Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Suzuki DR650 SE & Sprint Pulser 200

Najlakse je tako sto amortizer stavis na sto, i sa alatkom za tu namenu zategnes amortizer. :moto3:

 

Okreces oba, ali prvo donji, jer je gornji kontra protiv odvijanja. Kako ce ti biti najlakse, sam smisli i snadji se. Naravno, ako to radis dok je amortizer na motoru, on mora da bude podignut tako da je zadnji tocak/viljuska u vazduhu, odnosno da amortizer ne trpi nikakav pritisak, kako bi opruga bila maksimalno rasterecena.

 

Ok, nadam se da cu uspeti sam to da izvedem, u suprotnom moracu da dajem pare pljackasima u ovlascenom servisu! ;)

 

 

Hvala jos jednom!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Suzuki DR650 SE & Sprint Pulser 200

 

Sto se zadnjeg amortizera i stelovanja tice to sam i ja pitao ali niko nije dao nikakav odgovor..

 

 

Evo, sad imamo odgovor. :aha:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Nice

 

Ovih dana sam cesto na Fruskoj Gori, vozam se po sumarcima i livadama. Javi ako si zainteresovan za neku laganu off voznjicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Aprilia pegaso 650 sm

Drugari,treba mi pomoc. Na koliko se steluju ventili ne msm na kilometara nego dali 0.7 ili koliko? Hitno mi treba hvala unapred

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Suzuki DR650 SE & Sprint Pulser 200

Trebalo bi da se vrsi kontrola zazora ventila na svakih 5000 km, a u zavisnosti od rezultata eventualno se izvrsi i podesavanje. (informacija sa Mychinamoto.com)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ćuprija
  • Motocikl: Suzuki DR650 SE & Sprint Pulser 200

Podesava se na 0.6 - 0.8 (kazu, idealno 0.7) i usisni i izduvni.

A, mozes i da sacekas nekog od iskusnijih da potvrde ovo, mada sam to procitao na ovoj temi.:-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Planiram da kupim Sprint/Quinqy 200cc, pa imam par pitanja - kako da proverim da li motor ima ove glavne boljke o kojima je pisano na temi:

 

1.

Tu pre svega mislim na cuvene silent blokove zadnjeg lancanika. Kako se to proverava? Pretpostavljam da neko treba da sedne na motor, a ja da probam da mrdam rukom lancanik napred-nazad-levo-desno, i ako mrda, onda su silent blokovi crkli? Jesam li u pravu?

 

2.

Da li i prednji lancanik ima silnet blokove?

 

3.

Kako se proverava semering prednje vile, i gde se taj semering nalazi? Na temi sam video na zna da "propisa". Zanima me "tehnika" provere i gde treba da se gleda.

 

4.

Ima li jos nekih stvari na koje bi posebno trebalo obratiti paznju kod 200cc SM verzija?

 

5.

Posle koliko predjene kilometraze ste menjali lanac i lancanike (200cc Quinqy/Sprint)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

1. Da, sme da mrda, ali vrlo malo.

 

2. Nema

 

3. Ako je "propisao" masti stap prednje vile. (uzi sjajniji deo, koji ulazi u siri, semering je izmedju njih i sluzi da zadrzi ulje)

 

4. Kao i za bilo koji drugi motor. Mislim da negde na forumu postoji uputstvo za kupovinu polovnog motora, pretrazi malo.

 

Kao boljka se ispostavio semering osovine poluge menjaca, koji je i meni krenuo da curka ovih dana. Danas sam ga zamenio, kosta 100din, i za tu operaciju je potrebno 10 - 15 minuta, ako slucajno primetis masno na istom mestu na motoru koji gledas, nemoj da te obeshrabruje, jedino je pozeljno da proveris nivo ulja u motoru, jer nije zdravo ako ga dosta fali i ako je tako vozen duze vreme.

 

5. Lanac sam menjao posle 15-ak hiljada km. Lancanici ce verovatno ici uz sledecu zamenu lanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Ovo upustvo kaze obrnuto: usisni na 0.07 a izduv na 0.11.

 

Stelovao sam ventile pre par meseci. Ako se dobro secam prednji sam stavio na 0.06, a zadnji na 0.07 i kotrlja se... :)

Probao sam izduv da nastelujem na 0.11, ali culo se kako lupa ventil. Pa sam polako dotezao na 0.10, pa na 0.09 i tek negde na 0.08 je prestao da se cuje ventil kada se upali motor (naravno cekao sam da se ohladi masina posle probe a pre sledeceg stelovanja)... Tako da sam ipak resio da stavim izduv na 0.07...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Stevane, jesi negde blizu Beograda, ja sam menjao taj semering i uzeo sam 2 komada, pa mi stoji jedan viska. Ako nisi blizu, mogu da ti posaljem dimenzije.

 

Pa nisam daleko od BG-a... Ja sam iz okoline NS-a... Ali imam drugi problem... Vreme radi protiv mene... Posao, faks, a ulje mi i dalje kaplje... Vec me sramota sto pravim barice gde god se pojavim... -.-

 

Ako nije problem, mozes li mi napisati dimenzije? A kada budem u prolazu, javicu se pa mozemo negde na pice... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ovo upustvo kaze obrnuto: usisni na 0.07 a izduv na 0.11.

 

Stelovao sam ventile pre par meseci. Ako se dobro secam prednji sam stavio na 0.06, a zadnji na 0.07 i kotrlja se... :)

Probao sam izduv da nastelujem na 0.11, ali culo se kako lupa ventil. Pa sam polako dotezao na 0.10, pa na 0.09 i tek negde na 0.08 je prestao da se cuje ventil kada se upali motor (naravno cekao sam da se ohladi masina posle probe a pre sledeceg stelovanja)... Tako da sam ipak resio da stavim izduv na 0.07...

Po Suzukiju, steluju se 0.06 do 0.08. Gledajuci po stranim forumima, steluju ih po Suzukiju, a tome u prilog ide lupanje izduvnog, ako se steluje po ovoj specifikaciji. Kod sebe i na jos 2-3 motora sam stelovao upravo po Suzukiju, gledajuci da je usisni blizi 0.06, a izduvni 0.08.

 

Pa nisam daleko od BG-a... Ja sam iz okoline NS-a... Ali imam drugi problem... Vreme radi protiv mene... Posao, faks, a ulje mi i dalje kaplje... Vec me sramota sto pravim barice gde god se pojavim... -.-

 

Ako nije problem, mozes li mi napisati dimenzije? A kada budem u prolazu, javicu se pa mozemo negde na pice...

 

Ukucas u pretragu "Semering" i dobijes nekoliko odgovora sa dimenzijama. ;) Fabricki ide 12x22x9, prve 2 dimenzije cine unutrasnji i spoljasnji precnik i one moraju da se ispostuju. Poslednja dimenzija, odnosno debljina semeringa moze da bude i manja. U mom slucaju, semering koji sam nasao je 12x22x6, i kao sto napisah, iznosio je celih 100din. Pretpostavljam da je od nekog Tomosa, jer sam uzeo od coveka koji drzi delove za njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Po 16. put u ovoj temi, taj semering sam menjao jos pre nego sto sam se uclanio na ovaj forum... xD

Stavio sam 12x22x7, kupio ga u prodavnici FAG lezajeva, trazio sam da bude otporan na visoke temperature... platio sam ga oko 120 din.

 

Zile-NBG je skontao na koji semering mislim, a njegove dimenzije se ne pominju u ovoj temi. ;) Semering osovine prednjeg lancanika... U svakom slucaju hvala :)

 

Sto se tice ventila, slazem se sa tim... I ja sam gledao da usis bude 0.06 a izduv sam stavio na 0.07 posto se vec na 0.09 cuje lupanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Bajmok
  • Motocikl: Honda Cbr600f3

Zanima me ovaj qingqi ili ti pulser od 200 kubika,kakav je,da li ga preporucujete vi koji ga imate,potroznja,max. brzina i kvalitet? :) Nesto ukratko o njemu ako moze,da ne citam ovih 67 stranica :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Да се људи не понављају. одговоре на твоја питања имаш на странама 4, 7, 8, 11, 14, 16, 19, 22, 25, 27, 32, 36, 39, 44, 47, 51, 55, 59 и 63.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Stevane, izvini bio sam van grada pa ti nisam odgovorio.

 

Semering koji tebi treba, ako sam dobro shvatio je onaj sto stoji "iza" prednjeg lancanika, tj na osovini prednjeg lancanika.

 

To je semering dimenzije 30x40x5, 30mm je unutrasnji precnik, 40mm spoljasnji i 5mm je debljina semeringa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Pitanje za ljude koji imaju Quiqy/Sprint 200cc:

 

 

- Koji akumulator ste stavljali kao zamenu? Na nasem trizistu je nemoguce naci 12V/9Ah u originalnim dimenzijama (citiram Blackbite-a, koji je premerio originalni akumulator): 137x76x128

 

Procitao sam na temi da su LP losi za ovaj tip motora - pa me zanima koja je bolja alternativa.

 

Uopste, bilo kakva informacija u vezi zamene akumulatora bi bila dobrodosla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja