Jump to content

Moto Zajednica

pronto

Članovi
  • Broj tema i poruka

    6822
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: pronto

  1. Pogledajte dobro ovu sliku na kojoj je R1. Vise je nego ocigledno da je ovaj motor, kojem je prvenstveno namena da vozacima dize nivo adrenalina u krvi, pretvoren u touring varijantu i da vrlo verovatno kazaljka obrtomera nikada nije ni omirisala crveno polje.Uz to vlasnik(ca) sigurno u njega ne sipa fals ulje u original pakovanju,benzin od 65 + - 2 oktana,ne tockira i ne radi "burn out" i nema priucenog samoukog lokalnog majstora koji u nedovrsenoj, uz to i nelegalnoj garazi uz pec na izgorelo ulje sprovodi u delo neverovatne izmisljotine, kojima bi i Grunf zavideo.Raspredajuci uz to epske price i mitove o kvalitetu odredjenih marki i modela, koje na zalost imaju jako dobar prijem kod publike, uziva reputaciju vrhunskog majstora, a da pri tome ni sam nije svestan svoje ne svesti. Svaka slicnost sa licima i situacijama iz stvarnog zivota je slucajna, ali na zalost prilicno izvesna.Puno ce jos vode Dunavom i Savom da protekne,ali se neke stvari nece promeniti nikada.
  2. Stiglo je jos par interesantnih predloga,samo sto ja u ovom trenutku nemam ni malo vremena da bar jedan probam da sprovedem u delo. Kada do toga dodje,naravno da ce sve biti slikovano...narocito ako zahvat bude uspesan
  3. Evo ja sebe da ispravim. Tamo negde na pocetku sam se izlupetao. Znaci ovdde ne postoji nikakav CVT vec je sve standardno DCT.Dual clutch trasmission ili ti po srpski menjac sa duplim kvacilom...o ovome je vec bilo govora u temi o VFR1200. Citao sam najnoviji test Honde Integra,pa da ne bih pisao tamo,jer je greska ovde,a agregat je isti,evo ovde ispravke. Znaci jedina mogucnost izbora je automatsko menjanje brzina ili manuelno uz pomoc prekidaca na volanu,sto bi neki rekli sekvencijalno. Test vozaci i nisu bili nesto posebno odusevljeni.Da sad mnogo ne razglabam,najvise primedbi ima bas vezano za menjac u automatik modu i na nedostatak snage.
  4. Jos je lepse bez navigacije
  5. Ne znam tacnu kilometrazu,ali ako smestaj bude na severu jezera jedan skok (ako vreme dozvoli) do Stelvia mora da se organizuje.
  6. pronto

    TOURING gume

    @bokibd Hoces molim te da napises koji je motor u pitanju.
  7. Ja,to jest' MI nismo zaista u prilici da ista sa sigurnoscu kazemo,zato nas i nema na spisku. Ako je u planu Garda,vidimo se bar na jedan dan
  8. pronto

    Honda RC-E

    Pogon na zadnji tocak sa motorom koji je njegov sastavni deo vec postoji,ali samo na skuterima.Zbog sila koje napadaju motocikl,narocito onaj takmicarski,ova varijanta ne dolazi u obzir.Jos manje pogon na prednji tocak. Mozda bi elektronikom moglo da se kontrolise njegovo delovanje,ali je u pitanju velika masa koja rotira,tako da bi automatski upravljivost bila pod velikim znakom pitanja.
  9. Naravno da bi motoGP trebalo da bude F1 na dva tocka.Medjutim kako trenutno stvari stoje,jako je malo proizvodjaca u stanju da izdvaji prilicno velike cifre za ove super projekte.Kawasakija vec dugo nema,Suzuki vecito pod ?...i onda se rizikuje da sve to postane (a vec je nazivano tako) "kup" takmicenje. Moze to ovde negde i da se procita,da je svima draza ta nazovimo je "ekstremna" varijanta,pa se iskreno nadam da ce i ta promena pravila biti samo jedno prelazno resenje dok se stvari ponovo ne vrate mesto. Ili dok ne predju na baterije
  10. pronto

    Honda RC-E

    Hteli mi to ili ne,ovo je buducnost...i uopste nije ruzna...naprotiv.
  11. Bez obzira na vrlo interesantan predlog,tema je i dalje otvorena...pa gospodo. Izvol'te...pustite masti na volju
  12. Verujem da taj sprej sprica u kalupe,da mu se ne lepi materijal. Pazi...probam 100%
  13. Zar je moguce da smo dosli do resenja u tri odgovora
  14. Razmisljao sam o gipsu.Imam negde u rafu jednu kutiju.Mislim cak da je i brzovezujuci. Uz to mislio sam da preko plastike nalepim onu rastegljivu foliju u koju se cesto zavijaju sendvici... Ovaj sistem sto predlazes si probao? Sprej mi deluje nakako mnogo slabo.Znam da se ovaj gips malo i greje kad pocne da vezuje.Nije to sad temperatura koja ce da istopi plastiku,ali mozda malo zezne farbu,to bas i ne bih... Prvo da skupim par predloga,pa cu onda da eksperimentisem Hvala za brz odgovor.
  15. Da ne bih mnogo odugovlacio...hteo bih da mi predlozite nacin ili konkretno resenje,kako da iskopiram plasticni deo. Za primer da uzmemo prednji blatobran sa motora. Znaci deo je ispravan i ofarban...i kako sad sa njega uzeti otisak a da ga se ne osteti Nije trik pitanje,stvarno me zanima.
  16. Uzmite ovo sa dosta rezerve,ali koliko sam uspeo da razumem cika Carmela,od 2013 godine se predvidja da SVI trkaci budu CRT i da imaju istu-limitiranu elektroniku
  17. Ovo je pravljeno da mrsi konce konkurenciji,a posto konkurencija kosta malo manje od 10000,onda i ovo nece manje sigurno.Jer Boze moj ipak je to "propeler",ne moze to da se pokloni tek tako...jel' Kako god,opasno su ga spakovale Svabe,videcemo na kraju 2012 cega ce vise biti prodano.Ovo ili T-Max.
  18. Izuzetno popularna sprava u Italiji... Ova nova izgledom i nije nesto,meni barem...a posto sam video i BMW,mislim da ce da mu pomuti racune
  19. Gospodzo,dobro nam dosli
  20. Pa sad ne bih bas rekao.Randy je vise puta pokazao da ima "kohones"
  21. Sve je ovo lepo,novo i moderno,ali po meni...recite da sam staromodan slobodno...svaki X bi trebalo da ima zicane felne.Mozda je i ruzno,ali je mnogo efikasnije
  22. Neces nas valjda prepustiti Milanovom GPS-u na milost i nemilost.... Jes' ja da idem prvi da poberem sve cestitke
  23. Vrlo interesantno resenje.Imace isti agregat kao i Integra Ako Crossrunner prodaju za oko 11000 evara,ovo ne sme da kosta ni blizu 10. Buducnost je definitivno postala sadasnjost.Da sad iskopam neke casopise od pre 5,6 godina ovo bi bilo u nekom uglu stranice kao "koncept buducnosti". Menjaca nema.U pitanju je CVT sistem sa podesavanjem otvaranja remenice i to nazivaju sekvencijalni menjac.Tako nesto na Burgmanu postoji vec dosta dugo. Definitvno cemo morati da menjamo navike,a majstori ce dobar deo alata u podrum.Samo kompis i menjanje senzora.
  24. Auuu Milane sto umes da vadis mas' ljudima... Nista jos ne govorim...
  25. Ova ce sezona biti sigurno dugo pamcena...Po dobrim, losim i na zalost tragicnim stvarima. Da se sada ne vracam na mnoge vec poznate price, hteo bih za kratko vasu paznju da usmerim na nesto, sto je ostalo zbog svega sto se desavalo malo po strani. Poslednja trka velikog LOrisa Capirossija. Ljudi uglavnom pamte i navijaju za pobednike,vreme cini svoje pa se zaboravljaju i lepe stvari koje smo uz gore pomenutog asa mogli da dozivimo. 3 puta prvak sveta,uz to i najmladji prvak sveta...bar za sada.Covek koji je puuuuno doprineo da se Dukati,pa nek ima 100 problema,danas nalazi visoko kotirana u svetu trka.On je uostalom prvi koji se sa Desmosedici popeo na pobednicko postolje.Ima jos gomila brojki vezanih za njegovu karijeru,ali ja bih eto da podsetim da je on jedan od poslednjih koji je uspeo da dozivi i prezivi razna tehnicka doba "kraljevske" klase,uvek kao protagonista. Raduje me sto cemo ga ipak jos gledati.U jednoj novoj ulozi,ali opet striktno vezanoj za moto-trke. Ciao LOris
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja