Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Pazi, i kolega Black vozi isti motor kao i ja, i salta brzine isto kao i ti, kao sto i ja to radim itd, ali on isto nema problema sa tim. Tako da, moguce da je kod mene zapalo neko parce sa losom legurom, mozda je prethodni vlasnik nesto cacka, mislim ne znam, to ce biti misterija.

 

No za jedno 2-3 nedelje otvaram makinu, pa cete dobiti slike iz prve ruke :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Nedavno se počelo pričati o dodatnom, nižem blatobranu za prednji točak, koji je svakako neophodan jer origigi zaista ne štiti ni malo.

 

To je bila jedna od mnogih intervencija/prepravki mog malog motorića, a izgleda ovakopost-7581-0-60544000-1326309419_thumb.jpgpost-7581-0-48795900-1326309392_thumb.jpgpost-7581-0-06963300-1326309408_thumb.jpgpost-7581-0-34844100-1326309384_thumb.jpgpost-7581-0-85662100-1326309365_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

@Alien

nemam pojma baš sa kog, kupljen na otpadu, znam samo da je od nekog skutera onaj unutrašnji sa zadnjeg točka, 1000din. bio. Naravno da nije bio oblika koji vidiš na slici - sećeno, bušeno ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

@Zile

Rucicu prednje kocnice sam platio 1200din (i postarinu oko 200)..

Za rucicu kvacila ne znam, ali mislim da nije mnogo razlicito od 1200.

 

Od ostalih stvari, ako nekog zanimaju cene (Sprint Pulser 200):

  • Retrovizor = 1000din
  • Migavac = 800 din
  • Zadnji amortizer = 8000 din
  • Maska bocna desna zadnja = 2200
  • Maska bocna prednja leva = 1000
  • Stitnik amortizera = 1000
  • Ventilacioni otvor maske bocni prednji = 1000
  • Prednji lancanik = 2000
  • Auspuh = 8200
  • Sediste = 2300

@Nimmin

Na kom otpadu si nasao?

 

---

edit: zeza me ovaj editor, izlaze neka nebulozna slova, ali je sad ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

@Zile

Nema na cemu. Sad gledam njihov katalog, ali ne vidim da imaju za puslera "mehanizam" sa posudicom za kocnice.

Za druge modele imaju artikal "kocioni set" u koji spada: rucka, posudica, crevo, kljesta kocnice (mozda i plocice, ne znam).

 

 

@Nimmin:

Hvala! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Znam, i ja sam malo pre poskidao te kataloge. Zvuci glupo, ali cini mi se da je ista kao za jedan skuter. Jos kad bih imao originalnu rucicu da uporedim. A treba i otici do NS-a. Sto bre nemaju neku radnju u BG-u, pu bre 0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

@alien

A što ti treba komplet ručica kočnice? Jel se i tebi istopila plastika "prozorčeta" za ulje? Ako je to, ne moraš da menjaš jer se u posudi za kočionu tečnost NE pravi nikakav pritisak pa je dovoljno samo da začepiš da ti ne curi... Ja tako rešio, zasad :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ovako, poluga rucice kvacila mi je pukla jos prosle godine na 16 delova, pa sam stavio neku drugu privremeno. Ali ja hocu da stavim rucicu koja treba da bude, ali posto su mi gospoda u Qingqi-ju trazili 3500din samo za polugu rucice i to jos da je cekam mesec dana, nisam je ni menjao.

 

Pa sam hteo da uzmem komplet rucicu kvacila za pulsera i da je stavim kod mene. Nravano, rucice nam nisu iste, pa bi bilo ruzno da buidu razlicite i zato sam trazio i za kocnicu, da promenim obe, da bi vizuelno bilo lepse :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ljudi, vi mene ne razumete. Ja nemam originalnu rucicu pa da uporedjujem. Nemam cak ni patrljak od rucice. Znaci, najvise bi mi odgovarala originalna poluga rucice ili komplet rucica za pulsera ili neko drugo kinesce :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Da li neko zna dimenzije zadnjeg amortizera na Qingqi-ju ili Pulseru 200?

 

Znam da sam odgovorio jednom kolegi ovde u temi kad je trazio zadnji amortizer al zaboravio sam posto je odavno bilo, a on mozda ima dimenzije posto je menjao..

 

 

Zelim da malo podignem zadnji kraj, imam skice za podizanje Suzuki DR 125 i to bi bilo vrlo jeftino za napraviti ali nisam siguran za dimenzije amortizera tj. eventualne razlike..

 

Evo i slicice..

post-17717-0-87931200-1326630738_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Mislim da ce ti biti previsok kad to ubacis.

 

Oce Filipe al samo kad bude stajao u mestu1aha.gif

 

Sad je u mestu ok ili cak i nizi za moj ukus al zato kad se ja smestim on potone, a kad i suvozaca metnem ni ne smem da pomislim kako izgleda0tuzan.gif

 

Ima opcija da se dotegne amortizer ali ne znam koliko bi bilo od koristi...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam do sada vozio motor maltene svuda. I po gradu, i van grada, i po njivama i sumama, i po moto kros stazi i veruj mi da mi ni jednog trenutka nije zafalilo ni cm visinie od zemlje. Mislim da ces samo sebi napraviti problem pri malim brzinama i po gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Ja sam do sada vozio motor maltene svuda. I po gradu, i van grada, i po njivama i sumama, i po moto kros stazi i veruj mi da mi ni jednog trenutka nije zafalilo ni cm visinie od zemlje. Mislim da ces samo sebi napraviti problem pri malim brzinama i po gradu.

 

Fala Zile

 

Ne fali ni meni visina zbog voznih karakteristika udobnosti itd. , vise je u pitanju neka estetika, a posto podizac mogu da napravim sam za malo para hteo bi da probam kako ce to cucati na motorcetu.. Ne modifikuje se ni motor tj. ram a ni amortizer, i moze se skinuti uvek a sve vratiti na staro.. Nista nisam definitivno resio, za sad skupljam informacije pa cu videti da li cu uopste raditi nesto ovako..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja