Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ovaj lepo izgleda, bar meni, laiku... Uvek mi bode oči, kada gledam kupovinu, prazan rezervoar ! Ej, nema jednu kockicu da prikaže...skupo 3 litra benzina :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Meni su doterali nov skuter na kućnu adresu, sa jedno 50 grama goriva u rezervoaru. Jedva sam došao do benzinske pumpe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Siso s Versysa 650 na Yamaha xmax 300
17 hours ago, lemy said:

Prvo sedi na svaki, za početak i probaj.

Meni Gilera nije nikako legla, nekako napadan sportski polozaj, sa suvozacem i na duze relacije ne znam kako bi bilo. Inace vrlo okretan skuter, bas me iznenadio.

Downtown ozbiljan skuter, bar izgledom, ali bi trebalo da je i kvalitetan ako ne izaberes neku lominu.

 

P.s. na kraju sam uzeo TMax 500, neuporedivo po viznom osobinama sa ostalima ali i skup i losa zaštita od vetra.

 

Elem, sedi na svaki i ako mozes provozaj, sve ce ti se samo kasti, a svaki je dobar ako je ocuvan

 

Kad bi recimo napravili downtown s masinom od tmaxa to bi bio posao.  Meni je tmax odvratan, tako nekako se bezveze sjedi da je to strasno. Kolko god glupo zvucao meni moj xmax 300 5puta bolji za sjedit od tmaxa.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700
Pre 1 sat, Kadezi je napisao:

@Vargapi imaš u Nišu jedan Kawasaki J300ABS LINK . Možda ti bude interesantan, naravno ako je u dobrom stanju. Kolega @sasha  je sa suprugom dosta proputovao na ovom maxi skuteru i odlične putopise napravio (https://bjbikers.com/ka-tirkiznoj-obali-maxi-skuterom/). Verujem da ti mogu biti od koristi informacije iz njegovih postova. Srećna potraga.

 

Kawasaki J300 je Kymco Downtown sa Kawa znackom i zelenom bojom. I to ne pricam kao: ima isti agregat ali se razlikuje to i to. Nego je isti skuter 1:1. Kymco u svojoj fabrici na pogonu za Downtown pravi J300 od potpuno istih delova. Sta od delova za odrzavanje ide na DT ide i na J300.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Isn't the Kawasaki J300 just a Kymco? 

Well, yes and no. According to Kawasaki ‘the core drive train and additional chassis elements were provided by strategic vehicle partner, Kymco and the development, styling and final product engineering approach was conducted exclusively by Kawasaki’s European R&D Department’.

In effect it is a Kymco Downtown 300i (which was cheaper than the J300), a capable little machine which has been given a Kawasaki overhaul. As well as a cosmetic job, the J300 gets a new rear suspension, revamped ECU for more mid-range power, a comfier seat, different brake calipers, redesigned screen, better lights, footboards and heel pads. Its core is a Kymco, but the J300 is very much a Kawasaki.

 

WWW.MOTORCYCLENEWS.COM

Read our in-depth, expert Kawasaki J300 review on MCN - Kawasaki's first scooter is a decent performer (for a rebadged/styled Kymco Downtown).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Vazi… Nije shija nego vrat. Ovaj clanak samo kaze: ma nee, plati ti nama skuplje jer

mi smo posebni… brend… a ne neki tamo…

 

i da, proizvodi se u Kymcovoj fabrici.

Promenio član francuz69
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Yamaha FZ6 S2, CFMOTO 850xc EPS

Rekoh samo da javim, od svih navedenih skutera na kraju nisam kupio nijedan od navedenih modela.

Sasvim slucajno naisao na model Yamaha Majesty 400 2011 i odusevljen sam skuterom, pazario sam ga odmah.

Bixenon, malossi rolnice i opruga, novo rms kvacilo, orginal akrapovic, kappa vizir (uz skuter idu i fabricki auspuh i vizir), nove plocice, registrovan do jula

Evo neke slike: 

DF121DF7-0096-4C16-9C8A-2D523D2CD010.jpeg

32B26950-759D-4A96-A065-11582D284ED3.jpeg

  • Sviđa mi se 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@Vargapi

 

U zdravlju se vozio

 

Sta kaze bivsi vlasnik, kako prolaze projektori u farovima i auspuh tehnicki? Kontam da auspuh vraca fabricki, a farovi?

 

Btw, kako se cuje akrap? Dvojica drugova imaju isti model, i oba majesty-ja su prilicno tihi i ugladjeni. Bas me zanima kako se akrap cuje...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

@Vargapi

To su najbolje kupovine, kad se sklope kockice... planovi su jedno, a na kraju ispadne nesto sasvim treće. Tako sam i ja kupio moju Hondu, slučajno od čoveka koji nije ni znao da hoće da je proda.

I evo družimo se bez problema otad...

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

Promenio član Predator016
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Ja imam led u faru i prolazim tehnicki bez problema. Bas smo diskutovali ovde na forumu u jednoj temi. Za led na motoru ne vazi kao za auto. Ne znam da li je bas za ksenone drugacije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Pisem o projektorima. Ne o sijalicama. Ja sam pre tehnickog skinuo xenon i ubacio halogenu, ali se projektor ne vadi tako prosto. A on ima dva!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Jbg ja imam fabricke projektore. 

a sto se tice one diskusije koju sam pominjao, da dobro sam se setio. Nema zakonskog osnova da te neko na tehnickom cima za Led ili Xenon. Promeni tehnicki jer su ti ocigledno idioti.

Evo ti link ka prepisci, obrati paznju na moje pitanje i @bdada odgovor: 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@francuz69 neki ljudi znaju po oznaci na faru koju sijalicu nosi :D

Ali da ono zakon kaze i ako na regloskopu ima pravilan snop (staklo koje nije reljefno u kombinaciji sa led sijalicom koja ima projektor) moze se provuci.

Kolege preporucuju zamenu sijalice jer ne znaju rezultat na regloskopu dok ga ne postave a kada dodje do njega tada "film" uveliko tece. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Yamaha FZ6 S2, CFMOTO 850xc EPS
On 2/10/2022 at 10:42 PM, MaxiS said:

@Vargapi

 

U zdravlju se vozio

 

Sta kaze bivsi vlasnik, kako prolaze projektori u farovima i auspuh tehnicki? Kontam da auspuh vraca fabricki, a farovi?

 

Btw, kako se cuje akrap? Dvojica drugova imaju isti model, i oba majesty-ja su prilicno tihi i ugladjeni. Bas me zanima kako se akrap cuje...

Projektori lagano, niko ne pita, auspuh mora da se vrati fabricki za tehnicki.. 

Akrapovic se cuje brutalno, mozda za moj ukus i za nijansu jace nego sto bi trebalo, ali videcu mozda probam i sa fabrickim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Siso s Versysa 650 na Yamaha xmax 300
56 minutes ago, Zombi011 said:
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha t max 530, 2017. godište, Scooter, vozilo prešlo 10 km, Varvarin. Cena 3.500 € - Motori - Polovni Automobili

Da li je ovo realno? 

Buahahahahaha..

 

Je realno ko Ruski napad na Ukrajinu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Yamaha FZ6 S2, CFMOTO 850xc EPS
10 hours ago, Zombi011 said:
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha t max 530, 2017. godište, Scooter, vozilo prešlo 10 km, Varvarin. Cena 3.500 € - Motori - Polovni Automobili

Da li je ovo realno? 

Nije bolest sve sto boli hahaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Honda VFR 1200 DCT Africa 1100 DCT BMW S1000RR M Yamaha Xmax 400 Yamaha Nmax 125

Pozdrav drugari, evo ja sam sa Nmaxa 125 presao pre dva dana na Xmax 400. Mnogo dobra kombinacija mi je potpuno nenadano iskrsla i eto mene na ovom motoru. Motor je skoro nov, kao casa. Sediste je udobno i prostrano. Izgleda kao da niko nikada nije sedeo na njemu. Garaziran sve vreme, ni jedan sraf nije korodirao, svi su perfektno beli ili crni. Nikada ni jedan nije odvijen. Sve na njemu fabrika, osim guma jer se vlasniku fabricke Miselinke nisu svidjale, pojedu se brzo. Auspuh i zvuk brutalan, bukvalno vibriraju prozori od njega. Ubrzanje fantasticno do 120, krajnja brzina po ravnom 160. Mene i devojku na izlazu iz Beograda kod Nisove pumpe na uzbrdici vuce 140 konstantno. Osecaj u voznji odlican, ne oseca vece brzine, prav kao strela, volan nema da mrdne, tegovi na kraju vrlo masivni i lepog izgleda. Vibracije su podnosljive, takodje se ima utisak kao da je bar 30-40 kila laksi. Kocnice osetno bolje zbog duplog diska u odnosu na model od 300 kubika. Retrovizori po meni najbolji koje sam u zivotu video na nekom motoru. Veliki, slika bistra i jasna, vidi se sve prelepo kao da motor uopste ne radi. Bukvalno motoru ne mogu da nadjem manu i zamerku, osim sto mi se ne svidja jedno upaljeno svetlo, pa izgleda kao da je corav na jedno oko. Ima jos jedna stvar koja mi se ne svidja. Vizir deluje veliko, ali sam primetio da su udari vetra najjaci upravo malo iznad njega tacno gde mi dodje glava. Kad se podignem na noge, udari vetra nisu vise takvi u predelu glave, onda su najjaci kod grudi, sto mu opet dodje ta zona malo iznad vizira... Pise da je rezervoar 14 litara po specifikaciji, ali ja mislim da su malo slagali, nisam jos siguran... Sto se tice potrosnje, mogu vam odmah reci da trosi fino. Nisam takodje jos siguran koja je brojka u pitanju, ali po mom stilu voznje mislim da je preko 5 litara... Dobio sam informaciju da su ovi agregati jako zilavi i da moze mnogo da predje, samo i kad je nov iz salona voli da troskari ulje, pa sam upozoren da obavezno proveravam cesto, pogotovu kad ga przim dugo na preko 150 na sat... Na motoru pise Made in Japan. Ako imate neki savet da mi kazete ili nesto drugo, bio bih vam zahvalan.

 

Pozdrav drustvo, mislim da cu ovaj motor zadrzati kod sebe par godina. Puno bezbednih kilometara vam zelim u ovoj godini i mnogo lepog uzivanja, kao i da vozite bas motor koji zelite i sanjate. Svako dobro.

20220219-081102.jpg

 

20220220-035500.jpg

20220220-035423.jpg

Promenio član 6.5 Creedmoor
  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja