Jump to content

Moto Zajednica

Motociklisti neće da registruju dvotočkaše za kišu i sneg.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 952 postova

ti izgleda nisi mrdao iz srbije, pa baratas polovicnim informacijama,

sto ne pita mileta koliko kosta osiguranje za motor u holandiji?

 

@lencuga

ono "punisa" pretpostavljam da se odnosi na liniju, a ne na materijalnu situaciju i potpuno se slazem da motor nije za sirotinju, ko nema para da odrzava ne treba ni da vozi motor

 

 

 

@ ratboy,

 

ne znam kako si iz miletovog pisanja sklavirio da u holandiji nema tehnickog pregleda kad u celoj eu vaze rigorozni zakoni o bezbednosti saobracaja?

 

da li si svestan da bi uz takav tenicki pregled, ovde u srbiji, pre vlasnik motora prosao nasin test za astronauta nego sto bi motor dobio tablice? ne svi ali 90% vlasnika bi islo u svemir :D

 

recimo da u UK na visinu osiguranja utice i stepen bezbednosti kojim je vlasnik obezbedio vozilo a tu spada i materijal od koga je garaza sazidana i kvalitet katanca koji se koristi ili brave.

 

nego ne vidim nesto koji motor vozis? cisto me interesuje u koju kategoriju spada. msm ccm, ks, ect.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/56984-registracija-motora-srbija-vs-ostatak-sveta/page__view__findpost__p__971515

 

Evo lepo piše da nema tehničkog, verovatno polaze od pretpostavke da je vlasniku motora sopsveni život preči nego tamo nekom birokrati i da se kvarovi ne dešavaju jednom godišnje, neki se mogu predvideti ali mnogi ne pa ako u svesti vozača ne postoji odgovornost prema sebi i drugome ni bolesno nemačko cepidlačenje neće pomoći. A svest vozača formira i sistem, u americi vlast ne interesuje kakvog krša voziš ali ako izazoveš nesreću i dokaže se da je zbog tvoje neodgovornosti ugasio si. Verovatno mislite na nemce kad pričate o rigoroznom tehničkom, oni su posebna priča u svemu i nadam se će tako i ostati, bilo je nekih pokušaja da se njihova pravila uvedu u ceo svet što nije naišlo na odobravanje :) mada trenutno imaju dosta uticaja kroz evropsku uniju koja postaje pravi birokratski monstrum kupeći najgore iz zemalja članica.

Malo stvari na vozilu je bitno za tehničku ispravnost u saobraćaju naročito na motoru i uglavnom to nije ni skupo za održavanje, gume, ležajevi i kočnice, kakva svemirska creva i lance pominjete, zar na lancu od lifta ne vise životi i pločice u fabrici se ne lepe nego ih bog stvara, ako su teflonska creva ušla u modu ispada da obična i ne koče, nemojte svoje tripove projektovati na ceo sistem. Evo imam motor iz '78. dupli diskovi, sve originalno osim pločica i koči za sve pare ja razumem da oni koji imaju industriju uvode rok trajanja za delove kao da će da uskisnu ali ne vidim svrhu sa moje tačke gledišta da menjam nešto što radi i da rizikujem novu fabričku grešku ili naprslinu nastalu prilikom ugradnje. I na kraju podatak od pre neku godinu u srbiji gde se tehnički završavao telefonom broj nesreća u kojima je jedan od uzroka bila i tehnička neispravnost je 3-4%. Obzirom da se kvarovi ne dešavaju samo pred tehnički koliko bi neko zaguljivanje oko pregleda moglo da popravi stvar? Sumnjam da u nemačkoj nema nesreća i pored svega što rade i oko pregleda i oko puteva. Mnogima je ušlo u svest da će život da stane ako neki birokrata ne nadgleda i odobrava svaki detalj, verujem da to rešava manje problema nego što stvara novih.

 

Dalje o osiguranju, čini mi se da poredite babe i žabe, kakve veze ima autoodgovornost sa kvalitetom garaže i katanca? Cena se gleda kroz ono što se za istu nudi i drugo svet a pogotovo evropa su puni nelogičnosti i naduvanih cena za sve i svašta ali je to posledica sistema koji to može da izdrži. Tamo postoji industrija, fabrike sa mašinama i smešno malim brojem zaposlenih koje proizvode neku vrednost koja se dalje naduvanim cenama usluga rasporedjuje na ostatak stanovništva. Pokušaj kalemljenja tog sistema na srbiju gde je privreda manuelni rad sa 1 euro satnicom fizički nije moguć, mogu se doneti propisi koje onda ili neće primenjivati ili će cela populacija završiti u zatvoru.

 

@lencuga na predstavljanju rekoh da vozim i prepravljam krševe ali se trudim da svakom trenutku bar jedan bude u voznom stanju, inače sam splačinara, sve volim, mašine su od 550-1000ccm 45-125ks, klasik cafe racer ratbike enduro poput tvog, bobber pa i matori R više autobus za današnje kriterijume.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

ti izgleda nisi mrdao iz srbije, pa baratas polovicnim informacijama,

sto ne pita mileta koliko kosta osiguranje za motor u holandiji?

 

@lencuga

ono "punisa" pretpostavljam da se odnosi na liniju, a ne na materijalnu situaciju i potpuno se slazem da motor nije za sirotinju, ko nema para da odrzava ne treba ni da vozi motor

 

 

 

@ ratboy,

 

ne znam kako si iz miletovog pisanja sklavirio da u holandiji nema tehnickog pregleda kad u celoj eu vaze rigorozni zakoni o bezbednosti saobracaja?

 

da li si svestan da bi uz takav tenicki pregled, ovde u srbiji, pre vlasnik motora prosao nasin test za astronauta nego sto bi motor dobio tablice? ne svi ali 90% vlasnika bi islo u svemir :D

 

recimo da u UK na visinu osiguranja utice i stepen bezbednosti kojim je vlasnik obezbedio vozilo a tu spada i materijal od koga je garaza sazidana i kvalitet katanca koji se koristi ili brave.

 

nego ne vidim nesto koji motor vozis? cisto me interesuje u koju kategoriju spada. msm ccm, ks, ect.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/56984-registracija-motora-srbija-vs-ostatak-sveta/page__view__findpost__p__971515

 

Evo lepo piše da nema tehničkog, verovatno polaze od pretpostavke da je vlasniku motora sopsveni život preči nego tamo nekom birokrati i da se kvarovi ne dešavaju jednom godišnje, neki se mogu predvideti ali mnogi ne pa ako u svesti vozača ne postoji odgovornost prema sebi i drugome ni bolesno nemačko cepidlačenje neće pomoći. A svest vozača formira i sistem, u americi vlast ne interesuje kakvog krša voziš ali ako izazoveš nesreću i dokaže se da je zbog tvoje neodgovornosti ugasio si. Verovatno mislite na nemce kad pričate o rigoroznom tehničkom, oni su posebna priča u svemu i nadam se će tako i ostati, bilo je nekih pokušaja da se njihova pravila uvedu u ceo svet što nije naišlo na odobravanje :) mada trenutno imaju dosta uticaja kroz evropsku uniju koja postaje pravi birokratski monstrum kupeći najgore iz zemalja članica.

Malo stvari na vozilu je bitno za tehničku ispravnost u saobraćaju naročito na motoru i uglavnom to nije ni skupo za održavanje, gume, ležajevi i kočnice, kakva svemirska creva i lance pominjete, zar na lancu od lifta ne vise životi i pločice u fabrici se ne lepe nego ih bog stvara, ako su teflonska creva ušla u modu ispada da obična i ne koče, nemojte svoje tripove projektovati na ceo sistem. Evo imam motor iz '78. dupli diskovi, sve originalno osim pločica i koči za sve pare ja razumem da oni koji imaju industriju uvode rok trajanja za delove kao da će da uskisnu ali ne vidim svrhu sa moje tačke gledišta da menjam nešto što radi i da rizikujem novu fabričku grešku ili naprslinu nastalu prilikom ugradnje. I na kraju podatak od pre neku godinu u srbiji gde se tehnički završavao telefonom broj nesreća u kojima je jedan od uzroka bila i tehnička neispravnost je 3-4%. Obzirom da se kvarovi ne dešavaju samo pred tehnički koliko bi neko zaguljivanje oko pregleda moglo da popravi stvar? Sumnjam da u nemačkoj nema nesreća i pored svega što rade i oko pregleda i oko puteva. Mnogima je ušlo u svest da će život da stane ako neki birokrata ne nadgleda i odobrava svaki detalj, verujem da to rešava manje problema nego što stvara novih.

 

Dalje o osiguranju, čini mi se da poredite babe i žabe, kakve veze ima autoodgovornost sa kvalitetom garaže i katanca? Cena se gleda kroz ono što se za istu nudi i drugo svet a pogotovo evropa su puni nelogičnosti i naduvanih cena za sve i svašta ali je to posledica sistema koji to može da izdrži. Tamo postoji industrija, fabrike sa mašinama i smešno malim brojem zaposlenih koje proizvode neku vrednost koja se dalje naduvanim cenama usluga rasporedjuje na ostatak stanovništva. Pokušaj kalemljenja tog sistema na srbiju gde je privreda manuelni rad sa 1 euro satnicom fizički nije moguć, mogu se doneti propisi koje onda ili neće primenjivati ili će cela populacija završiti u zatvoru.

 

@lencuga na predstavljanju rekoh da vozim i prepravljam krševe ali se trudim da svakom trenutku bar jedan bude u voznom stanju, inače sam splačinara, sve volim, mašine su od 550-1000ccm 45-125ks, klasik cafe racer ratbike enduro poput tvog, bobber pa i matori R više autobus za današnje kriterijume.

sve je to lepo sto si ti napisao, u holandiji mogu da racunaju na svest i savest vozaca, ali u srbiji nisam bas siguran

to sto u americi mogu da voze krseve i snose posledice, ako naprave sranje, je lepo, ovde ja mogu samo da mu izvadim bubreg ili roznjacu i probam da naplatim stetu, a sve samo zato sto je on slobodnom procenom i odokativnom metodom zakljucio da je sve to precenjeno i da fabrike varaju narod kada napisu u uputstvu za upotrebu da ti delovi imaju rok trajanja i da posle odredjenog vremena ih treba zameniti

to sto neko voli motore mu ne daje za pravo da ugrozava tudje zivote (njegov je stvar licnog izbora) pod izgovorom da nema para da servisira i odrzava kako treba, ogromna je razlika izmedju voznog stanja i tehnicki ispravnog motora

 

bez uvrede, ali me mrzi dalje da kucam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Plašim se (ili tačnije rečeno siguran sam) da će od ove akcije samo država (i mali procenat onih koji motor voze samo mesec ili dva tokom godine) da imaju korist. Ako neko zaista misli da će mesečna registracija da se obračuna tako što će sadašnja cena za godišnju registraciju da se podeli sa dvanaest, grdno se vara. A čak i ako bude tako, prvo će država cenu godišnje registracije da podigne za par stotina procenata, pa onda tu cenu da "secka" na mesece. Pa se bojim da ćemo uskoro imati para da registrujemo motore samo na sate.

Imali smo primer kako je izvršeno "smanjenje" taksi na kubikažu! Smanjena je taksa za kategoruju preko 1.100 kubika, za klasu 750-1.100 kubika ostala je skoro nepromenjena, a za sve ostale klase je ta taksa uvećana! A uz sve to uvedena je i obaveza registracije i za klasu "mopeda". Država je naše zahteve lepo iskoristila da populaciju motociklista višestruko "odere". Bilo je mnogo bolje da svi skupljamo "dobrovoljni prilog" i platimo takse drugarima koji imaju mašine preko 1.100 kubika nego što smo "uspeli" u zahtevu da se umanje takse.

A kladim se da će isto da se dogodi i sa ovom akcijom. Imaće (možda) neku fajdu samo oni koji voze motor par meseci godišnje, a svi ostali će da plate neuporedivo više nego sada.Dakle, slažem se da se omogući registracija na kraći period, ali samo pod uslovom da se zbog toga ne poveća puna godišnja registracija.

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Drugari, sad ću ja da vam objasnim zašto od toga nema ništa :)

 

Uopšte nije pitanje da li je neki namet, bilo koji u ovoj državi pa i ovaj na registraciju motocikala, pravedan i pošten ili ne. Verovatno je i država toga svesna.

Presudna stvar je ta da od svih tih nameta, bilo kroz porez ili druge takse ili akcize, država puni budžet i ona ima projektovani fiskalni prihod od toga. I ukoliko bi se odlučila da se odrekne nekog dela novca, država mora da nađe alternativu i nadoknadi taj novac. A to je danas nemoguće jer je svuda najstrašnije gurnula ruku u džep i nema gde više. Ista priča je i sa cenom goriva, putarina i da ne nabrajam dalje.

 

Jednostavno, da bi nešto pojeftinilo ili se ukinulo, država mora da nađe alternativu tim prihodima. Jer, penzije moraju da se isplaćuju. Plate u javnom sektoru moraju da se isplaćuju. Socijalna davanja moraju da se isplaćuju. Država nam je u maleru i jako je naivno očekivati da će se odreći bilo kog dinara do kog može da dođe...

Ali za njih široko, najšire kao da smo nabogatija drzava na planeti. Čak i najobičniji jebivetar koji nešto radi za Vladu vozi službenog Audija i to bahato, putuju uzduž i popreko po celoj planeti i troše pare poreskih obveznika kako im se svidi.

Samo bih se složio sa nekima da od svega toga nema ništa. A slažem se i sa tobom da od strahovite obesti i budžetskog deficita ( čitaj: minusa u njihovom rasipništvu za njih same ) naravno ne mogu da pokažu čak ni solidarni gest da se novac (dakle moj novac koji odvajam za državu) ne troši na bahanalije, provizije i iživljavanja.

Ako bog da uskoro odoh odavde.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Crven Ban user_popup.png

Postavljeno Danas, 18:40 PM

 

Ziko, ipak si slabo informisan. Smanjena je i taksa na motore od 750-1100ccm. Cisto da baratas istinitim informacijama

Moguće da je bilo nekog smanjenja (a ja sam napisao da je za ovu kategoriju ostalo skoro nepromenjeno stanje), pa se u tom slučaju izvinjavam što sam na ovaj način doveo čovećanstvo u zabludu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Moguće da je bilo nekog smanjenja (a ja sam napisao da je za ovu kategoriju ostalo skoro nepromenjeno stanje), pa se u tom slučaju izvinjavam što sam na ovaj način doveo čovećanstvo u zabludu. [/size][/font]

 

smanjeno je sa 12.500 na 7.000 RSD iliti za 44%

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Posto vidim Ziko da nisi obavesten, pored smanjenja za kubikaze od 750 pa nadalje,smanjena je i taksa za motore 20 godina starosti u svim kategorijama kubikaza. Ranije im je maksimalno umanjenje bilo 60% a sada je 80%, kao i kod automobila istog godista. Sto bi u prevodu znacilo da za motor od 750-1100cm od 20 godina starosti, taksu placas svega 1400dinara, jer je to 20% od 7000, koliko ona puna iznosi za tu kategoriju vozila. Cisto da budes informisan i da baratas pravim informacijama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ajde sad, dok si u fazonu pravih informacija, izbaci i podatke koliko su ostale kategorije "fasovale" poskupljenje registracije.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Posto vidim Ziko da nisi obavesten, pored smanjenja za kubikaze od 750 pa nadalje,smanjena je i taksa za motore 20 godina starosti u svim kategorijama kubikaza. Ranije im je maksimalno umanjenje bilo 60% a sada je 80%, kao i kod automobila istog godista. Sto bi u prevodu znacilo da za motor od 750-1100cm od 20 godina starosti, taksu placas svega 1400dinara, jer je to 20% od 7000, koliko ona puna iznosi za tu kategoriju vozila. Cisto da budes informisan i da baratas pravim informacijama.

Prodavanje magle.

Platio sam isto registraciju prosle i ove godine a imam motor 1991 god.

Mislim teoretski jeste smanjena taksa za motor star 20 godina, ali ti zato podignu premiju osiguranja jer je motor star, pa te na kraju izadje isto.

Drzava i osiguravajuce drustvo su pokupili svoj harac - masu levom rukom, dok te dzepare desnom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ma samo da oni ne dignu cenu registracije za nas koji zelimo da registrujemo kao i do sada na 12 meseci...jer ima nas koji i vozimo 12 meseci, a ne samo kad upeche sunce...

 

Svakako bi bilo super da postoji mogucnost da biramo kada i koliko zelimo da je motor registrovan, ali ne ako to znachi da ce da oshinu po ushima za godishnju registraciju...a s obzirom kakva smo drzava ne bi me chudilo da naprave tako da nam ogule kozu s ledja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ajde sad, dok si u fazonu pravih informacija, izbaci i podatke koliko su ostale kategorije "fasovale" poskupljenje registracije.

 

Ostale kategorije nisu ''fasovale'' poskupljenje, nego uskladjivanje poreza sa stopom inflacije, to se radi svake godine i apsolutno je nevezano sa umanjenjem poreza za pojedine kategorije.

Plus dodatni trosak za nove tablice i saobracajne, ali to je jednokratni trosak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ajde sad, dok si u fazonu pravih informacija, izbaci i podatke koliko su ostale kategorije "fasovale" poskupljenje registracije.

Ostale kategorije nisu ''fasovale'' poskupljenje, nego uskladjivanje poreza sa stopom inflacije, to se radi svake godine i apsolutno je nevezano sa umanjenjem poreza za pojedine kategorije.

Plus dodatni trosak za nove tablice i saobracajne, ali to je jednokratni trosak.

 

Ha ha ha!

Ponovi to jos koji put, mozda me ubedis! ::)<_<

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ha ha ha!

Ponovi to jos koji put, mozda me ubedis! ::)<_<

 

Pa neću ja da se ubeđujem s tobom, nisam toliko dokon. Nije prvi put da tendenciozno izvrćeš činjenice ne bi li predstavio UMS kao krivca za neko navodno ''poskupljenje'' za kategorije do 750ccm na račun umanjenja poreza za kategorije preko 750ccm.

 

Za mog Transalpa 650 (2004), je porez (Taksa na upotrebu m. vozila) povećan sa 4380 na 4770 dinara. A pretprošle godine je bio 3960 din. I to je jedino ''poskupljenje'' , plus nove tablice i saobraćajne ...

 

A koliko je za tvog Transalpa ''poskupela'' registracija ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Siguran sam da ce usvajanja prava ne periodicnu registraciju veoma tesko ici jer drzava nema odakle vise da namakne unapred ocekivane pare ali treba pokusati naravno. Kod smanjena registracije su imali alternativu i vesto su kao u mnogim slucajevima ranije zamazali oci narodu ali ovog puta nemaju kako. Duboko sam ubedjen da su uvedenom godisnjom registracijom na skutere u velikom plusu i pored vise nego ociglednog smanjenja za klasu iznad 1100cc i smanjenja za klasu 750-1100 cc. Ako uopste dodje do price o kvartalnoj registraciji verovatno ce to biti nepristojna ponuda sa njihove strane... Nesto poput avio karata gde vam jedan pravac ponekad bude skuplji nego povratna karta do iste destinacije.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

..tendenciozno izvrćeš činjenice ne bi li predstavio UMS kao krivca ...

 

 

Ljudi, ja vas molim k'o Boga da u ovoj temi ne dođe do UMS-AMS prepucavanja. Stvarno nam to sada ne treba. Ajde bolje da svi zajedno razmislimo na temu kako da nam SVIMA bude bolje. Na kraju krajeva, svi vozimo motore koji se registruju, zar ne?

Hvala vam i još jednom vas molim, ajde stvarno nemojte...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

@jager

Druze, ovde se ne radi o prepucavanju, vec o tome sto ne pristajem da me neko stalno ubedjuje u nesto sto nije istina. Po oprobanom principu, da sto puta ponovljena laz, na kraju bude prihvacena kao istina, a poraz bude predstavljen kao pobeda. Medjutim, to nije kraj, ista ekipa trazi podrsku i za dalje akcije...

 

@mitri

Za mog Transalpa 650 (2004), je porez (Taksa na upotrebu m. vozila) povećan sa 4380 na 4770 dinara. A pretprošle godine je bio 3960 din. I to je jedino ''poskupljenje'' , plus nove tablice i saobraćajne ...

 

Ovo je za tebe, uspeh...pobeda, sta?!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Ajde sad, dok si u fazonu pravih informacija, izbaci i podatke koliko su ostale kategorije "fasovale" poskupljenje registracije.

 

Na zalost na forumu ne postoji ikona "Ignore"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

@jager

Druze, ovde se ne radi o prepucavanju, vec o tome sto ne pristajem da me neko stalno ubedjuje u nesto sto nije istina. Po oprobanom principu, da sto puta ponovljena laz, na kraju bude prihvacena kao istina, a poraz bude predstavljen kao pobeda. Medjutim, to nije kraj, ista ekipa trazi podrsku i za dalje akcije...

 

@mitri

Za mog Transalpa 650 (2004), je porez (Taksa na upotrebu m. vozila) povećan sa 4380 na 4770 dinara. A pretprošle godine je bio 3960 din. I to je jedino ''poskupljenje'' , plus nove tablice i saobraćajne ...

 

Ovo je za tebe, uspeh...pobeda, sta?!

 

Ukupna masa novca koji ide u Budžet se povećala zahvaljujući godišnjoj registraciji motocikla do 50 kubika i insistiranju države da ostanu podele - platni razredi po kubikaži motora a ne po KW na kome je ova zajednica insistirala tako da ne mogu da se otmem utisku da je ekipa koja je izašla sa zahtevima u stvari sve uradila u korist Budžeta a ne u korist većine motociklista.

 

Zato se pribojavam ovakvog zahteva od iste ekipe...na kraju će zbog nekoliko "caffe racer"-a koji voze od kafića do kafića jedva 3 meseca u godini da ispaštaju svi motociklisti Srbije.

 

Uostalom, videćemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Procitao sam celu temu, pa da kazem da je dobra ideja da se promeni sistem placanja registracije za motocikle,naravno u nasu korist.Evo nekih mojih zapazanja:

 

Kada motociklisti sa manje kubikaze predju na onu iznad 1100? Prija im smanjenje poreza za vece kubikaze.To je ionako nebulozna odluka, da se po kubikazi motora naplacuje.

 

Popust za vozilo iz 1991(80%) bice tek od 2012.

 

U Holandiji se motocikl smatra kao sezonsko vozilo (kao i kamp prikolica) te je "wegen belasting" daleko manji nego na automobile.Osiguranje takodje, a tehnicki , verujem ako neko kaze ko tamo zivi, da se takodje ne radi za motocikle.

 

Treba uvesti mogucnost placanja reg. troskova na krace periode od 1 godine, s tim da se to naravno , i isplati motociklistima.

 

Naravno da niko ne zeli da nam poskupi registracija na godinu dana, cak iako je mali procenat motociklista, koji uspevaju da je dobrano iskoriste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

@jager

Druze, ovde se ne radi o prepucavanju, vec o tome sto ne pristajem da me neko stalno ubedjuje u nesto sto nije istina. Po oprobanom principu, da sto puta ponovljena laz, na kraju bude prihvacena kao istina, a poraz bude predstavljen kao pobeda. Medjutim, to nije kraj, ista ekipa trazi podrsku i za dalje akcije...

 

@mitri

Za mog Transalpa 650 (2004), je porez (Taksa na upotrebu m. vozila) povećan sa 4380 na 4770 dinara. A pretprošle godine je bio 3960 din. I to je jedino ''poskupljenje'' , plus nove tablice i saobraćajne ...

 

Ovo je za tebe, uspeh...pobeda, sta?!

 

Ukupna masa novca koji ide u Budžet se povećala zahvaljujući godišnjoj registraciji motocikla do 50 kubika i insistiranju države da ostanu podele - platni razredi po kubikaži motora a ne po KW na kome je ova zajednica insistirala tako da ne mogu da se otmem utisku da je ekipa koja je izašla sa zahtevima u stvari sve uradila u korist Budžeta a ne u korist većine motociklista.

 

Zato se pribojavam ovakvog zahteva od iste ekipe...na kraju će zbog nekoliko "caffe racer"-a koji voze od kafića do kafića jedva 3 meseca u godini da ispaštaju svi motociklisti Srbije.

 

Uostalom, videćemo.

 

:maloljut:

 

http://www.youtube.com/watch?v=OhqVwKrpRD8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

U Holandiji se motocikl smatra kao sezonsko vozilo (kao i kamp prikolica) te je "wegen belasting" daleko manji nego na automobile.Osiguranje takodje, a tehnicki , verujem ako neko kaze ko tamo zivi, da se takodje ne radi za motocikle.

 

Treba uvesti mogucnost placanja reg. troskova na krace periode od 1 godine, s tim da se to naravno , i isplati motociklistima.

 

Naravno da niko ne zeli da nam poskupi registracija na godinu dana, cak iako je mali procenat motociklista, koji uspevaju da je dobrano iskoriste.

 

U Holandiji je OK da motor bude sezonsko vozilo je tamo je ipak "ladno, ali standard"... u Nemačkoj, Francuskoj i ostalim zemljama se motori voze skoro cele godine. Zato treba tražiti mogućnost za parcijalno registrovanje tri meseca, šest meseci, godinu dana (bez da se menja išta sa registracijom na godinu dana / mož da ide na niže al pošto to neće biti slučaj neka ne raste). Ne verujem da će država prihvatiti manji period od tri meseca ... ionako kod nas ne postoje (ili ja ne znam) probne tablice za motor (ili ako i postoje, skupe su sačuvaj bože )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ne mogu da ne odgovorim na neke komentare iz kojih proizilazi da je izmenama oko registracija postignut sjajan uspeh.

1. Troškovi registracije za moj Transalp (1989 god) bili su veći ove godine nego prethodne. Da naglasim da sam i prethodne godine platio i novu tablicu i saobraćajnu (jer je motor tek uvezen i bila je prva registracija u Srbiji).

2. Kod mene u selu bila su dva motora za koja se (po "starim" propisima) plaćala godišnja registracija. Jedan Suzuki GSX-R 1100 ‚iz 1993 i moj Transalp iz 1989 god. A bilo je još dvadesetak motora (skutera, APN-a, Pony Expesa. Automatika ... ) koji su imali "stalnu" registraciju. Takođe u selu ima i šesdesetak "freza", četrdesetak traktora, tridesetak lakih auto prikolica ..., a što je takođe imalo "trajnu" registraciju. E sad je (u istom "paketu" kada su "smanjene" takse za pojedine kategorije motocikala), za sve ove kategorije uvedena obaveza godišnje registracije. Jedinu "uštedu" (samo na registraciji motora) ima drugar sa GSX-R 1100. Ali njegova supruga svakodnevno koristi Tomos APN, a ima i "frezu" i prikolicu (za šta će sada da plaća godišnju registraciju). I moja supruga koristi skuter, a i ja takođe imam malu teretnu auto prikolicu.

A tvrdim da je slična situacija u celoj Srbiji.

Pa me interesuje ume li neko (bar približno) da izračuna koliko smo to ukupno "uštedeli" na ovaj način? Tvrdim da se sada (kroz registracije) naplati od naroda bar desetostruko više nego ranije. Možda je nekom sasvim dovoljno da samo njemu bude malo bolje pa da brani "postignuto, (a za ostale ga baš zabole).

Ne tvrdim da akcija koja je vođena (a u kojoj sam i sam učestvovao) nije bila ispravna. Radi se o tome da uvek budemo "izmanipulisani". To su jednostavno činjenice!

A mene nikako ne ubacujte u rasprave oko UMS, AMS, ..... . Jednostavno "nisam iz te priče".

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja