Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Bajmok
  • Motocikl: Honda Cbr600f3

Citao sam dosta o motoru stvarno,nego me to zanimalo..svidja mi se motor,za moj budzet i potrebu mislim da ne bi nasao bolji..inace hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750

Mungose, malo dotegni lance :D

 

Znam, znam...sramota. Ne staj mi na muku Zile. Odvojih subotu da ga lepo celog sredim al malo malo, pa neko svrati u servis i to zaboravih...dobro nisam tocak zaboravio (dodje mu isto). Kako sam u nedelju krenuo...na prvoj rupi sam ga se setio. Al nema nazad...malo sam sujeveran ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750

Mungose, malo dotegni lance :D

 

Znam, znam...sramota. Ne staj mi na muku Zile. Odvojih subotu da ga lepo celog sredim al malo malo, pa neko svrati u servis i to zaboravih...dobro nisam tocak zaboravio (dodje mu isto). Kako sam u nedelju krenuo...na prvoj rupi sam ga se setio. Al nema nazad...malo sam sujeveran ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Motorce izgleda odlicno, nego sam morao da mu nadjem zamerku, posto se sija :lol:

 

moj moped izgleda uzasno, pa samo gledam dobre stanje :moto3:

 

Kakav sam ja lanac jedno vreme vozio na Princu, ovaj tvoj je za taj lanac prenategnut :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Sa slika deluje ok, meni licno nije poznat motor. Lanac visi kao mrtav pacov, ali ne mogu da vidim koliko je naspanovan, tj da li moze jos. Koliko sam uspeo sa slike da vidim, on na zadnjem lancaniku ima silent blokove, na to obrati paznju, uhvati lancanik rukom i probaj da ga klatis napred-nazad i levo-desno. Nije neka investicija ako su otisli blokovi, ali mozes malo da spustis cenu.

 

Pogledaj malo kakav je lanac i lancanici kakvi su. Ostatak mi deluje (sa slika ok). Menjac mora da bude milimetarski precizan i da ide bas lagano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Bajmok
  • Motocikl: Honda Cbr600f3

Vazi Zile,hvala puno..pricali smo vec oko cene najmanje ide dole za 50 e..jbg ipak nije ni registrovan,a nije ni na njegovom imenu. Primetio sam i ja lanac da je dosta otpusten..pogledacu ga pa cemo videti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

I odmah uradi kupo-prodajni ugovor, a ne ovlascenje, da ne bi posle ti morao da juris tog nekog lika koji je vlasnik po saobracajnoj. Gledaj da bude hladan pa da vidis kako palis, jer vruc ce svaki da upali. Na nogostupima, copavoj, prednjoj vili trazi znakove proklizavanja, ako je padao.

 

U principu, nema tu sta mnogo da bude skriveno. Prosta masina, prost ceo motor, ili radi ili ne radi, kinezi su to :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 2

Zanima me da li je neko od vas zatezao zadnji amortizer? Dakle mnogo mi je nizak motor, i amortizer je skoro do kraja odvrnut...moram da zategnem amortizer da bih ga podigao...ako je neko radio to, zamolio bih ga da objasni postupak, ako je postupak uopste moguc u kucnoj radinosti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1361 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Zanima me da li je neko od vas zatezao zadnji amortizer? Dakle mnogo mi je nizak motor, i amortizer je skoro do kraja odvrnut...moram da zategnem amortizer da bih ga podigao...ako je neko radio to, zamolio bih ga da objasni postupak, ako je postupak uopste moguc u kucnoj radinosti :)

Možeš to da uradiš sam, malo ćeš se pomučiti ako nemaš odgovarajući ključ (onaj koji izgleda kao "?" pa još na vrhu ima kukicu koja uleže u odgovarajuće proreze na matici...).

Postupak: prvo otpustiš sigurnosnu maticu dok maticu za štelovanje držiš fiksno (naravno, u nedostatku ključa moraće da radi veliki šrafciger u kombinaciji sa čekićem pa polako po ivici matice - greota al šta ćeš!), dotegneš maticu koja sabija oprugu koliko smatraš da je potrebno i opet na kraju OBAVEZNO pritegneš sigurnosnu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Ja odradio postupak kao sto je Nimmin objasnio, samo sam predhodno nekim kaisevima sa mehanizmom za zatezanje nategao-sabio oprug, predhodno poprskao WD-om i islo ko po loju :-)

 

Dotezanjem za oko 1cm dobio oko 3cm na visini a i znatnooo tvrdje vesanje posto je fabricki to podeseno za mnogo manje od mojih 95kg..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750

Zanima me da li je neko od vas zatezao zadnji amortizer? Dakle mnogo mi je nizak motor, i amortizer je skoro do kraja odvrnut...moram da zategnem amortizer da bih ga podigao...ako je neko radio to, zamolio bih ga da objasni postupak, ako je postupak uopste moguc u kucnoj radinosti :)

Možeš to da uradiš sam, malo ćeš se pomučiti ako nemaš odgovarajući ključ (onaj koji izgleda kao "?" pa još na vrhu ima kukicu koja uleže u odgovarajuće proreze na matici...).

Postupak: prvo otpustiš sigurnosnu maticu dok maticu za štelovanje držiš fiksno (naravno, u nedostatku ključa moraće da radi veliki šrafciger u kombinaciji sa čekićem pa polako po ivici matice - greota al šta ćeš!), dotegneš maticu koja sabija opšrugu koliko smatraš da je potrebno i opet na kraju OBAVEZNO pritegneš sigurnosnu :takoje:

 

Ako ti bas treba kljuc za stelujucu platformu mogu ti ga ja pozajmiti ali ima kvaka...potpuno je neupotrebljiv ako ne planiras da skidas amortizer ili druge delove sa motora da bi mu prisao 1hmm.gif

 

Zato lepo cekic u ruke i neki tanji izbijac, malo podmazes WD-om i lagano kuckaj kako je Nimmin vec objasnio. Jedino ako hoces stavi neku krpu ili tanju gumu na vrh izbijaca da ne ostetis platforme (matice).

 

I kao sto je Pulser rekao, vesanje bude pretvrdo ako preteras. Tako ti savetujem da ga postepeno dizes i probas motor posle svake promene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

A sto bi zatezali? Meni stoji na najmeksem i sa mojih 96kg uopste nemam problem sa tim. Lepo upija sve neravnine, milina za voznju, ne vidim sta bih dobio tvrdjim vesanjem :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1361 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

A sto bi zatezali? Meni stoji na najmeksem i sa mojih 96kg uopste nemam problem sa tim. Lepo upija sve neravnine, milina za voznji, ne vidim sta bih dobio tvrdjim vesanjem :zvizduk:

Mislim da je time hteo da dobije na visini, sad što time naravno uzrokuje tvrdje vešanje, to je već drugi padež ... Udobnost i estetika najčešće "ne idu zajedno", pomisli samo na štikle ženskih cipela... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 2

Hvala Nimmin-u i Mungos-u na savetima...tako sam i ja pretpostavio da cu morati sam i natenane da zatezem tu platformu...

 

 

A hoću da ga dignem, jer mi motor mnogo nizak (bar za moj ukus) i mislim da bi trebao da bude viši zbog moje visine...

 

Shvatam ja da će biti tvrdje vešanje, ali je ionako premeko za moj ukus...ipak je moj SM varijanta, a ne kros...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

A sto bi zatezali? Meni stoji na najmeksem i sa mojih 96kg uopste nemam problem sa tim. Lepo upija sve neravnine, milina za voznji, ne vidim sta bih dobio tvrdjim vesanjem :zvizduk:

 

Lako tebi Zile kad imas 18" tocak nazad:)

 

Sve ovo pije vodu dok se vozim sam(mada je i to premekano za SM) ali kada dodje suvozac zadnji deo potone zesce i sticem utisak da ce poleteti motoric.. Svakako treba pronaci balans koji ce omoguciti maksimalnu upotrebljivost u voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja