Jump to content

Moto Zajednica

Motociklisti neće da registruju dvotočkaše za kišu i sneg.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Ne mogu da ne odgovorim na neke komentare iz kojih proizilazi da je izmenama oko registracija postignut sjajan uspeh.

1. Troškovi registracije za moj Transalp (1989 god) bili su veći ove godine nego prethodne. Da naglasim da sam i prethodne godine platio i novu tablicu i saobraćajnu (jer je motor tek uvezen i bila je prva registracija u Srbiji).

Ista prica je i kod mene : placao sam prvu registraciju, sa tim sto sam morao platiti i odjavu motora,porez,taksu na istu a onda ponovo prijavljivanje, nove tablice i saobracajnu.

Sa svim troskovima 2010-te godine izaslo me oko 18 500-19 000 din. dok me ove 2011 godine registracija i tablice izadju oko 21 000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

A da nadje alternativu rashodima? A šta će ako nećemo ili ne možemo da registrujemo pa ih parkiramo i ne plačamo ni kroz gorivo, kazne itd? Šta će onda da smisle? Veće takse za one koji će ipak registrovati? Funkcija tzv laferova kriva pokazuje zavisnost ukupnih prihoda od visine nameta, mislim da smo odavno na silaznoj putanji, političare to ne tangira, do izbora će dogurati a ko hoće da potura ledja da se kola dublje srgaju slobodan je. Od kukanja nema vajde, glasaću mojim novcem.

 

Ukoliko ne registrujemo vozila, prestanemo da vozimo, da trosimo gorivo, izmislice obaveznu zastitnu opremu za pesake u vidu "SHLJ kompleta za prvu pomoc, ili obavezne zastitne obuce, ili zastitne majice, na kojima cemo morati jednom godisnje da radimo atest, ili na primer atestirani kisobran sa gromobranom za jesenji period, kao i obavezno osiguranje protiv udara groma. A sve to proizvodice neki Miskovic, tako da je jedino resenje da vrbujemo Miskovica da pocne da vozi motor, da ga napijemo kao stoku na nekom druzenju, organizujemo neko nezapamceno pusenje, te onda mozda mozemo da ostvarimo neke nase ciljeve.

 

Ima li dobrovoljaca? 1oda.gif

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

A bilo je još dvadesetak motora (skutera, APN-a, Pony Expesa. Automatika ... ) koji su imali "stalnu" registraciju. Takođe u selu ima i šesdesetak "freza", četrdesetak traktora, tridesetak lakih auto prikolica ..., a što je takođe imalo "trajnu" registraciju. E sad je (u istom "paketu" kada su "smanjene" takse za pojedine kategorije motocikala), za sve ove kategorije uvedena obaveza godišnje registracije.

 

 

Žiko, ovde ipak grešiš. Uvođenje godišnje registracije za vozila koja su do tad bila trajno registrovana je već ranije predviđeno u nacrtu novog ZOBS-a ... i nema apsolutno nikakve veze sa umanjenjem Takse na upotrebu m. vozila za pojedine kategorije motocikala. (Neću sad da pominjem ko je podržavao donošenje tog zakona, jer to ovde nije tema).

 

Takođe, vidim da ima i onih koji i ne znaju šta sve plaćaju kroz ''registraciju'', pa ako ih je odrala agencija ili je lokalna samouprava povećala Komunalnu taksu, oni to nekako povežu sa već pomenutim umanjenjem Takse na upotrebu m. vozila za pojedine kategorije motocikala. A to se drugačije zove - mešanje baba i žaba.

 

Samo sam to hteo da razjasnim, a pošto lično nisam zainteresovan za mogućnost periodične registracije (moj motor će u svakom slučaju biti registrovan cele godine), više se neću oglašavati u ovoj temi ... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

...

Ne tvrdim da akcija koja je vođena (a u kojoj sam i sam učestvovao) nije bila ispravna. Radi se o tome da uvek budemo "izmanipulisani". To su jednostavno činjenice!

...

 

Izmanipulisan si, zato sto je toj "maloj grupi ..." bila vaznija samopromocija, nego briga za motocikliste. A, prosli smo, vi koji ste ucestvovali, a i mi koji nismo (ni krivi ni duzni), u skladu sa argumentima koje su koristili. Na primer ovakve:

 

http://www.youtube.com/watch?v=OhqVwKrpRD8

 

A, kao sto vidis ni sada nisu bolji.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Koliko cu platiti ovu a koliko onu taksu mene bas briga, hocu da me ukupna registracija izadje jeftinije, a ne skuplje, a svakako sve te takse koje placam idu DRZAVI!

 

Registracija je pojeftinila samo sa BIROKRATSKE tacke gledista i nista vise.Krajnji rezultat je mnogo veca registracija, ali nema veze, okrivicemo lokalne agencije za to.

 

Igramo se recima, pravimo se blesavi i tvrdimo da je napredak postignut.

Cisto vredjanje inteligencije svih nas ovde ! >:(

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

Koliko cu platiti ovu a koliko onu taksu mene bas briga, hocu da me ukupna registracija izadje jeftinije, a ne skuplje, a svakako sve te takse koje placam idu DRZAVI!

 

Registracija je pojeftinila samo sa BIROKRATSKE tacke gledista i nista vise.Krajnji rezultat je mnogo veca registracija, ali nema veze, okrivicemo lokalne agencije za to.

 

Igramo se recima, pravimo se blesavi i tvrdimo da je napredak postignut.

Cisto vredjanje inteligencije svih nas ovde ! >:(

 

Brate moj,mi smo i tako budale...ovce za sisanje...

Niko nece da kaze da kada bi bio ukinut porez na upotrebu vozila (citaj na budale),registracija je prihvatljiva. >:(

E od toga nema nista!

A mi svi zajedno mozemo da se kuckamo,ljutimo...svejdeno je.

I onda UMS MAS TAS SVAS DDRT TRTMRT i ostali trucaju. Daju alibi i ideje...a mi i dalje placamo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Nevezano od toga cija je zasluga nov sistem oporezivanja i registracija, iz perspektive kategorije 1100+, odluka je sasvim ok.

Teret koji je kacio tu kategoriju je bio trostruko veci od kategorije do 750ccm. A paraledno su se skuteri do 50ccm vozili na dozivotnu.

Socijalna pravda?! Totalna nebuloza! Ovu besmislicu bi drzava kad tad ispravila, nevezano za bilo ciju inicijativu.

Identican problem postoji i u auto svetu. Da li mislite da su opravdani porezi za npr preko 3000ccm?

Ili da se svi ubacimo u max 1000 ccm pa k'o nekad, upakujes cetvoroclanu porodicu u fikusa (zastava 750) i svi nasmejani krenemo na letovanje!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Mislim da još uvek plaćamo i pored na upotrebu mobilnih telefona koji je isti čovek smislio... Hehe, još samo da uvedu pored na sex kod kuće i odosmo u materinu.... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

Nevezano od toga cija je zasluga nov sistem oporezivanja i registracija, iz perspektive kategorije 1100+, odluka je sasvim ok.

Teret koji je kacio tu kategoriju je bio trostruko veci od kategorije do 750ccm. A paraledno su se skuteri do 50ccm vozili na dozivotnu.

Socijalna pravda?! Totalna nebuloza! Ovu besmislicu bi drzava kad tad ispravila, nevezano za bilo ciju inicijativu.

Identican problem postoji i u auto svetu. Da li mislite da su opravdani porezi za npr preko 3000ccm?

Ili da se svi ubacimo u max 1000 ccm pa k'o nekad, upakujes cetvoroclanu porodicu u fikusa (zastava 750) i svi nasmejani krenemo na letovanje!

 

Ipak ti namas pojma o cemu pricas.

Ali ovo je vreme kada se to mora tolerisati. :ups: cool.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

Drzava moze i sada da ispravi. Videli smo ove godine,nalepnice,saobracajne i tablice,koje cemo opet morati da menjamo (i platimo).

Porez na upotrebu stoji vec godinama (uveden sa "opravdanim razlogom"),a nema naznaka da ce biti ukinut.

Porez na prenos apsolutnih prava se X puta palaca za vozilo za koje je jednom placen porez.

 

U nekoj temi sam kazao da ljudi trebaju da pokusaju da sagledaju stvarnost oko sebe ako hoce (i ako mogu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

@mrvatreci

o cemu ti pricas? sta drzava moze i sada da ispravi?

srz mog posta nije bio u tome da je drzava napravila savrsen potez. epicentar moje tvrdnje je da je drzava uvela godisnju reg na skutere sto je savrseno racionalan potez.

sledeci put razmisli da li si shvatio post koji si procitao, pa se tek onda upustaj u kategorije tipa: "...ti nemas pojma..."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3507 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

b2man user_popup.png

Postavljeno Juče, 22:45 PM

 

Nevezano od toga cija je zasluga nov sistem oporezivanja i registracija, iz perspektive kategorije 1100+, odluka je sasvim ok.

Teret koji je kacio tu kategoriju je bio trostruko veci od kategorije do 750ccm. A paraledno su se skuteri do 50ccm vozili na dozivotnu.

Socijalna pravda?! Totalna nebuloza! Ovu besmislicu bi drzava kad tad ispravila, nevezano za bilo ciju inicijativu.

Identican problem postoji i u auto svetu. Da li mislite da su opravdani porezi za npr preko 3000ccm?

Ili da se svi ubacimo u max 1000 ccm pa k'o nekad, upakujes cetvoroclanu porodicu u fikusa (zastava 750) i svi nasmejani krenemo na letovanje!

Prijatelju, alal ti vera! Obavezno da počneš da se profesionalno baviš politikom (u slučaju da to već ne činiš). Greota je da takav kapacitet gubi vreme u ovakvim prepiskama (umesto da sedi u ministarskom kabinetu). Takvi nam ljudi trebaju da bi rešili probleme u Srbiji (a i šire). Udariti takse i poreze onima koji imaju najmanje (a kojih ionako ima previše). Ja bih išao još "radikalnije": Ekstra oporezovati one koji voze bicikle. A one koji idu pešice treba "odrati". Em ih ima najviše, em usporavaju nas koji se vozimo. A tek beskućnike i one koje se hrane na "kazan" ...... .

Što bi rekao "MIster Hik" (strip Alan Ford): Uzimati od siromašnih i pomagati bogatima!

A socijalna pravda?! Totalna nebuloza!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Ziko56

ja bih voleo da je godisnji izdatak 0 din, bez obzira na kategoriju, ali to nije moguce.

Ideja o soc. pravdi gde siromasniji (a mnogobrojniji) segment populacije ne placa, a bogatija vecina placa nije odrziva. Ovo je generalno pravilo koje se moze primeniti i na ovu temu.

Inace, daleko od toga da branim drzavu. Toliko me je izujedala u zivotu da bih trebao ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3507 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

[quote

 

b2man user_popup.png

Postavljeno Danas, 11:50 AM

 

Ziko56

ja bih voleo da je godisnji izdatak 0 din, bez obzira na kategoriju, ali to nije moguce.

Ideja o soc. pravdi gde siromasniji (a mnogobrojniji) segment populacije ne placa, a bogatija vecina placa nije odrziva. Ovo je generalno pravilo koje se moze primeniti i na ovu temu.

Inace, daleko od toga da branim drzavu. Toliko me je izujedala u zivotu da bih trebao ..]

 

Tvoje viđenje "održivog" načina punjenja kase je zaista bilo moguće (i logično) do pre dvadesetak-tridesetak godina, odnosno dok je postojala "srednja klasa" (a nije postojala klasa izuzetno bogatih). A tvoja tvrdnja da je održivo rešenje puniti kasu države oporezovanjem siromašnog sloja stanovništva je ideja koju do sada zaista niko nije javno izneo. Jedini je problem što je takvo rešenje suprotno prirodnim zakonima. i kao takvo nemoguće (u dužem peiodu). Uostalom, matematika je neumoljiva nauka, pa nula pomnožena sa ma kojim brojem daje uvek nulu! Ili: Ukoliko sretnem desetoricu ljudi (kojima je neko pre mene već ispraznio džepove), mogu da ih obesim naglavačke i tresem koliko god hoću. Desiće se samo da njima duša ispadne, ali za mene fajde nema. Međutim ako sretnem i "otresem" onoga koji je ovoj desetorici isprazno džepove i napunio svoje, priča je bitno drugačija!

Iskreno se nadam da se nisi dobro izrazio u ovom komentaru, jer ako zaista misliš ono što si napisao .... ?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

@zika56

kao sto i sam kazes da je to bilo moguce pre par desetina godina, moguce je i sada. i bice moguce sve dok ne pukne ovaj Srpski balon. nakon tog "pucanja" ulazimo u novo doba. nebih sad o tome, nisam toliko strucan.

ukoliko imas predlog za dobro artikulisanu akciju, prvi cu ti se pridruziti. dok god nesto ne preduzmemo / promenimo, zasluzujemo ovakvo stanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3507 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

@b2man

Dakle, razumeli smo se. A sve što si u poslednjem komentaru rekao apsolutno stoji. Jedino što taj balon koji mora da pukne nije samo srpski nego je dosta veći, pa bi nam bilo pametnije da naš balončić malo "zaklonimo" da nas eksplozija velikog balona ne oduva.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja