Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Istu tu caku (prevaru) koristio je prodavac i kada sam ja kupovao taj motor (u Novom Sadu) pre vise od 2 godine. Znaci jos uvek je to aktuelno.

On ti pise manji iznos na racunu da bih on uplatio manji porez i da njemu ostane vise para u dzepu od tih 1.300 eura.

Jednostavno u tvom slucaju se ne isplati kupovina ovog motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: KTM ADV 990

bane BP hvala na javljanju!

i svima ostalima. ja sam i sam shvatio sto cojek oce da mi uradi.

a sad , da li mogu da dobijm malo vise informacija o ovom motoru PULSER.

jeli to isto kineski motor? ima li ga neko od vas i kako se pokazao? koja firma / sajt ga prodaje?

ja sam vidio neke fotografije ali ne znam nista o tom motoru. ako moze malo pomoci u informacija , zahvalan sam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Gligo, ja jos uvek pamtim da si ti ono obecao jednu turicu po Sarajevu i okolnim brdima ;)

 

Gliga je vec godinu dana bez motora zbog @%@$#^ birokratije. Kada ispod mog imena vidis da pise KLE 500 javi se pa cemo lako organizovati :) U Sarajevu imamo smestaj a planina okolo u izobilju, jedino im vise gorivo nije jeftino kao ranije 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Danas odradio prvi servis u garantnom roku onaj na 150km, sipano ulje ipone scoot 4T 10W-40, pogledao svecicu i ustanovio serviser da je NGK, a akumulator Unibatov sto je kako on kaze prava retkost na sprint motorima.. Danas sam nategao na 70km/h i bio je super hladan osecaj uprkos novoj kacigi (nemam jos uvek A pa se suzdrzavam a i razrada je u toku, inace :P )

 

 

Evo i slike motorca od pre koji dan kad je bilo lepo vreme1moto3.gif

post-17717-0-81152600-1304538339_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Nije mi tesko, pogledacu sutra pa cu napisati tacnu oznaku0cool.gif.. Taman da i ja vidim na kom je nivou tecnost u njemu, za svaki slucaj..1hmm.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Ovako na akumulatoru pise CB 7-A to je akumulator od 8 amper casova (kod mene je raspored polova sledeci: + desno a - levo stim sto je strana na kojoj su polovi gleda ka zadnjem tocku)

 

Elem jutros kad sam pokusao da startujem motor imao sam neprijatnost: pustim gorivo,odvrnem sauh.... i kada stisnem dugme za startovanje cujem tak-tak i to se ne cuje u anlaseru vec ispod sedista :neznam: ima li ko ideju sta bi moglo biti? Ja sumnjam na rele paljenja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

E da obicno mi se to javlja ujutru a i preko dana ga ne voyim puno jedva desetak km, valjalo bi da dopunim akumulator (ja bi na sve drugo pomislio ali na to ne sigurno jer mi kasnije upali bez problema)

 

Hvala+up :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Dobro, lanac i lancanike sam narucio, treba da stignu ovih dana. Sada prelazimo na sledeci problem...

 

Plastike su mi ispucale od vibracija, pa sam ih nosio na varenje... Nedugo zatim su ponovo pocele da pucaju po varovima, pa sam ih zagitovao i prefarbao... Ali su sada opet pocele da pucaju... :(

 

U Qingqi-ju se vode politikom: "da prodaju ekstra super kvalitetne delove za Suzuki" i isplativije je kupiti nov motor nego komplet plastika kod njih... -.-

 

E sada mi ostaje da vidim da li pasuju, meni licno ruznije (ali ne toliko koliko jeftinije), plastike od Pulsera... Kontam da je isti motor i zasto bi kukice za kacenje bile na razlicitim mestima? Ali ovi iz sprinta tvrde da ne pasuju za Qingqi... :( Zna li iko da li je to istina?

 

Postoji li neko drugo resenje? Da li neko pravi kvalitetne maske za kineske motore?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

nemam motor i ne znam kakve su ti kukice za kacenje ali jesi li mozda razmisljao da umesto tih kukica napravis neke drzace od lima i da se pop nitnama veze za masku a dalje kako moze,ako moze.... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Hvala na savetu, razmisljao sam o tome... Jeste malo komplikovano, ali ako ne bude drugog resenja probacu da odradim tako nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala na savetu, razmisljao sam o tome... Jeste malo komplikovano, ali ako ne bude drugog resenja probacu da odradim tako nesto...

Gde si narucio lanac i lancanike? Koje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Hvala na savetu, razmisljao sam o tome... Jeste malo komplikovano, ali ako ne bude drugog resenja probacu da odradim tako nesto...

 

moze li neka fotka kako to izgleda,tj da vidim kako je popucalo pa mozda dam jos neku pametniju udeju 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

E sada mi ostaje da vidim da li pasuju, meni licno ruznije (ali ne toliko koliko jeftinije), plastike od Pulsera... Kontam da je isti motor i zasto bi kukice za kacenje bile na razlicitim mestima? Ali ovi iz sprinta tvrde da ne pasuju za Qingqi... :( Zna li iko da li je to istina?

Иди до неке продавнице која продаје Пулсере и увери се својим очима.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Hvala na savetu, razmisljao sam o tome... Jeste malo komplikovano, ali ako ne bude drugog resenja probacu da odradim tako nesto...

Gde si narucio lanac i lancanike? Koje?

 

www.motooprema.com

 

jtf409 16 zuba

jtr809 51 zub

D.I.D. 428h 140 clanaka pa cu skratiti po potrebi

 

16-51 je priblizno isti odnos kao 15-48

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

E sada mi ostaje da vidim da li pasuju, meni licno ruznije (ali ne toliko koliko jeftinije), plastike od Pulsera... Kontam da je isti motor i zasto bi kukice za kacenje bile na razlicitim mestima? Ali ovi iz sprinta tvrde da ne pasuju za Qingqi... :( Zna li iko da li je to istina?

Иди до неке продавнице која продаје Пулсере и увери се својим очима.

 

Izgleda ce tako i biti... Samo je tesko odokativno oceniti ako je npr. neko mesto pomereno za 1 cm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Hvala na savetu, razmisljao sam o tome... Jeste malo komplikovano, ali ako ne bude drugog resenja probacu da odradim tako nesto...

 

moze li neka fotka kako to izgleda,tj da vidim kako je popucalo pa mozda dam jos neku pametniju udeju 0takoje.gif

 

Pogledacu ako imam u racunaru sliku repa koji sam gitovao da okacim... a ostale slike bih mogao okaciti tek za vikend kada se vratim kuci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Ovako je izgledao zagitovan i osmirglan rep pre farbanja... Duz tih belih linija su bile pukotine, koje su se pruzale oko repne kukice... Ispod je nanet debeo sloj gita i to ne moze da pukne ponovo tako lako, ali je zato otpala kukica...

vLbtf_dsc01454lb.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Koliko vidim po slici, kacenje je isto kao na mom Quiqgi-u, inace moj je kros model. Cini mi se skoro da je rep indentican, ali kad bi slikao sa svih strana i odozdo, mozda bih mogao da ti odgovorim, da li su bas indenticni.

Ako imas slike i plastika sa strane posatavi pa cu uporediti sa mojim plastikama.

 

Doduse kod mene u repu stoji zadnje svetlo, a ovde ga ne vidim na tvom repu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala na savetu, razmisljao sam o tome... Jeste malo komplikovano, ali ako ne bude drugog resenja probacu da odradim tako nesto...

Gde si narucio lanac i lancanike? Koje?

 

www.motooprema.com

 

jtf409 16 zuba

jtr809 51 zub

D.I.D. 428h 140 clanaka pa cu skratiti po potrebi

 

16-51 je priblizno isti odnos kao 15-48

 

Nece da otvori tu stranicu. Koja je cena bila celog kompleta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ovako je izgledao zagitovan i osmirglan rep pre farbanja... Duz tih belih linija su bile pukotine, koje su se pruzale oko repne kukice... Ispod je nanet debeo sloj gita i to ne moze da pukne ponovo tako lako, ali je zato otpala kukica...

Требао си да покушаш са старим триком - на самом крају пукотине избушиш рупу. Тако се спречава да пукотина настави да се шири. То су ти форе од пре пола века.

 

Када после све загитујеш, не може да се види.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Koliko vidim po slici, kacenje je isto kao na mom Quiqgi-u, inace moj je kros model. Cini mi se skoro da je rep indentican, ali kad bi slikao sa svih strana i odozdo, mozda bih mogao da ti odgovorim, da li su bas indenticni.

Ako imas slike i plastika sa strane posatavi pa cu uporediti sa mojim plastikama.

 

Doduse kod mene u repu stoji zadnje svetlo, a ovde ga ne vidim na tvom repu.

 

Slikacu za vikend pa cu postaviti slike svih plastika.

 

Ovo je poklopac repa, a svetlo mi je u donjem delu repa, zajedno sa nosacem tablice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Hvala na savetu, razmisljao sam o tome... Jeste malo komplikovano, ali ako ne bude drugog resenja probacu da odradim tako nesto...

Gde si narucio lanac i lancanike? Koje?

 

www.motooprema.com

 

jtf409 16 zuba

jtr809 51 zub

D.I.D. 428h 140 clanaka pa cu skratiti po potrebi

 

16-51 je priblizno isti odnos kao 15-48

 

Nece da otvori tu stranicu. Koja je cena bila celog kompleta?

 

 

60-ak eura, nisam tacno siguran za cifru, diktirao mi je ali nisam zapisao... cene su malo vise od onih na sajtu zato sto su one date za najmanji broj zuba i clanaka...

Kada mi stignu lanac i lancanici, napisacu tacne cene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja