Jump to content

Moto Zajednica

Sve cesca voznja bez kacige

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: H Novi
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Realno niko ne postuje ogranicenje brzine. Ja licno ne preterujem. Ako posmatramo stvari iz ugla da te "neko" "tera" na nesto zasto onda uopste registrovati vozilo, zasto ici u zatvor kada ubijes nekog? Jelte, svi smo mi sami sebi najvazniji, fuck the system i te bajke. Tuzno je sto imam 24 godine. Nemam nameru da vredjam nekog, ako se neko osetio prozvanim izvinjavam se. Svako ima pravo na svoje misljenje. Pitanje je ima li neko pravo da to misljenje primenjuje.

 

Još jedno loše poređenje. :jok:

 

Ako nekoga ubiješ, ideš u zatvor jer si DRUGOM ljudskom biću oduzeo život.

 

Ako ne nosiš kacigu na motoru/vezuješ pojas u automobilu, ugrožavaš samo SEBE i nikog više.

Izgleda da nisi znao da pokušaj samoubistva povlači krivičnu odgovornost?Proveri pa javi :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Opet se vraćamo na ovo. Ko ima pravo da drugom uskrati nešto za šta plaća? Svest mototorista o nošenju kacige je daleko od nivoa od pre deset ili dvadeset godina (mogu da potvrde svi iskusni motoristi) i treba nastaviti sa tom praksom. Gomila ljudi (pogotovo mlađih) ne veruje da uopšte može da im se desi da padnu i opale glavom u asfalt, kao što ne misle da mogu da se razbole dok im se to ne desi. Edukacija i "smaranje" čuda čine.

 

Za ovo gore boldovano i podvučeno bih mogao isto da postavim pitanje "Ko ima pravo da se uzdiže iznad zakona i pravila koja važe u društvu?"

 

Prosta stvar....ako si baja pa se voziš bez kacige, onda budi baja i plati sve troškove lečenja i trpi posledice koje su nastale iz tvog ponašanja....

 

Ljudi trebaju shvatiti da kaciga nije zbog zakona, več zbog njih samih i manjih povreda pri padu....

 

Za kršenje zakona postoje predviđene kazne. Ideja da ćeš nekome da uskratiš lečenje, ko za to lečenje odvaja svakog meseca od svoje plate, je u najmanju ruku glupost. Ili će to da važi samo za kacigu? Šta ćemo sa prekoračenjem brzine, provlačenjem? I to nije po zakonu, hoćemo li i za to da proglasimo da osiguranje koje plaćaš ne važi? Ukinimo onda obavezno osiguranje, pare u štek ko hoće da ima za lečenje, a ko nema nek crkne. Jel to neko idealno društvo kome težimo?

 

Druže, ko priča o uskračivanju lečenja? Gde sam ja to napisao? Ako si ti to tako shvatio, onda se izvinjavam jer sam verovatno ja nejasno napisao. Za mene lično idealno društvo je društvo u kome se svi (bez izuzetaka) pridržavaju nekih društvenih pravila (zakona) i gde to važi za sve.

 

Prosto kao pasulj....naravno da mu ne uskračuješ lečenje....čak štaviše, potrudiš se da čoveka izlečiš 100% (kao što bi trebalo za svakog da se potrude u idealnom društvu,ali...)...ali kad je završeno lečenje, mora da se vrate troškovi lečenja,jer su povrede bez kacige puno gore (zato i dugotrajnije i skuplje lečenje) nego kada bi nosio kacigu.....Žalostno je da mora država da usvoji zakon i predpiše kazne da bi mi sami sebi smanjili povrede ili očuvali život umesto da to sami uradimo bez da nam to neko preti sa kaznama. I da , znam onu narodnu "meni se ništa ne može desiti, pošto sam profesionalac i Rossi je amater"...ali crna hronika govori drugačije i jako je zajebano ako se jedan dan nađeš u njoj kao glavni akter jer si glavom ulubio asfalt..

 

Povrede glave spadaju među najteže povrede i izuzetno se teško i dugotrajno leče (retkokada bez trajnih posledica).Meni lično je svejedno ako nosiš kacigu ili ne. Prilikom pada ili udesa možeš proči bez povreda ili možeš biti i donator organa. A razlika može biti samo u jebenoj kacigi koju ne stavljaš na glavu (ovde ne mislim na tebe lično, da ne bi bilo zabune...). E sad ako si zadobio povrede glave prilikom pada i udesa jer nisi nosio kacigu mislim da je potpuno fer do ostalih da posle lečenja vratiš troškove koji su nastali zbog tvog nenošenja kacige iako si znao da to nenošenje prilikom pada povlači za sobom povrede, jer inače ne vidim razloga zašto bi ostali plačali bahato ponašanje motorista koji ne poštuje pravila,jer i ostali odvajaju mesečno od plate za lečenje a ne za mangupisanje.

 

Ne znam kako je u zemlji Srbiji, ali ovde kod nas u Sloveniji ako napraviš udes u pijanom stanju (preko 0,5 promila po starom zakonu- cca 2 velike pive), posle lečenja osiguravajuča kuča naplačuje od tebe tvoje troškove lečenja i troškove lečenja za ostale učesnike, ako je neko povređen. Ako na to gledaš čisto zakonski, i za vožnju u pijanom stanju postoji kazna, zar ne? A lečenje je ipak lečenje....

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

Realno niko ne postuje ogranicenje brzine. Ja licno ne preterujem. Ako posmatramo stvari iz ugla da te "neko" "tera" na nesto zasto onda uopste registrovati vozilo, zasto ici u zatvor kada ubijes nekog? Jelte, svi smo mi sami sebi najvazniji, fuck the system i te bajke. Tuzno je sto imam 24 godine. Nemam nameru da vredjam nekog, ako se neko osetio prozvanim izvinjavam se. Svako ima pravo na svoje misljenje. Pitanje je ima li neko pravo da to misljenje primenjuje.

 

Još jedno loše poređenje. :jok:

 

Ako nekoga ubiješ, ideš u zatvor jer si DRUGOM ljudskom biću oduzeo život.

 

Ako ne nosiš kacigu na motoru/vezuješ pojas u automobilu, ugrožavaš samo SEBE i nikog više.

Izgleda da nisi znao da pokušaj samoubistva povlači krivičnu odgovornost?Proveri pa javi :zdravo:

 

:staa:

 

Koliko vidim, samo u Tanzaniji. Koja nebuloza. :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Za pokusaj samoubistva iz zasjede, smrtna kazna.

 

Smatram da kaciga treba da bude stvar licnog izbora. Kao i pojas u autu.

Iako bih licno i tada nosio kacigu i vezao pojas, ali jedno je kad mi neko naredi da moram, a drugo kad sam slobodan da sam odlucim.

Kaciga i pojas stite samo mene.

Prije razglabanja o osiguranju i lecenju treba vidjeti u kojoj mjeri kaciga igra ulogu, jer licno cijenim da u vecini slucajeva upravo kaciga dovodi do "zauzimanja kreveta" i skupog lijecenja.

Bez kacige, nekad dodje do skupog lijecenja, ali cesce je jeftina sahrana.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

ugrožavaš samo SEBE i nikog više.

 

Zamisli nekog fiktivnog baju bez kacige spuca insekt u oko i on izgubi kontrolu, skrene u suprotnu traku i bez koske utrci nekom drugom fiktivnom baji kroz soferku ili ne daj boze u drugog fiktivnog kolegu na motoru .. 0takoje.gif

Meni je jednom bilo dovoljno da naucim. Spucao me insekt kroz dignut vizir na 20 km/h. (Tek krenuo sa semafora) Ne zelim da ti pricam koliko je bila iznenadna, neizvesna i krajnje neprijatna situacija i koliko sam posle imao problema sa okom ..

 

Sta bi bilo, kada bi bilo...???

Uz duzno postovanje za funkciju koju obavljas na ovom forumu, zamisli da ti se u sred sobe otkaci fiktivni luster, i padne nekome na glavu, a ovaj pritom nije nosio kacigu...??? ITD ITD ITD...

Poenta price je da po zakonu kaciga treba da se nosi, i tu nema dileme. A u drugom pasusu stoji da je neki nose redovno, a da neki drugi NE VOLIMO da je bas uvek koristimo. Ovde nije dilema da li je kaciga obavezna ili ne, ili da li je svrsishona ili ne, vec je u pitanju subjektivni stav i ponasanje. Po zakonu motociklista je ispravan cak i kada na glavi ima BRAIN CAP, iliti malo slemce, koje realno, ne pruza nikakvu zastitu, osim od eventualnog pada sisarke direktno na glavu.

Naime, neki ne nose kacigu da bi se videlo na ulici ko su kada prolete motorom, a neki je ne nose upravo zbog uzivanja u vetru prilikom voznje motora. Po meni puno je bitnije edukovati vozace o ispravnom ponasanju u realnim uslovima saobracaja, negu se slepo drzati slova zakona o obavezi nosenja kacige.

Ja licno gotovo uvek imam i koristim opremu, ali kada krenem na laganu turing-kruzing voznju van grada, pogotovo Djerdapskom magistralom, volim da okacim cvikere na nos, a kacigu na lakat. Da li sam zbog toga losiji bajker ili veci rizik po ostale od kolege koji u FULL opremi vrednoj 1000+ Evra, sa svim oklopima i kornjacama na sebi "opegla" istu deonicu brzinom 140-170km/h???

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Realno niko ne postuje ogranicenje brzine. Ja licno ne preterujem. Ako posmatramo stvari iz ugla da te "neko" "tera" na nesto zasto onda uopste registrovati vozilo, zasto ici u zatvor kada ubijes nekog? Jelte, svi smo mi sami sebi najvazniji, fuck the system i te bajke. Tuzno je sto imam 24 godine. Nemam nameru da vredjam nekog, ako se neko osetio prozvanim izvinjavam se. Svako ima pravo na svoje misljenje. Pitanje je ima li neko pravo da to misljenje primenjuje.

 

Još jedno loše poređenje. :jok:

 

Ako nekoga ubiješ, ideš u zatvor jer si DRUGOM ljudskom biću oduzeo život.

 

Ako ne nosiš kacigu na motoru/vezuješ pojas u automobilu, ugrožavaš samo SEBE i nikog više.

Izgleda da nisi znao da pokušaj samoubistva povlači krivičnu odgovornost?Proveri pa javi :zdravo:

@gola:

Jel' to sto si napisao istina??? Msm, stvarno pitam, posto mi to nikada ne bi palo na pamet (to o krivicnoj odgovornosti...)???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Neshvatljivo mi je da se toliko ljudi buni protiv zakona i mera zastite.0stabre.gifNeshvatljivo mi je da ste toliko sebicni i da smatrate da svojim takvim stavom,ugrozavate samo sebe.Da li se pitate koliko jos ljudi oko Vas strada i pati ako se Vama nesto desi i zavrsite,ne daj boze u kolicima ili ko zna kako??Mozda volite da Vasi roditelji,braca,setre,Vasa deca,budu Vase sluge do kraja Vaseg zivota,jer eto,zakon je za druge,mere zastite su za druge...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Neshvatljivo mi je da se toliko ljudi buni protiv zakona i mera zastite.0stabre.gifNeshvatljivo mi je da ste toliko sebicni i da smatrate da svojim takvim stavom,ugrozavate samo sebe.Da li se pitate koliko jos ljudi oko Vas strada i pati ako se Vama nesto desi i zavrsite,ne daj boze u kolicima ili ko zna kako??Mozda volite da Vasi roditelji,braca,setre,Vasa deca,budu Vase sluge do kraja Vaseg zivota,jer eto,zakon je za druge,mere zastite su za druge...

 

Meni je neshvatljivo da ti nosenjem kacige povecavas tu sansu. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

ja prosto obozavam kad mi se oznoji cela pod kacigom...osecaj je neponovljiv...i mnogo sam tuzan sto zene ne vide moju prelepu facu,i moje izvajane misice,sakrivene ispod jakne sa protektorima,i divno manikirane nokte ispod rukavica...mnogo sam tuzan ljudi,braco,sestre,kolege i koleginice,delim evo u ovom trenutku svoju tugu sa vama...bicikl.gif

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

ugrožavaš samo SEBE i nikog više.

 

Zamisli nekog fiktivnog baju bez kacige spuca insekt u oko i on izgubi kontrolu, skrene u suprotnu traku i bez koske utrci nekom drugom fiktivnom baji kroz soferku ili ne daj boze u drugog fiktivnog kolegu na motoru .. 0takoje.gif

Meni je jednom bilo dovoljno da naucim. Spucao me insekt kroz dignut vizir na 20 km/h. (Tek krenuo sa semafora) Ne zelim da ti pricam koliko je bila iznenadna, neizvesna i krajnje neprijatna situacija i koliko sam posle imao problema sa okom ..

 

Sta bi bilo, kada bi bilo...???

Uz duzno postovanje za funkciju koju obavljas na ovom forumu, zamisli da ti se u sred sobe otkaci fiktivni luster, i padne nekome na glavu, a ovaj pritom nije nosio kacigu...??? ITD ITD ITD...

Poenta price je da po zakonu kaciga treba da se nosi, i tu nema dileme. A u drugom pasusu stoji da je neki nose redovno, a da neki drugi NE VOLIMO da je bas uvek koristimo. Ovde nije dilema da li je kaciga obavezna ili ne, ili da li je svrsishona ili ne, vec je u pitanju subjektivni stav i ponasanje. Po zakonu motociklista je ispravan cak i kada na glavi ima BRAIN CAP, iliti malo slemce, koje realno, ne pruza nikakvu zastitu, osim od eventualnog pada sisarke direktno na glavu.

Naime, neki ne nose kacigu da bi se videlo na ulici ko su kada prolete motorom, a neki je ne nose upravo zbog uzivanja u vetru prilikom voznje motora. Po meni puno je bitnije edukovati vozace o ispravnom ponasanju u realnim uslovima saobracaja, negu se slepo drzati slova zakona o obavezi nosenja kacige.

Ja licno gotovo uvek imam i koristim opremu, ali kada krenem na laganu turing-kruzing voznju van grada, pogotovo Djerdapskom magistralom, volim da okacim cvikere na nos, a kacigu na lakat. Da li sam zbog toga losiji bajker ili veci rizik po ostale od kolege koji u FULL opremi vrednoj 1000+ Evra, sa svim oklopima i kornjacama na sebi "opegla" istu deonicu brzinom 140-170km/h???

 

Uz duzno postovanje, ne vidim kakve veze ima moja "funkcija" koju obavljam na ovom forumu sa ovom ili bilo kojom drugom temom.

Namera moje replike je dobronamerni pokusaj slikovitog primera koji se iskljucivo odnosio na konstataciju da ugrozavash samo sebe i nikog drugog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Hornet 600, TRK 251

ebajga svako je kovač svoje sreće... i onaj što vozi u gaćama, sedi kao nataknut na metlu glave okrenute u stranu pa sve žmirka ko bolestan do prve krivine i onaj što se obuče na +40 ko da izlazi u otvoren svemir pa se svi čude kako mu nije toplo i brinu se da ne doživi toplotni udar. Svi smo opičeni na svoj način, a vreme pokaže ko je bio manje u krivu

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

ugrožavaš samo SEBE i nikog više.

 

Zamisli nekog fiktivnog baju bez kacige spuca insekt u oko i on izgubi kontrolu, skrene u suprotnu traku i bez koske utrci nekom drugom fiktivnom baji kroz soferku ili ne daj boze u drugog fiktivnog kolegu na motoru .. 0takoje.gif

Meni je jednom bilo dovoljno da naucim. Spucao me insekt kroz dignut vizir na 20 km/h. (Tek krenuo sa semafora) Ne zelim da ti pricam koliko je bila iznenadna, neizvesna i krajnje neprijatna situacija i koliko sam posle imao problema sa okom ..

 

Sta bi bilo, kada bi bilo...???

Uz duzno postovanje za funkciju koju obavljas na ovom forumu, zamisli da ti se u sred sobe otkaci fiktivni luster, i padne nekome na glavu, a ovaj pritom nije nosio kacigu...??? ITD ITD ITD...

Poenta price je da po zakonu kaciga treba da se nosi, i tu nema dileme. A u drugom pasusu stoji da je neki nose redovno, a da neki drugi NE VOLIMO da je bas uvek koristimo. Ovde nije dilema da li je kaciga obavezna ili ne, ili da li je svrsishona ili ne, vec je u pitanju subjektivni stav i ponasanje. Po zakonu motociklista je ispravan cak i kada na glavi ima BRAIN CAP, iliti malo slemce, koje realno, ne pruza nikakvu zastitu, osim od eventualnog pada sisarke direktno na glavu.

Naime, neki ne nose kacigu da bi se videlo na ulici ko su kada prolete motorom, a neki je ne nose upravo zbog uzivanja u vetru prilikom voznje motora. Po meni puno je bitnije edukovati vozace o ispravnom ponasanju u realnim uslovima saobracaja, negu se slepo drzati slova zakona o obavezi nosenja kacige.

Ja licno gotovo uvek imam i koristim opremu, ali kada krenem na laganu turing-kruzing voznju van grada, pogotovo Djerdapskom magistralom, volim da okacim cvikere na nos, a kacigu na lakat. Da li sam zbog toga losiji bajker ili veci rizik po ostale od kolege koji u FULL opremi vrednoj 1000+ Evra, sa svim oklopima i kornjacama na sebi "opegla" istu deonicu brzinom 140-170km/h???

 

Ovo gore boldovano ne pije vodu ni u jednom slučaju i čisto plasiranje pogrešnih informacija. NIJEDAN BRAIN CAP NIJE HOMOLOGISAN ZA UPOTREBU (bar u Evropi, a koliko znam to važi i u Srbiji, zar ne?), jer jednostavno takav tip "kacige" ne može dobiti homologaciju , tako da motociklista ni u kom slučaju nije ispravan ako nosi takav braincap. To što policajci tolerišu i ne kažnjavaju dosledno nošenje takvih braincapova je više izuzetak nego pravilo (probaj se provozati po Austriji i Sloveniji takvom kacigom pa da vidiš šta čika policajac kaže..naravno dalje se nastavlja pešice, a u Italiji ide i trajna zaplemba vozila kojeg onda prodaju na licitaciji i parama pokrivaju troškove lečenja motociklista povređenih u saobračajnim udesima....ista tortura ide i za nenošenje kacige-znači postaješ pešak)

Ako ipak nađeš neki braincap sa homologacijom, to je onda kineska kopija na kojoj je nalepljen homologacijski listič. Kaciga da bi mogla da dobije homologaciju mora da ima pokrivene i uši, a ne samo "skalp"...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600N Suzie-Q

Niko ne moze da me natera da nosim opremu ukoliko to ja ne zelim.To je MOJ izbor i bez nje ni do trafike ne idem od kako sam pre 10-ak god kupio svoj prvi motor.

Na extra kratkim relacijama kaciga i rukavice a srednje i dalje puna oprema.

Drzim treninge i vidim koliko se klinci tu ugledaju na nas starije u klubu pa mislim da je isto i u odnosu mladji i stariji bajker.

 

Ne samo sto cuvas sebe opremom nego i gomili pocetnika dajes primer kako izgleda i ponasa se pravi bajker sto bi i oni zeleli da postanu.

Licno smatram da ovo pobija izjave tipa "Moja glava pa radim sa njom sta hocu".

 

Drugo sta mislite kako se oseca osoba koja ode na robiju i kasnije ceo zivot nosi nekoga na savesti zbog saobracajke?

Kako se osecaju prijatelji i rodbina osobe kojoj se nesto desi?

Osobe koje su bili ocevidci toga?A sve to bi se mozda izbeglo sa pravom opremom.

 

Dva moja prijatelja sada ne bi bila medju zivima da nije bilo mog zvocanja oko opreme.

Jedan je polomio kacigu koju je dobio od mene da se vise ne nerviram kad ga sretnem na ulici i od tad ne seda bez kacige.

Drugog je auto prebacio preko krova, da je jos vezao kacigu bilo bi sve super.Ovako glava na ramenima sa gomilom kopci.Posle prvog udarca u podlogu kaciga je spala tako da je u drugom udaru tokom kotrljanja overio ulicu glavom.

 

Dragim osobama dosadjujem da nose opremu i da na njoj ne stede, manje bliskim iznesem svoje misljenje i obrazlozim ga a odluka je na njima.

Takodje mi je cak i kao klincu bilo smekerskije kad vidim lika na bajku sa dobrom full opremom, nego nekog baju u sorcu, majci i japankama ko da je krenuo na pijacu po praziluk. :lol:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawasaki versys

Moje skromno misljenje je: "Svako ko ne nosi kacigu ili nema dobar deo opreme, trebalo bi da potpise, da je donator organa u slucaju povrede." Od preloma udova se ne gine, ali od glave (kazu istrazivanja- samo tako). Doduse, sigurnije je kada se uopste ne vozi motor. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Ali u slucaju, pu pu daleko bilo, invaliditeta, sigurno ce sve osobe u blizoj okolini da ispastaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

U suštini me baš boli uvo da li neko nosi kacigu ili ne, što neko reče prirodna selekcija je super stvar. Problem vidim u tome što se time daje loš primer nekim budućim vozačima pa onda neki sa malo manjom inteligencijom teže prolaze selekciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

...pa onda neki sa malo manjom inteligencijom teže prolaze selekciju...

pa tako prirodna selekcija funkcionise, to tako treba

 

Poznavao sam dosta likova koji su na ovaj ili slican nacin sami sebi dosli glave, nijedan od njih nije bas bio materijal za buduceg intelektualca.

 

Isto tako sam poznavao nekoliko dobrih momaka koji su izgubili glavu u susretu s budalom, ne samo u saobracaju, prije nego sto je prirodna selekcija uspjela da obavi svoje. E to je prava steta i gubitak, a za ove bezmozgovice me bas zabole, sto ih je manje meni je bolje

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

A u ovom našem malom gradiću novi trend je da se kaciga, full face natakari na glavu ali tako da brada ostane na čelu. Da se prepozna faca a da ima kacigu na glavi :D

 

Genijalno nema šta!

 

Ne znam čemu, postaneš višlji?

 

Pametniji? - Kažu ljudi sa visokim čelom su pametniji...

 

Moram da uslikam jedan egzemplar te ideje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja ne mogu bez kacige pa me j... :neznam: Navikao sam da je tise, da mi ne susti vetar, ne upadaju musice i prasina u oci dok vozim, da me ne opici neka oklopna buba u sred face pri 100km/h itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

A u ovom našem malom gradiću novi trend je da se kaciga, full face natakari na glavu ali tako da brada ostane na čelu. Da se prepozna faca a da ima kacigu na glavi :D

 

Genijalno nema šta!

 

Ne znam čemu, postaneš višlji?

 

Pametniji? - Kažu ljudi sa visokim čelom su pametniji...

 

Moram da uslikam jedan egzemplar te ideje

 

Ne znam odakle si ali to sam vec vidjao kod mene. Licno meni takvi izgledaju kao onaj Alien iz filma Alien vs Predator.:Joska:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

A u ovom našem malom gradiću novi trend je da se kaciga, full face natakari na glavu ali tako da brada ostane na čelu. Da se prepozna faca a da ima kacigu na glavi :D

 

Genijalno nema šta!

 

Ne znam čemu, postaneš višlji?

 

Pametniji? - Kažu ljudi sa visokim čelom su pametniji...

 

Moram da uslikam jedan egzemplar te ideje

 

Verovatno im udobnije da nose tako nego na laktu :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Vidjam to redovno i ovdje kod mene u nizini.

Uglavnom klinci nose tako kacige na skutercicima, da je kao imaju na glavi, pa da kao ne plate kaznu....a ne znaju jadni da je kazna za nevezanu kacigu 180 eurica. ::)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

Po meni ovo postaje problem nacije. Ili bolje da kazem da vec jeste problem nacije. Nigde u inostranstvu nisam video da neko vozi bez kacige. Verovatno voze ali u manjem broju. Kod nas vlada neko opste buntovnistvo i nepostovanje sebe i drugih. Kada su ljudi protiv zakona cak i kada je pitanje sopstvene bezbednosti smatram da nesto nije u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja