Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Stigli su mi danas lancanici i lanac. Porucio sam ih gde i stevan90. Tj. stigli su prednji lancanik sa oznakom i logoom jt i lanac sa svim oznakama, a zadnji lancanik mi je stigao u velicini od 50 zuba, narucio 51, i srebrne je boje bez ikakvih oznaka jt i ostalo. Samo pise 809-50......

 

Da li da ih zovem da se zalim ili da stavljam ovo?? ovaj novi lancanik moze krace da mi traje od mog kineskog??

 

Lanac mi je od 136 linka. Jel ce to da bude ok za 16/50 lancanike

 

Lanac ce ti biti ok i za tu kombinaciju. Kako ti je bio upakovan zadnji lancanik? Da li pise na pakovanju da je JT? Meni je pisalo na pakovanju, a i na njemu je utisnut logo JT-a... Ako si platio JT, a dobio nesto drugo imas prava da se zalis bez obzira na kvalitet toga sto ti je stiglo...

 

Bio je u obicnom celofanu, i bez JT logoa ni na lancaniku ni na pakovanju. Zalicu se svakako... Ako sam narucio nesto to ocekujem i da dobijem, a na njemu je da mi kaze da li to ima na stanju ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki ZX6r SUZUKI DRZ 400 SM, hyosung gt 250

ima li ko da hoce da kupi quingi 200 sm, tek registrovan sa diskom pozadi vozen 2 god u super stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Drugari juce vozio motor na servis i napomenuo serviseru da pogleda lanac, nakon servisa on kaze ,,lanac zategnut" ja primetim da je to pretegnut na sta ce on ,,kad se ugreje opustice se".. vozim ja do kuce jedno 10km i kad dodjem kuci nista, kada sednem na motor i probam da povucem lanac ka gore hoda ima jedva 1cm(kako bi tek bilo da je dvoje na motorcetu). Pritegao bih ja lanac ali je problem sto nemam na viljusci one crtice-orjentire, sta da radim, neki predlog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Нађеш некога ко ће да ти седи на мотору, а ти попустиш матице задњег точка и затежеш ланац са оним шпанерима, па када добијеш тражену затегнутост, провериш центрирање точка уз помоћ неке летвице, оловке или штогод друго што ти буде под руком. То радиш тако што је уз задњу виљушку гурнеш до обруча фелне. Провериш да ли је на са леве и са десне стране задње виљушке фелна подједнако удаљена. Ако јесте, поново провери затегнутоист ланца и ако је све ОК - стежи вијке.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Suzuki DR650 SE & Sprint Pulser 200

Нађеш некога ко ће да ти седи на мотору, а ти попустиш матице задњег точка и затежеш ланац са оним шпанерима, па када добијеш тражену затегнутост, провериш центрирање точка уз помоћ неке летвице, оловке или штогод друго што ти буде под руком. То радиш тако што је уз задњу виљушку гурнеш до обруча фелне. Провериш да ли је на са леве и са десне стране задње виљушке фелна подједнако удаљена. Ако јесте, поново провери затегнутоист ланца и ако је све ОК - стежи вијке.

E, a kako to rade majstori? Moze li, recimo, vulkanizer da uradi fino podesavanje zadnjeg tocka, nesto poput reglaze (milera) tockova na automobilu? I ima li uopste potrebe za tim? Pitam ovo jer sam i ja pre par dana zatezao lanac i onda tom odokativnom metodom stelovao tocak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Vojvodina, Subotica, Đurđin
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Imam jedno pitanje vezne za nase motore. Da li su oni izvoro potekli iz Kreidlera-a pa ih kinezi iskopirali, ili je i Kreidler kopirao nekog veceg proizvodjaca?

 

Kreidler-ov model je idnetican nasima:

 

1_NORMAL.jpeg

 

a49a4b5e5a.jpg

 

 

4451d1176120768-kreidler-sm-125-dscf0044.jpg

 

sm_3000_design.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Колико ја знам, дизајн је пореклом из Бразила, из "Ћингћијеве" подружнице "Сандаун", која кинеске мотоцикле монтира и продаје на локалном трежишту под својим брендом, а исти ти кинески мотоцили се продају под још туце брендова, међу којима је и "Крајдлер" (или какогод да се тачно изговара). Постоје и они мотоцикли које произведе/монтира/компетира фабрика "Пионир", који се разликују највише о нешто другачијем дизајну пластика, а код нас их продају као "Спринт Пулсер".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Нађеш некога ко ће да ти седи на мотору, а ти попустиш матице задњег точка и затежеш ланац са оним шпанерима, па када добијеш тражену затегнутост, провериш центрирање точка уз помоћ неке летвице, оловке или штогод друго што ти буде под руком. То радиш тако што је уз задњу виљушку гурнеш до обруча фелне. Провериш да ли је на са леве и са десне стране задње виљушке фелна подједнако удаљена. Ако јесте, поново провери затегнутоист ланца и ако је све ОК - стежи вијке.

Danas probao ovo sa centriranjem tocka, kada gurnem metar od viljuske ka obrucu felne sa strane gde je lanac ima 4,5cm a na suprotnoj strani ima 3,5cm! Uzasno zvuci al ne izgleda tako..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Kreidler je jos jedno staro ime koje je ozivljeno uz pomoc kineskih motora. Znaci samo brend-ime pod kojim se prodaju kineski motori i skuteri

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Danas probao ovo sa centriranjem tocka, kada gurnem metar od viljuske ka obrucu felne sa strane gde je lanac ima 4,5cm a na suprotnoj strani ima 3,5cm! Uzasno zvuci al ne izgleda tako..

Значи, доведи точак да буде по 4 сантима од виљушке и проблем је решен.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Danas nastelovana zadnja osovina, uz pomoc sublera i ujedno podmazan i dotegnut lanac na pravu meru za razliku od zatezanja od strane servisera0ljut2.gif..

 

 

Izmerena i rezerva goriva i u mom slucaju iznosi 1,1l +-50ml. (Sa reyervoarom punim do cepa do momenta kad se treba potegnuti za reyervom motor je presao okruglo 315km) E sad ne secam se koliko L staje u reyervoaru jer sam vec imao nesto goriva kad sam tankirao do kraja, ali ovih dana cu puniti do vrha pa cu znati i tacnu zapreminu..

 

Pozdrav svima

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

Danas probao ovo sa centriranjem tocka, kada gurnem metar od viljuske ka obrucu felne sa strane gde je lanac ima 4,5cm a na suprotnoj strani ima 3,5cm! Uzasno zvuci al ne izgleda tako..

Значи, доведи точак да буде по 4 сантима од виљушке и проблем је решен.

 

 

Ovo ti je tek pola posla!

 

Sada nadjes nekoga da lagano i mirno vozi motor ka tebi i od tebe. Posmatras da li tockovi prednji - zadnji idu TRAG u TRAG. Ili su mozda po vertikali u polozaju X. Ako su tockovi u viljuskama u osi, to jos nije sigurno da idu po istoj crti.

 

Zatim, novo stelovanje zadnjeg tocka, pa ponovo provera i tako dok ne budes siguran da gaze "ko manekenka".

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Drugari samo da vam napomenem i ovde da prodajem odlican QINGQI XF200GY-Pulser200 maximalno odrzavan ,malo i ulozeno u njega, da ne ponavljam ,za godinu dana kolko sam ga vozio ni jedan problem nisam imao na njemu a isao sam svuda po Srbiji.Motor je prevazisao sva moja ocekivanja ,prodajem ga jedino zato sto putujem dosta a isao bi i dalje a za to mi treba ipak malo vise kubika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ovo ti je tek pola posla!

 

Sada nadjes nekoga da lagano i mirno vozi motor ka tebi i od tebe. Posmatras da li tockovi prednji - zadnji idu TRAG u TRAG. Ili su mozda po vertikali u polozaju X. Ako su tockovi u viljuskama u osi, to jos nije sigurno da idu po istoj crti.

 

Zatim, novo stelovanje zadnjeg tocka, pa ponovo provera i tako dok ne budes siguran da gaze "ko manekenka".

 

Poz.

Немој дечку да убијаш вољу за мотоциклом. :lol:

 

Стићи ће и до тога.

 

Иначе, било је случајева да су мотоцикли пројектовани тако да точкови не иду траг за трагом. Баланс читавог строја, кажу... Пример - Сузуки ГТ 750.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Danas natankao do cepa i stalo je tacno 7,97L benzina.. sto pokazuje da sa rezervom koja kod mene ne prelazi 1,2L ukupna zapremina rezervoara iznosi nesto preko 9,2L..

Posto sam prosli put sa rezervoarom punim do cepa(oko 9,2L) presao okruglo 315km do momenta kad se prebacujem na rezervu, potrosnja bi trebala biti negde izmedju 2,6-2,8L na 100 predjenih km kojom sam prezadovoljan! U obzir treba uzeti da je motor u razradi jos uvek i da ga nisam nesto preterano ganjao ali nisam ni izigravao penzosa:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Nakon skoro 15.000 km predjenih ovim motorom juce su me kineske gume izdale 2 puta zaredom... O.o Jos uvek ne mogu da verujem da sam pao 2 puta u roku od 10 minuta... :( Sastavio me pljusak na putu do stana, prvo mi prednji blokirao prilikom kocenja, padnem iskrivim korman... Nastavim dalje sa iskrivljenim kormanom, lagano u nadi da cu bezbedno stici kuci, kad nakon ~1km prilikom laganog kocenja zadnjom (prednju nisam mogao da koristim zbog iskrivljenog kormana) blokira zadnji tocak i padnem ponovo, na istu stranu... :(

 

Problem je sledeci:

 

Korman je unisten, toliko je iskrivljen da ga ne vredi ispravljati... I da bih mogao da putujem kuci za vikend moram promeniti korman. Bio sam u MotoBox-u, imaju korman, nije ni skup, ali samo plavi. :( Slozicete se da bas i ne ide uz motor...

 

Zna li neko gde jos moze da se kupi korman za motor? Ako nista drugo moram uzeti plavi pa ga posle prefarbati...

Zlatno zut, siv ili crn korman bi lepo isao uz motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Aprilia pegaso 650 sm

Ljudi imam mai problem motor mi ide malo slabije i ponekad oce da trokira na veci broji obrtaja u pitanju je sprint pulser 125 pa me zanima sta moze da bude neki kazu mozzdasu se ventili rastelovali a danas me jedan covek terao da otvorim ono gde sipam ulje da vidi dali duva i kaze duva treba nove karike. dali je to tacno da su karike pri kraju?

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Suzuki DR650 SE & Sprint Pulser 200

Danas sam skinuo svecicu (NGK DR8E) da je proverim i eventualno ocistim (posle prvih 1500km) i vidim da je potpuno crna od gareza! Resim da je zamenim, pogledam u manualu (koji sam skinuo ovde sa teme) i kaze da ukoliko je svecica crna i masna treba je zameniti drugim tipom: NGK CR7E. E, ono sto mene zbunjuje je to sto ova svecica koja je na motoru nema identicnu oznaku koja stoji u manualu (u njemu pise da je standardna svecica NGK CR8E)!

 

Koju sad svecicu ja da kupim? Da li prvo ovu standardnu koja je u manualu? Koje vi koristite i sta preporucijete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Aprilia pegaso 650 sm

evo i mog Pulsera e sad iam po koje pitanje. Motor mi dosta trokira i kad drzim gas do kraja dimi crno postoji li neki ralog? Dali je moguce da su se ventili rastelovali pa trokira i dimi. E da i kad radi motor na leru naglo dam gas on se ugasi. I dali neko zna na koliko se steluju ventili ako mi bude potrebno steloanje? Hvala unapred

 

post-16630-0-56148000-1307996689_thumb.jpg

post-16630-0-49595700-1307996724_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

poz svima, ja vozim qingqi 200 supermoto, vlasnik sam oko 3nedelje i to mi je prvi motor...primetio sam da mi se volan ne pomera najbolje a ne bih kod majstora, a ne bih kod majstora ako mogu sam da sredim..podmazao sam malo ali nisam primetio poboljesanje..hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja