Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675
On 1/9/2022 at 10:36 AM, alagor2000@gmail.com said:

Stavio sam novi filter,i dalje nece da upali?! ;)FB_IMG_1641720905316.jpg

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk
 

Pa neće kad si naopako okrenuo filter :grr:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8433 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Moze i tako postavljen, pojasnicu...

 

Filtriranje atoma struje kroz prizmu vremena i konverzija u svetlost steluje se pomeranjem intervala pulsirajuceg tega u vakuumu singulariteta, sto za posledicu ima promenu pokreta u drugo agregatno stanje.

 

Ovako jasno objasnjenje mugu ponuditi samo ljudi iz fele politicara i to kada im  strucni savetnici usitne i uproste na narodu razumno...

...ako me razumete :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z 750

Pozdrav

 

Trenutno razmatram kupovinu novog maxi skutera, pretezno za potrebe grada, eventualno da moze s vremena na vreme i na otvorenom da se koristi.

Favoriti su mi xmax 300 i forza 350.

Cenovno bi trebalo da su priblizno isti.

Ukoliko sam se dobro raspitao xmax je model iz 2018. dok je forza iz 2021. pa mi deluje da ce xmax uskoro izbaciti noviji model i u tom slucaju mislim da je forza pametniji izbor. Osim toga forza ima elektro vizir.

 

Ono sto me interesuje je odnos kvaliteta ukoliko je neko upoznat sa oba modela. Kao i prednosti mane istih.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Oba modela koje si naveo su dobri, mislim da su samo nijanse u pitanju. Neces pogresiti koji god da uzmes.
Licno sam na strani forze za nijansu.

Sedi na oba pa vidi koji ti je udobniji i koji ti vise lezi

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z 750

Ne postoji opcija da ih testiram jer nemaju testne modele, nemaju ih cak ni na stanju barem sto se tice NS. 

Sve me malo vise vuce ka hondi tako da jos samo njih cekam da mi jave koje ce tacno cene biti i nacini finansiranja. Za yamahu sam vec dobio info, obican xmax je skuplji za 100e dok je tech max 200e skuplji u odnosu na proslogodisnju cenu. Yamahe stizu vec za koji dan pa cu otici da ih pogledam mada sam ih i vidjao po gradu ali forza slabo.

Hvala za savet. Naravno ukoliko ima neko iz prve ruke da podeli utiske bilo bi relevantnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Yamaha FZ6 S2, CFMOTO 850xc EPS

Drugari da li bi mogli da mi date neke preporuke za kupovinu maxi scootera..

Ono sto mi treba je da skuter nije jaci od 300 kubika, da je zgodan za gradsku voznju i udoban. 
Maksimalni budzet je oko 3200€ 

Neki od favorita koje sam uspeo da pronadjem su:

Yamaha Xmax 250

Gilera Nexus 300

 

Slobodno recite sta mislite o ovim modelima i predlozite jos neki. Pozdrav

 

edit: Motor/skuter cesto vozim sa suvozacem

Promenio član Vargapi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Yamaha FZ6 S2, CFMOTO 850xc EPS
6 hours ago, Blaza said:

Možda ovo

 

Da nije preslab?

Mislim meni najvise treba skuter za gradsku voznju i ponekad okolno selo ili magistrala..

Ali da ima dobar odziv na gas i neku solidnu krajnju brzinu...

Vozio sam skuter pedu 50, malaguti madis s200 i poslednje NC750x koji sam prodao jer mi ne odgovara motor, smara me menjac jako, zato samo skuter dolazi u obzir..

 

4 hours ago, Savamalac said:

@Vargapipogledaj Kymco Downtown 300i ... za taj novac mislim da je bestbuy.

Iskreno mi se bas dopada ovaj model, medjutim, lokalni servise motora mi je rekao da bezim od "Kineza" Kymca jer nisu pouzdani, kvare se elektronike, itd... Da li su opravdane ove njegove tvrdnje? Sta mislis o Kymco modelima?
Ima jedan Kymco ovde kod mene u Pirotu, mozda bih otisao da ga pogledam ali mi se cini da je bas gabaritan, ne znam koliko je za grad. (Kymco XCiting 400 LINK)

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 566 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

To samo govori koliko tvoj lokalni serviser nema pojma. To sto je rekao za Kineze stoji, ali Kymco nije Kinez i vazi za jednog od najpouzdanijih skutera danas. 

 

Konkretno Downtown 300 ima nas nekoliko na forumu i jos nekoliko koji su ga imali ranije. Svi do zadnjeg se kunemo u taj skuter.

 

Promenio član francuz69
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Yamaha FZ6 S2, CFMOTO 850xc EPS
42 minutes ago, francuz69 said:

To samo govori koliko tvoj lokalni serviser nema pojma. To sto je rekao za Kineze stoji, ali Kymco nije Kinez i vazi za jednog od najpouzdanijih skutera danas. 

 

Konkretno Downtown 300 ima nas nekoliko na forumu i jos nekoliko koji su ga imali ranije. Svi do zadnjeg se kunemo u taj skuter.

 

Onda i Downtown upada u izbor.

Dajes njemu prednost u odnosu na prethodno navedene modele? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1901 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Izvini...i ja sam vozio 125, i izvozao se sa njim. Poželeo jače, probao AA 250, ide extra. Ali, da mi ne dosadi za godinu dana, otišao sam na 400. Za mene, i Bgd top ! Jak u gradu, taman za van grada...

Btw, Kymco je odlična marka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 566 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700
Pre sat vremena, Vargapi je napisao:

Onda i Downtown upada u izbor.

Dajes njemu prednost u odnosu na prethodno navedene modele? 

Od Nexusa kvalitetniji i jaci. Od Xmax 250 apsolutno jaci (malo je jaci i od Xmax300), kvalitet uporediv s time sto Downtown ima recimo deblje stapove viljuske.

Jedino sto se tice dizajna je diskutabilno. Meni se licno ovi noviji Xmax-ovi svidjaju ali nije ni Downtown los ako se uzme u obzir da mu je dizajn star 13 godina.

Sto se jacine tice, Downtown 300 koji je izasao pre 13 godina i dalje ima jaci agregat od svih u klasi. Tek skoro su poceli da mu prilaze sa snagom. Zvanicno ima 29.5 KS a na inostranom Kymco forumu se kunu da prve verzije agregata iz 2009 i 2010 godine imaju 32 KS, samo sto to nisam uspeo da nadjem u zvanicnoj dokumentaciji.

Moj je recimo 2009-to i u saobracajnoj mi pise 24 kw.

Promenio član francuz69

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
To samo govori koliko tvoj lokalni serviser nema pojma. To sto je rekao za Kineze stoji, ali Kymco nije Kinez i vazi za jednog od najpouzdanijih skutera danas. 
 
Konkretno Downtown 300 ima nas nekoliko na forumu i jos nekoliko koji su ga imali ranije. Svi do zadnjeg se kunemo u taj skuter.
 

Potvrdjujem sve napisano! Skuter je stajao napolju, pokriven ceradom. Posle 3 nedelje i ovog debelog minusa od čak -11C, skuter upalio na čvrgu, kao da je avgust


Sent from my iPad using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3062 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Čisto kao info, Kymco.rs sad daje beskamatni kredit na nove skutere, na 24 rate, sa 50% učešća. Kao i Yamaha, a verovatno će nešto slično i ostali, ali Kymco za razliku ima i ove "narodske" modele - XTown i Agility 300. Tako da recimo računica izgleda - oko 2.350 € odmah, i rata oko 97€ na dve godine.

 

Vredi bar razmisliti. Novo je ipak novo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 566 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Dok ne vidim dt-x 360 u salonu, ili znacajno ne spuste cenu xciting 400, nemam sta tamo da gledam. Sasvim sam zadovoljan i sa svojom starom mashinom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3062 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Jasno, samo pominjem za one koji tek treba da pazare makinu, kao varijantu za razmišljanje. Nije ni lako naći polovan maxi da valja.

A ja bih voleo da vidim najavljeni Agility 350, sa agregatom iz pomenutog dt-x 360. Odmah bi menjao svoj 300 za njega, samo da ne bude prekup :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Prvo sedi na svaki, za početak i probaj.

Meni Gilera nije nikako legla, nekako napadan sportski polozaj, sa suvozacem i na duze relacije ne znam kako bi bilo. Inace vrlo okretan skuter, bas me iznenadio.

Downtown ozbiljan skuter, bar izgledom, ali bi trebalo da je i kvalitetan ako ne izaberes neku lominu.

 

P.s. na kraju sam uzeo TMax 500, neuporedivo po viznom osobinama sa ostalima ali i skup i losa zaštita od vetra.

 

Elem, sedi na svaki i ako mozes provozaj, sve ce ti se samo kasti, a svaki je dobar ako je ocuvan

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1330 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 23 sati, francuz69 je napisao:

 ili znacajno ne spuste cenu xciting 400,

I meni se on svidja, ali ne ozbiljno skup. Cena mu je 7.000€. Tacnije 6.990.

 

Sa tim novcem se ulazi u mnogo kategorija dvotockasa. Širok je dijapazon za taj novac. Jest' da ko hoce skuter, trazi skut, ko hoce motor, kupi motor. Ali eto mene koji ne zna sta hoce, a hoce da se ponovi...

 

Bas razmisljam o promeni, ali mi se cini da cu ostati na ovom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Yamaha FZ6 S2, CFMOTO 850xc EPS

Kako da pronadjem voljnog forumasa da pogleda u kakvom je stanju ovaj skuter LINK  u Beogradu?

305km sam udaljen pa ne bih tek tako dosao da pogledam motor i da se ne daj Boze vratim nazad ako ne valja. Platio bih neku nadoknadu za uslugu. Help :)

Promenio član Vargapi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

@Vargapi imaš u Nišu jedan Kawasaki J300ABS LINK . Možda ti bude interesantan, naravno ako je u dobrom stanju. Kolega @sasha  je sa suprugom dosta proputovao na ovom maxi skuteru i odlične putopise napravio (https://bjbikers.com/ka-tirkiznoj-obali-maxi-skuterom/). Verujem da ti mogu biti od koristi informacije iz njegovih postova. Srećna potraga.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja