Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Da ti silent blokovi mogu biti zajebani. Sreca pa ih nemam :D :D :D Moracu i ja da kontaktiram Beru jedan jtf409 i jedan jtr809 i lanac pride koji ide uz to. Da ga podmladim, ali tek sledeci mesec (plata) :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

Zvao sam par stotina majstora po BG-u i siroj okolini...

 

Nosim pocetkom aprila tocak sa sve mrtvim silenima u servis na Ceraku (mislim da je Urban Motors, sprintov servis) pa cu javim sta su i kako to uradili, ali mi je rekao da ne brinem da cemo srediti to.

 

Ako je verovati vlasniku ovlascenog prodajnog mesta Qingqi-a u Novom Sadu silen blokovi zadnjeg tocka stizu za 10ak dana, pravice ih neka nasa kompanija iz Temerinu, cena najmanje 700rsd/kom :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Zvao sam par stotina majstora po BG-u i siroj okolini...

 

Nosim pocetkom aprila tocak sa sve mrtvim silenima u servis na Ceraku (mislim da je Urban Motors, sprintov servis) pa cu javim sta su i kako to uradili, ali mi je rekao da ne brinem da cemo srediti to.

 

Ako je verovati vlasniku ovlascenog prodajnog mesta Qingqi-a u Novom Sadu silen blokovi zadnjeg tocka stizu za 10ak dana, pravice ih neka nasa kompanija iz Temerinu, cena najmanje 700rsd/kom :lol:

 

Prvo, za silente nemoj da trazis majstore za motore, nego ljude koji rade nalivanje gume.

 

Drugo, Servis za takve stvari zaobidji.

 

Trece, ne veruje vlasniku jer te laze. Tih 10 dana sam ja cuo jos pre godinu dana.

 

Znaci, koliko ja znam kod Cvetkove pijace ima lik koji se bavi nalivanjem gume, i radi i silente. Saznaj gde je to tacno (posto ja ne znam jer vozim enduro :P ) i odnesi tamo i zavrsi sve za jedan dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

Prvo, za silente nemoj da trazis majstore za motore, nego ljude koji rade nalivanje gume.

 

Drugo, Servis za takve stvari zaobidji.

 

Trece, ne veruje vlasniku jer te laze. Tih 10 dana sam ja cuo jos pre godinu dana.

 

Znaci, koliko ja znam kod Cvetkove pijace ima lik koji se bavi nalivanjem gume, i radi i silente. Saznaj gde je to tacno (posto ja ne znam jer vozim enduro :P ) i odnesi tamo i zavrsi sve za jedan dan.

 

Ma trazio sam, pitao sam i ovde na forumu da li neko zna majstora da me uputi ali nisam dobio bas neki odgovor.

Na netu takodje nisam pronasao.

 

Ovi momci su to vec radili na nekom chinese chopper-u tako da otprilike znaju o chemu se radi. Ponestaje mi opcija...

 

Dovoljno sam komentarisao tog lika iz Novog Sad-a. Kad budem imao vremena otici cu do trzishne, taman da testiram ovaj novi zakon jer mi je vise pun ... :lol: OD kraja leta ga jurim za pojedine delove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Loznica-Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ1

Gumimil

Veljkosava Kovaca 5/I

tel 011/405-028

 

rade nalivanje gume, tj nalivanje silent a... oni su iza cvetkove pijace...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

Hvala hvala! :takoje:

 

Javljam kako su uradili posao i koliko su mi para uzeli!

Potrudicu se i da stavim slike pre/posle menjanja silena i lancanika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • FreeStyLe Member, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hornet

Drugari jel jos niste nasli alternativu za lanac i lancanike? G-din Bera je isto sto pravi lance za Yavu, tako li bese?

Sto se tice ostalih potorsnih delova, ima li bar toga?

Kako za tako probijen motor na trzistu nema delova kod nas, i ne samo to nego ih je i muka nabaviti, stvarno sramota ovlascenog uvoznika, cccc :lud:

I jos jedno pitanje- jeste li pokusali grupno naruciti preko ovlascenog uvoznika, vise vas potrosne delove, ili ih mozda ima na e-bay-u?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

imaju li da se kupe kocione plocice za quingi 200 sm i koliko kostaju otprilike?

 

Svoje kocione plocice sam skinuo i odneo ih u prodavnicu u Tosinom Bunaru koja prodaje Bardahl ulja. Tamo sam nasao i prednje i zadnje plocice. I jako su preusretljivi, sve pohvale za uzsluznost! :takoje:

Evo ova prodavnica:

Bardahl ulja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

Ako nekog zanima ja sam ranije za qingqi-a narucio lanac na buvljaku.

Naime kod onog dekice sto prodaje delove za tomosa.

Nasao sam DID-ov lanac. Bila je u pitanju standard serija, koja je inace namenjena za male motore poput nasih.

Mislim da je kostao izmedju 30 i 40 evra.

 

Btw vise ne vozim qingqi-a ali preporucujem da posaljete predlog "Sprint-u" da postanu zatupnik delova za ovaj bajk.

Gomila delova je ionako ista, a cena bila duplo manja npr za prednje plastike( s' tim sto mi je onaj prevarant nudio neke "polovne" duplo skuplje, a blago receno je neprofesionalan)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

Па дај неку ознаку плочица које одговарају.

 

E ne znam tacno oznaku inace bih napisao.

Najsigurnije je skinuti ih i odneti u prodavnicu, barem sam ja tako uradio jer nisam znao koja je oznaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

zavisi u koju ih prodavnicu odneses, Neke prodavnice znaju da ti nadju deo samo ako je za japanski motor i ako ga imaju u katalogu. I samo po oznaci. Ako im odneses deo tipa lancanike ili kao kod tebe kocnice, gledaju te kao da si pao sa kruske... I onda na kraju pitanje "Pa sto nisi kupio japanca"....

 

Snalazenje je majka !!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

U mom slucaju je to bila prodavnica u Tosinom Bunaru (ona pre Killer-a) u kojoj ima Bardahl ulja...

 

A japanca mogu da mi poklone! :nanana:

Sta ce sad sa rezervnim delovima posle cunamija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

U mom slucaju je to bila prodavnica u Tosinom Bunaru (ona pre Killer-a) u kojoj ima Bardahl ulja...

 

A japanca mogu da mi poklone! :nanana:

Sta ce sad sa rezervnim delovima posle cunamija...

 

To vam je bivsa prodavnica Kompp-a, sadasnja Biker House koju drzi nas kolega Vulkan.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/50078-moto-shop-biker-house/page__p__862073#entry862073

 

Decko je ok, izlazi u susret, a plocice trazi po katalogu, bez obzira da li je kinez ili ne.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Gumimil

Veljkosava Kovaca 5/I

tel 011/405-028

 

rade nalivanje gume, tj nalivanje silent a... oni su iza cvetkove pijace...

 

Ja sam proshle sezone ishao kod njih da mi rade silente zadnjeg tochka za Princa 125cc

Varijanta je bila sledecja poshto nisu imali onakve kakvi su meni trebali , trebalo je praviti nove kalupe i josh neke zezalica ,pa su mi rekli da cje me izacji od 1000-1500 din po komadu ( meni su trebala 4)

Poshto mi je delovalo kao dosta para zvao sam mastehnik iz N.Sada jer su trebali da dobiju negde u tom periodu i oni su mi poslali 4x400din silente koji nisu kineski nego su sklopili posao sa nekom firmom da im pravi. Znachi sigurno su kvalitetniji od kineskih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • FreeStyLe Member, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hornet

Pozdravi drugarim,

- Danas dodjoh do informacije da delova za Qingqi uopste nema(to smo znali vec) i nece biti- nece se porucivati, jer navodno vlasnik je u bankrotu, a motori koji su na stanju su uvezeni pre par godina i stoje u magacinu dok se ne rasprodaju.

Ja sam tako odustao od kupovine 200 sm verzije i sada gledam Sprinta Pulser 200ccm novog ili mozda Apollo 250 polovan. Za njih ima delova i bice ih do daljnjeg

U Sprintu tvrde da su agregati isti, sad ne znam, a raspitivao sam se malo i oko kredita. Cena za Pulser je 142000- sajamska, ponuda je 60000 u kesu, a ostalo na rate do 48meseci, godisnja kamata 12%, samo na licnu kartu bez odlaska u banku.

Ne znam postoji li alternativa za delove qingqi-a, prvenstveno za lanac i lancanike

Pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Lancanike mozes naci u JT katalogu, a lanac za 10e na vise mesta u Srbiji. Masina je identicna kao na Pulseru 200, tako da delova ima. A i nema mnogo toga sto ne moze da se napravi ili napasuje od drugog motora.

 

U svakom slucaju, sto se dostupnosti delova tice, Sprint je bolji izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • FreeStyLe Member, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hornet

Danas se sve moze napraviti i prepraviti. Kako se traze lancanici, po broju, modelu? Posto vidim nema Qingqi-a na spisku model, a ni Sprinta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Lupis neki model, pa trazis. Ja recimo znam da za ovaj moj enduro pasu delovi od DR125 i DR200, pa sam tako nasao lancanike.

 

Najbolje je da ne kupis kineski motor, npr nego japanski :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja