreban i dovoljno visok napon. Snaga(P)=napon(U) x struja(I)

Na ovom akumulatoru je verovatno stradala jedna od ćelija pa kad se meri napon na akumulatoru on deluje ok.

 

U svakom slučaju priča o akumulatorima je mnogo komplikovanija nego što izgleda... ali normalnim korisnicima to nije bitno :)

Promenio član ozn
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Beograd, Bezanijska kosa
  • Motocikl: Honda NC750X
On 3.2.2022. at 13:10, godovic je napisao:
WWW.EBAY.COM

All new front fender extender for HONDA NC700/NC750. - fit the extender to fender before fixing;. Include: 1 pcs precutted extender. - clear the inside part of your fender;. Material: 2...


Нашао овој додатак предњег блатобрана на ebay, из Русије, 25 евра до Македоније.
Изгледа да је дужи од ових са алија.. Ако некоме треба, ето.

Stigao mi malopre. Nije za oduseviti se, deluje tanko i krto, mada je ste dosta duzi od Ali verzije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja