Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

Хе... Ја осим новог мотора, обавезног диска позади и хромираног издувног лонца нисам приметио разлике у односу на моделе мање запремине - http://www.mychinamoto.com/forums/content.php?172-ChinaV-s-Qingiqi-250-Impressions-Pictures

 

Има ли ко фотку примерка са сајма? Има ли "Пионирове" или "Ћингћијеве" бочне пластике?

 

pa da nije isti ko ovi manje zapremine, ne bi se zvao qm 250 gy. :D

 

koliko sam shvatio promenili su sediste, sad je udobnije..

 

Meni se svidja , interesuje me bas pouzdanost masine, posto vidim da je totalno izmenjena, tj nije vise od dr-a. ovi na my china moto postavljaju sliku nekog suzukijevog copera koji ima istu masinu.

 

video sam na my china moto da ima i verzija sa elektronskim ubrizgavanjem goriva, i polu digitalnom tablom, tj ima digitalan kilometar sat i kazaljku za obrtaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: MAKEDONIJA
  • Motocikl: HONDA VFR750 RC24 1988

BICU TI ZAHVALAN AKO MOZES DA SLIKAS I TOCNU LOKACIJU GDE TREBA DA PODMAZEM ZA DA SE SPASIM SKRIPANJE. BJBYKERS CITAM SKORO 2 GODINE I MNOGO STE MI POMOGLI OKO ODABIRA 200 SM. PRETHODNO SAM IMAO KEEWAY 150 SUPERLIGHT ,A PRE NJEGA YIYING 150 SKUTER. SA NIJEDNIM NISAM IMAO KVAROVA, A RADIO SAM REDOVNI SERVIS, NA SVAKIH 2000KM PROMENIM ULJE ELF 10/40. NA 200 SM PROMENIO SAM ULJE NA 80KM IPONE 10/40 POLUSINTETIK, A NA 1000KM PLANIRAM DA SIPAM IPONE 10/40 FULL SINTETIK I TAKO DA ZASTITIM MASINU. SAD IMAM 650KM I POLAKO GA RAZRACUJEM.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Nema frke, bice sutra. Samo, jedna sugestija, nemoj da pises sve velikim slovima, jer to znaci da vices, pa da neko ne shvati pogresno :zdravo:

 

Aj u zdravlje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
Zorge, izvini moja greska. Na sajmu u NS sam video Sprint Apollo od 250cm3, a ne qingqi. Za njega sam rekao da izgleda kvalitetnije :)

А је л' си видео тазе модел, или ово што се возило до сада?

 

Meni se svidja , interesuje me bas pouzdanost masine, posto vidim da je totalno izmenjena, tj nije vise od dr-a. ovi na my china moto postavljaju sliku nekog suzukijevog copera koji ima istu masinu.

 

video sam na my china moto da ima i verzija sa elektronskim ubrizgavanjem goriva, i polu digitalnom tablom, tj ima digitalan kilometar sat i kazaljku za obrtaje.

Није ни то нова машина, окретала се на Сузукију ГН 250, а после и на ТУ 250.

 

800px-2010_Suzuki_TU250X_at_Aurora_Suzuki_2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

E ovako, sa desne strane pridjite motoru i pratite kako su obelezeni znakovi crvenom bojom na slikama. Prve 3 slike su za osovinu koja kod mene prouzrokuje skripanje, a poslednja slika je gornji zglob koji isto treba malo podmazati. Ne preterujte sa uljem dok podmazujete i obavezno posle podmazivanja sedite na motor i malo sabijajte i otpustajte amortizer da bi se zglobovi lepo podmazali. To bi trebalo da je resenje. Slede slike.

post-6674-0-93998900-1306326382_thumb.jpg

post-6674-0-83814600-1306326385_thumb.jpg

post-6674-0-20346200-1306326388_thumb.jpg

post-6674-0-59686000-1306326390_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: MAKEDONIJA
  • Motocikl: HONDA VFR750 RC24 1988

Puno ti hvala, uradicu kako kazes i siguran sam da cu da resim problem, a u motoru cu da sipam ipone 10 40 polusintetik na 1000km i zamenicu filter ulja, i sve ostalo sto treba. Kako nizim kilometre pisacu o motoru. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

E da, dobronameran savet. Nema potrebe da menjas ulje na 1000km. Ja menjam na 3000-4000km, kako kad.

 

Mozda ce nekome koristiti informacija. Kada se menja ulje, narano i filter, sipati 1l ulja. A kada se motor otvara zbog necega, sipati 1.2l ulja. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

 

А је л' си видео тазе модел, или ово што се возило до сада?

 

 

Pa mislim da je novi model, posto ja takav nisam video ranije, zato me je i zainteresovao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

Ljudi hitno mi treba pomoc i odgovor!

 

Da li isti rezervni delovi za Sprint Pulser 125cmm i isti model 200ccm???

Jel ce mi pasovati rezervni deo za 125ccm na moj 200ccm?

 

'Fala :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

Veoma je moguce da se polijem benzinom i zapalim zajedno sa motorm jer to djubre od dela cekam, trazim, pravim od januara...

 

Nista javljam sta sam uradio...

'Fala vi :zdravo:

 

edit:

@Zorge

Nemam kataloge. Ima nege da se nabave?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Stigli su mi danas lancanici i lanac. Porucio sam ih gde i stevan90. Tj. stigli su prednji lancanik sa oznakom i logoom jt i lanac sa svim oznakama, a zadnji lancanik mi je stigao u velicini od 50 zuba, narucio 51, i srebrne je boje bez ikakvih oznaka jt i ostalo. Samo pise 809-50......

 

Da li da ih zovem da se zalim ili da stavljam ovo?? ovaj novi lancanik moze krace da mi traje od mog kineskog??

 

Lanac mi je od 136 linka. Jel ce to da bude ok za 16/50 lancanike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

@Zorge

Nemam kataloge. Ima nege da se nabave?

Изгуглај термине типа "Qingqi parts catalogue" и наћићеш сигурно

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Stigli su mi danas lancanici i lanac. Porucio sam ih gde i stevan90. Tj. stigli su prednji lancanik sa oznakom i logoom jt i lanac sa svim oznakama, a zadnji lancanik mi je stigao u velicini od 50 zuba, narucio 51, i srebrne je boje bez ikakvih oznaka jt i ostalo. Samo pise 809-50......

 

Da li da ih zovem da se zalim ili da stavljam ovo?? ovaj novi lancanik moze krace da mi traje od mog kineskog??

 

Lanac mi je od 136 linka. Jel ce to da bude ok za 16/50 lancanike

 

Lanac ce ti biti ok i za tu kombinaciju. Kako ti je bio upakovan zadnji lancanik? Da li pise na pakovanju da je JT? Meni je pisalo na pakovanju, a i na njemu je utisnut logo JT-a... Ako si platio JT, a dobio nesto drugo imas prava da se zalis bez obzira na kvalitet toga sto ti je stiglo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

da li moze da se kupi Qingqi QM200 SM u kutiji, bez garancije, pa da ga ja sklopim kod kuce? da li je tada cena dosta niza i da li je pametno to raditi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

da li moze da se kupi Qingqi QM200 SM u kutiji, bez garancije, pa da ga ja sklopim kod kuce? da li je tada cena dosta niza i da li je pametno to raditi?

Pazi motori kod nas dolaze u kutiji a jedino sto se montira je prednji tocak, ostalo je sve spremno za upotrebu.. verujem da bi na zahtev mogao da dobijes primerak u kutiji ako uopste imaju na stanju isti. A sto se cene tice tu sigurno nece biti razlike:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja