Jump to content

Moto Zajednica

Motociklisti neće da registruju dvotočkaše za kišu i sneg.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Pa zar je toliko bitno kome je sad trenutno usledilo pojeftinjenje. Zar nam svima nije drago da nase kolege bajkeri, bar neki trenutno imaju neku korist od zahteva. Sutra ce se i oni nama pridruziti da se i nama skine ta taksa. Dokle ce vise u Srbiji biti najvaznije "nek i komsiji crkne krava". pa zar mi bar ne mozemo da se ujedinimo i slozimo oko nekih nama bitnih i zajednickih interesa.

Uopste nisi shvatio poentu!

Ako 95% motociklista vozi od 125 do 750 kubika onda oni treba da budu prioritet pri pojetfinjenju a ne onih 5% koji voze motore od 1000 i vise kubika.

To ti je isto kao da vozis Bugatti Veyron , a onda krenes da kukas kako ti je registracija prevelika :lud:

Ako mozes finansijski sebi da prisutis motor od 1900ccm i placas mu odrzavanje,servise i da placas gorivo za njega,e onda nemoj da kukas kako je registracija visoka vec plati adekvatnu sumu za takvo vozilo.

Treba gledati narod tj. vecinu a na povlascenu manjinu.

Potpuno je nebulozno govoriti kako je napravljen neki pomak, kada ovih 5% sada placaju manje takse na racun 95% vecine kojima su takse sada jos vece!

Pojeo vuk magarca i sve ovce ostale na broju.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Pojeftinili su najviše za starije hiljadarke ne bi li i njima iščupali koji dinar pošto to ljudi nisu hteli ni da registruju. Em lepo em korisno, za demagoge na vlasti naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

popreke poglede građana.

 

neznam jesi li bio na prvome mitingu pre dve god? nisam primetio da su nas popreko gledali,cak mislim da smo pokupili simpatije kao sto ih uvek pokupi grupica ili masa motora! :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Pitam za taj UMS, niko ne ume ni ime da im tačno napiše, koji oni legitimitet imaju da li neko ovde zna?

 

UMS je skracenica od Unija Motociklista Srbije i nju cine bivsi clanovi ovog foruma. Krivo mi je sto su ti clanovi bivsi, jer da su ovde i da je ova akcija krenula sa ovog mesta, imali bi mnogo vecu podrsku nego sto je sada imaju. O ozbiljnosti same akcije ne treba raspravljati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Zasto svi kojima nije dobro i koji imaju ideju za poboljsanje stanja u moto populaciji Srbije ne sednete pa sami malo po malo skockate zahteve koji bi svima nama poboljsali uslove bitisanja u Srbiji. Nije to u opste tesko, samo treba malo zagrejati stolicu, ispregledati stotine i stotine stranica, zakona, pravilnika, uredbi i onda skockati i napisati zahtev. Ni to nije tesko, toliko zahteva postoji pa se to moze naci na internetu i videti kako se to pise.

Imacete moju apsolutnu podrsku, a verujem i ogromnog broja motociklista Srbije bilo kojem zahtevu koji napravite. Ali napravite ga vec jednom, a ne samo kritikujete postojece zahteve i bas vas briga za sve ostalo.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

i prica "meni je to osnovno prevozno sredstvo" ne pije vode jer cim padne temperatura ispod 10 stepeni za ceo dan u beogradu vidis 15 motora ako ne racunas one jadnike iz dostavnih sluzbi sto ih gazde teraju da voze i po snegu.

 

Kako bre ne pije vodu? U stvari, kome kako. Meni je motor definitivno jedino i osnovno prevozno sredstvo, još od kako mi je ćerka konfiskovala bicikl. :D Da li pada sneg ili sija sunce, ja uvek i svugde idem motorom. Ili peške. Drugo prevozno sredstvo jednostavno nemam.

 

 

u celoj prici je protest jedino sto mi se svidja jer je prilika da se okupimo :D

 

:Mina:

 

Hehe, to svakako. Prošli put nas je bilo "k'o pasa" :D

 

Većina ljudi ne vozi motor po hladnoći, magli, kiši ili snegu - kaže za “24 sata” Igor Sinobad, predsednik UNS-a.

 

Ni on ne misli kako treba :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

@ jager,

 

ti spadas u onaj mali postotak ljudi koji vozi cele godine, ipak moras priznati da vas je jako malo, kako god bilo prijalo bi smanjenje nameta ali trebutno je reg. motora namet koji me najmanje brine. da nije tako ne bih imao dva motora :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

HA!

Pa da onda i mi skupimo bar 50.000 potpisa da se motori prestanu registrovati? Jer, nisu luksuz, već osnovna životna potreba! Za mene jesu, u svakom slučaju :D

 

@lencuga

Slažem se, skroz :) Ali opet mi je opasan atak na novčanik kada dođe vreme registracije. Sve to znači manje para za (pre)skupo gorivo, održavanje, ĆEVAPE i ostale blagodeti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

Kada bi bio ukinut porez na upotrebu motornog vozila,a osiguranje i sve ostalo kao i do sada ostalo,s tim da ne placamo putarine,a mozemo slobodno da koristimo autoput,meni bi i bilo prihvatljivo.

Ideja "zamrzavanja" osiguranja bi bila odlicna,jer bih leti to mogao da uradim za kola,zimi za motor...ali smo mi 6 vekova od toga daleko,nazalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

koji god da je protest, ja sam tu. Nije stvar u vezi cega je protest, jer nas stalno karaju u svim domenima drustva. Potrebno je sto vise zajednikih i sto masovnijih protesta.

sada je zima, bice vremena za razgovore.

Trebalo bi da svi vlasnici, predsednici... foruma, klubova sednu i dogovore osnove za sledecu sezonu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Evo predlog :

 

Neka se za pocetak dogovorimo oko izgleda formulara za sakupljanje potpisa, postavimo ovde u PDF-u i onda svaki clan to odstampa na stampacu i baci se u akciju sakupljanja potpisa u svojoj okolini i dalje.

Ovim cemo olaksati posao drugima, a takodje cemo obuhvatiti sto veci broj ljudi.

Kada se sakupe potpisi, posaljemo postom te potpise uniji i to je to.

Pa samo na ovom forumu ima 19 581 clanova.

Ako bi svaki clan sakupio samo TRI POTPISA, sakupili bi skoro

60 000.(odnosno tacnije 58743)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Trebalo bi da svi vlasnici, predsednici... foruma, klubova sednu i dogovore osnove za sledecu sezonu.

 

To bi bio jedini mogući ključ uspeha! Ako su taksisti mogli, mogli bi i mi. No, mala je verovatnoća za tako nešto, na žalost :(

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

 

kuknjava kako se nema za registraciju a onda 50 eura za dan na moto skupu :stabre:

 

i prica "meni je to osnovno prevozno sredstvo" ne pije vode jer cim padne temperatura ispod 10 stepeni za ceo dan u beogradu vidis 15 motora ako ne racunas one jadnike iz dostavnih sluzbi sto ih gazde teraju da voze i po snegu.

u celoj prici je protest jedino sto mi se svidja jer je prilika da se okupimo :D

 

:Mina:

 

Bas ova boldovana recenica je razlog za trazenje periodicne registracije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

znajuci nase vlasti tromesecna registracija ce kostati kao polovina godisnje 1hmm.gif

 

@ jager,

 

ne mozes porediti taksiste i motoriste, oni odrzavaju grad u zivotu, tj. ako stanu stao je i beograd, a to nijednoj vlasti ne odgovara. ako bi mi pokusali da blokiramo grad trazeci beneficije resili bi nas za pola sata.

 

naravno da mozemo da pravimo periodicne voznje upozorenja i tako usporavamo saobracaj koji je i onako u qrcu kao i gomilu drugih pasivnih nacina protesta ;)

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

U poređenju sa taksistima sam mislio na jedinstvo raznih taksi udruženja. Jasno da bi nas rešili za pola sata. Možda i manje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Drugari, sad ću ja da vam objasnim zašto od toga nema ništa :)

 

Uopšte nije pitanje da li je neki namet, bilo koji u ovoj državi pa i ovaj na registraciju motocikala, pravedan i pošten ili ne. Verovatno je i država toga svesna.

Presudna stvar je ta da od svih tih nameta, bilo kroz porez ili druge takse ili akcize, država puni budžet i ona ima projektovani fiskalni prihod od toga. I ukoliko bi se odlučila da se odrekne nekog dela novca, država mora da nađe alternativu i nadoknadi taj novac. A to je danas nemoguće jer je svuda najstrašnije gurnula ruku u džep i nema gde više. Ista priča je i sa cenom goriva, putarina i da ne nabrajam dalje.

 

Jednostavno, da bi nešto pojeftinilo ili se ukinulo, država mora da nađe alternativu tim prihodima. Jer, penzije moraju da se isplaćuju. Plate u javnom sektoru moraju da se isplaćuju. Socijalna davanja moraju da se isplaćuju. Država nam je u maleru i jako je naivno očekivati da će se odreći bilo kog dinara do kog može da dođe...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

A da nadje alternativu rashodima? A šta će ako nećemo ili ne možemo da registrujemo pa ih parkiramo i ne plačamo ni kroz gorivo, kazne itd? Šta će onda da smisle? Veće takse za one koji će ipak registrovati? Funkcija tzv laferova kriva pokazuje zavisnost ukupnih prihoda od visine nameta, mislim da smo odavno na silaznoj putanji, političare to ne tangira, do izbora će dogurati a ko hoće da potura ledja da se kola dublje srgaju slobodan je. Od kukanja nema vajde, glasaću mojim novcem.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja