Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

E pa, dragi drugari, postadoh clan vase sekte! :moto3:

Don Jeftin motor je postao mooooj! :jee:

 

Sve sto ne znam, pitacu vas! Sve sto ne umem sama, vi cete.... :D

 

Sta god treba, samo vici. Znam tebe, a znam i motor, tako da ce sve biti ok :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 2

Evo i ja da se pridružim sekti :) od pre par nedelja sam vlasnik Pulser-a 200...

 

Još uvek nisam polagao za A tako da ga nisam nešto previše vozio po gradu ali sam npr vozio blagi offroad kod Hyde parka i prijatno se iznenadio :)

 

Jedina otprilike mana (ako se tako može nazvati) su malo veće vibracije ali na to sam se pripremio tako da mi ne smetaju previše...

 

Motor je super za vožnju, jako startan, lepo vuče i super ubrzava...sve što po meni treba za jednu kombinovanu gradsku/offroad vožnju (sobzirom na stanje puteva po BG-u diskutabilno je šta je gradska a šta offroad vožnja)...

 

Ukratko šta je do sada uradjeno na motoru...

 

Ugradjen xenon tako da jako lepo osvetljava ali planiram na proleće da mu stavim bixenon...

 

Skinuo sam mu ventil na auspuhu (ima na ranijim stranama objašnjenje šta i kako) i zapušio ga pločicom metalnom...

 

Do proleća planiram da mu zamenim gume (ima kineske fabričke i iskreno sigurnije mi deluju offroad nego po asfaltu) i staviću mu Continentalke...

 

Auspuh planiram da menjam jer ga ovaj fabrički definitivno guši tako da će da padne protočn... ako neko zna gde ima da se nabavi neki dobri neka slobodno kaže, ne ujedam :D

 

Takodje me zanima da li neko zna gde ima da se kupe pločice za zadnju kočnicu? ovo je mode l sa diskom...

 

I poslednja stvar što planiram da mu uradim pre sledeće sezone je da mu malo prišrafim zadnji amortizer jer je skroz otšrafljen i jako mekan...da li postoje neki posebni ključevi za šrafljenje amortizera ili to može rukama? i da li mora zadnji deo motora da bude izdignu od zemlje?

 

PS Čestitam Nadalini i Mungos55-u i neka vas sa srećom služi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Da nema neko slučajno kilometar sajlu od QY 200?

Može i sjb, a ni poklonima se ne gadim.

Ako ništa treće, gde to ima da se kupi u Bg-u?

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Koliko znam kad sam trazio da je kupim, svi su mi rekli da je prave, od zvanicnog zastupnika do majstora u mom mestu. Ako imas od nekog da pozajmis pa da ti naprave u BG. Inace na mom je stradao pinjon ali trenutno nisam spreman da dam 3500 zvanicnom zastupniku, pa cu verovatno uzeti neki digitalni citac brzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Šašinci
  • Motocikl: Qingqi 200 GY

Da nema neko slučajno kilometar sajlu od QY 200?

Može i sjb, a ni poklonima se ne gadim.

Ako ništa treće, gde to ima da se kupi u Bg-u?

Hvala.

 

Ja sam sajlu za kilometar sat kupio od Sprint Pulsera. Namestio je i radi bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Zille-nbg

 

Ako nadjes rucke za kocnicu ili kvacilo, ako te ne mrzi posalji mi na PP od kog motora odgovaraju i gde si nasao, meni su obe pukle, mada vozim i sa takvim ruckama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Veruj mi da trazim, ali slaba vajda. Rucica kvacila pase od Tomosa (cini mi se) po velicini, ali je drugacijeg oblika i ne odvaja lepo do kraja. Cekam da jos malo zaladi, pa da uzmem od mog druga Blackbite-a :moto3: pa da vidim negde da mi izliju takve. Cim budem konkretne informacije javljam ti, budi bez brige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Pozdrav drugari

 

Od pre neki dan sam vlasnik Sprint Pulser 2 i ništa mi dugo nije nabacilo toliki osmeh na lice kao vožnja sa tim motorićem po gradu. Jeste da stalno pokušavam da mu nadjem šestu brzinu i da mi je položaj sedenja skroz čudan, ali stvarno je idealan za ono za šta sam ga uzeo, a to je vožnja po gradu.

 

Interesuje me koje su mu dimenzije lanca i lančanika i gde to ima kod nas da se kupi i koliko je keša i da li je neko pravio nosač za kofer za njega pa da postavi neku sliku čisto da dobijem ideju.

 

Eto toliko :)

 

Pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Dimenzije prednjeg i zadnjeg lancanika: http://www.jtsprockets.com/52.0.html?&L=0&sel_uid=1536&p=

 

Lanac je 428, cini mi se 134 linka, ali ne drzi me za rec, nego izbroj, taj isti ide na Jawu, i obican je oko 12e, a "zlatni" oko 16e.

 

Prednji lancanik je u Guevari bio 17e, a zadnji cini mi se 40e.

 

E sad, posto je to Sprint za delove je najbolje traziti ih u Novom Sadu, firma Massetehnic-u http://www.massetehn...om/srp_home.htm

 

A najbolje je i najjeftinije je traziti alternativne delove. Ako je isti, a mislim da jeste, agregat kao i na Qingqi 200, filter ulja je Hiflo 132 i on je oko 400din, ako se dobro secam. Ulje sipaj po svom nahodjenju.

 

Ako treba jos nesto, reci, pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Prvo dobrodosao u sektu1zdravo.gif

 

Posto je kolega Zile objasnio oko lanca i lancanika ja cu se nadovezati na taj drzac za kofer, ja sam napravio sebi ovako nesto kao na slici, nije neko skupo resenje a i napravi se cas i svrsishodno je. Planiram da preko zime sklepam nesto bolje..

 

Pozdrav i da se navozas motorcetom1moto3.gif

post-17717-0-44542700-1319296974_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Cini mi se da je i rep identican, samo sto je kod mene umesto tih sivih rucki ili sta su vec, zakacen mali "rostilj", tj zica, pa na nju pricvrstim plocu kofera i to je to.

 

@ Bane, kad budes ima vremena mozes da se provozas do mene, pa da vidimo da li ti to odgovara, pa pravi posle po uzorku ;)

 

E da, dobro nam dosao :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750

Pozdrav svima

 

Imam mali problem sa SM verzijom, a citajuci temu ne videh da je neko imao slicnu situaciju.

 

Radi se o sledecem...

Cuje se neko lupanje recimo kod donje tacke amortizera ili spoja zadnje iljuske za ramom. (barem mi se tako cini). Najvise se cuje kada se amortizer ispravi nakon sabijanja (preko rupe, "skakanje" po sedistu).

 

Ne vidim da je ista odsrafljeno, pohabano ili polomljeno. U voznji se nista negativno ne oseca...drzi, spiluje, ne baca...samo lupi preko sahte ili rupe.

 

Zavucem se jutros ispod njega, uhvatim za zadnji drzac za ruke, cimam na dole, a zvuk kao da neko lupka cekicem. Ceo da gledam kao budala i sad kada je vec pocelo da mi odzvanja i u glavi digoh ruke, pa reko mozda se neko susreo vec sa tim problemom.

 

Ako neko ima neku ideju...meni ih ponestalo. Ili cak resenje...

 

Btw, motor je presao 600km...

 

Unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 2

Imas negde ovde u ovoj temi resenje tog problema... Ako se ja dobro secam u pitanju je samo podmazivanje osovine zadnje viljuske...prelistaj malo ovu temu i nacices...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Da li je neko probao da spusti prednji blatobran blize tocku, i ako jeste kako je to odradjeno?

Ili ako neko ima neku ideju kako moze da se uradi... Nervira me sto mi (s oprostenjem ;)) prska voda u vis sa prednjeg tocka kad predjem preko bare ili kad vozim po kisi..

 

 

post-17451-0-52823900-1320081879_thumb.jpg

 

 

Mada sve mi se cini da ovo i nije moguce uraditi jer su amortizeri takvi da im je hod sa donje strane (naopacke)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Један Шпанац са Мај Чајна Мото форума је просто накалемио некакав блатобран (чак и нисам сигуран да ли је био цео, тј. да није само део иза штапова) друмског мотоцикла који је ишо утз точак, док овај стандардни није дирао.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

e, to!

jel imas neki link gde si to video, da mu maznem foru? :)

 

kako se radi to "kalemnjenje"? jel se topi plastika pa se "lemi", ili neke pop nitne? nisam nikad radio tako nekih zahvat..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

A шта имаш посебно да ископаш?

 

Постоји неколико мотоцикала са таквим решењем, па кад видиш један, све ти је јасно.

 

На пример, Јамаха Икс-Те 600 Икс

 

yamaha-xt-600x-slika-6484566.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja