Jump to content

Moto Zajednica

Jeste li bili kad u fabrici motocikla?

Recommended Posts

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija
19 minutes ago, štampar said:

 

Кад тамо,пропаст...кепец у белом оделу заглави Љубљану а ми заглависмо у ровове и ''терене'' у којекаквим вукојебинама јер ''непријатељ чека дан Х па ће нас напасти''

Пресело нам је али издржасмо,младост све може.

 

 

Hehehehe, a meni je dan X bila olimpijada u Sarajevu (ZOI) :D:D:D 

 

"Taktička pretpostavka, bugari nadiru odande" i pokaže rukom. A inače sam morao za pasoš, posle prvog srednje, da uredno idem u vojni odsek po potvrdu da sam regrutovan. Nisu pravili problem, ali ni mi nismo bili "sumnjiva porodica".  :D:D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 12 sati, štampar je napisao:

Е мој Бранко,не мислиш ваљда да се мени баш тако радо ишло у ЈНА  79-е године кад сам имао 19 година?:D

Веруј да није,али продужење пасоша није било више могуће ни помоћу било каквих трикова,веза и познанстава...не може и квит.

И онда пукне филм,ајде бре више доста тог дрндања са ревносним службеницима...одох да то ''одужим'' и готова ствар...

Кад тамо,пропаст...кепец у белом оделу заглави Љубљану а ми заглависмо у ровове и ''терене'' у којекаквим вукојебинама јер ''непријатељ чека дан Х па ће нас напасти''

Пресело нам је али издржасмо,младост све може.

Кад дођеш у цивилство службенику у СУП-у гурнеш буквицу под нос и кажеш ''да продужим пасош'':D

Не треба никаква ''потврда'' или по данашњем жаргону ФТП1:D

 

 

 

Ne znam da li je slucajnost ili sreca, ali ja nisam u Tuzli imao tih dogodovstina i problema bilo sa NO ili SUP-om. Cak i u vojsci nisam imao zajebancije posto sam odma sve koga je trebalo postavio na svoje mjesto, od desetara do kapetana i bio miran cijel ivojni rok. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Moja porodica je bila "podobna porodica" u tom periodu. Otac bio društveni i sportski radnik itd. Ja sam bio dobar đak, omladinac, išao na radne akcije, član SKJ ;) i nikad nisam osjetio nikakvu represiju ili ograničenje od strane vlasti niti sam mislio da to postoji. Kasnije, kroz rat i posle rata kada se promjenio sistem kroz razgovore sa ljudima iz mog okruženja sam saznao da je mnogo ljudi imalo kojekakve probleme vezane za zaposlenje, odsluženje vojnog roka, nabavku lovačkog ili ličnog oružja pa i pasoša.

Moje iskustvo sa državom je slično onom koje su  imali @Brankoili @mile fazerali znam dosta ljudi koji na ove teme gledaju kao @štampar

Mislim da je ključna stvar za iskustvo sa onim režimom bila "moralno politička podobnost".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@Guliver Tvoj tekst ima smisla i dosta je na bilo sta u EXYU uticala ta moralno politicka podobnost, ali eto ja taj nisam nikad bio tad, pa ni sad. Uvijek sam bio opozicija onima na vlasti, ali ona konstruktivna, realna i pravedna, pa me radi toga mozda nisu smjeli puno cackati, jel sam po prirodi trpeljiv i ne "lajem" dok me ne dirnu. U OS sam bio primjeran dzak, a u srednjoj vec problematican od sukoba sa mojim profesorom geodezije do sukoba sa profesorom hemije koji meni nije predavao taj predmet. Znaci tu je slijedio ukor sa prediskljucenjem iz skole od  Direktora skole i ocjena loseg vladanja. O ORA da i ne pricam, to me nije interesovalo ni u snu, pored motora i "lijepog drustva". Iz JNA sam se vratio  kao moralno politicki nepodoban, ali sa svim odlicnim ocjenama iz obuke i znackom odlicnog strijelca iz sveg pjesadiskog naouruzanja, pa sam dobio karakteristiku "potencionalno opasne osobe"?! To mi je rekao moj referent u NO prilikom prvog rasporeda u rezervni sastav JNA, a da bi me ubrzo odatle 1983. prebacili kao takvog u TO poslije  vojne vjezbe 1982. gdje sam dosao u sukob sa jenim nadobudnim majorom JNA. Ni moj pokojni otac nije bio clan SKJ, ali je bio ucesnik NOB-a, covjek na funkciji, pa je mozda to pokrivalo moja iskakanja iz drustveno politicke zajednice onog sistemka? Sve u svemu bio sam za ono vrijeme jedan veoma nepodoban lik, ali eto nisam nikada ardi toga imao bilo kakvih problema sa vlasti, cak sta vise odobrenje za kupovinu oruzija-pistolja sam dobio 1991. godine pred sam pocetak rata u EXYU. :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@štampar

Šta reći što nije već napisano ?

"Zakačio" sam malo i ja staru Jugu (69.god) tako da mi je prijalo čitanje tvog putopisa, a ujedno i prisećanje mojih "avantura", iz vremena pred kraj 80-ih godina...

Hvala !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nije nestao, živ je i zdrav ali nije dobro došao ovde i to je razlog sto ga nema. 

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Nije nestao, živ je i zdrav ali nije dobro došao ovde i to je razlog sto ga nema. 
Kako to da nije dobrodošao, po meni jedan od cenjenijih ljudi na forumu.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne zelim da ulazim u tematiku oko razloga zasto je neko banovan ali verujem da umes da mu pošalješ poruku i da dobiješ info iz prve ruke, ukoliko zaista ne znaš da je banovan. Sto mi je skroz nelogično. Mislim da ova tema svakako nije mesto za produbljivanje tako da se iskljucujem odavde. 
 

poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Screenshot_2023-06-01-10-15-56-128-edit_com.android.chrome.thumb.jpg.be74e3a99fad1d79f04a13c660f86966.jpg

 

Koliko vidim nema nikakvih restrikcija za štampara? 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Štampar je koliko sam upoznat bio greškom banovan. Ne znam zašto i ne znam ko ga je banovao. Utvrdili smo da ništa nije prekrišio i momentalno je poništen ban. Meni je iskreno žao što se takav propust dogodio. Potrudili smo se da se greška što pre ispravi i ovim putem se izvinjavam kolegi Štamparu na toj neprijatnosti.

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Vespa Primavera 125

Da se vratimo u 2012. i pocetak ovog mini avanturistickog romana.

Prvi dio, a sto se da zakljuciti i kroz ostale djelove je kritika jednog davnog sistema u kojem je glavni lik zivio, drugi dio je poput najboljeg Felinijevog filma, uzivanje u jedi, moli, voli, nevjerovatno opisani karakteri. Gdje li je sad bambina i kakve su sudbine zadesile te ljude...Treci dio je malo za mene morbidniji i uveliko nas spusta kao neki Wim Wenders u najboljem dobu, dok dolazimo do suoceljavanja sa kucnim pragom punih emocija.

Odavno ovako nesto nisam procitao, hvala na ovakvom putopisu, stavise na slikama, daju nevjerovatan vizuelni kontakt sa pricom, ovako stare i maglovite.

Zao mi je sto Stampara nema, svako ima svoje razloge, mislim da kritika predjasnjeg sistema nije razlog za ljutnju bilo koje vrste. Zivimo ovo vrijeme koje nam je dato, i kad nam je dato. Ja bih zaista volio da sam sa svojih 23 godine uradio ovo sto je stampar uradio. Siguran sam da bi mi zivotni put isao drugacije u neku ruku.

Inace, sad je 3.30h, radni je dan sjutra, vec sam prijateljima na email adrese proslijedio pdf format.

Uz kafu i rakiju dabome, pa kud odlutaju, kao ja veceras...

 

 

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja