Jump to content

Moto Zajednica

Jeste li bili kad u fabrici motocikla?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 503 postova

Pročitao sam temu od početka do kraja, u jednom cugu, svih ko zna koliko strana ...

 

Štampar, bravo!

 

Sećam se "parnih dana", "bonova" (imam negde jedan od 20l), "kafe 40%"... sećam se tih nekih 1981-2-3 matori je radio u jednoj vrlo zaebatoj firmici, pa je svako malo dolazila ekipa iz Švajcarske, pa se matori se sprijateljio sa njima, božićnih paketa i carine na čokolade (ova milka, Nestle... ovde, sada ma daj, pali), sećam se i truckavog puta i mirisa JAT-ovih DC9 na relaciji Dubrovnik - Beograd, kupovine APN 6, kupovine Galaksije iz Slovenije, pa zatim i Atari800... onda radio amateri, pa neki čiča Pasquale iz Barija (biolog po struci) ponudi matorom da dodje njegov stari Oliveti M10 (8086), pa matorom nisu dozvolili (1988)...

 

Jebiga, živelo se nije sve bilo crno belo, niti je ikada sve crno belo...

 

Nažalost neko će i za ovo vreme reći "to su bili dani"

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: KV

Tada su Motore vozili samo ljudi koji su zaista živeli za iste, tada je sve bilo jasnije, tada je Motorcikli na drumu bio Vitez, tada je...sve bilo mnoooooogo lepše, ja jesam bio mali, ali sam tada zavoleo dva točka, upravo zbog starijih momaka iz komšiliuka koji su svi do jednog za mene bili Vitezovi nekog okruglog stola, za mene dalekog i nedostupnog, ali sam se zarekao....danas motore voze ljudi koji ma ne bih dao ni trotinet u ruke, voze ih jer su im na TV reklami rekli da je to cool....Ne kažem i onda su momci hteli imati morcikli da bi bili posebni i vidjeni, ali ipak drugačijih motiva i duha.....Svaka čast za ovaj Retro, ja sam ga doživeo kao vreme u kome sam uveliko sanjao o tome "Kako bi i ja to radio... i tata bi sine":moto3:.....i odprilike provozao prvog pony express-a

Odlican post!

Slucajno otvorih temu i svih 14 stranica u dahu pregledah...hvala stampare...prava vremena

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: V-Stom 650 (C7)

Jedno malo hvala mom sefu koji je zazmurio na jedno oko videci me kako celo pre podne citam o nekom vremenu koga se slabo secam, tj dela i ne mogu da se setim jer nisam bio rodjen.

 

Gospodine Stampar (posto vam ne znam ime), vama jedno veliko hvala na sjajnom putopisu. Citajuci ovo zlatno stivo, kudim sebe sto nijednom nisam uzeo olovku da zabelezim lepe trenutke sa putovanja, iako sam tek od skoro kolega biker!

 

Svaka cast, nadam se da cemo se u skorije vreme sresti i upoznati!

 

Pozdrav od gasterbajtera iz Beca!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Krupanj
  • Motocikl: R1200GS LC

 

Holanđane zgodno prepoznajem,oni vole i voze Honde Gold Wing...prvo pipkaju sedište od moje Laverde i vrte glavama...''tvrdo''...zatim gledaju tablicu i svi greše,

 

ja nisam Mađar i to nije Mađarska tablica...kad im pokažem na karti odakle sam stigao još više se čude..''na tako tvrdom sedištu toliki kilometri''?

E, ovo si mi jednom i usmeno ispričao i sad me prosto sramota da šaljem sedište kod Bobana na preradu1lol.gif.

Poslao sam link ka tvom Putopisu (sa velikim P) i Vladi i evo njegovog komentara: "Koji lik. Ima opasno smisla. Stvarno dobro piše."

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Uhhh, pročitano u jednom dahu... a fino sam se zarekao tih 80tih kad sam završio studije da više ni novine neću da čitam...

ps. ovo treba zabraniti matorima... previše emocija za trošnu srčku :lol:

isto tako obavezna literatura omladini

BRAVO, što neko reče izvanredan vremeplov :takoje: :takoje: :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Danas procitah putopis u jednom dahu, vrhunski napisano, osetih duh tog vremena i ko da sam i ja imao tad 23 a ne 8 godina.

Ali ujedno mi stvori gorcinu, i setih se svojih 20godina, sankcija, bombardovanja...jos u 8 razredu sam na mapi evrope nacrtao put (turu) po kojoj bih sad rado ja napisao putopis ali...

 

Kazu nikad nije kasno, ja mislim da kada radis nesto sa 40 sto si zeleo sa 20 je samo pokusaj lecenja frustracije...bolje nemoj.

Meni sad sa evo 35 nov motor je, ma i ne razmisljam ma ne pomisljam o tome, mastam o motoru od par hiljada, ma kojih par hiljada dovoljna mi je hiljada a... Znam neko ce reci ko te j*be kada si nesposoban...nije ovom mesto ovde... Nekako bih vise voleo da smo generacija...

 

Elem vrhunski putopis, HVALA ti sto si podelio sa nama tj. hvala tvojoj cerkici sto je nasla album!

Pozdrav!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900 GT '20

Svaka cast druze, mozes knjigu napisati o ovome! A ova Laverda V6 kako zvuci jbt, kao neki noviji ferrarijev motor sa 600-700ks 0staa2.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

I našim komšijama se sviđa putopis.

http://www.motori.hr.../topicseen.html

 

Шта ћеш, имају људи укуса...

 

Него, морам да прочитам поново јер заборавих неке детаље... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Morao sam opet da pročitam ceo putopis,opet isto osećanje i sećanje na kraj sedamdesetih i početak osamdesetih kada smo krenuli malo da putujemo.

Kada se setim tog autoputa,dange,dange,kao da si u vozu....

Prvo Trst,pa onda Venecija........stiglo se i do Švajcarske,Lokarno.....

e baš se omatorilo kada se prisećamo tih dana..........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: skupljen
  • Motocikl: Honda cbf 1000

Posle toga pravac pumpa gde radi čovek koji će mi devizne bonove zameniti za domaće bonove i novac u toj vrednosti jer u vozilo domaćih tablica neće na svakoj pumpi da mi sipaju gorivo za devizni bon.Tamo gde me poznaju- može, ali ne smem da rizikujem i da krenem bez domaćih bonova...natankovah i motocikl...

 

Umorio sam se dok sam sve ovo završio,odvezoh se kući da odspavam i da se odmorim...krenuću uveče da bih ujutru bio u Italiji...

 

...nije to jednostavno,san ne dolazi na oči...valjda me trese ''putna groznica''...prevrtao sam se po krevetu u nekom dremežu a nisam otkunjao više od 2 sata...

Ustadoh i obukoh se-nema smisla prevrtanje po krevetu a Sunce zalazi...skuvao sam sebi malo veću dozu skupocene prave kafe i obukao se natenane.Dvodelni kožni kombinezon i čizme...

 

 

E pa deco ako niste znali znajte svaka mu je na mestu. Ziveo sam u tom vremenu i dok ovo citam blago receno ponekad se najezim

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: skupljen
  • Motocikl: Honda cbf 1000

Neverovatno, sedoh i procitah sve od jednom od pocetka do kraja. Svaki komentar suvisan, divno i hvala!

:care:

 

...Da dodam slikicu komsije sa Laverdom u Opatiji, svake godine ga vidjam tamo...

post-10142-0-82258100-1343695929_thumb.jpg

post-10142-0-06605000-1343695931_thumb.jpg

post-10142-0-20316200-1343695932_thumb.jpg

post-10142-0-46776000-1343695933_thumb.jpg

 

Pozdrav :takoje:

 

bolji putopis nisam citao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: sta na'vatam

Procitano u jednom dahu.

Napisano od strane coveka koji ima sta da kaze i koji zna to da uradi - i nadasve, koji je imao priliku da to prozivi.

 

Ispucao sam sve pluseve za danas, to nisam ni znao da je limitirano, dok nisam procitao ovaj putopis.

Svaka pohvala!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Honda

Sinoć sam završio čitanje, malo se slegli utisci, setih se i nekih stvari koje su već bile malo potonule u zaborav.

 

Ovo je Putopis koji je u stvari i vremeplov - vraća nas koji smo približnih godina kao Štampar u vreme kada smo bili stvarno mladi (iako smo i sada "mladi" - ja za nekoliko dana ostavljam prvih pola veka za sobom).

 

Piscu iskrene čestitke, pozdrav i sve najbolje :zdravo: .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

Stampar svaka cast! Stil pisanja ti je za 10-ku. Ostao si nam duzan da kazes sta je na kraju bilo sa Laverdom, i da li si opet zbog Laverde isao u onaj drugi servis u istom mestu. Ako dozvolis hteo bih da se nadovezem na sve ovde receno ukljucujuci i ove komentare ovde. Ali samo ako dozvolis, ipak si ti stampar price a ne mi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Bg Vracar

KAKO BIH VOLEO

kako bih voleo da sam ovaj putopis i opisano vreme samo procitao a ne prziveo!Stvarno,svaka cast Stamparu.Na zalost do u detalje tacno i istinito.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N
:zbunjen: strašno! ne mogi da verujem da mi je ovako nešto promaklo! do sad! fala sreći, pa slučajno naleteh na ovo remek delo! druže štampar, svaka ti čas! verujem da bi se mnoga pera od zanata, koji im plaća račune, postideli magije ,skoro neposrednog, direktnog teleportovanja čitaoca u vreme i na mesto samog dešavanja priče! u svojstvu neposrednog posmatrača! neprocenjiv je dar umetnika koji konzumenta ume da stavi na sred scenografije i da se priča odvija pred njegovim očima i upravo sada, dok gleda u slova,i sa svom živošću detalja!
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Jos jedno citanje i opet isti osecaj da me ja neko gadno zeznuo da svoju mladost potrosim u nesretnim 90-im mastajuci o svemu sto je ovaj covek doziveo u samo jednom putovanju.Stampar,svaka cast,ovo su uspomene koje vrede i o kojima se prica unucima :care:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja