Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Ja stavio banner 12V / 9 ah malko teze upada u kuciste ali je taman, e sad ne zna koje su dimenzije kučišta kod vaših motora, možda vredi probati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Pitanje za ljude koji imaju Quiqy/Sprint 200cc:

 

 

- Koji akumulator ste stavljali kao zamenu? Na nasem trizistu je nemoguce naci 12V/9Ah u originalnim dimenzijama (citiram Blackbite-a, koji je premerio originalni akumulator): 137x76x128

 

Procitao sam na temi da su LP losi za ovaj tip motora - pa me zanima koja je bolja alternativa.

 

Uopste, bilo kakva informacija u vezi zamene akumulatora bi bila dobrodosla.

 

 

 

Kad sam ja prosle godine u avgustu kupio motorin na njemu je kao prva ugradnja bio Unibatov akumulator(i serviser koji ik servisira u gradu se zacudio a i to je bila prva 200ka koja je kupljena kod nas) oznaka akumulatora je UNIBAT CB 7-A to je akumulator snage 8Ah i evo godinu i jace radi ko sat a cele zime ga nisam skidao sa motora koji je doduse bio u garazi... Znam da kosta nesto ispod 3000din i da se uklapa u kuciste na pulseru i ostaje jos mesta po duzini...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Nabudzio sam podmazivac lanca na Pulsera i napisao par detalja na temi o podmazivacima: http://forum.bjbiker...ost__p__1154465

 

Mozda nekom bude od koristi ko hoce da stavi isto na Pulsera (ima par slika gde se vide polozaji posude, ventila i regulatora za koje mislim da su ok na nasim motorima)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Stevane, izvini bio sam van grada pa ti nisam odgovorio.

 

Semering koji tebi treba, ako sam dobro shvatio je onaj sto stoji "iza" prednjeg lancanika, tj na osovini prednjeg lancanika.

 

To je semering dimenzije 30x40x5, 30mm je unutrasnji precnik, 40mm spoljasnji i 5mm je debljina semeringa.

 

Joooj hvala ti puno za ovu informaciju... bas taj semering mi treba... ulje kaplje stalno, a ispitni rok... ne mogu sada da ostanem bez motora... to mi je glavno prevozno sredstvo... pre par dana sam morao da dolijem malo ulja, a ovaj vikend sam planirao da mu menjam ulje i filter pa cu taman promeniti i semering... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Aprilia pegaso 650 sm

Treba mi pomoc,posto sam zainteresovan da skratim brzine i smanjim krajnu brzinu,dali zna neko od kog motora pase prednji zubcanik sa npr 12 zubca posto je fabricku 16. Hvala unapred

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Samo pazi kad budes odvijao maticu na lancaniku, nemoj da podmeces neke gluposti (kao ja) :moto3:, nego samo zapni na lanac i odvices ga :zdravo:

 

Danas sam menjao semering... A tek sada sam procitao ovo... Hvala na savetu ali ja sam jos ranije, kada sam menjao lanac i lancanike koristio veci srafciger za to... Ubacim srafciger izmedju zuba lancanika i uprem u onaj sraf sto drzi limeni poklopac semerina a tata cevastim kljucem odvije/zavije sraf...

 

Stavio sam semerin dimenzija 30x40x7 sa "duplom usnom"... stao je lepo u kuciste... Izmedju semeringa i osovine postoji jedna caura... Unutar caure se nalazi i jedna gumica dimenzija 21,5x2,5 koju sam takodje promenio... Okacicu ovih dana slike da vidite o cemu se radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

E, jel neko ima na prodaju rucicu kvacila? :hej: Ili da li mozda neko zna gde ima da se kupi?

 

Nije mi hitno, ali bih hteo da promenim jer ova na motoru nije odgovarajuca.

 

Inace, lik "uvoznik i serviser" iz NS-a kaze da je nema na stanju i da moze da stigne za mesec-dva, ali kosta 3500din :lud::staa::staa2:

 

Pa ako neko ima neki info, neka javi :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

E, jel neko ima na prodaju rucicu kvacila? :hej: Ili da li mozda neko zna gde ima da se kupi?

Probaj u Guevari, imali su veliki izbor raznih rucica kad sam trazio za svoj prethodni motor.

Najbolje je da odes do njih sa rucicom i da uporedis dok ne nadjes odgovarajucu jer nema oznaka za kineske motore (samo Honda, Suzuki, Kawa i slicno). :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

A jesi li se raspitao u Sprintu? Ja sve sto mi zatreba od delova a pasuje kupujem kod njih... 2-3 puta su jeftiniji delovi od istih takvih kod "uvoznika i servisera" Qingqi-ja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Da li je neko probao na Sprint Pulseru (supermoto) da spusti prednji blatobran blize tocku? I ima li neko ideju kako bi to moglo da se uradi? Verovatno bi morali da se prave neki nosaci koji bi se kacili na viljuske, ali da ne izmisljam toplu vodu ako je neko vec uradio nesto slicno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750

Ljudi, sutra idem u NS da uzmem novi 200sm i prosirim nas klan za jos jednog clana.

 

Valjda cu uspeti da spavam veceras...

 

BTW, to mi je prvi motor!!!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750

Puno sreće! I dobre vožnje po lepom vrmenu! :moto3:

 

Kupuješ nov motocikl? Ono, kao 0,00km? :staa2:

 

Čestitam! :care:

 

 

Hvala, hvala!

 

Ma planirao sam na prolece da pazarim tek ali ovakav dil nisam mogao da iskuliram. Tako da ce da radi zimska oprema...ko da ga samo gleda u garazi do proleca.

 

Razmisljao sam da ono NOVI stavim pod navodnike ali nisam bio siguran sta bi ko sve pomislio...nula na satu, garancija (komplet lepinja), a godiste je valjda 2009 ili 2010.

 

Nadam se da ce me lepo sluziti par sezona, a onda prelazim na neke ozbiljnije agregate i motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Cestitkama se pridruzujem, dobrodosao1moto3.gif

 

Nisi pogresio, evo ja sam izgurao sezonu i po sa oko 1900km i prezadovoljan sam motorom u svakom smislu. Na profilu sam sramezljivo dopisao da je motor na prodaju i to vide samo clanovi foruma, nisam bacio motor u nikakve oglase jer nisam nesto pri parama za nesto jace tako da dok se ne skupe novci ima da se kotrljamo za sve pare:P

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Cestitam,:takoje:

i ja sam trenutno u procesu kupovine novog kineza, samo cekam da mu stignu papiri...

Jedno pitanje:

1. Kako ces ga odrzavati na zimu, jer mu potrebno jos nesto sem sto ce biti garaziran?!

p.s. i ja sam nov sa motorima pa onda sve pitam, mozda sam pomalo dosadan >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Puno sreće! I dobre vožnje po lepom vrmenu! :moto3:

 

Kupuješ nov motocikl? Ono, kao 0,00km? :staa2:

 

Čestitam! :care:

 

 

Hvala, hvala!

 

Ma planirao sam na prolece da pazarim tek ali ovakav dil nisam mogao da iskuliram. Tako da ce da radi zimska oprema...ko da ga samo gleda u garazi do proleca.

 

Razmisljao sam da ono NOVI stavim pod navodnike ali nisam bio siguran sta bi ko sve pomislio...nula na satu, garancija (komplet lepinja), a godiste je valjda 2009 ili 2010.

 

Nadam se da ce me lepo sluziti par sezona, a onda prelazim na neke ozbiljnije agregate i motore.

jel to ovaj motor?

Tekst koji želiš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750

Sada je i definitivno, postao sam clan klana. Ali do polovine iduce nedelje ostaje u garazi dok ne stignu tablice, a boga mi i dozvola :zvizduk:. A onda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja