Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Na nekim plastikama mog motora (Pulser 200) sa unutrasnje strane se moze videti izliveno u plastici da pise "QINGQY parts.."

Trenutno mi je motor na zimovniku pa ne mogu da posaljem fotografiju, ali ako neko ima pulsera i ne mrzi ga da pogleda unutrasnju stranu plastike koja stiti amortizere na prednjoj viljusci, tamo pise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Na nekim plastikama mog motora (Pulser 200) sa unutrasnje strane se moze videti izliveno u plastici da pise "QINGQY parts.."

Trenutno mi je motor na zimovniku pa ne mogu da posaljem fotografiju, ali ako neko ima pulsera i ne mrzi ga da pogleda unutrasnju stranu plastike koja stiti amortizere na prednjoj viljusci, tamo pise...

 

 

Kod mene na plocici gde je broj sasije pise "Qingqi motorcycles LTD" a takodje je u pitanju Sprint Pulser 200.

 

A da iskoristim priliku da okacim mere za zadnji amort koje sam trazio, mozda ce nekom trebati i biti od koristi:

post-17717-0-18852100-1326897090_thumb.jpg

Promenio član PULSER_DRIVER

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

@pedjadjape

Na mom pulseru jedini originalni japanski sklop je Mikuni karburator, motor nije suzuki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 730 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

Imas clanove iz subotice koji mogu mozda da pogledaju motor umesto tebe...

 

Da ti kazu kakav je i kako ide.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Ako moze neko i ima vremena i voljan je da pogleda motor neka javi :) Pa cu se jednako revansirati. Zvao sam coveka kaze samo da mu je akumulator za zamenu, pa me interesuje koliko se krecu oni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

hvala na odgovorima. sad samo jos da resim tj. vidim stanje motora, ili da verujem na rec coveku... Oko transporta sam gledao nesto, ovi iz aksa da ga doslepaju traze oko 4000-5000 din, a vidim spominjete nekog lika sto vozi, pa da li je to bolja/isplativija varijanta? i Jos jedno pitanje da li je bolje npr. da covek odjavi motor i posalje papire itd... ja ga registurjem ovde na svom imenu odmah, tj. da li je to izvodljivo, jer ne bih se cimao do Subotice, samo zbog registracije, prenosa itd....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Na rec ne veruj ni rodu rodjenom, a ne kad nesto kupujes. Prema tome, ili put pod noge pa se sam uveri, ili iscimaj nekoga iz Subotice da pogleda za tebe. E sad, kad kazem da iscimas nekog iz SU, ne mislim ovde da napises da li neko moze da pogleda motor, nego lepo u Opstim temama, otvori svoju temu i zamoli nekoga i SU da ti se javi ako moze da pogleda motor.

 

Veruj mi da ces brzo naci nekoga.

 

EDIT: sad pogledah link. Cena je ok, ali mi se ne svidja preterano motor, 'vako na prvi pogled. Naravno, to je moje misljenje.

 

Sto se odjave tice. Ako pazaris motor, odmah odjavi tablicu, to je oko 600-700din, onda dodjes lepo u Nis i registrujes na svoje ime.

 

Jel 125-icu uzimas jer hoces ili zato sto je jeftinija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Da bi registrovao motor iz SU u NI, nakon odjave tablice moras da uradis kupoprodajni ugovor(prilikom zakljucivanja istog mora biti prisutan i kupac i prodavac) pa da onda u Subotici platis prenos od 2000-3000din i tek onda registracija,..

 

Sto sam sa slika zapazio jeste to da je lanac ko mrtav pacov, bice potrebna zamena istog, motor nema disk kocnicu pozadi sto je po meni svakako bolje:) Cena je dobra ali ces svakako uloziti odredjenu sumu kako bi spremio motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Da, i ja prvo sto sam primetio je lanac. Zatim obruci felni imaju neku cudnu boju. Ne mogu na slikama da vidim, ali se nadam da nije korozija. Isto tako, sa slika, mi deluje kao da je malo farban. A nedostatak podrepne plastike i tablica na onom mestu je za mene veliki minus.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

upravu ste i ja sam primetio za lanac i one palstike itd... inace kao dao bi ga za 400e pa me privukla cena... mozda se i dalje isplati ali... gledacu neku provereniju priliku za sada :) pa vas opet cimam za misljenje samo da naleti neki od 125 ili 200cc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako ti se ne zuti, sacekaj malo, ferbruar-mart. Spustice ljudi cene, a mozda i tebi kapne neka para. A mozda neko i odluci da proda, pa ce biti vise u oglasima. Samo bez zurbe, to je najgore u kupovini.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Mislim da ce ti biti previsok kad to ubacis.

 

Oce Filipe al samo kad bude stajao u mestu1aha.gif

 

Sad je u mestu ok ili cak i nizi za moj ukus al zato kad se ja smestim on potone, a kad i suvozaca metnem ni ne smem da pomislim kako izgleda0tuzan.gif

 

Ima opcija da se dotegne amortizer ali ne znam koliko bi bilo od koristi...

 

Za pocetak dotegni amortizer. Ne bude drasticno tvrdji, a dobije dosta na visini.

 

 

 

@ Crven Ban

...Ja sam mog kupio sa 12000km u prosloj godini presao negde oko 5-7000 u ekstremnim rezimima voznje, bez zadrske(to mogu ovde na forumu potvrditi neke poznate enduro face), i jedino sto se desilo, trosi 5100 i to bas kako treba...

 

Ako mislis na Motul 5100, i meni ga je malo trosio, uglavnom u tezim rezimima i na visim temperaturama. Nikad nije zadimio, prosto kao da isparava ulje, a dobar deo je zavrsavao u kucistu filtera vazduha, gde dospe putem iberlauf-a. Kilometraza je bila ispod 10 000km, nakon cega sam presao na Bardahl.

 

Sada je na oko 22 000km, i potrosnja ulja sa njim je minimalna.

 

Takodje izbacuje "visak" ako se sipa do maksimuma", brzo spusti na oko 2/3 prozorceta, ali odatle ne ide dalje tako brzo, pa je resenje ne sipati bas do max, jednostavno cesce kontrolisati i drzati izmedju min i max.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Jeste Motul 5100, ali sam sipao do 1/2 prozorceta. I trosio je bar jedno 20-30 grama na nekih 400-500km. Doduse, stalno radi u najtezim rezimima rada, jer ga u opste ne stedim, a i moram tako jel ce me inace STvsAT oduvati :lol: , pa ni tragove necu videti na off-road voznji. Nemam ulja u filteru, uglavnom je prasina i to dosta. Potpuno si u pravu kad kazes, kao da isparava. :care:

U svakom slucaju Motul vise necu sipati, totalno sam se razocarao u to ulje. Videcu da nadjem Motorex, ali ako ga ne bude bilo, uzecemo neko drugo, bar njih ima dosta u prodaju. Nije lose probati nesto novo. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750

Motul 300V. Dupla ester baza i neverovatna stabilnost viskoziteta ulja na ekstramnim temperaturama. (I jos mnogo pozitivnih osobina koje cu preskociti da ne bude da spamujem). S obzirom da vozimo vazdusare jedina prava stvar. Jos ko se razume u gradacije ulja, pa ih jos lepo uskladi sa vremenskim prilikama...neverovatni rezultati.

Moja topla preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja