Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Vojvodina, Subotica, Đurđin
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Hvala na informacijama ;)

Moram vec da menjam ulje, skoro je preslo minimum i vec osetim da mi menjac tere ubacuje. A koje ulje se sipa u kvacilo onda i dal se to treba menjati?

 

Nervira me sto moram celu masinu da skinem da bi nastelovo ventile, malo mi to bzvz, al stacu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Vojvodina, Subotica, Đurđin
  • Motocikl: Keeway Speed 150

to sam skonto za motor i menjac da jei sto, ali sa leve strane, kod kvacila ima poseban saraf gde se sipa u kvacilo ulje, barem mislimda je tako, jer da nije ne znam stace onda on tamo. Cuo sam da u kvacilo nije svejedno kako cu ulje da sipam, pa me zanima sta ide tamo. Mozda i gresim u svemu ovom, ne znam :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

U ponedeljak su mi stigli lancanici i lanac. Juce sam ih montirao. (sreca, sreca, radost... :D) :) :) :) Pa da vam prenesem utiske.

 

Za pocetak cena:

- D.I.D 428HD lanac 136 linkova

- JTF409 16 zuba

- JTR809 51 zub

- Jeftiniji automat za zmigavce

- Dotava

Sve zajedno me je izaslo 6.700,00 dinara.

 

Nisam znao koja mi je duzin lanca potrebna i narucio sam 140 linkova sa namerom da skratim na potrebnu duzinu, ali mi je prodavac greskom poslao 136 linkova. Na svu srecu lanac je legao k'o budali samar... :D Mozda bi i 134 bilo dovoljno, zato sto ima jos malo mesta da se lanac otpusti, ali ne bih eksperimentisao...

 

Zadnji lancanik sam lako montirao, 6 srafova... Moj motor na srecu nema "silent-e" - jedan problem manje... :)

 

Prednji lancanik ima vec svima poznato zadebljanje koje smeta sigurnosnoj platni... Mnogi su ga nosili kod strugara da im skine to zadebljanje, ja sam na drugi nacin resio taj problem. Taj prosireni deo je koristan jer se zbog vece kontaktne povrsine smanjuje habanje osovine. A izmedju lancanika i kucista se nalazi jedna caura, koja predstavlja granicnik koji odredjuje gde lancanik treba da stoji. Resio sam da sa caure skinem ~4mm, toliko otprilike iznosi sirina zadebljanja. Cauru nisam nosio kod strugara, tata mi je visak skinuo pomocu finog brusnog kamena. A lancanik sam okrenuo zadebljanjem prema masini, tako da stoji isto kao i stari...

 

U sledecem postu kacim slike radova i slike homemade chain oiler-a koji sam napravio pre jedno 700km i odlicno me sluzi... :) ( ideju sam pokupio odavde: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/33957-ugradnja-podmazivaca-lanca/ )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

JTF409 16

0S2zm_dsc01536i.th.jpg

 

 

JTR809 51

ocIU0_dsc01535t.th.jpg

 

Morao sam da premerim da li je lanac dovoljno dugacak ili da ga reklamiram

dJ30I_dsc01537t.th.jpg

 

 

D.I.D 428HD JAPAN - ako je verovati natpisu...

Iz2Ka_dsc01539s.th.jpg

 

 

Ovako sam ucvrstio posudicu za ulje:

P9wmq_dsc01526iu.th.jpg

 

P2083_dsc01525yj.th.jpg

 

iPYzd_dsc01527gm.th.jpg

 

p3m5P_dsc01528n.th.jpg

 

 

Ovako sam ucvrstio ventile:

EAiZV_dsc01529r.th.jpg

 

zn1iu_dsc01530ag.th.jpg

 

cvl4a_dsc01534n.th.jpg

 

 

Ovako izgedaju kapaljke u 1. izvedbi, kada su creva prolazila kroz vodjicu lanca:

(Juce sam malo preravio taj deo, da bih malo zastitio creva...)

keLMC_dsc01531i.th.jpg

 

WQSYy_dsc01532kr.th.jpg

 

g69ra_dsc01533p.th.jpg

 

 

Evo kako sve to izgleda danas:

(Zasticena creva na kapaljkama... Onaj pesak na lancaniku, lancu i kapaljkama je igrom nesrecnih slucaja tu zavrsio 2 min pre slikanja... -.-)

RkVVM_dsc01542k.th.jpg

 

fR66Q_dsc01543k.th.jpg

 

wHV48_dsc01544p.th.jpg

 

A3tAn_dsc01545z.th.jpg

 

gR77b_dsc01546o.th.jpg

 

Nadam se da ce nekome koristiti prethodna 2 posta... :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
Hvala na informacijama

Moram vec da menjam ulje, skoro je preslo minimum i vec osetim da mi menjac tere ubacuje. A koje ulje se sipa u kvacilo onda i dal se to treba menjati?

 

Nervira me sto moram celu masinu da skinem da bi nastelovo ventile, malo mi to bzvz, al stacu

 

Taj sraf sa strane je za proveru pritiska ulja. Kakve su tebi gluposti napricali. :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Ne moras skidati masinu da bi nastelovao ventile. Ne moras skidati ni poklopac glave... Dovoljno je da skines sediste, bocne plastike i rezervoar. A ako mislimo na isti sraf sa leve strane, on si sluzi da bi mogao da vidis zarez na magnetu i da ga stavis u liniju sa strelicom pored srafa i tako dovedes motor u pravilan polozaj za stelovanje ventila.

 

Pogledaj ovaj link: http://www.mychinamoto.com/forums/showthread.php?376-QingQi-%28Qlink%29-200GY-Illustrated-Valve-Adjustment

 

Nisam citao sve sta pise na ovoj stranici, ali sam cuo da se i usisni i izduvni ventil steluju na 0.06-0.08. Nisam siguram da je ovo tacna informacija, tako da bolje proveri...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Vojvodina, Subotica, Đurđin
  • Motocikl: Keeway Speed 150

@Stevan90 video sam ti motor u NS u petak pred sajmom, odma sam ga prepozno po ovom za podmazivanje lanca :) Usput javicu ti se jos na pm, sto se tice stelovanja ventila, jer i ja bi obaezno trebo da uradim ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Qingqi QM250GY-B

Drustvo jel ide guma prednja (110-80x17) na nase azdahe? s obzirom da su 110 70 x 17, 130 70 x 17? i generalno koje dimenzije sve idu na nase felne???

 

Hvala unapred :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

@Stevan90 video sam ti motor u NS u petak pred sajmom, odma sam ga prepozno po ovom za podmazivanje lanca :) Usput javicu ti se jos na pm, sto se tice stelovanja ventila, jer i ja bi obaezno trebo da uradim ;)

 

 

Da, bio je ispred sajma... :D Nisi ga video bas u najboljem svetlu... Prosle god. kada sam zagitovao sve plastike i kada sam ga prefarbao bio je kao nov... A sada... :( Moram ga srediti kada se zavrsi ispitni rok...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Drustvo jel ide guma prednja (110-80x17) na nase azdahe? s obzirom da su 110 70 x 17, 130 70 x 17? i generalno koje dimenzije sve idu na nase felne???

 

Hvala unapred :zdravo:

 

Pozadi mozes da prosiris jos malo, ali najbolje je ne dirati, a napred ide 110/70 - 17. Odlicno pase i 100/80-17 za prednju.

 

Komplet dobrih, a jeftinih guma za nase motore je Continental ContiTwist SM (i SM Sport) u dimenzijama 130/70-17 zadnja i 110/80-17 prednja. Komplet ceo je oko 90e-100e za obe gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Vojvodina, Subotica, Đurđin
  • Motocikl: Keeway Speed 150

E bar da smo se sreli, pa da smo poprcali malo, sad jbg :P nadam se da ce biti neki motosusret gde ce mo moci :)

Zna neko cenu za Savu MC? Jel ona jeftinija od Continental? I de se moze naci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Suzuki DR650 SE & Sprint Pulser 200

Drustvo jel ide guma prednja (110-80x17) na nase azdahe? s obzirom da su 110 70 x 17, 130 70 x 17? i generalno koje dimenzije sve idu na nase felne???

 

Hvala unapred :zdravo:

 

Pozadi mozes da prosiris jos malo, ali najbolje je ne dirati, a napred ide 110/70 - 17. Odlicno pase i 100/80-17 za prednju.

 

Komplet dobrih, a jeftinih guma za nase motore je Continental ContiTwist SM (i SM Sport) u dimenzijama 130/70-17 zadnja i 110/80-17 prednja. Komplet ceo je oko 90e-100e za obe gume.

Kad vec pominjes Conti Twist, znas li mozda koja je i kolika razlika izmedju SM i SM Sport? Na njihovom sajtu sam nasao samo "Available in two different compounds for the street or street and track rider", a nisam naisao ni na neki kvalitetniji review...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /

Izvinjavam se zbog prekidanja price o gumama, posto to sigurno zanima svakoga ko vozi ove motore, ali ce i ovo verovatno vecinu vas zanimati.

 

Pre neki dan sam prosao pored ovih sto prodaju sprintove u Dimitrija Tucovica i bacim pogled na cenu pulsera i imam sta da vidim. Pulser 250ccm - 165.000 din. Kaze mi covek koji tamo radi da prestaju potpuno da uvoze 200ccm i od sada ce samo 250 da uvoze i kako ce do kraja godine ili mozda sledece sezone da krenu da uvoze i 650ccm.

 

Eto jedna lepa vest za ljude koji bi da ostanu verni kinezima i kad predju na jace kubikaze. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ако поново прођеш тамо, не било ти заповеђено, шкљоцни макар мобилним ту машину од 250 кубова.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Drustvo jel ide guma prednja (110-80x17) na nase azdahe? s obzirom da su 110 70 x 17, 130 70 x 17? i generalno koje dimenzije sve idu na nase felne???

 

Hvala unapred :zdravo:

 

Pozadi mozes da prosiris jos malo, ali najbolje je ne dirati, a napred ide 110/70 - 17. Odlicno pase i 100/80-17 za prednju.

 

Komplet dobrih, a jeftinih guma za nase motore je Continental ContiTwist SM (i SM Sport) u dimenzijama 130/70-17 zadnja i 110/80-17 prednja. Komplet ceo je oko 90e-100e za obe gume.

Kad vec pominjes Conti Twist, znas li mozda koja je i kolika razlika izmedju SM i SM Sport? Na njihovom sajtu sam nasao samo "Available in two different compounds for the street or street and track rider", a nisam naisao ni na neki kvalitetniji review...

 

Razlika je u tvrdoci smese. Sport je malo meksa, lakse dostize radnu temperaturu i malo je lepljivija od obicne. Naravno kao takva brze ce se istrositi, ali to mi nije bitno, bitno mi je da drzi u krivini kada idem do mladenovca preko avale :D Naravno obe gume ce dosta trajati, sve zavisi od stila voznje, a i nase masine nisu jake pa se ni gume nece brzo trositi.

 

Ova druga ce duze trajati, a mislim da su cene potpuno iste za obe smese, samo je pitanje izbora ko sta zeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Ако поново прођеш тамо, не било ти заповеђено, шкљоцни макар мобилним ту машину од 250 кубова.

 

Bila masina na sajmu u NS. Mogu reci da izgleda i bolje i kvalitetnije od recimo mog kineza. Vise podseca na KTM nego na Sprint. Jako lepog izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Хе... Ја осим новог мотора, обавезног диска позади и хромираног издувног лонца нисам приметио разлике у односу на моделе мање запремине - http://www.mychinamoto.com/forums/content.php?172-ChinaV-s-Qingiqi-250-Impressions-Pictures

 

Има ли ко фотку примерка са сајма? Има ли "Пионирове" или "Ћингћијеве" бочне пластике?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: MAKEDONIJA
  • Motocikl: HONDA VFR750 RC24 1988

Pozdrav iz Makedonije. Pre oko dva meseca kupio sam Qingqi 200 SM i skripi mi oko zadnjeg amortizera, poprskao sam sa wd40 i posle dva dana je prestalo. Na zalos sreca kratko je trajala i opet se zacuo zvuk skripanja koji je odvratan, ponowo wd40 ali nekako slabo deluje. Sta mi savetujete da rasklopim zdnja vilica ali to je komplicirano, tek sam prosao 650km. ako neko zna na koje mesto da ciljam sa wd40 neka mi pomogne. Pozdrav

 

post-17123-0-06294300-1306259543_thumb.jpg

post-17123-0-28872000-1306259572_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Хе... Ја осим новог мотора, обавезног диска позади и хромираног издувног лонца нисам приметио разлике у односу на моделе мање запремине - http://www.mychinamoto.com/forums/content.php?172-ChinaV-s-Qingiqi-250-Impressions-Pictures

 

Има ли ко фотку примерка са сајма? Има ли "Пионирове" или "Ћингћијеве" бочне пластике?

 

Zorge, izvini moja greska. Na sajmu u NS sam video Sprint Apollo od 250cm3, a ne qingqi. Za njega sam rekao da izgleda kvalitetnije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Vojvodina, Subotica, Đurđin
  • Motocikl: Keeway Speed 150

I meni se culo skripanje, ali (bar kod mene) to nije bili do amotrizera nego do zadnjh vila, kod one plasticne caure gde se vile spajaju sa sasijom dolazilo je do trenja i to je skripalo, posebno se culo kad ga operem pa ja to malo naprskam, vozim u prvoj i skacem i razradi se :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja