Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Honda VFR 1200 DCT Africa 1100 DCT BMW S1000RR M Yamaha Xmax 400 Yamaha Nmax 125
pre 43 minuta, cezarpa je napisao:

Koliko je zdravo za masinu duza voznja oko punog gasa,140-160?Koliko obrtaja tada vrti?Inace motor je extra.

Iskreno pojma nemam da li mojim stilom voznje ovakav agregat moze uopste i 30-40k da predje, ali videcemo. Da li u tom slucaju moze samo radilica da mi ode, ili tu postoje jos neki delovi agregata koji mogu da vrisnu, pa se popravka ni ne isplati? 

 

Sad neko pomisli da ja divljam po ulicama i to, ne radi se o tome uopste. Nego se radi da u Beogradu zviznem gas kad izadjem na Milos Veliki i pustim ga tek u Cacku. :lol3: Sad kad urade autoput do mora, mozda pustim gas tek u Budvi ahahahah...

Tu oko 155-160 na sat vrti preko 7 soma obrtaja, bude nekad tacno na pola izmedju 7 i 8...

Promenio član 6.5 Creedmoor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Honda VFR 1200 DCT Africa 1100 DCT BMW S1000RR M Yamaha Xmax 400 Yamaha Nmax 125
pre 21 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

Radilici je najmanji problem. 

Prvo će da odu ventili, karike, klipovi, cilindar... Uostalom, pošto te nije ni briga, što se jediš?

Ne, bas naprotiv. Nego pitam jer sam znatizeljan oko svega toga, posto mi je tematika vrlo zanimljiva i voleo bih da znam kako sve to funkcionise. Sto se tice bilo kog skutera na ovom svetu, neka mi traje i dve godine, ja sam na konju za to sto meni treba i to koliko ce se isplatiti barem meni... Svakako mi Afrika nova stize sad kad krene sajam, pa ce ovaj malo da bude postedjen.

Promenio član 6.5 Creedmoor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Honda VFR 1200 DCT Africa 1100 DCT BMW S1000RR M Yamaha Xmax 400 Yamaha Nmax 125
pre 4 minuta, 00vladan je napisao:

Molim te samo pojasni momenat "dizanja na noge" na skuteru?

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 

U voznji pri 70-80 ustanem i jednostavno proverim gde su mi na telu udari vetra najjaci. U ovom slucaju mi dodje tacno kod glave, kada sedim. Kad se dignem na noge i budem visok takoreci, udari vetra nisu uopste tako jaki kod glave. Onda su najjaci kod grudi, to je to tamo gde se zavrsava vizir, tik iznad njega, tu su strujanja najjaca. Evo jedan primer, Nmax nema uopste vizir i udare vetra kod glave nemam kada sedim na skuteru, a ovde imam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
3 hours ago, 6.5 Creedmoor said:

Ne, bas naprotiv. Nego pitam jer sam znatizeljan oko svega toga, posto mi je tematika vrlo zanimljiva i voleo bih da znam kako sve to funkcionise. Sto se tice bilo kog skutera na ovom svetu, neka mi traje i dve godine, ja sam na konju za to sto meni treba i to koliko ce se isplatiti barem meni...

Šta prevoziš, kokain?

;)

Kako funkcioniše? 

Ajde ukratko... nedelja je svi u kući spavaju sem mene...

Motor SUS ti je jedan mali i komplikovan smederevac. Šporet. Kad bi sleteli vanzemaljci na Zemlju, baš bi se namučili da im objasnimo zašto koristimo (i dalje) smederevac da se vozimo?! Pa imamo elektro motor već 100 godina..

Cela problematika što je to mašina za pravljenje toplote a mi umemo skoro 30% da iskoristimo za kretanje... al to je zato što je gorivo SKORO PA DŽABA koliko je jeftino (da, nisam poludeo, gorivo je džab džaba, država je lopov) pa nam se još uvek isplati.

Priča se svodi na sagorevanja radne materije, tj. drva tj. u ovom slučaju smeše vazduha i goriva. 

Kad držiš motor na 7000 obrtaja to znači da on 3500 puta u minuti otvori vrata od šporeta  ubaci drva - zatvori vrata i sabije drva - sagori - otvori prozorče od dimnjaka i izbaci dim i pepeo napolje...

To uradi 3500 puta u minuti ili ti 58 puta u sekundi.

Pa smo celu tu priču zakomplikovali do beskraja. Beskraja. 100 godina čovečanstvo usavršava taj smederevac, koji je od početka jedna odvratna, prljava, masna, bučna, smrdljiva, nepouzdana, mrdalica. 

...a da... 

Da se ne bi mučio, zar nije bolje uzeti odma motor koji je predviđen za takvu vožnju? Realno, ti si sad uzeo Smarta i hoćeš njime sa porodicom namore (jedna reč)...

 

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 3
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1330 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja ne razumem kad neko sa nmax 125, predje na xmax 400i sve vreme drzi max gas... Pa kolko bi ti 400 kmh da ide??

 

Koliko ti imas godina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 8 sati, 6.5 Creedmoor je napisao:

Dobio sam informaciju da su ovi agregati jako zilavi i da moze mnogo da predje, samo i kad je nov iz salona voli da troskari ulje, pa sam upozoren da obavezno proveravam cesto, pogotovu kad ga przim dugo na preko 150 na sat...

Ovo mi je zanimljivo.... nastavili sa trendom potrošnje ulja i ako je prošlo 20 leta.

 

Sto's brzine tice.... sta se jedite, dečko voli da ga raspali, to ga cini srećnim sto skroz podržavam jer ga pegla na autobanu.

Maxa i onako neće dugo zadržati pa da se nešto preterano brine, pogotovo kad stigne nova Afrika.

Jedino sta ti mogu pozeleti je sreca i pametno sa brzinom.... puna crna hronika svake sezone.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ja sam imao onaj xmax250 carb agregat, i taj je voleo da žvaće ulje dobrano, ali nikad ni jednog problema sa njim, palio ko mina, vuko ko lud, nije dimio... Meni rekli da se pomirim s tim, i ja šta ću, svakih par dana - štapićak, proverim, naspem... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Meni je x max 400 savršen. Probao sam i 300. Pašo ima 400 njegov otac 300. 400 povlači stvarno lepo, na magistrali preko 100kmh preticanje nikakav problem,ne znam kakav je sa prtljagom,msm ful natovaren.

Meni lično za sad neostvareni san. Ako pašo bude prodavao svoj msm da ću se ubiti u pojam što nemam keš da ga kupim. Bukvalno za nas koji nismo trkači i ne previše zahtevni vozači sve u jednom.

Što se tiče potrošnje,i njemu ide tako,preko 5l možda i 6, ali on vozi pun gas. Neko ko je umereniji ja sam siguran da taj skuter ne troši preko 4.5l.

Na otvorenom znam da su moj xcitin 250 i njegoc X max trošili skoro pa isto, tipa 3.1 ili 3.3,relacija BG- Golubac, lagana vožnja 90-110.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Obrisan je off, za mlacenje prazne slame imate Opste teme a koleZa specijalac neka se strpi dok ne nakupi dovoljan broj postova. Brzo to prodje i bez off-ovanja :dexterr:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Honda VFR 1200 DCT Africa 1100 DCT BMW S1000RR M Yamaha Xmax 400 Yamaha Nmax 125

Potpuno se slazem, da nastavimo sa temom. U petak i za vikend zbog lepog vremena sam presao oko 500km ukupno, generalno prelazim godisnje mnogo sa motorima... Najmanje je to voznja po gradu, idem i na more dva puta godisnje, planine itd. itd. Motor je sada za vikend vozen i po gradu, ali i przen konstantno na maks po auto putu i na putu Pancevo-Kovin gde je dobar put i pravac. Sad sam zagrejao masinu, izvadim stapic i imam sta da vidim. Definitivno trosi ulje. Vidi se da je nivo malo pao, nije to sada nesto mnogo, ali trosi i tu nema price. Sve je bilo tacno sto su mi govorili, tako da jos jednom upozoravam ljude sa ovim masinama, pogotovo one sto ga prze dugo na pravcima i velikim brzinama da obavezno vrlo cesto proveravaju nivo ulja. Nije bitno da li je nov iz salona ili star par godina. Svi oni srcu ulje. Mogu slobodno i malkice vise u njega da sipaju od predvidjenog. To je to za sada, ostalih primedbi nemam. Motor je ladja i moze bas dugo i komotno da se vozi na 140+ ...

 

Kazite mi kakva je prica sa aftermarket rolnicama, oprugom, kvacilom itd. sta sve tu moze da se kupi da bi se dobilo na zivahnijem ubrzavanju i koliko parica da spremim? Hvala svima...

20220221-035632.jpg

20220221-035732.jpg

Promenio član 6.5 Creedmoor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Kolega specijalac,sa tom kilometrazom, more x2, planine, reke, jezera, doline i kotline, a posebno sa tvojim stilom voznje, mislim da si promašio kategoriju. Tebi treba neki sport touring motor, i onda ne razmišljaš o trosenju ulja, rolnicama i varijatoru.
Čak predlazem i neki GS...tu bi se našao sto posto..

Inace, baš je lepa Yamaha, odlična kolor šema. I moja boja je slicna na Hondi..

Sent from my SM-A515F using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Honda VFR 1200 DCT Africa 1100 DCT BMW S1000RR M Yamaha Xmax 400 Yamaha Nmax 125
pre 24 minuta, Predator016 je napisao:

Kolega specijalac,sa tom kilometrazom, more x2, planine, reke, jezera, doline i kotline, a posebno sa tvojim stilom voznje, mislim da si promašio kategoriju. Tebi treba neki sport touring motor, i onda ne razmišljaš o trosenju ulja, rolnicama i varijatoru.
Čak predlazem i neki GS...tu bi se našao sto posto.. emoji3.png

Inace, baš je lepa Yamaha, odlična kolor šema. I moja boja je slicna na Hondi..

Sent from my SM-A515F using Tapatalk


 

Imam VFR 1200 DCT, takodje imam Nmax 125 koji je neprikosnoven za grad, fali mi samo jos Afrika i to je to, onda sam kompletan ;):D  Takodje sam bio na moru sa tim Nmax 125 i mogu vam reci da sam svuda bio skoro u prekrsaju sto se tice brzine i da motor ima snage do dole. Opet ponavljam ko nije probao sa nekom boljom 125icom da ide dole ne zna i ne moze da polemise. Na jakim uzbrdicama sam isao 85, po ravnom 118, a nizbrdo skoro 130 ide malisa. Sad ce neko da kaze, kako to nije dobro za taj motor i kako ce da vrisne, opet ponavljam to me najmanje zanima, bacicu ga u kantu ako se ne isplati popravka i opet otici do salona...

 

Boja ovog motora je prelepa, ima kristale i perla bela je u pitanju. Mnogo lepse uzivo...

Promenio član 6.5 Creedmoor
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Samo napred..:takoje:

 

I ja obožavam perla belu boju, i još u kombinaciji sa crnom ili tamno sivom, ubija kako izgleda. Ovako je kod mene..

 

20220212_144340.thumb.jpg.e538831e5bc0b9db7fd8a58c3ce14096.jpg

 

Daj malo slika te VFR, nemo si škrtica...:P

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Honda VFR 1200 DCT Africa 1100 DCT BMW S1000RR M Yamaha Xmax 400 Yamaha Nmax 125

Prelep je. Odmah da kazem da sam ja ipak malo vise ljubitelj Honde, nego Jamahe, ali sam siguran da su ovi Xmax agregati od 300-400 dobri i zilavi kako su mi svi rekli. Kacio sam juce, nego su obrisali. Valjda krsim neka pravila foruma, nisam neki strucnjak za forume iskreno pa se izvinjavam. To je za mene nesto najsavrsenije sto postoji na dva tocka i najlepse...

20220219-142703.jpg

Promenio član 6.5 Creedmoor
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Imam VFR 1200 DCT, takodje imam Nmax 125 koji je neprikosnoven za grad, fali mi samo jos Afrika i to je to, onda sam kompletan   Takodje sam bio na moru sa tim Nmax 125 i mogu vam reci da sam svuda bio skoro u prekrsaju sto se tice brzine i da motor ima snage do dole. Opet ponavljam ko nije probao sa nekom boljom 125icom da ide dole ne zna i ne moze da polemise. Na jakim uzbrdicama sam isao 85, po ravnom 118, a nizbrdo skoro 130 ide malisa. Sad ce neko da kaze, kako to nije dobro za taj motor i kako ce da vrisne, opet ponavljam to me najmanje zanima, bacicu ga u kantu ako se ne isplati popravka i opet otici do salona...
 
Boja ovog motora je prelepa, ima kristale i perla bela je u pitanju. Mnogo lepse uzivo...
Slikaj ih sve zajedno na gomili, da vidimo tu lepotu!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, N.F.S. je napisao:

Zver!!!

Da nije od Darka pre neki dan kupljena?

 

Darkov nije DCT koliko znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: HERCEG-NOVI
  • Motocikl: Honda Xadv

Yamaha x max ima staru masinu ,zati su i izbacili  300 potpuno novu masinu, cak mislim da se 400 ne proizvodi od 2018,a da ide 160  i to  s fabrickim rolnicama i varijatorom nema trika.

Promenio član Jovan9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
On 21.2.2022. at 4:11, 6.5 Creedmoor je napisao:

Sad sam zagrejao masinu, izvadim stapic i imam sta da vidim. Definitivno trosi ulje. Vidi se da je nivo malo pao, nije to sada nesto mnogo, ali trosi i tu nema price.

Nije ti merodavno to stanje,tj. nivo ulja kad si ga vozio i odmah pogledao na merac... Cekaj da se "slegne'... 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Honda VFR 1200 DCT Africa 1100 DCT BMW S1000RR M Yamaha Xmax 400 Yamaha Nmax 125
Pre 10 sati, DaliborBP je napisao:

Nije ti merodavno to stanje,tj. nivo ulja kad si ga vozio i odmah pogledao na merac... Cekaj da se "slegne'... 

Potpuno tacno. Juce dobro zagrejao masinu i vozio par kilometara, posle toga ostavio na ravnoj podlozi i sacekao 20 minuta. Pokazuje osetno veci nivo, tako da izgleda da nije pojeo ulje za ovih 600km bas jake voznje i vecih brzina. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Leonardo 125

Zdravo,  silom prilika moram da prodam svoj gaming PC setup i predjem na 2 tocka jer se vracam u kancelariju :) 
Stavio sam oglas da prodajem ili menjam za Bev 250 ili nesto slicno, javio mi se decko i ponudio Malagutija 
Spidermax 500.
Ono sto me zanima da li se isplati za grad uopste ovako nesto ? 
Takodje to je  bas ovaj sa oglasa to je isti agregat 500 ie sto ide u Bev ? 
Iskreno koliko god sam citao svi preporucuju 250 da je super za grad odnos potrosnja/odrzavanje ali po oglasima nema nista za sad dobro...
Hvala momci za kometare kakvi god da budu  :D 

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Malaguti Spidermax 500, 2008. godište, Scooter, vozilo prešlo 36000 km, Zvezdara. Cena 2.090 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja