Jump to content

Moto Zajednica

Motociklisti neće da registruju dvotočkaše za kišu i sneg.

Recommended Posts

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Pre dve-tri godine sam pricao sa covekom iz Delta Generali osiguranja u vezi periodicnog osiguranja. Rekao mi je da oni to mogu da urade i dao mi cenu osiguranja za TA na 6 meseci i nije bila ni blizu polovine. Ne mogu da se setim tacnih iznosa ali recimo da je osiguranje za 12 meseci bilo preko 7.000 dinara a za 6 meseci preko 5.000 dinara.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Pa nemogu duplo, ima tu režijskih troškova koji su očigledno 90% cene osiguranja. Da li bi moglo na dve godine za 9000 dinara? A unija, njojzi fala ali ću se ipak opredeliti za varijantu 12 meseci... neregistrovan. Ne vredi popravljati nešto u temelju nakaradno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Potpuno se slažem i podržavam akciju samo kako je navedeno da mesečni iznos bude isti bez obzira na koliko meseci se registruje motor čisto sumljam, i ako dodje do ostvarenja pomenutih zahteva plašim se da će registacija na 7ili8 meseci koliko prosečno koristimo naše ljubimce biti skoro ista kao na godinu dana. Zato mislim da bi svi mi trebali da budemo odlučniji sa ovim zahtevom i uradimo nešto konkretno. Ne pozivam na okupljanje, proteste, mitinge, blokiranj saobraćaja i ostale metode koje izazivaju medisku pažnju i popreke poglede građana. Mogli bi jednostavno da sakupimo potpise.

 

Pzdrav svima koliko nas ima :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

MAS je davno predao zahtev za smanjenje takse:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/43216-mas-ov-zahtev-za-ukidanje-ili-znacajno-smanjenje-takse-na-upotrbu-motornog-voz/

 

I to je jednim delom urodilo plodom, odnosno vlasnici motora sa većim kubikažama (1000 i više kubika) plaćaju manje ovu taksu, ali problem registracije kraće od godinu dana je i problem osiguravanja vozila na manje od godinu dana, a to država kod nas onemogućava za sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Ovaj MASov zahtev je bio u martu 2010 prošlo je više od 18 meseci žašto ne bi pokušali ponovo.

 

MAS je davno predao zahtev za smanjenje takse:

 

http://forum.bjbiker...u-motornog-voz/

 

I to je jednim delom urodilo plodom, odnosno vlasnici motora sa većim kubikažama (1000 i više kubika) plaćaju manje ovu taksu, ali problem registracije kraće od godinu dana je i problem osiguravanja vozila na manje od godinu dana, a to država kod nas onemogućava za sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Svi treba po nesto da uradimo, da bi nam bilo bolje. Mislite da cemo samo cekanjem i cutanjem nesto uraditi, treba se boriti zakonskim sredstvima, a njih ima puno na raspolaganju samo se treba organizovati i biti obavesten. Ko god da radi u interesu motorista treba ga podrzati, bilo koja organizacija ili udruzenje. Valjda svima treba da nam bude bolje, i valjda cemo svi biti srecni ako nam bar u nekom delu zakona budu uvedene olaksice.

 

@markony - izguglaj malo pa ces biti o svemu obavesten, jer ne bih da reklamiram ovde, da ne bih bio pogresno shvacen.

 

@Acim - vise zahteva od strane raznih udruzenja motociklista je podneseno za smanjenje takse na upotrebu motocikala. Koliko znam i BJB je poslao jedan takav zahtev.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Lično meni odgovara registracija na godinu dana, ali ću rado podržati protest... Značajnija stavka (meni barem) je promena sastava boje horizontalne signalizacije...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

MAS je davno predao zahtev za smanjenje takse:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/43216-mas-ov-zahtev-za-ukidanje-ili-znacajno-smanjenje-takse-na-upotrbu-motornog-voz/

 

I to je jednim delom urodilo plodom, odnosno vlasnici motora sa većim kubikažama (1000 i više kubika) plaćaju manje ovu taksu, ali problem registracije kraće od godinu dana je i problem osiguravanja vozila na manje od godinu dana, a to država kod nas onemogućava za sada.

Koliko u Srbiji ima registrovanih motora od 1000ccm i na vishe, a koliko u klasi 500-750ccm?!?! >:(

U medjuvremenu takse za motore od 125-750ccm poskupele sa sve tedencijom da opet odu gore.

A koliko se secam pre ovog "pojeftinjenja" bili protesti da se smanji registracija motocikala na sta ministarstvo naravno nije odgovorilo na dopis.

Klasicno mazanje ociju populaciji, da kazemo kako je unija nesto postigla.

Koga mi ovde lazemo ??!?!?!

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

MAS je davno predao zahtev za smanjenje takse:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/43216-mas-ov-zahtev-za-ukidanje-ili-znacajno-smanjenje-takse-na-upotrbu-motornog-voz/

 

I to je jednim delom urodilo plodom, odnosno vlasnici motora sa većim kubikažama (1000 i više kubika) plaćaju manje ovu taksu, ali problem registracije kraće od godinu dana je i problem osiguravanja vozila na manje od godinu dana, a to država kod nas onemogućava za sada.

Koliko u Srbiji ima registrovanih motora od 1000ccm i na vishe, a koliko u klasi 500-750ccm?!?! >:(

U medjuvremenu takse za motore od 125-750ccm poskupele sa sve tedencijom da opet odu gore.

A koliko se secam pre ovog "pojeftinjenja" bili protesti da se smanji registracija motocikala na sta ministarstvo naravno nije odgovorilo na dopis.

Klasicno mazanje ociju populaciji, da kazemo kako je unija nesto postigla.

Koga mi ovde lazemo ??!?!?!

 

Pa zar je toliko bitno kome je sad trenutno usledilo pojeftinjenje. Zar nam svima nije drago da nase kolege bajkeri, bar neki trenutno imaju neku korist od zahteva. Sutra ce se i oni nama pridruziti da se i nama skine ta taksa. Dokle ce vise u Srbiji biti najvaznije "nek i komsiji crkne krava". pa zar mi bar ne mozemo da se ujedinimo i slozimo oko nekih nama bitnih i zajednickih interesa.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Ovaj deo mi se najviše sviđa 0takoje.gif

Isto tako je praksa da vlasnik više vozila, nebitno da li su u pitanju dvotočkaši ili četvortočkaši, plaća registraciju samo jednog i samim tim ima samo jednu tablicu koju menja sa vozila na vozilo”, priča Sinobad.
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Ovaj deo mi se najviše sviđa 0takoje.gif

Isto tako je praksa da vlasnik više vozila, nebitno da li su u pitanju dvotočkaši ili četvortočkaši, plaća registraciju samo jednog i samim tim ima samo jednu tablicu koju menja sa vozila na vozilo”, priča Sinobad.

To u americi, odbijamo da ličimo na njih.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

kako lazu za tu Ameriku, ne da nemoze da se registruje motor samo za vilend nego sto nikom nepada na pamet da se zali kad je godisnja registracija u proseku $40.

 

Osiguranje moze da se uzima na pola godine ili uzmes na godinu dana pa ga zamrznes kad nevozis.

 

Niko vam nece dozvoliti da se motori registruju na 6 meseci. Budite realni i trazite smanjenje registracije a ne plugodisnje gluposti.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675
Isto tako je praksa da vlasnik više vozila, nebitno da li su u pitanju dvotočkaši ili četvortočkaši, plaća registraciju samo jednog i samim tim ima samo jednu tablicu koju menja sa vozila na vozilo”, priča Sinobad.

 

To nije dozvoljeno ni u jednoj od saveznih drzava. Ko god je pisao nema pojma i izmislja. rega je ovde dzabe, osiguranje je skupo ali to su vec babe i zabe.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Pa naravno da je cena problem, takse koštaju više nego za auto em se manje vozi em manje gazi a što se cene osiguranja tiće to je posebna sramota, to je osiguranje trećeg lica znači pokriva štetu koju motor eventualno napravi drugom učesniku što je retka situacija i štete su srazmerno male. No odmah se zamene teze, poteže kako je to rizično vozilo, možda ali nije rizično ono što se osiguranja tiče, tamo gde jeste - kasko odbili su da osiguravaju. A niko to da primeti, pa ljudi sramota je da nas na ovako glupe fore vataju. I koje je to udruženje za maglu ko ga je ovlastio da sere u moje ime, jeste li vi ili je to još jedna ispostava vlasti za amortizaciju masa.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

da, dosla je zima :)

 

ja mislim da ko nema para ne treba ni da vozi motor. koj ce mu?

 

da moze da se kurci na FB?

 

kuknjava kako se nema za registraciju a onda 50 eura za dan na moto skupu :stabre:

 

i prica "meni je to osnovno prevozno sredstvo" ne pije vode jer cim padne temperatura ispod 10 stepeni za ceo dan u beogradu vidis 15 motora ako ne racunas one jadnike iz dostavnih sluzbi sto ih gazde teraju da voze i po snegu.

 

u celoj prici je protest jedino sto mi se svidja jer je prilika da se okupimo :D

 

:Mina:

 

 

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja