Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Nisi ti skontao... Ili ja nisam skontao da si ti skontao.

 

Napraviš prikolicu za čajneza i nju zakačiš na ST i onda ti i tvoja draga :moto3::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

mislim da je ovaj model (sprint/quigy 200cc, crni supermoto) nezvanicno postao "zenski motor", i zbog toga cu uskoro morati da oglasim ovaj moj na prodaju. 0ljut2.gif1ups.gif

 

zezam se naravno, nije to razlog prodaje.. :) :)

 

 

p.s.

ivicnjaci, zelene povrsine, provlacenje izmedju kolona, shine, stepenice - sve savlada bez po muke, a nema gde ga nisam vozio po bg-u. jednom sam cak parkirao ovaj motor u sred baste restorana (naravno, uz dozvolu osoblja).

nema boljeg motora za grad i krace rute. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 730 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

Nisi ti skontao... Ili ja nisam skontao da si ti skontao.

 

Napraviš prikolicu za čajneza i nju zakačiš na ST i onda ti i tvoja draga :moto3::moto3:

 

a ti to malo zekis a....pa to nije lepo 1jok.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Nisi ti skontao... Ili ja nisam skontao da si ti skontao.

 

Napraviš prikolicu za čajneza i nju zakačiš na ST i onda ti i tvoja draga :moto3::moto3:

 

a ti to malo zekis a....pa to nije lepo 1jok.gif

 

 

Ma ozbiljan sam ja razmišljam da to napravim za mene ! Lepo zakačim prikolicu za BMW na prikolici namunjeni čajnez....

 

Al mislim da bi mi lamela brzo izdahnula.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Nego, kakva je snabdevenost delovima za ovaj model? Nesto se rezmisljam, mozda na prolece menjam skuter za nesto drugo, pa da vidim kakve su alternative! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Nikakva. Delova nema, tj ima ali su uvek na carini. Sto se samog agregata tice, kopija DR200. Pasu neki delovi od DR350, a najvise od DR125 i DR200. Guma ima, ulja i filtera ima, lancanika i lanaca ima. A nesto ozbiljnije za agregat, nema. :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

A ti delovi za agregat nece ti ni trebati :aha: , ne mozes ga saraniti ako ga vozis u normalnim i srednje ekstremnim rezimima, jedino ako bas hoces da ga saranis, ali onda mozes saraniti sta god hoces od motora. ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

A ti delovi za agregat nece ti ni trebati :aha: , ne mozes ga saraniti ako ga vozis u normalnim i srednje ekstremnim rezimima, jedino ako bas hoces da ga saranis, ali onda mozes saraniti sta god hoces od motora. ;):D

 

U pravu si, ali i nisi. Recimo ja imam problem, kako majstori kazu, da mi je otisao selektor brzina. Koliko sam njih shvatio, to je obican zupcanik koji u menjacu "seta" izmedju snopova brzina u zavisnosti u koju ga brzinu ubacis. E sad, ja bih vise voleo da mogu da skoknem do NS-a i da kupim to i da zamenim, nego da sve rasturim, pa onda vidim sta je i jurim metalostrugara da mi to napravi. To je, npr jedna mana nemanja delova koja je mene zadesila. E da, i nikad ne reci nikad :zvizduk:

 

Nikakva. Delova nema, tj ima ali su uvek na carini.

Ha ha ha ha Žile care 1oda.gif1oda.gif1oda.gif

 

:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Nikakva. Delova nema, tj ima ali su uvek na carini. Sto se samog agregata tice, kopija DR200. Pasu neki delovi od DR350, a najvise od DR125 i DR200. Guma ima, ulja i filtera ima, lancanika i lanaca ima. A nesto ozbiljnije za agregat, nema. :zvizduk:

 

sto se tice sprint pulsera 200 SM, ima i ovih delova: zadnji amortizer, lamele, sediste, sve plastike, migavci, dihtunzi dekle/glave (ne secam se sta sam vec sve pitao)... kad sam kupio motor, smarao sam distributera sprint-a preko maila za razne delove (da proverim da li ima), a kad sam bio u novom sadu, cisto "reda radi' sam svratio tamo da ga jos malo smaram sa pitanjima o delovima. :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

sto se tice sprint pulsera 200 SM, ima i ovih delova: zadnji amortizer, lamele, sediste, sve plastike, migavci, dihtunzi dekle/glave (ne secam se sta sam vec sve pitao)... kad sam kupio motor, smarao sam distributera sprint-a preko maila za razne delove (da proverim da li ima), a kad sam bio u novom sadu, cisto "reda radi' sam svratio tamo da ga jos malo smaram sa pitanjima o delovima. :) :)

 

Ajde sad jedno pitanje da otkrijemo foru :hej:

 

Da li si ti njih samo pitao ili si i video/dobio sve te delove od njih?

 

Posto sam ja isto tako pitao da li imaju komplet rucicu kvacila, naravno imaju, a kad sam otisao. E bas tu nemam, ali treba da stigne i to ne komplet rucica vec samo poluga rucice. Naravno stize za nekih mesec dana, samo da prodje carinu i kosta 3500din ???

 

Naravno, nikad nije stigla, a cenu necu da komentarisem. Kada sam, informativno, pitao za lamele, receno mi je da ih ima, naravno, ali da je najbolje da posaljem uzorke, pa ce oni to da "odrade".

 

Naravno, svaki put se mislim da ih priupitam da mi daju jedno veslo da ne sisam ovako na prazno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

neke delove sam kupio, neke sam samo video, a neke nisam video, ali su mi rekli da mogu da mi posalju postom (tako da je mala sansa da su me lagali).

 

 

recimo, kupio sam rucicu kocnice za 1500din, filtere za ulje po 500 din. lamele su mi pokazali ali ih nisam kupio jer realno nisam trebao da menjam stare. takodje sam kupio starter anlasera (poslali mi postom za BG). to je ono cega se secam. takodje sam ih pitao za plastike - i to su imali. sediste takodje.

 

ako se secas, imao sam ranije na ovoj temi zelju da spustim prednji blatobran blize tocku, pa sam hteo da ga narucim za svaki slucaj (ako upropastim stari) - i to su rekli da mogu da mi posalju.

 

 

moguce je da si u pravu sto se tice delova agregata, to ih nikad nisam pitao (recimo, klipovi, glava, bregasta. menjac. itd itd)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

A ti delovi za agregat nece ti ni trebati :aha: , ne mozes ga saraniti ako ga vozis u normalnim i srednje ekstremnim rezimima, jedino ako bas hoces da ga saranis, ali onda mozes saraniti sta god hoces od motora. ;):D

 

U pravu si, ali i nisi. Recimo ja imam problem, kako majstori kazu, da mi je otisao selektor brzina. Koliko sam njih shvatio, to je obican zupcanik koji u menjacu "seta" izmedju snopova brzina u zavisnosti u koju ga brzinu ubacis. E sad, ja bih vise voleo da mogu da skoknem do NS-a i da kupim to i da zamenim, nego da sve rasturim, pa onda vidim sta je i jurim metalostrugara da mi to napravi. To je, npr jedna mana nemanja delova koja je mene zadesila. E da, i nikad ne reci nikad :zvizduk:

 

Nikakva. Delova nema, tj ima ali su uvek na carini.

Ha ha ha ha Žile care 1oda.gif1oda.gif1oda.gif

 

:moto3:

 

Tebi su onda Kinezi uvalili neki motor :lol: . Salu na stranu, ali zasto mislis da taj zupcanik ne odgovara sa Dr200, kad je agregat isti. Nije bas da mozes u masini samo tako menjati neke stvari sa osnovnog modela, a da to ostane ista masina. Ako si vec probao, zaboravi moje pitanje. Ja sam mog kupio sa 12000km u prosloj godini presao negde oko 5-7000 u ekstremnim rezimima voznje, bez zadrske(to mogu ovde na forumu potvrditi neke poznate enduro face), i jedino sto se desilo, trosi 5100 i to bas kako treba. Da se ogradim, pricam samo o agregatu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Znam, uvalili mi, mamicu im njihovu :lol:

 

Generalno, ja sam agregatom prezadovoljan. Jednostavno, ovo se tako zalomilo kod mene. Citao sam na onom mychina moto forumu, kazu braca kinezi i kod njih se javlja ta boljka. Kazu, hoce to ako se ponekad promeni brzina bez kvacila ili sa kvacilom na pola.

 

Jos samo da kazu "evo poslacemo ti mi deo" i bili bi najbolji :lol:

 

Nisam jos otvarao makinu da vidim sve to, ali sad cu, za koji dan, pa cemo sve da slikamo i da vidimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Nosim se mislju da kupujem nesto jace i s menjacem. Ako bude bilo dovoljno para (sada cu napisati nesto sto je na ovom forumu jeres :D ), kupujem nekog japanca za kog je jedini uslov da su mu delovi dostupni kod nas, a ako ne, ostaju kinezi kao opcija. E sad, ranije sam se lozio na copere, ali, vecom aktivacijom u ovoj moto zajednici, sam dosao do zakljucka da to bas i nije najbolje resenje za mene.

 

Da se rezumemo, blato ne volim ni na cipelama, prasinu trpim koliko-toliko, tako da bi 90% vremena ovaj (ili bilo koji drugi,koji budem vozio) motor proveo na asvaltu, a u najgorem slucaju po nekom makadamu, ali mi se cini da coper bas i nije tako agilan, tesko se kasnije prodaje jer ih, ubedljivo, ima najvise na trzistu polovnjaka i tako to.

 

Okreni-obrni, cini mi se da Sprint ima najbolju podrsku s delovima, a ni ona nije dobra koliko moze da bude... (Znam iz iskustva)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Da im nije malo skup filter? :moto3:

 

Verujem ja tebi, mislim zasto bi lagao, ali ja kad god sam pitao za nesto nilo je na carini :stabre:

 

verovatno sam ja samo imao vise srece pa sam trazio delove koje su tad imali u massetehnicu ..1neznam.gif

 

 

ako sam te dobro skapirao, tebi treba "birac brzina", ali ne znam da li pase od sprint pulsera za tvoj motor?

da li je to ovo sto trazis?

 

post-17451-0-02920200-1326229152_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

@Zile

 

nesto citam stare poruke pa sam primetio da si nasao lanac za 16 EUR.

 

Lanac je 428, cini mi se 134 linka, ali ne drzi me za rec, nego izbroj, taj isti ide na Jawu, i obican je oko 12e, a "zlatni" oko 16e.

 

jel se secas gde si to video?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Znam, uvalili mi, mamicu im njihovu :lol:

 

Generalno, ja sam agregatom prezadovoljan. Jednostavno, ovo se tako zalomilo kod mene. Citao sam na onom mychina moto forumu, kazu braca kinezi i kod njih se javlja ta boljka. Kazu, hoce to ako se ponekad promeni brzina bez kvacila ili sa kvacilom na pola.

 

Jos samo da kazu "evo poslacemo ti mi deo" i bili bi najbolji :lol:

 

Nisam jos otvarao makinu da vidim sve to, ali sad cu, za koji dan, pa cemo sve da slikamo i da vidimo.

 

Dobro si mi rekao brate :care: , sad cu da obratim paznju. Ja volim mnogo da slikam sa foto aparatom, pa na sve off-road vonje ja slikam levom rukom i saltam skroz bez kvacila. Nisam imao problema do sada, ali cu ubuduce da pazim sa ovim saltanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja