Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Drug član, 1123 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Junior je imao peh na točku, ispustala je guma, pa smo to sredili

 

photo-output.jpeg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1123 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Lagana vožnjica do AMS, radi potvrde za registraciju ( ili kako se već ispravno kaze) 

IMG_9327.jpeg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1351 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
On 7/5/2024 at 6:38 PM, bobangsxr said:

Junior je imao peh na točku, ispustala je guma, pa smo to sredili

 

photo-output.jpeg

Ovi Taotao 200cc  ne mogu da se registruju kod nas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1123 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

@slave74 nažalost ne… mada meni za malca nit ne treba, on ne izlazi sa njim u saobracaj

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2060 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Trenutno bez
pre 6 minuta, bobangsxr je napisao:

@slave74 nažalost ne… mada meni za malca nit ne treba, on ne izlazi sa njim u saobracaj

Gledam ti ispod imena,koliko motora.Ti samo za registracije radiš.....il je meni mala plata.Ovo drugo je.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1123 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

@gebee&co  februara 2011 prestao sam konzumaciju cigareta a januara 2013 raskrstio sa konzumiranjem alkohola ( u većim količinama). Inače pre tog preobraćenja vozio sam neregistrovane motore i gorivo crevom vadio iz Očevog auta :)

Promenio član bobangsxr
  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1123 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125
Pre 4 sati, bobangsxr je napisao:

Lagana vožnjica do AMS, radi potvrde za registraciju ( ili kako se već ispravno kaze) 

IMG_9327.jpeg

Samo da javim, ako nekog zanima 😁… laganih 150 evrića potvrda… do kraja nedelje bi trebala da stigne 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1198 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ne danas ali sinoć, okrpio skottoiler, ponovo, drži za sad, ponovo. Stavio ponovo LED, ovaj put konačno kako @N.F.S. zapoveda, i sija odlično. Snop namešten otprilike, igraću se možda večeras s tim.
bcf4d7babf644f231d0807814969f0cd.jpgc707fa58b9171c9638825d47f29fe078.jpgf898fa2e55d0f4204e93a51c5b7b8199.jpg176d9423a78e14b6109cb9a7a9e8dfe2.jpgd18af93c9211781ab0efa9171c325718.jpg60b1486f485174fb55cf08f4d6887c93.jpg

Da li je neko rasturao far na CBF 1000? Ima li neke mudrosti? Baš je prljavo staklo kratkog svetla pa bih da ga lepo obrišem iznutra.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk



  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1198 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ma baš je celo prašnjavo, i kod pozicije mi na primer baš ružno

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Honda Shadow 600

Na mom CB500 sam ga prao kao flašu. :jee:
Ako je velika muka da se skine ostaviš lepo za zimu, motor u toplu prostoriju pa polako. Da ti sad ne oduzima vreme za vožnju. Ako imaš volje i vremena kreneš odmah. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 362 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Fina ideja ali ja bih ovo probao samo ako na izlazu iz kompresora imam montiran filter koji odstranjuje vlagu inače može biti veća šteta od koristi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1097 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Ugradio 12V utičnicu, da se ima za kompresorčić, lijepo skrivenu pod sjedištem,milina!!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Nije danas, neki dan, ali sam napokon dobacio motorom nazad do kuće... iz četvrtog puta    :rolleyes:    Prva duža vožnja mi se pretvorila u dva i po meseca popravki i čekanja, baš me je izmaltretirao. A možda i nije, sam sam to tražio    :happy:

 

Po svemu sudeći, izgleda da sam ga kupio sa lošim namotajima. To sam već pisao ali da se ponovim - prvu vožnju je išao koliko je išao (na struju iz akku) i onda gecrkt. Sva sreća pa sam tada stigao na odredište, proveo tri dana odmora na prelepom mestu i kad sam, po prvi put, krenuo nazad za NS beše kvar koji sam opisao u temi "blic pitanja"...

Onda su sređeni namotaji i čekao sam nedeljama priliku da odem po motor kako bi ga vratio kući. Desi se prilika, u nedelju sednem na motor, krenem drugi put ka NS, pređem prelepih 70ak km i opet stade!

Ovog puta regler... Super momci iz Majdanpeka (i ovom prilikom im veliko hvala) su mi pomogli ali je morao opet kombijem nazad kod majstora. Cimaj Žiku54 za hitan prijem, odnesi regler, sačekaj da napravi novi, vrati se nazad, montiraj na motor i krenem treći put kući.

Stigao sam do JA bez problema i bez ikakvih loših simptoma, ali slučajno spazim auto servis koji je opet slučajno otvoren u 20h uveče, i stanem reda radi da proverim punjenje pošto smo par sati ranije stavili nov regler na motor. Merenje pokaza 17.4  :confused0068:  i ja šta ću, kako ću, nije pametno voziti motor koji toliko 'prepunjava' - ostavim motor u JA. Nakon skidanja, slanja, nepotrebne 'popravke' u stvari samo kontrole reglera kod Žike ispostavi se da je isti dobar, ispravan, i da je merenje bilo u faulu. Unimer kod onog auto majstora je imao slabu bateriju i pokazao netačnu vrednost. Nije čovek kriv, ja sam budala. Ali to pokazuje koliko je alat bitan... Bez dobrog alata stvarno nema zanata.

10ak dana kasnije odem po motor i iz četvrtog puta se bez problema vratim kući... 

 

B i ja 1.jpg

i onda ga detaljno operem...zaslužio (NI)je   :lol2:

B i ja 2.jpg

Promenio član PremieRacing
  • Sviđa mi se 9
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 496 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Voge 300 Rally

Ja nista osim sto sam provozao do BG da se uradi prvi servis na 1000 km. Zamenjeno ulje, filter i dotegnut lanac. Cak su mi dali i fabricki alat koji nije stigao sa motorom. Sad moze pun gas, sledeci servis na 5000 km. Narucio odmah jos par sitnica kod Alije da ga pocastim.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja