Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Nismo samo mi imali tih problema, cini mi se da su ranije negde u temi o Afrikama, njihovi vlasnici imali isti problem sa troskaranjem tog Motul 5100.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750

Osim sto si nahvalio motul, koji smo mi popljuvali, mozes li reci bar koja je cena tog motula 300V?

Od 1400 do 1800 u zavisnosti od gradacija i vrsta ulja.

A sto se tice hvaljenja, pljuvanja i popljuvavanja...samo par cinjenica:

Motul ima samo jednu fabriku i iz te fabrike ide ulje u ceo svet. Znaci isto ulje za Amera, Svabu, Japanca, pa cak i Srbina.

Koliko proizvodjaca moze da se pohvali da moze da napravi 100% sintetiku (ne polusintetiku ili na bazi sintetike) u gradacijama od 0-30, pa do 20-60 sa sve duplom ester bazom. Kao i malo pre, necu ici dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750

Nismo samo mi imali tih problema, cini mi se da su ranije negde u temi o Afrikama, njihovi vlasnici imali isti problem sa troskaranjem tog Motul 5100.

A sto se tice troskarenja ulja...

 

Tu na scenu stupa biranje gradacije i podvrste ulja u zavisnosti od tog kako, kada i sa kojim ciljem se upotrebljava masina (spoljasnje temperature, off ili on road, sprintevi ili duge voznje, opterecenja, itd.).

Nama na ruku ide sto nam treba samo litar ulja te nije toliki trosak kao za vece agregate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Znaci, fabrika je za nas motor propisala 10w40 Motul 5100. I to ulje isparava iz nasih agregata.

 

Ti kazes da je 300V bolje, a ja ti kazem da Bardahl, koji sada vec svi sipamo, kosta za trecinu manje. A inace smo svi zadovoljni. Prosta racunica :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750

Cime si druze zadovoljan?! Time sto ga ne troskari i sto je jeftinije?! To nije primarna i najvaznija osobina motornog ulja...naprotiv. Posle ovog komentara svaka razmena misljenja i iskustava je apsolutno suvisna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Lepo okreces tudje reci. Ali dobro, valjda ti bolje znas od svih nas koji smo se uverili u "kvalitet" motula.

A sad ti kazem cime sa zadovoljan. Zadovoljan sam time da mi ulje ne isparava iz agregata. Takodje sam zadovoljan jer mi ulje kad dodje vreme za za zamenu ne lici na crnu vodu, vec na ulje.

Znaci zadovoljan sam time sto mi ne isparava ulje, sto je bolje podmazivanje agregata, sto se agregat manje greje i na kraju, cena je bolja.

Ali dobro, suvisno je raspravljati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

@mungos55

 

Nemoj pogresno da me razumes, ali ja sam stvarno nezadovojan Motul 5100 uljem i ako sam ga uzeo kod ovlascenog dilera tog ulja. Ako treba posle svake voznje da gledam i dosipam ulje, jer moram non stop da kontrolisem kolicinu ulja, bas me i briga za takvo ulje. Ulja ima milion vrsta i podvrsta, meni treba dobro ulje koje nece da volsebno nestaje iz mog agregata i da mi zadaje dodatni problem, dal je sve sa agregatom u redu, a ne da je do ulja. Imam jos nekih motora u svom posedu i mogu ti reci da se Motul pokazao kao najlosije od svega sto sam probao, a pored njega sam probao Motorex,Bel-rey,Mobil i na kraju cak i Optimu sint 2002 turbo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750

@ Crveni Ban

 

Ja govorim o 300V motornom ulju od Motula. Ne o 5100 koje je njihov 'budget' proizvod i najjeftiniji.

Vidim da su se pojedinci nasli uvredjeni i pogodjeni...po meni bez razloga. Mislio sam da je upravo poenta foruma razmenjivanje cinjenica i iskustava. Niti mi je Motul dedovina niti leba jedem od njega. Pokusao sam da iznesem cinjenice o kvalitetu (pogotovu na visokim temperaturama). Znam da ne privlaci cenom zato sam i rekao da je nama manje bolno za priustiti (1 litar) nego za vlasnike vecih agregata.

 

Jos jednom...rec je o gami 100% sintetickih motornih ulja Motul 300V. Nikako o Motulu 5100 koje 'preporucuje' fabrika kako su rekli pojedinci. Pa nisu ludi da kazu kako je za nas agregat potrebno tako kvalitetno i skupo ulje. Ali niko ne moze da mi zabrani da si priustim mnogo vecu zastitu, podmazivanje, ciscenje i rad agregata. Neko rece za 30% razlike u ceni...pa ne treba mi 8 litara svakog meseca, vec samo 1 litar za sezonu (mada ga ja menjam cesce, ipak vozimo vazdusare...ulje mu je sve)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja se nisam uvredio, ali je krajnje neumesno da ti kazes kako je posle nekog mog komentara rasprava suvisna. Zatim pricas o tome kako ja nemam iskustva, a pojma nemas ni ko sam, ni sta sam. O mom iskustvu sa motornim vozilima mogu da ti ispricam nekad uz neko pivo.

 

Opet kazem, nisam se uvredio, ali me strasno nervira kada neko slepo brani neku stranu. Ja ti kazem, kao i ostali, motul koji smo mi koristili (ne samo na ovim masinama) je bilo najlosije od svega sto smo sipali. Ali smo probali i druga ulja i na tome zasnivamo svoje poredjenje.

 

Ok, ti mislis da je 300V odlicno ulje, a ja ga nisam probao i ne znam kako je. Probao sam druge motulove proizvode i nisam zadovoljan. Bardahl mi savrseno odgovara na ovoj masini. A probao sam i druga ulja. Znaci ok je da kazes da je motul dobar, ali nemoj da nas ubedjujes kako mi ne znamo sta valja jer ne sipamo motul.

 

Na ovom trenutno motoru, sam posle motula sipao bardahl, i meni je realno bardahl bolji. Dok sam u prethodni motor sipao samo motul, ali se ne secam oznake, znam da nije 5100.

 

Ovde i jeste poenta razmena iskustva, ali ne po cenu da mi ispadamo budale jer ti kazes da je motul odlican. Vidim da si proucio motul, i to kako se pravi i sve to. Za to ti kazem svaka cast, posto mene to ne interesuje. Ono sto mene interesuje jeste, kao sto je Crven ban rekao, da ne moram na svakih 300km da gledam i dolivam ulje. Moje merilo kvaliteta ulja je mirnoca rada agregata, temperatura agregata, podmazivanje, trosenje ulje i ono najvaznije je sta ispustam iz motora. Svaki put kad ispustim ulje ja protrljam kroz prste da vidim kakvo je ulje, da li je jos masno, da li lepo podmazuje. U svemu tome na mojoj masini prednost ima Bardahl.

 

I za kraj, cena nije merilo, niti na osnovu cena biram ulje. Samo sam rekao da smo zadovoljni Bardahlom, a uz to je jeftiniji. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Mislim da ce ti biti previsok kad to ubacis.

 

Oce Filipe al samo kad bude stajao u mestu1aha.gif

 

Sad je u mestu ok ili cak i nizi za moj ukus al zato kad se ja smestim on potone, a kad i suvozaca metnem ni ne smem da pomislim kako izgleda0tuzan.gif

 

Ima opcija da se dotegne amortizer ali ne znam koliko bi bilo od koristi...

 

Za pocetak dotegni amortizer. Ne bude drasticno tvrdji, a dobije dosta na visini.

 

 

Hocu ja to samo ne znam gde da nadjem onaj kljuc za zupcem za dotezanje, imas li neku ideju sta bi mogao da iskoristim od alata?

 

A da ne bude cekic 1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Ajd kad ishvaliste taj Bardahl, na pocetkju sezonu i ja cu da menjam ulje, a posto skoro svake sezone bar dva puta moram da promenim ulje, uzecu da probam taj Bardahl. A da se ne naljuti Mungos, i njemu obecavam da cu probati i taj Motul 300V.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Jel zna neko (Žile 1oda.gif) koje su dimenzije semeringa od poluge menjača za pulsera 2. Tu je počeo pomalo da mi pušta ulje pa da zamenim čim skinem, da se ne cimam sa skidanjem pa traženjem pa montiranjem, ovako odmah sve da završim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Jel zna neko (Žile 1oda.gif) koje su dimenzije semeringa od poluge menjača za pulsera 2. Tu je počeo pomalo da mi pušta ulje pa da zamenim čim skinem, da se ne cimam sa skidanjem pa traženjem pa montiranjem, ovako odmah sve da završim.

 

Jes da nisam Zile al evo:

 

12x22x9 original, koji se tesko nalazi a nacices ovaj koji vrsi posao 12x22x7

 

Srecno0takoje.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Upravo tako 12 x 22 x 9. Ja sam umesto 9 stavio 6.

 

Ako ti, ne daj Boze, treba semering na osovini prednjeg lancanika, javi, ja sam uzeo jedan vise za svaki slucaj :hej:

 

I ja cu da probam Motul 300V, da ne bude da nisam hteo da probam :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Vidim da drug Alien sipa Bardahl XTC C60 15w50..

 

jeste, taj bardahl sam ja sipao.. inace, prvo sam sipao motul 10/40, i kad sam seo na motor nije mi se svidelo kako zvuci kvacilo i imao sam utisak da se vise greje - i sutradan sam promenio ulje. medjutim, nemam nikakav merac temperature, to je bilo moj licni utisak. kad sam stavio pomenuti bardahl, bilo je bolje (manje se grejao i kvacilo je davalo nesto bolji utisak).

 

ako neko nadje modricino ulje za motocikle, preporucujem da proba sa njim. problem je sto se tesko nalazi u bg-u, bar ga ja nisam nasao..

 

 

p.s. koliko sam ja citao na ovu temu - kad su jako velike vrucine, dobro je staviti nesto gusce ulje. a kad se vozi po hladnom, nesto redje.

meni ovo ima logike, ne znam kakva su vasa iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja