Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Planeta Zemlja
  • Motocikl: Moto Morini X CAPE 2024
Pre 9 sati, admiki je napisao:

Al moram da pitam: ubrzanje 13G, kočenje 16G???

To je app Yamaha My Ride. Bilježi mi kuda sam vozio, koliko km, koliko u pokretu... Ima opcija "explore" pa gledam gdje su drugi vozili... A ovo konkretno -m/s2 i +m/s2 ne kontam i nije mi ni bitno, kao i ugao "zalijeganja" u krivini. Pretpostavljam da je app zaglupila jer sad gledam u toj app svoje ranije vožnje pa vidim npr. -4.15m/s2, +4.10m/s2...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF RedBull 450 MT

Krenuo u petak posle posla, pošto sam završio "ranije" oko 14, već sam u 15 bio na motoru.

Na brzaka da skoknem do rajskog prerasta, putevima Yogija.

Malo sam se zaračunao oko vremena, mada nisam generalno ni imao neki plan, osim da stignem.

Nisam računao doduše da idem na motoru koji tek razrađujem, i ne smem da teram preko 5.000 rpm, odnosno 87 na sat u 6. brzini :D 

 

Stajem kod reke Pek (barem mislim da je ta), i silazim da probam novi motor na mokroj kamenoj obali.

 

54bK3k3.jpg

 

Čupa se dobro!

 

Brzo sam na dunavskoj magistrali i mislim se okej, dosadan deo je prošao, sad uživanjac.

 

GibEk2e.jpg

 

Dunavsku sam vozio jedno 4-5 puta prošle godine, na jačem motoru, i doživljaj je drugačiji.

Umesto da se fokusiram na krivine i da tu i tamo vidim reku i po koju stenu prekoputa, sada prinuđen na sporiji tempo, dosta više se vidi.

 

Planirao sam da idem jedan deo nekim planinskim putevima preko Miroča (koji volim dosta), ali pošto je već bilo dosta kasno, odustajem i idem pravo na selo Plavna.

 

uHK3uw3.jpg

 

Malo iza ovog mesta je Yogi savetovao da se parkiram, šta i ja preporučujem svima, ali ja žurim i idem još malo dublje.

 

MVuxOas.jpg

 

Svideo mi se putić koji sam izvozao, prezadovoljan sam motorom.

 

Parkiram se pored table na kojoj piše 900 metara do cilja.

Poneo sam kompletnu opremu za planinarenje, ali se mislim ma mogu ja to i u pantalonama i čizmama, da ne gubim vreme.

 

Kakva greška.

 

Trek kao takav nije ništa zahtevan, i veoma bih uživao u njemu, da sam bio u pravoj odeći i obući, i jedno 3 sata ranije nego što sam bio :) 

 

KgqlewW.jpg

 

L33mWjf.jpg

 

FmV6UA9.jpg

 

Lx5VnxG.jpg

 

Malo sunca mi daje polet za poslednji, najstrmiji deo do cilja.

 

yqIYGtt.jpg

 

HZx5Nxq.jpg

 

iK5MeKH.jpg

 

Treba provesti ovde minimum pola sata, samo upijati sve.

 

Uz sunce koje beži, i jedno 3-4 sata vožnje do Beograda, nemam taj luksuz.

 

DsAOCGQ.jpg

 

Krećem nazad, uživam još jednom u kratkom parčetu treka koji je vozljiv,

 

xmqHtGL.jpeg

 

ZnrWOD5.jpeg

 

i pravac na magistralu uz zalazak sunca.

 

QGCljzD.png

 

Stao na još jednom mestu da napravim novu pozadinu za telefon.

 

X7H7RSu.jpg

 

I do Beograda manje više bez dešavanja, osim kad sam naleteo na neku čudnu gomilu đubreta na putu.

 

Bio je već popriličan mrak, pa na prvu nisam bio siguran ni da li je đubre ili mrtva životinja, ali kad sam video pored kesu i veknu hleba i neke novine, reko ma đubre.

U trenutku dok sam prolazio baš pored, vidim ljudsku glavu.

Okrećem se, zagradim motorom čoveka, reko dal ga je udario neko i pobego il šta.

Krenem ja da procenjujem situaciju, stanje svesti, on me gleda ne zna kako se zove, gde živi, gde je krenuo, nit gde je.

Nema nigde krvi, nikakvih tragova, ništa.

Kako je naišao auto, zaustavio čoveka, makar da imam opciju da ga transportujemo ako treba.

 

Ispostavi se da se znaju, i da je ovaj na putu samo mrtav pijan.

 

Poželeo sam im srećan ostatak večeri i produžio dalje.

 

Sve u svemu, dobar petak popodne.

Stigao kući oko 23h, lego, ustao u 7 i opet seo na motor da odem do Mladenovca :)

  • Sviđa mi se 26
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1723 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

Bravo! To je taj rad!

Inače, pro hint: posle prvih 500 km možeš do 6000 rpm :)

Proveri user manual.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Juče lepa vožnja dva motora do manastira Prohor Pčinjski (u odlasku preko Gadžinog Hana, Vlasinskog jezera i Surdulice, u povratku preko Vranja i Leskovca).

Volim vožnje po brdima i po krivinama, a na ovoj vožnji je toga baš bilo.

Posebno zadovoljstvo mi je bio susret i druženje sa kolegom @kaligula1 u Vranju, pa mu se i na ovaj način zahvaljujem na lepo provedenom vremenu u razgovoru sa njim.

Inače na put smo krenuli sa dva motora (BMW R1100 GS i BMW R1100 RT), a uz put imali i dve smešne "havarije".

U odlasku (u blizini Gadžinog Hana), stali na puš (i na piš) pauzu i dok sam bio okrenut leđima motoru čujem "tras". Okrenem se a moj se "Bendža" izležava na levom boku!

Pukla "ćopava". Na motoru nije bilo štete.

Idemo dalje i na sledećoj pauzi kolega podiže motor na centralni oslonac, kad polomi se leva "noga"!

Zadržasmo motor da ne padne, ali neverovatno da nam za pola sata na oba motora postradali "nožice".

Danas će da radi aparat za varenje i brusilica.

 

 

  • Sviđa mi se 12
  • Hvala 1
  • Haha 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 921 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Najgori od sve dece zadnji krećem moto sezonu ali sa stilom ;)

Laganih 650 km do Tare i Mokre gore.

Razlog dolaska ovaj put je nov asfalt na deonici Mitrovac - Sekulići - Mokra gora.

Na žalost put je kratak i nije za neko jurcanje ali su zato pogledi čista fantazija. Prošao sam ovuda pre 10ak godina dok je još bio makadam i bilo je odlično.

Potrošnja 4.3 prava penzionerska. Jbga kad imam laganu ruku a i uživanje je na prvom mestu :)

20240618_163201.jpg

20240618_173108.jpg

20240618_171137.jpg

20240618_181253.jpg

20240618_184811.jpg

20240618_185545.jpg

20240619_012036.jpg

  • Sviđa mi se 14
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1120 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125
Pre 6 sati, zika56 je napisao:

Juče lepa vožnja dva motora do manastira Prohor Pčinjski (u odlasku preko Gadžinog Hana, Vlasinskog jezera i Surdulice, u povratku preko Vranja i Leskovca).

Volim vožnje po brdima i po krivinama, a na ovoj vožnji je toga baš bilo.

Posebno zadovoljstvo mi je bio susret i druženje sa kolegom @kaligula1 u Vranju, pa mu se i na ovaj način zahvaljujem na lepo provedenom vremenu u razgovoru sa njim.

Inače na put smo krenuli sa dva motora (BMW R1100 GS i BMW R1100 RT), a uz put imali i dve smešne "havarije".

U odlasku (u blizini Gadžinog Hana), stali na puš (i na piš) pauzu i dok sam bio okrenut leđima motoru čujem "tras". Okrenem se a moj se "Bendža" izležava na levom boku!

Pukla "ćopava". Na motoru nije bilo štete.

Idemo dalje i na sledećoj pauzi kolega podiže motor na centralni oslonac, kad polomi se leva "noga"!

Zadržasmo motor da ne padne, ali neverovatno da nam za pola sata na oba motora postradali "nožice".

Danas će da radi aparat za varenje i brusilica.

 

 

isteko vek trajanja i poceli da se dezintegrisu 😁

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
1 hour ago, bobangsxr said:

isteko vek trajanja i poceli da se dezintegrisu 😁

Isto važi i za vozače.

Kolega 1951., a ja 1956.

  • Haha 6
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

16.06.2024 nije bio dan samo za vožnju, taj dan su motociklisti obezbeđivali bicikliste, u Novom Sadu se održavala međunarodna biciklistička trka Granfondo, preko 700 biciklista na startu, ogromna organizacija, mislim da je bilo 25 motora u obezbeđenju trke (tu ne računam još nekoliko motora koji su bili od strane saobraćajne policije), bilo nas je iz novog sada, kragujevca, zrenjanina, subotice, koliko je svet mali dvojica motociklsita iz kragujevca su me prepoznali jer smo bili sto do stola, mandžali leskovačkog roštilja, dve nedelje pre toga na zlatiboru, ja njih u prvi mah nisam ali oni zapamtili moju afriku i kacigu a vala i moju seksi međeđu atletsku figuru, 4 motora su nosili snimatelje a ostatak se borio sa upadiama sa strane da ne uleti neko sa strane u kolonu bisiklista, trasa je bila vrlo zahtevna, od novog sada pa na crveni čot pa sremskom stranom do iriga pa opet na frušku na venac pa grebenom fruške do crvenog čota pa brzi spust ka beočinu pa onda što brže ka novom sadu. Generalno trka je odlično prošla, na jednom kritičnom mestu je samo njih 6 ispravilo krivinu i završilo u balama sena a tu smo očekivali mnogo više, valjda su prethodno naše edukacije urodile plodom ali je jedan na skoro pravcu pao i slomio ključnu kost tako da je zdravstvoeno prošlo ekstra (recimo nekih dve nedelje pre na sličnoj manifestaciji u sloveniji ali na skoro tri puta većem broju takmičara, čak 60 njih je završilo u urgentnom centru zbog raznih povreda), bila je već pri kraju trke jedna baš kritična tačka  gde su se spajale dve trase trke, mala i velika, neke patrole policije su počele puštati saobraćaj pre vremena i kod sremske kamenice na toj tački je došlo do opšteg kolapsa ali dobrom koordinacijom nas iz moto obezbeđenja i nekoliko ljudi iz saobraćajne policije uspeli smo da koliko toliko napravimo reda kada su počeli da dolaze prvi takmičari.
viber-slika-2024-06-16-13-36-13-031-resi
448881952-1855692084858148-1727755950022
viber-slika-2024-06-16-13-28-44-054-resi
viber-slika-2024-06-16-13-28-43-940-resi
viber-slika-2024-06-16-13-28-44-480-resi
viber-slika-2024-06-16-13-33-49-707-resi
viber-slika-2024-06-16-13-33-46-771-resi
Ja na prvoj sledećoj fotki usmeravam bicikliste na pravi pravac
448829145-1855692201524803-5848111624211
A upecaše i mene u vožnji kroz kolonu biciklista
449118028-1855692234858133-7473539394449
448997223-1855692118191478-6155756823243
I na kraju, zasluženo osveženje i nama motociklistima
viber-slika-2024-06-16-13-28-43-726-resi

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L

Jos nisam bio na dugoj voznji, uvek je kratka kolko god dana trajala... 😑

 

Malo Romanije do Pala, malo Jablanice i Mostara, malo Peljesca, Korcule, Dubrovnika, malo Bokokotorskog zaliva, 2 gasa Trebinje, 2 gasa Visegrad, 2 gasa kuci.......

 

e658e212-8eec-45b5-904d-1f7e8205908a.jpg

af34b070-35d3-459a-841d-74c99f98b826.jpg

762ec261-bb27-45dd-b260-b59e9c0ce477.jpg

6d2b0716-9f47-48b7-bbe0-8be22947f0a7.jpg

eb571dab-00fb-4ad3-af05-c14335f2a7a6.jpg

77a34467-b225-4d1f-aa1a-01660812714f.jpg

74dacd9a-caad-43a6-94f1-f1153b458c6a.jpg

55a97df9-1306-493e-9039-07591c6671bb.jpg

74013c6d-867f-4239-9b7b-9ba850296e37.jpg

bb8cd6c0-cb8c-490a-aace-0e8702c9aaaa.jpg

24c02f8c-2c4b-42eb-a583-b87b97744a4e.jpg

470fa7cd-d5e6-43b1-9f25-9d48177788be.jpg

f36e0112-ef2c-4ee2-bcdc-06b46abd796c.jpg

2890391e-1ed8-4fbe-85a1-0f5321ea13a5.jpg

78f60589-3d3d-4af8-96bb-a4a670fd4a58.jpg

5ebc5ba0-20c2-45fa-8838-9620cc32698b.jpg

  • Sviđa mi se 23

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Veterani 63. Padobranske Brigade svake godine (vikend oko Vidovdana) organizuju okupljanje i druženje i to uvek na nekoj drugoj lokaciji (a uglavnom daleko od civilizacije).

Okupljanje traje od petka do nedelje (a subota je "glavni" dan, kada skup posećuju ministri, generali, predsednici, premijeri, ...).

Ovog puta skup bio u mestu Gostilje (na Zlatiboru), ja nisam planirao da idem (zajebava me kičma). Već u petak od podneva počinju da me zivkaju drugari koji su već stigli na odredište i podjebavaju me da više nisam nizašta. Ja odolevao do oko osam sati uveče i onda sednem na motor i krenem.

Od Kraljeva do Sevojna mi "društvo" pravila kiša, od Sevojna do tog Gostilja nigde nikog, put tesan i pun oštrih krivina (sa usponima i padovima), a skoro u svakoj krivini voda iznela šljunak. Već sam umoran i pazim da ne padnem (ništa neće da mi bude pri takvoj brzini, ali nema šanse da sam podignem motor), poješće me mečke u onoj divljini. Nikog nisam ni sreo, niti stigao na tom putu od Sevojna do Gostilja.

Stigao na odredište u subotu oko oko jedan noću, društvo već uhvatilo "zamah", ja se pridružio i tako do šest ujutru. Odremao sat vremena u vreći, a onda opet sa društvom (bilo oko dvestotinak ljudi), pa neka postrojavanja, pa govori uvaženih gostiju, .....

I oko pola tri popodne opet na motor i nazad. Nisam ni sačekao ručak, jer da sam ručao uspavao bih se usput. 

Kičma mi baš otkazala i na dvadesetak kilometara od kuće morao da napravim pauzu. Jedva sišao s motora (i još teže se popeo).

Vučem se nekako (sa 70-90 km/h) i jedva čekam da stignem kući i svalim se u krevet, prolazim kroz neko selo i vidim ispred "zadruge" jedan motor i nekoliko ljudi (ispijaju pivići). Odmakao par stotina metara i vidim u retrovizoru motor koji me sustiže (onaj što je stajao ispred zadruge). Na desetak metara iza mene dečko ga isturira i diže na zadnji i tako me preteče, mahnu mi da ga pratim i na kolenu prođe kroz oštru i dugačku desnu krivinu i ode.

Baš našao kog će da izaziva na trku.

Ja jedva stigao kući, motor ostao ispred kapije a ja se dovukao u sobu i svalio se u krevet.

Sve u svemu, lepa vožnja (oko 500km ukupno) i lepo druženje sa prijateljima (i ratnim drugarima), podsećanja na neke događaje i doživljaje (i pominjanje onih koji su na prošlom okupljanju sedeli sa nama, a u međuvremenu se "preselili" u večnost).

Mnogo toga se vremenom zaboravilo pa je lepo da se podsetimo.

Uglavnom lepo proveden vikend.

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 20
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3262 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Za vikend i dalje polako najavljuju porast temperature, ja ne radim, petak prijatan za vožnju, planiram do juga države i nikako, sad... Ma jok bre, šta ću... Auu nisi bio 'taki?! Gde ti je "mladost"? U pravu je osoba B u meni, pali bre... 

Ranoranioc sam, u 7:00h već doručkovao picu od juče, kafa i magla. U 9:10h već u Međuvršju na pauzi:

p44LMnL.jpeg

 

Ne bih ni stao nego zove poslodavac,interesuje ga nešto. 

Ispuših prvu garci i vozi...u 10:50h Zlatarsko jezero. 

 

bZi2qc9.jpeg

 

ol44vLn.jpeg

 

3OsFHUa.jpeg

 

Prijatan miris vode dopire no nosa. 

XdLiAU5.jpeg

 

Mali vidoje... 

 

Aj' dok je čist Bleki, da ga memorišem, znam da ga čega "belilo"... 

xVDi3I9.jpeg

 

Kao što reče kolega @Forsberg kako da kupiš drugi motor, kad sa ovim kreneš do severnog pola ne brinuvši za mehaniku, elektriku...

 

Prođoh Prijepolje, 15ak km dalje skrenuh na uzani asfalt, nedugo zatim ponovo levo kod znaka za Sopotnicu, zašto levo, znak (ne saobraćajni već od meštana) pokazuje pravo ali ajd' da je slušam(GPS)... Uzan već loš asfalt,sve više uz brdo... kuća, žena čula motor, izađe... Pogreših ja, jel'? Jes', vrati se  gde je znak pa napred, uvek povede naovamo navigacija. Dobar je put, nasut... Hvala puno! Ništa. 

Mogao sam i kao @yogibear malo dalje asfaltnim ali eto... 

Okreći, stigoh do znaka, kad malo skuterče i dvoje na njemu, mali dečak i malo veća cura. I vi gore... Da. Vozi. Brži od mene, ja 40-50 ne smem, oteće se po kamenju, biraj utabano,7-8km tako, stigosmo... sretosmo radnike koji ga nasipaju, kažu da će i asfalt, kad ne znaju... zna se, oko izbora. 

Elem... 

 

Slapovi Sopotnice

 

Prvo vodič

K4i4ETB.jpeg

 

Milina

obvM4TP.jpeg

 

IV6CVLl.jpeg

 

m6n0abU.jpeg

 

Na žalost nema mostića, odnela ga gromada koja se odvalila zimus. Idealan bio za fotografisanje i prelazak na levu stranu i odlazak do ispod vodopada. Može se i sad preći ali nešto mi čizme kažu bolje nemoj. I nemam potrebu. 

JUscRlE.jpeg

 

Lepota... 

xqmTboS.jpeg

 

Ctk2xKq.jpeg

 

Da ne zatrpavam fotosima, vidoje je tu... 

 

Moj vodič i cura žure, samo vi idite, ja ću još malo... Ima kaže tu desno još jedan vodopad manji ali u rastinju, čuje se i pomalo vidi, ne mogu da se probijam, dovoljno mi je i ovo, znam za vrh, kaskade...nema se vremena, planiram još nešto obići, sve u jedan dan.Drugi put, možda familijarno za ceo dan. 

Samo da uslikam Blekija... dođe i plavuša sa starijom gospođom, montira selfi-motku:D, da se selfiše.

nF6Mxl0.jpeg

 

Dečko mi reče da se ne mora ići makadamom već kilometar odavde se skrene levo, sve asfalt niz brdo do magistrale. Znam to hvala, imamo mi istraživača-avanturistu, tuda se vratih. 

j6kCvVG.jpeg

 

Vide se slapovi u daljini. 

epDudnR.jpeg

 

Samo još jednu zanimljivost... 

 

Legenda kaže da se jednom sa planine Jadovnik začuo glas sa pitanjem da li da narodu koji se tu naseljavao podari sreću ili vodu. Na to meštani odgovoriše da bi radije imali vodu, a za sreću će se sami pobrinuti. Tako i bi kada je sa visova Jadovnika potekla hladna i pitka reka Sopotnica, koja do današnjeg dana nikad nije presušila.

 

 

Nedugo, posle par km. izlazim na magistralu, pravac manastir Mileševa,oko 6km od Prijepolja.

B1G6a3v.jpeg

 

Vide se i posledice skorašnjeg izlivanja Mileševke. 

fACO9xP.jpeg

 

Šta reći, ništa, samo uživati... 

baOIoBA.jpeg

 

6H9P4aR.jpeg

 

XQyUa5R.jpeg

 

Wt4T4VZ.jpeg

 

Čim uđoh u krug manastira osetih prijatan miris. Ne znam, kao mirišljave sveće ili slično. Ma gde oni to koriste, ne znam. 

Xzmos6H.jpeg

 

dS8bLhH.jpeg

 

amSvcNC.jpeg

 

zPtkGhB.jpeg

 

Uđoh... 

BuOAxDC.jpeg

 

Beli Anđeo... 

aMa267U.jpeg

 

l0Thqc5.jpeg

 

Napravih par fotosa, uđe časna sestra i reče da nije Blagosloveno slikanje... Izvinjavam se, vraćam u džep fon. Poljubih ikone, stavih neki dinar... 

KK0O6GC.jpeg

 

Ckk1BuZ.jpeg

 

Manastir Mileševa je zadužbina kralja Vladislava, građen je 1218. i 1219., a živopisan od 1222. do 1228.Osnovao ga ja kralj Vladislav, sin kralja Stefana Prvovenčanog, a unuk Nemanjin.Vladislav je Mileševu podigao kao svoju grobnu crkvu, onako kao što je njegov otac podigao Žiču, a deda Studenicu.

Yogi je to izdetaljisao, tamo u njegovoj temi. 

Ne mogu do Savine isposnice, mnogo mi... 

AYbJPXe.jpeg

 

Pola 3,da ja krećem... Izlazim do Blekija, oblačim se, stiže mala osica valjda, nema je pola cm. Lebdi oko kormana... Idi bre... Jok. Stavljam kacigu,rukavice, sedam, palim, ona još tu. Podignem ruku, slete na prst i ne mrda. Ne mogu da je otresem, blago tresnem, jok... Ne mogu da dunem, kaciga... Ja krećem, idi... Podigoh uvis ruku,blago protresem, ode... Slučajnost, a što ne bi bila, ne znam. Uvek povežemo sa nečim duhovnim, ko zna... 

Poleti Bleki... polete Sunce ti žarko! :D

 

15:15 da se jede na Zlatarskom... Sa bečkom... 

CRYrX4f.jpeg

 

Sad su još lepše fotke, sunce prošlo... 

07jlvuR.jpeg

 

o5hKSI1.jpeg

 

Sledeća pauza Čačak,svratio u market u ARu da kupim sladoled, onaj Frikom porodični, nešto mi se prijelo, kući oko 7:15h, taman za nastavak četvrtfinala. 

Kilometraža taman...fala Bleki. 

S3QPR7M.jpeg

 

Ende

  • Sviđa mi se 21

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Mi juce oko 450-460km

Beograd -Valjevo -Kapija Podrinja-Perucac-Loznica-Valjevo-Beograd...

@TAZZ i @salem sa  suprugom krecu u 8:00 sa NBG. Moj balansero i ja krecemo iz Zeleznika i cekamo ih u Obrenovcu kod naplatne rampe...Do Valjeva dosadnim autoputem .

Prva stanica Valjevo lovacki dom.Tu nas cekaju @Boki Krupanj@Dragana Bokijeva Krupanj.Kafa,ratluk i ko je hteo dorucak.Lepa letnja basta. 

 

IMG-cfea00adc29c89bc407003b49a07c94d-V.thumb.jpg.acbaab4459e7164e405e329a03cf6c1e.jpg

 

Odatle do brane Rovni

 

IMG-cd34bf057d844ad5a14fb5d60c2411a6-V.thumb.jpg.6cadf6acbc6f0958728e9f689ebf494e.jpg

 

20240706_111926.thumb.jpg.c3a3ccafa1be75e97f7857c3230cfdb6.jpg

 

Nastavljamo do Kapije Podrinja kratko zadrzavanje i slikanje 

20240706_120824.thumb.jpg.6b85748295a499cf0768e6be5ed0b2fe.jpg

 

Dalje prema Perućcu ,vreme da se ruca ..restoran Vrelo.Lepo izgleda i ima lepu terasu/bastu.... Hrana...hmmm gurmanska  pljeskavica katastrofa...bezobrazno loseg kvaliteta i ukusa ...cevapi na kajmaku ocena 3 od 5...obicna pljeskavica bezukusna, krompir u svakoj porciji ziv...karadjordjeva 3 od 5 .

Sve u svemu na tom mestu samo kafa ili pice klopa NE.

Zaista steta jer je sam ambijent odlican

IMG-f758fa1e246ba5459d3c9cbc85307877-V.thumb.jpg.6f942158202e309e4d3e2d305fc65f8d.jpg

 

Zene malo prosetale pored reke ..cini mi se da je to ona reka 365 metara ili godina 

IMG-cf919cd4276b7a54a7e17d24ee3f41b4-V.thumb.jpg.96d8fcf74fa676bdec2e8fe76cc52b51.jpg

 

IMG-3983ccd1e14c85378502ccfdb5999406-V.thumb.jpg.543b88c4dbfef5e2b2efeffd7e8e8a42.jpg

 

Odatle opet uz Drinu do etno sela Suncana reka ..tu opet kafa,voda sladoled i sl....u etno selu se mogu iznajmiti bungalovi ...imaju restoran,plazu za kupanje,kvadove ..mogu se jahati konji a imaju i druge aktivnosti..

 

Posle osvezenja dalje ka Loznici i opet prema Valjevu preko Osecine ...put extra a nije bilo guzve..osmeh na licu ...tu nas napusta nas napustaju @Boki Krupanj i Dragana ...mi ponovo svracamo u Lovacki Dom u Valjevu da popijemo limunadu i posto je mrak vec pao opet biramo auto put do BG...Stizemo kuci. Extra proveden dan sa sjanim ljudima ...

Evo jos koja slika :sampion:

 

IMG-f114a5098c97d55cbba05dd0fdcfa7d1-V.thumb.jpg.c6e81808eb7baa480eb106c3581d08b3.jpg

 

 

IMG-0accc06c61b5fd81779d06ff3289fdb1-V.thumb.jpg.34295b442834354f07b39bb997680410.jpg

 

IMG-711c3daacb17fa7e5e5fb13652d8bee2-V.thumb.jpg.56076ae08fe270f5c01cf0b1f526ff16.jpg

Do sledeceg druzenja.:takoje:

 

 

 

 

Promenio član Eol
  • Sviđa mi se 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Jaša Tomić
  • Motocikl: Yamaha FJR1300A, BMW K1600GTL

Otac i ja juče 620 km od kuće preko Đerdapa i Majdanpeka nazad. Realno prava vožnja počinje tek posle nekih 200km, od Velikog Gradišta pa dalje. Njemu je ovo prvi put da ide na neku malo dužu, a opet za mene kratki vožnju. Kako sam pre 7 dana uzeo i novi motor, ovo je bila prva test vožnja i itiaci su veoma pozitivni.

 

Dunavska magistrala kroz Đerdap kao i milion puta do sad što je rečeno je odlična. Veliki broj motora, malo drugih vozila, odličan put i odlično za vožnju. Nakon Donjeg Milanovca odlučili smo da odemo na Majdanpek pa dalje na Požarevac i Smederevo. Put od Milanovca preko Rudne Glave do Majdanpeka je odličan - nov asfalt, nema saobraćaja i uživanje je voziti. Slično se nastavlja i od Majdanpeka preko Kučeva ka Požarevcu.

 

Sve u svemu lepo ispunjen dan, upoređene dve odlične mašine na putu. Vožnja je bila malo penzionerska pa je i potrošnja možda malo nerealna.

FJR1300 - 4.95 L/100km

K1600GTL - 4.74 L/100km

 

20240706_154259.thumb.jpg.8922b2f3e8bc8e55565c200aada1fa31.jpg

 

dji_fly_20240706_154014_626_1720273328276_photo_optimized.thumb.jpg.45a66b1ef0822ca6406b1a453605bbed.jpg

 

dji_fly_20240706_154058_629_1720273312881_photo_optimized.thumb.jpg.658f483491e1ba7bc41226cc3964408d.jpg

 

dji_fly_20240706_154040_628_1720273318469_photo_optimized.thumb.jpg.536bad612aeec8b3d5ce8410baffb13f.jpg

  • Sviđa mi se 10
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD, Tomos A3 SL

Sa kolegom @Wildserbianodvozao kratku vožnju Pazova, Ruma, Šabac, Cer planina, Osečina, Valjevo -reka Gradac, Divčibare, Banja Vrujci, I Ibarskom nazad.

Malo lagane vožnje, malo prženja. Dobra klopa i par iznenadnih susreta sa starim poznanicima... Vreme 08-21h, sasvim korektno za dobru energiju.

 

PS: Goldwing impozantan.

20240706_101140.jpg

20240706_102853.jpg

IMG-20240706-WA0005.jpg

IMG-20240706-WA0007.jpg

IMG-20240706-WA0009.jpg

IMG-20240706-WA0010.jpg

IMG-20240706-WA0012.jpg

IMG-e4e8e6b9cfa37a172246e6b0c730534a-V.jpg

20240706_115759.jpg

20240706_130740(0).jpg

20240706_130648.jpg

20240706_130637.jpg

20240706_130957.jpg

20240706_131549.jpg

20240706_141809.jpg

20240706_162707.jpg

20240706_162728.jpg

20240706_175823.jpg

  • Sviđa mi se 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1183 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Posle prošlogodišnje neuspešne kafe u Temišvaru, ponovo s bivšim šefom u vožnju. Okupljanje u 9 u Bariču, ne zna se gde ćemo, ja sam samo rekao negde u brda, ili uz Drinu, samo da nije ravnica. Trebalo je da nas ide 3-4 ali samo nas dvojica startujemo oko 9:20 (on se do kasno sinoć igrao s motorom u garaži, ovo mu je prva vožnja ove godine). On vodi ja pratim. Gde? Bajina Bašta. Može, gas.

 

image.thumb.png.3fadd391851bb9b32960c25ede75c327.png

 

Itinerer nije kompletan, gps me nije ispratio u povratku od Koceljeve do Obrenovca ali bitne stvari su tu.

 

Prva pauza, Bajina Bašta, sedamo u restoran kraj reke da pojedemo laki ručak.

 

20240707_1213431.thumb.jpg.59186359f033dde75eeccf365d5d4274.jpg

 

Restoran Studenac, osoblje ljubazno ali teško uhvatljivo. Cene, skoro Beogradske. Fin ambijent.

 

Idemo nazad, predlažem pauzu oko Loznice, pozadinska namera je da se okupam u Drini. Biramo Sunčanu reku na preporuku.

 

20240707_1719151.thumb.jpg.fe4ec9e992cd74ffba7521e199b0df1a.jpg

 

Etno selo, ima životinja, konja, ponija, magaraca. Ima više ugostiteljskih objekata, nezavisnih. Naručujemo kafu (cene više nego u BB, bliže smo Beogradu :takoje:) i ja idem da osetim Drinu.

 

20240707_1628401.thumb.jpg.e334bd408ff17d9fc9f0faa11d3708c4.jpg

 

U povratku biramo da ne idemo preko Šapca, već posle Loznice skrećemo za Koceljevu.

 

Put do tamo i nazad većinom dobar asfal, nekoliko poteza sa talasastim serpentinama i nekoliko kotlina sa asfaltom iz doba Tita, koji se krpi decenijama. Ali krivine su lepe a okolina još lepšta, kad se popnemo na bilo koje brdo, puca prelep pogled.

 

Uspešan dan, i prava destinacija za ovu vrućinu. Kako smo prišli Obrenovcu počela je da se oseća beogradksa žega, iako je već bilo 8 sati.

 

439 km dobre vožnje!

 

Promenio član Gordak985
  • Sviđa mi se 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 917 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

image.thumb.png.79b506dd300621ab9c3f942d5c195430.png

 

Pošto juče nisam uspeo da se nateram da odem bilo gde, besan na sebe sinoć rešavam da danas skoknem do Rumunije da me mine želja i da je zapljunem ove godine po prvi put. Volim da se vozim do Rešice, ima tamo i jedan restoran koji mi se dopao, ali to nešto kratko zvuči. Zato odlučujem da skoknem preko Bele crkve do Jablanice, pa onda na Đerdap i dalje za BG.

 

image.thumb.jpeg.9c7b9e037652a43a81984180befa20c4.jpeg

Rumuniji mogu i da se zahvalim što sam po prvi put doćerao do ruba gume :)

 

image.thumb.png.61052310974129b1a7232217b9cd83dd.png

Tuga koliko je Đerdap nefotogeničan s bilo koje strane da se slika

 

image.thumb.png.4d02880d11854bfb4c6330c383cafa59.png

Ali Dunav ume da ispozira, pogotovu sa naše strane :) 

 

Krenuo sam dovoljno rano da u povratku imam vremena da overim restoran Kod Braneta, poznato po pljeskavici od ovčijeg mesa. Pljeska ko pljeska iskreno, ne vonja na ovčetinu i teži 400g, tako da sam se dobrano zasitio. 

 

Inače volim da se vraćam preko Majdanpeka, ali danas odustajem od te ideje - zbog silnog autoputa do Irana i nazad, zadnja guma mi je već pokazala rebriće žica po sredini, pa odlučujem da ne idem putem koji će da me vuče agresivnijoj vožnji, već da se spustim na Donji Milanovac i "polako" za BG. Naravno, toliko nije bilo polako da sam lagano mogao i na Majdanpek :D 

 

image.thumb.png.0123b4f030756b3c1450480aaa00fa69.png

Žali bože ovog mesa sa strane 🙄

  • Sviđa mi se 16
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1710 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Da kucnem neko slovo od prošlo nedeljne vožnje. Primarni plan je bio voziti Slovenačke i Austriske Alpe, ali opet vreme kvari planove, i nije lepo takve predele voziti po kiši, magli itd. Plan B stupa na snagu, idemo na drugu stranu, prognoza obećava, Albanija, Makedonija. 5 dana ukupno, 4 dana voznje, jedan dan odmor i kupanjac u Sarandi. Prvi dan kroz Srbiju i Crnu Goru ulazimo na Sh20 i spuštamo se do Skadra. Drugi dan od Skadra, preko Drača i Vlore, hvatamo odlični Sh8 i s uzivanjem vozimo do Sarande, gde treći dan odmaramo u lepom turističkom mestu. Četvrti dan vozimo preko divljih Albanskih planina i lepim, krivudavim putem s uglavnom dobrom cestom, vozimo ka Ohridu, gde imamo Buking za tu noć. I poslednji dan osim deonice Kičevo - Gostivar koja je fenomenalna za voznju, ostalo većim delom auto put i bež kući najmilijima. Makedonija nas ceka ponovo, ima dosta toga da ponudi i šteta je sto nismo imali vremena da zakacimo malo više. Sve u svemu lepo provedeni dani, dobra voznja, još bolje drustvo, malo kiše i dosta sunca, bez bilo kakvih problema i neprijatnosti. Priroda prelepa, puno dobrih puteva, krivina, vidikovaca, prelepih pogleda gde god se okreneš. Upisujemo novih 1800km na sat Gs-a, koji je kao i obično bio na visini zadatka. Toliko za ovaj put i vidimo se uskoro, ide i neka slika. 

IMG_20240701_175705.jpg

IMG-889e5b731676d7cf519dbdc8b80b7db4-V.jpg

IMG-85c89befef6d528318127a15616cee8c-V.jpg

IMG_20240703_102558.jpg

IMG-2876b1fcc73d54b2f788f34e0f0b2e29-V.jpg

IMG-2e14c3ef51b97cf1ef11a41c7d0c6d56-V.jpg

IMG_20240704_121432.jpg

IMG_20240701_175617.jpg

  • Sviđa mi se 25

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1710 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

@Arakis da mi je neko pričao nebi verovao, van svakih očekivanja u pozitivnom smislu:moto2:. Sprzio je onog Stroma hebo mu je kevu, svaka brzina u blokadu:neznam:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Najstariji gradjeni hram na svetu.

 

Kazu da se nalazi u Blagotinu, neolitskom nalazistu kod sela Poljna u opstini Trstenik.

 

Emisiju o ovom neverovatnom arheoloskom otkricu je napravio  RTS 1993.

 

 

Zadivljen ovim otkricem pravim plan za obilazak.

 

Manastir Ljubostinja - Blagotin - Manastir Kalenic

 

Pitam se samo kako je voziti na 40C u hladu.

 

Posto su tropske vrucine ovih nedelja u Srbiji, ne secam se da je ovako dugotrajno przilo, odlucujem se na kratke jednodnevne ture. Radnja radi ili ujutru do nekih 11:00 ili popodne od 18:00.

 

Kraljevo to Благотин, Poljna.pdf

 

Mapa po obicaju mora da se posebno otvori.

 

LJubostinju preskacem (vise puta vec obilazio), u nadi da skratim boravak po ovakvoj vrucini.

Trebao sam da uzmem jet kacigu ali posto nisam, vozim sa otvorenim vizirom. Od dodatne opreme, moto jakna sa svim ventilacionim otvorima na maksimum. Letnje pantalone i duboke patike a i to je mnogo. Kolege koje sam sretao su bili primerenije obuceni za ovakve uslove. Kratki rukavi i kratke pantalone. U takvoj postavci samo mora da se stavi krema sa zastitnim faktorom 30 pa na vise.

 

 

Promenio član Deki Katana
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Skretanje kod prodavnice u selu Poljna ali nigde znaka za Blagotin, pa pitam mestane.

 

Dobro su obavesteni i dobijam dodatne informacije.

 

Naime, prekinuta su daljna iskopavanja pre vise desetina godina. Iskopina sanirana, tako da se nista ne vidi. Jedino lokalci znaju pod kojim usevima/vocnjacima se nalaziste nalazi.

Kazu da skrenem desno, ovde gde sam stao i preko mosta pa do poslednjih kuca na tom putu. Onda da pitam domacina da mi pokaze sam prostor. Eh da sam imao dron kao kolega @yogibear, mozda bi moglo nesto i da se uoci iz pticije perspektive.

 

Blagotin-Poljana.thumb.JPG.7fdf3a005a348cd560a7c4bdda9b068c.JPG

 

Dobro kazu seljani, "valjda misle da istorija Srbskog roda pocinje sa Nemanjicima".

 

Na zalost ovakav scenario nam se vec dugo vremena dogadja. Svi nasi artefakti se vesto sklanjaju/izbegavaju/omalovazavaju ... itd, Tako je i ovde ali istina se ne moze sakriti.

 

Ovde u ovom predelu se nalazi Blagotin - grad dobrih ljudi, kako je opisano.

 

Археологија: Благотин у Србији, најстарији грађени храм у историји човечанства

 Jul 19, 2014

Под називом: "Благотин, град добрих људи" у продукцији Радио-телевизије Србије, редитељ Слободан Ж. Јовановиић, 1993. године реализовао је овај документарац о Благотину, о изузетно важном археолошком налазишту у југозападној Србији, јер је у њему, на дан "светих врача" 14.јула, откривен први зидани храм у историји човечанства. Храм је зидан 6000 година пре Христа. За ово изузетно важно откриће, најзаслужнији је археолог др Светозар Станковић - Нани са својом београдском археолошком екипом. Са овог Ју Тјуб профила:   yt_favicon.png / pobednik1985   скинуо сам прилог о археолошком налазишту "Благотин" недалеко од Трстеника, који је био из 3 дела, и затим га обрадом преуредио у један цели прилог.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Manastir Kalenic

 

Put me dalje vodi kroz razne vinograde i do par manastira .

Vrlo znacajan manastir Kalenic se pojavljuje na obroncima Gledica.

Iako je ovaj manastir prvobitno bio vezan za grobno mesto mostiju Stefana Prvovencanog nekako je uvucen u planine i van vecih saobracajnica. Arhitekturna plastika je vrhunska a freske stare.

Posto nije blagosloveno da se slika unutar crkve, pogotovo bez dopustenja monaha, kupio sam par knjizica sa fotografijama i zanimljivim opisom. Slikao sam samo sa spoljne strane.

 

Izdvoji cu par reci iz "Zitija despota Stefana Lazarevica" napisanom posle 1430 gde njegov autor Konstantin Kostenecki, nazvan Filozof, ostavlja detaljan opis Srbskih zemalja i njihovih ljudi, drzavnog uredjenja i shvatanja njihovih vladara.

"Srbija je Konstantinu, srbinu sa podrucija tadasnje Bugarske, izgledala kao obecana zemlj, u kojoj teku med i mleko. U tom zemaljskom raju zivot se odvijao kao u crkvi, ljudi su stalno zazivali ime Bozije. U Srbiji su nastanjeni hrabri i casni ljudi, brzi na poslusnosti, spori na govoru, koji telesnom cistocom prevazilaze druge narode, a milostivi su i druzeljubivi."

 

IMG_0045.jpg.e235ee23dff1f1a42b626f220ce25999.jpg

 

IMG_0047.jpg.3dfd2ce0812feb446cba7cf0eee940f1.jpg

 

Na parkingu manastira zapocinjem kratak razgovor sa starijim gospodinom.

Da, i on voli motore i nekada ih je i vozio. Pominje, BMW, Zindap, Adler, ... bas stare marke.

 

Okolina ovog kraja je bila inspiracija par TV serija kao i sela Malesevo, Dubic, Rekovac.

Lep kraj i sto je u ovom moment najvaznije, u hladu.

 

Ipak se uhvatio srednji deo dana, 12-14:00 i po ovakvom vremenu nema vise zaustavljanja. Jedino u voznji od 90km/h pa na vise, moze nekako da se vozi a da covek ne prokuva.

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja