Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Suzuki DR650 SE & Sprint Pulser 200

Posto mi je prekjuce hitno zatrebao motor, a drugi prevoz nisam imao, samo sam zavio cep i nalio ulje. Ako je vec delic metala "zarobljen" izmedju cepa i mrezice, onda mu nece smetati da saceka sledecu zamenu ulja. Ako je uopste i ostao unutra, prethodnu zamenu ulja su mi radili u servisu, moguce da se parce odlomilo i tada...

 

 

 

 

P.S. @ DoN_Tigar: Hajde polako kreni sa citanjem od prve strane... ;)

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

eh bre milojkovicu bas si bio lenj 0cool.gif heheheh salim se,znam ja isto tako,krenem da radim pa iskrsne i batalim....

 

 

dobro posto ti je boki rekao da nema straha ,opusteno onda,teraj 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

e ceo post kao jedna velika prica,ja sam citao 2 dana bez prestanka,a i bice ti sve jasnije tokom citanja,neces se pokajati veruj mi 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Zna li neko dimenzije semeringa oko osovine prednjeg lancanika?

 

Izmedju osovine i semeringa se nalazi jedna caura (odstojnik za prednji lancanik). Ona sa svoje unutrasnje strane ima jednu gumicu. Zna li neko dimenzije te gumice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

@Stevan90

 

Druze ja sam menjao isti semering. Ako sam te dobro razumeo curi ti ulje na semeringu osovine kod papucice za shaltanje brzina.

Mislim da kod kuce imam negde dimenziju tog djavola ali sam siguran da u ovoj temi na prethodnim stranama imas istu informaciju jer je vec nekoliko nas to menjalo. Znam da kod nas nema da se kupi debljina od 9mm koja je originalna vec 7mm al to ti nije nikakav problem.

Ja sam svoj kupio u Savskoj ulici, prodavnica kosilica, alata i masina. Kad krenes od MUP-a u savskoj ka zeleznickoj posle 100ak metara sa desne strane ti je prodavnica.

 

edit: evo ako ne daj boze nisi sanirao to do sad. Ja sam vec nekome pisao, iskopao sam taj post :zdravo:

12 x 22 x 9 mm

 

P.S. ja nisam uspeo da nadjem 9mm debljine postoji samo 7mm al slobodno stavljaj, ja nemam problema vec godinu i po sa tim.

 

 

 

Btw sad sam pokupio motor od majstora, menjao sam freilauf i magnet startera. Imao sam "manjih" problema sa nabavkom delova doduse...

Delove sam kupio od ovlascenog uvoznika za 16000rsd. Ugradnja za zamenom ulja 3150din :]

 

Hocu da nahvalim momke koji rade servis motora u Mass Company-u na Zvezdari :] Motor mi je stajao kod njih skoro dva meseca dok sam ja jurio delove, kad su konacno stigli za dan i po mi je motor bio gotov iako imaju bas dosta posla. Retko korektni i jako dobri majstori!

 

Idem da se vozim :lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Hvala na odgovoru, imao sam i ja problem sa tim semeringom, ali sam ga zamenio... I ja sam stavio 12x22x7, pomenuo sam to u nekom od prethodnih postova... Sada mi izgleda kaplje na semeringu osovine prednjeg lancanika... -.-

Ustvari oko osovine ide jedna caura koja je odstojnik za lancanik.

Izmedju caure i osovine postoji jedna gumica, a

izmedju caure i kucista postoji semering.

 

Video sam kada sam menjao lancanik, onda sam verovatno i ostetio ili gumicu ili semering... A posto motor vozim skoro svaki dan, ne mogu sada da ga rasturam da bih video dimenzije semeringa i gumice, pa da cekam da kupim nove... To cu na zimu uraditi, sada neka kaplje... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Stevane, jesi negde blizu Beograda, ja sam menjao taj semering i uzeo sam 2 komada, pa mi stoji jedan viska. Ako nisi blizu, mogu da ti posaljem dimenzije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

@Zille-nbg

MASS Company d.o.o.

Jovanke Radaković br. 25

11160 Beograd, Srbija

 

@R-OH

Nemoj da kupujes magnet i freilauf od Sprinta, ne pase. Ja sam ga bio narucio i morao sam da im ga vratim jer nije mogao da se napasuje...

 

Dodao bih da u Sprintu ta dva dela kostaju 5000rsd, a za Qinqi-a ista dva dela 16500rsd... Kao da vozim hayabusu... Nazdravlje! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Frajlauf mi ne treba, samo namotaji statora.. Za njih me interesuje da li pasuju ako znas..

Па узми стари и понеси са собом у продавницу. Можда код 125-це и 200-ке заиста нису исти.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Pozdrav svima

 

Evo da se javim,nije me odavno bilo.. Motorcic na satu ima 1300km sto je za tri meseca mako ali nema se ni para ni vremena za vise voznje..1hmm.gif

 

Skoro sam uradio servis na 1100km sipao Ipone ulje kao i prosli put, za sad sve radi ko sat-da ga ne ureknem1moto3.gif od kvarova tj. neprijatnosti imao sam situaciju da mi je u off road voznjici ispala zica sa sirene koja je napravila spoj te mi je crkao glavni osigurac, srecom da su Kinezi ubacili i rezervu tako da je to zamenjeno za manje od 2 min.. Srafovi se nisu odvili nigde osim srafa koji drzi auspuh za cilindar ali je i to dotegnuto imbus kljucem.. Sve u svemu ja sam zadovoljan!

 

U zdravlje vozili1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Suzuki DR650 SE & Sprint Pulser 200

Sta je ovo niko nista ne pise? Izgleda da nam motori rade kao sat, a svaki trenutak se koristi za voznju! ;)

 

E, pa da onda ja razbijem monotoniju - juce mi u servisu prilikom zamene ulja nalili malo vise nego sto treba i sada je celo ono oko ispunjeno uljem i tek kad se motor malo nagne u levo pojavi se nivo! Da li je i koliko opasan taj visak, da li da ispustam ili moze da se tera do sledece zamene?

 

I jos jedna stvar, da li na zadnjem amortizeru moze da se podesava tvrdoca / hod? Imam utisak da je sediste malo "sleglo", tj. ne vraca ga amortizer lepo skroz do kraja...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: EU
  • Motocikl: Sprint Pulser 200ccm

Sta je ovo niko nista ne pise? Izgleda da nam motori rade kao sat, a svaki trenutak se koristi za voznju! ;)

 

E, pa da onda ja razbijem monotoniju - juce mi u servisu prilikom zamene ulja nalili malo vise nego sto treba i sada je celo ono oko ispunjeno uljem i tek kad se motor malo nagne u levo pojavi se nivo! Da li je i koliko opasan taj visak, da li da ispustam ili moze da se tera do sledece zamene?

 

I jos jedna stvar, da li na zadnjem amortizeru moze da se podesava tvrdoca / hod? Imam utisak da je sediste malo "sleglo", tj. ne vraca ga amortizer lepo skroz do kraja...

Izgleda se niko ne zali na kvarove pa i ne prati temu masina k'o zapeta puska, bice vise prometa u temi al tek na kraju sezone:p

 

Visak ulja u masini, nije preporucljivo.

 

Sto se zadnjeg amortizera i stelovanja tice to sam i ja pitao ali niko nije dao nikakav odgovor..

 

Zao mi sto nemam vise vremena i para pa da se vise vozim i putujem, obrnuo sam 2000km u svojoj prvoj bajker sezoni od maja do sad i motor me odusevio, ispunjava moja ocekivanja, za sad :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Posto mi je prekjuce hitno zatrebao motor, a drugi prevoz nisam imao, samo sam zavio cep i nalio ulje. Ako je vec delic metala "zarobljen" izmedju cepa i mrezice, onda mu nece smetati da saceka sledecu zamenu ulja. Ako je uopste i ostao unutra, prethodnu zamenu ulja su mi radili u servisu, moguce da se parce odlomilo i tada...

 

 

 

 

P.S. @ DoN_Tigar: Hajde polako kreni sa citanjem od prve strane... ;)

 

Ako je delic ispod mrezice prema cepu ne razumem kako onda ne mozes da ga iscackas napolje. Ako je iznad mrezice prema klipu onda imas problem...

 

Ali ja kada sam skidao mrezicu posle 15k km bila je cista, i iznad i ispod

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa jednostavno odvrni cep i pusti da malo iscuri. Tako ces resiti problem sa viskom ulja.

 

A ako ti je amortizer previse ulegao onda je mozda dotrajao, mozda ga treba zameniti. To mogu da ti provere u servisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Viska ulja ne bi trebalo da bude, ali ako nije preterana kolicina u pitanju nece mu biti nista, ili ce sam izbaciti/potrositi visak. Najlakse je da izvuci spricem i crevcem, a onda taj visak ulja sacuvati za eventualno dolivanje. :)

 

Amortizer pozadi ima mogucnost stelovanja. Napred je moguce ubaciti odstojnike ispod gornjeg cepa/srafa i na taj nacin malo sabiti oprugu da bude tvrdji. Oni se mogu napraviti kod nekog strugara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Suzuki DR650 SE & Sprint Pulser 200

Hvala, Blackbite! Upravo sam izvukao oko 90ml viska spricem i crevom za infuziju! ;) Mnogo bezbedniji nacin od ispustanja na karteru...

 

Reci mi samo ukratko, ako ti nije tesko, kako najlakse da nastelujem tvrdocu? Da li da skinem sediste, pa da pridjem odozgo ili je mozda lakse sa strane? Vidim da ima dva srafa koji mogu da se zaokrenu, da li okrecem oba ili...?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Najlakse je tako sto amortizer stavis na sto, i sa alatkom za tu namenu zategnes amortizer. :moto3:

 

Okreces oba, ali prvo donji, jer je gornji kontra protiv odvijanja. Kako ce ti biti najlakse, sam smisli i snadji se. Naravno, ako to radis dok je amortizer na motoru, on mora da bude podignut tako da je zadnji tocak/viljuska u vazduhu, odnosno da amortizer ne trpi nikakav pritisak, kako bi opruga bila maksimalno rasterecena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja