Jump to content

Moto Zajednica

Sve cesca voznja bez kacige

Recommended Posts

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Postovane kolege,

U zadnjih mesec dana sam se prosto zacudio koliko ljudi vozi skutere bez kacige, sto sami sto sa saputnikom i oboje su bez kacige. Video sam i par motorista bez kacige ali mnogo redje, skuteri maltene pa svaki drugi. Prosle godine nije bilo tako ili se mozda varam? Meni je poseban osecaj kad stavim kacigu i spustim vizir znam da zabava pocinje i ne osecam se normalno na motoru bez kacige. Cuo sam samo jedno obrazlozenje od poznanika koji vozi skuter da mu je toplo u kacigi a ima otvorenu kacigu..nekako prica ne pije vodu. Da li su prestali da rade one akcije "kaciga glavu cuva" itd.?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Vidjam i ja to svaki dan, i na skuterima i vecim motociklima. Iskreno nikako mi nije jasno sta se tim ljudima mota po glavi. Sesti na motor bez kacige je samoubistveno pa makar vozio i 20 na sat. Dok ne podignu kaznu za voznju bez kacige na 1000 evra nista se nece promeniti. Lakse je izgleda nekog lupiti po novcaniku nego mu objasniti rizike saobracaja (pogotovo na motociklu bez kacige).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Ako njih nije briga da sacuvaju svoju glavu, mene je jos manje briga :)

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: CG-PG
  • Motocikl: GSXR-1000

Ako ce glavom o zid radi mene ali prije toga regulisati osiguranja, troskove lijecenja, socijalna davanja itd. Ionako ko ne nosi kacigu pogresno percipira rizike i prije ili kasnije ce nekog drugog ugroziti ako ne sebe. Treba im omoguciti da ne nose kacige i tako sebe iskljuce iz saobracaja. Nazalost, zauvjek al to je na kraju njihov izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Svako si ima svoju rados'. Ne vidim gde je tu naš problem, nas koji nosimo kacige?

 

Vala bas.Ja je nosim samo zbog organa reda... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: yamaha FJ1200

kazne služe da napune budžet ne da dovedu svesti narod to se radi na drugi način ali koga

od vlasti briga za raju? :neznam:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7079 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

to su najcesce ove 2 vrste ljudi:

prva - to su ovi na skuterima koji ne nose kacige jer misle da ako idu polako 40-50kmh da im se nista nece desiti,

druga - su ovi na velikim motorima koji ne nose kacige da bi im se videla faca, jer kurcenje gubi smisao ako ribe ne vide ko je "faca" na motoru...

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1361 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Svako si ima svoju rados'. Ne vidim gde je tu naš problem, nas koji nosimo kacige?

 

Paa, ako malo šire pogledamo, na neki način i jeste naš problem. Možda će zauzeti bolnički krevet nekome ko nije svesno ugrožavao svoju glavu, zvekne ga bumbar u ćelenku pa pokupi nekog prolaznika, ...

 

Ipak, spisak bi bio poduži jer bi u takvu grupu mogli dodati i neke druge (rizične?) koji, ispunjenjem svojih hirova troše i ovako tanak budžet zdravstva (narkomani, alkosi, pušači, ...), da ne mračim previše.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Svako si ima svoju rados'. Ne vidim gde je tu naš problem, nas koji nosimo kacige?

 

Paa, ako malo šire pogledamo, na neki način i jeste naš problem. Možda će zauzeti bolnički krevet nekome ko nije svesno ugrožavao svoju glavu, zvekne ga bumbar u ćelenku pa pokupi nekog prolaznika, ...

 

Ipak, spisak bi bio poduži jer bi u takvu grupu mogli dodati i neke druge (rizične?) koji, ispunjenjem svojih hirova troše i ovako tanak budžet zdravstva (narkomani, alkosi, pušači, ...), da ne mračim previše.

 

Bez kacige je manja šansa da zauzme nečiji krevet. Opet, ne vidim gde je tu naš problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Meni nije prijatno na motoru bez kacige i rukavica. Ne znam kako sam kao klinac vozio bez istih!

Ja kada sretnem nekoga bez kacige resavam to nasvoj nacin, navedem ih da pomisle da cu im se javiti i kada se oni jave ja ih totalno iskuliram. Znam nije fora ali tako se borim protiv toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

Svako si ima svoju rados'. Ne vidim gde je tu naš problem, nas koji nosimo kacige?

 

Paa, ako malo šire pogledamo, na neki način i jeste naš problem. Možda će zauzeti bolnički krevet nekome ko nije svesno ugrožavao svoju glavu, zvekne ga bumbar u ćelenku pa pokupi nekog prolaznika, ...

 

Ipak, spisak bi bio poduži jer bi u takvu grupu mogli dodati i neke druge (rizične?) koji, ispunjenjem svojih hirova troše i ovako tanak budžet zdravstva (narkomani, alkosi, pušači, ...), da ne mračim previše.

 

Svako ko puni taj budžet zdravstva ima pravo i da ga troši. Kacigu nosim zbog sebe, a ne da bih štedeo zdravstvu ili zbog pandura ili...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Hajde da i ja iznesem svoj stav, misljenje i slucaj, vezano ze ovu temu:

U mom malom gradicu imamo komandira saobracajne policije koji dobija osip (najmanje to) pri samoj pomisli na nas, motocikliste. I zato sto ima VEEEEELIKA ovlascenja, pod stalnom smo prismotrom i na granici da budemo "proterani" sa ulica. Medjutim, odredjenim pozitivnim akcijama i stavovima nas, nesto ozbiljnijih bajkera, uspeli smo da donekle ublazimo taj stav. Odnosno, uspevalo nam je do pre par nedelja. Tada je motocikl kupio lik, lokalnaa umisljena faca, ciji je zivotni moto "radim sve sto hocu, zato sto mi se moze", i svakodnevno divlja ulicama grada bez kacige, pri brzinama vecim od 100km/h. Ko je bio u Kladovu, zna da se ceo grad vrti oko 3 glavne ulice, a posto taj lik zeli biti vidjen na motoru, lako je zakljuciti koliko puta je moguca da cete ga videti upravu na tim ulicama... :bljak: Prognoze su bile da ce biti potrebno 5 dana pa da nam sezuna 2013 bude upropascena. Ali, kao sto bi rekao Goran Sultanovic, PROGNOZA JE BILA LOSA!!! Bilo je potrebno 3 dana, da lokalna policija "pojaca kontrolu dvotockasa" na ulicama. Iako svi znaju ko je u pitanju, pod lupu su dosli SVI bajkeri, a NJEGOVO ime se konstantno precutkuje (valjda su u pitanju babe, stricevi, kumovi, rodjaci, daleki rodjaci...).

E, sada, poenta price je da zbog jednog "divljaka" na dva tocka, svi mi ostali i "posteni" vise ne mozemo voziti bez kaciga, sa vetrom u kosi (dok je jos uvek imamo), iako BISMO neki od NAS to rado upraznjavali. Jbg, svakog boli svoja muka... :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

I znači sad je ispao problem što zbog jednog "divljaka" svi morate da poštujete zakon? :o

A uvek će biti onih koji ne nose, pogotovo na skuterima, uvek je to razmišljanje,ma idem polako, sta može da mi se desi. Lično, imam neki grozan osećaj kad bez kacige preparkiram motor u dvorištu,a ne da vozim bez nje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

u pitanju, pod lupu su dosli SVI bajkeri, a NJEGOVO ime se konstantno precutkuje (valjda su u pitanju babe, stricevi, kumovi, rodjaci, daleki rodjaci...).

E, sada, poenta price je da zbog jednog "divljaka" na dva tocka, svi mi ostali i "posteni" vise ne mozemo voziti bez kaciga, sa vetrom u kosi (dok je jos uvek imamo), iako BISMO neki od NAS to rado upraznjavali. Jbg, svakog boli svoja muka... :zvizduk:

 

 

Ako je tako, milsim da vam taj "divljak" čini uslugu jer ste bezbedniji sa kacigama. Sto se tiče "vetra u kosi", ko to zeli moze da vozi kabriolet, nama je prioritet uzivanje u voznji, ali bezbedno.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

Baš me nervira ta histerija oko nenošenja kacige. I nisu mi jasne one individue, koje drže lekcije totalnim neznancima na ulici, oko nošenja kacige. Prvo, što je bez poente, drugo, što je vrlo nekulturno. :neznam:

 

Moj stav je, da nošenje kacige treba biti po zakonu opciono. Ko smatra da je treba nositi, neka je nosi. Ko pak smatra da je ne treba nositi, neka je ne nosi. Njegov/njen izbor.

 

BTW, ja nosim kacigu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Yamaha xtz 750

Kada sam u svojoj 14-toj godini kročio u svet dvotočkasa,tehniku voznje i iskustvo sam gradio na Jawi350 i verujte mi da prvih 3-4 god uopste nisam ni imao kupljenu kacigu a i posle kad sam je imao,stavljao sam je na glavu samo kad idem negde na duzi put (posmatrajuci iz sadasnje perspektive mogu da kazem da sam imao dooosta sreće sto i dan danas vozim i imam citavu glavu i nijednu slomljenu kost u telu)...ali,zelim nesto drugo da kazem - kod mene 'senzori' za brzinu nisu samo u očima koji prate km/h sat,već i u ušima i na kozi ,itd...(ipak sada je razum jaci i odgovornost mnogo veća a i navika je čudo,pa zadnjih godina retko vozim bez kacige) ...i pošto imam dve kacige, na jet kacigi sam čak skinuo i vizir pa vozim sa suncanim naočarima - i cujem sustanje vazduha u usima a na kozi osecam vetar i insekte.,rukavice nosim po kisi i kad zahladni. Znam,mozda će neki sad da me kritikuju ili da im zvuci neshvatljivo,ali ja se tako osecam sigurnije i vozim mnogo sigurnije. Kad stavim fullface kacigu,sve mi nekako utihne i postajem napet , s druge strane vozim 10-20 km/h brze nego uobicajno jer gubim predstavu o brzini...jbg,nije uvek crno ili belo,ima i nesto izmedju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Hteo si da kažeš 'malo bezbednije' ?

 

delimicno si u pravu, nije "bezbedno" ali nije ni "malo bezbednije", MNOGO JE BEZBEDNIJE

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

i ja u zadnje vreme hvatam sebe kako sve manje stavljam kacigu , do posla i nazad ...razlog sigurno nije kurcenje i da bi me ribe videle , nego , otkud znam ... lepse je , prijatnije , jebem li ga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

^^

 

Eto, a ti radiš na VMA i verujem da si dobro upoznat sa posledicama pada sa motora, bez kacige. Ali, to je tvoj izbor, i ja to poštujem. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja