Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Ja sam sa mojim zgazio oko 12k do sad.
Kao sto Krokodilo rece udoban i odlican za otvoreni put.
Par puta sam mjerio potrosnju, najnize izmjerena 3.2l (otvoreni put na uzorku oko 500km), a u gradu do 5l.
S preticanjem neces imati problema. Sto se tice putne brzine, meni je 80-90 idealno. Sve preko pocinje da zamara zbog buke(da naglasim da je ovo u mom slucaju, visok sam 193 pa mi vizir baca direktno na celo). Rijetko se na koji skuter spakujem da mi nije tijesno. Na Burgmanu presjedim cijeli dan bez da se ukocim.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE
5 minutes ago, MaxiS said:

I ja imam samo reci hvale. Cesto razmisljam sta bih posle njega zbog komfora, i uvek bih isti ali mladji... 

650. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xt1200z, Yamaha xvs1300cu
Ja sam sa mojim zgazio oko 12k do sad.
Kao sto Krokodilo rece udoban i odlican za otvoreni put.
Par puta sam mjerio potrosnju, najnize izmjerena 3.2l (otvoreni put na uzorku oko 500km), a u gradu do 5l.
S preticanjem neces imati problema. Sto se tice putne brzine, meni je 80-90 idealno. Sve preko pocinje da zamara zbog buke(da naglasim da je ovo u mom slucaju, visok sam 193 pa mi vizir baca direktno na celo). Rijetko se na koji skuter spakujem da mi nije tijesno. Na Burgmanu presjedim cijeli dan bez da se ukocim.
 

Ne bih se slozio ovo sa preticanjem, pogotovo kamiona na auto putu

Upravo to ubrzanje 80-120 je najsporije a maksimalna brzina 140
Jeste da je udoban kako za vozaca, tako za suvozaca.
Zena pati za Bugijem, a vozili smo Apriliju SRV850 i sad Super Teneru 1200


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

Tvoj je stariji model.Mi pričamo za burgmana 400 od 2007-2017

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

 

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

@Jack Sparrow da li je tvoj cvt los ili su nama ocekivanja drugacija nisam siguran, ali ja sam prilicno zadovoljan kako ide od 80-120. Istina preko 120 nema neko ubrzanje ali mi je to sasvim ocekivano za skuter od 400cc. Meni je krajnja 155-160 po njegovom satu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xt1200z, Yamaha xvs1300cu

Skuter je bio u odlicnom stanju 9,5/10
Ovo 0,5 sto fali je samo estetski...

Sto se tice max brzine, jednom sam probao, i vise ne. Ajde da kazemo da je mozda bilo malo uzbdo pa je zbog toga.
Stabilnost... jednostavno, nikad nisam imao osecaj sigurnosti pogotovo u preticanju kamiona na autoputu

Tmax prve generacije nije mnogo osetno bolji (za ubrzavanje) ali je dosta stabilniji...

Aprilia SRV850 je raketa koja je kao magnet zalepljena za put. Ne mrda :)

Sve je ovo subjektivni osecaj


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Vozim Burgmana 400 kubika 2007 god.Odlican skuter,ali ima svojih boljki,najveća mu je prenos.Na malim obrtajima dosta se osete vibracije.Potrosnja oko 4 litra prosek,160 na sat plafon,ali smatram to kao dobrom brzinom sa obzirom da je težak,ali vrhunski udoban.Idealna brzina vozna mu je 80-100...gas zabija do 130,posle toga mu treba vremena.Agregat dobar,pouzdan.Pričam kao neko ko redovno održava skuter.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
On 25. 4. 2023. at 21:49, Majesty 250DX je napisao:

650. ;)

Naj iskrenije. Osnovna stvar, zbog koje do sada vec nisam kupio jaci skut ili motor (nisu pare), vec je verovao ili ne, cena registracije. Druga je ta sto sam 90% po gradu. Jos nisam izasao van grada ove sezone (planirao sam ovaj petak, ali vidim da ce biti kise, znaci nista...)

 

Znaci, ulazem u vozila boga oca, ali kad trebam da dam za registraciju (vozila reg iskljucivo u kešu), želudac mi se okrene :jee:

 

Evo, upravo sam reg mog, i sa tehnickim 15.750 din. To mi je ok. Psihicki mi je lakse. 

Pazi sad, imam oktaviju 2017, registracija ravno 30.000. Jedan drug registrovao gs iz 2006 sa prenosom i novim tablicama blizu 40.000, a drugi, versys 650 iz 2018, sa tablicama oko 30.000. To mi je previse. 

 

@Jack Sparrow

 

Drug... Uporedjujes mnooogo naprednije skutere sa bugijem. Bugi je tata u klasi. I Tmax i SRV su klasa iznad.

Promenio član MaxiS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xt1200z, Yamaha xvs1300cu

Drug... Uporedjujes mnooogo naprednije skutere sa bugijem. Bugi je tata u klasi. I Tmax i SRV su klasa iznad.


Slazem se sa tobom, samo kazem da je nesto drugo sto sam probao odnosno vozio neuopredivo bolje.
Sto se tice njegove klase, apsolutno se slazem sa tobom


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

28.04 ga resgistrovah, zamenih tecnosti i filtere, i bio na neku kracu turu cca 300km. 

 

Prosle godine sam ga najmanje vozio, i rekoh da necu to da ponovim. 

 

Cele zime, od oktobra, presedeo u garazi, od pocetka godine cirka 300km po gradu i to do posla i nazad, i nisam izasao van. 

 

Kada sam pre par dana bio, primetio sam da ide max 120kmh i nece vise. Kad napunim gas, on se ugusi i kao da smanji brzinu. Odem i vratim se, lepo ide, malo trosi (cirka 3,5 litara), ali nece prima gas preko 100 na sat. Do 120, ali neeeezno. Sipam 100 oktana, dodam aditiv, isti kur. 

 

Iscimam satelisa (namerno ga ne tagujem, da me ne psuje :) ), i predlozi da probusim mrezicu/sito na benz pumpi. Odradim to, i skuter ide kao i pre :)

 

Planiram da sutra-prekosutra, izbacim i fabricki filter (potapajuci), pre same pumpe, i ubacim klasicni izmedju pumpe i dizne. Nisam to danas odradio jer bih da zamenim i to pancir crevo, deluje mi istroseno. Pa cu da kupim crevo i 4 selne...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Burgman 400
On 21.3.2019. at 17:59, vlajko rakic je napisao:

Zdravo,evo i ja vozim Burgmana 400 1999 godiste,generalno sam zadovoljan sa motorom,ali kao sto neko od vas rece,ima svojih mana.Ja sam dosta radio na motoru,od farbanja do same masine motora,CVT- a,lezajeva u prednjem i zadnjem tocku,kocnica itd... ali nikako nisam mogao da resim vibracije koje se javljaju preko 90 kmh.Zamenom lezaja,kajsa,nove zadnje gume,proverom nosaca motora sam dosta ublazio vibracije ali nisam uspeo potpuno da ih nuliram,tako da sam se pomirio sa tim,jednostavno da sama masina motor pravi te vibracije zbog godista(1999)ipak su to 20 godina starosti.

IMG_20180422_143725.jpg

 

On 21.3.2019. at 17:59, vlajko rakic je napisao:

Zdravo,evo i ja vozim Burgmana 400 1999 godiste,generalno sam zadovoljan sa motorom,ali kao sto neko od vas rece,ima svojih mana.Ja sam dosta radio na motoru,od farbanja do same masine motora,CVT- a,lezajeva u prednjem i zadnjem tocku,kocnica itd... ali nikako nisam mogao da resim vibracije koje se javljaju preko 90 kmh.Zamenom lezaja,kajsa,nove zadnje gume,proverom nosaca motora sam dosta ublazio vibracije ali nisam uspeo potpuno da ih nuliram,tako da sam se pomirio sa tim,jednostavno da sama masina motor pravi te vibracije zbog godista(1999)ipak su to 20 godina starosti.

IMG_20180422_143725.jpg

 

Promenio član cavezi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@cavezi

 

Citiras post 4 godine star, autora koji je zadnji put na forumu bio pre godinu i po dana. Otvorio si i posebnu temu koju sam obrisao. Pitanje je tek nespretno postavljeno. Savetujem da pregledas You Tube, verujem da tamo ima dosta klipova na tu temu. Takodje savetujem da za taj posao angazujes nekog servisera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Burgman 400
pre 1 minut, alexanto je napisao:

@cavezi

 

Citiras post 4 godine star, autora koji je zadnji put na forumu bio pre godinu i po dana. Otvorio si i posebnu temu koju sam obrisao. Pitanje je tek nespretno postavljeno. Savetujem da pregledas You Tube, verujem da tamo ima dosta klipova na tu temu. Takodje savetujem da za taj posao angazujes nekog servisera.

Rado bih angazovao ali u Kikindi nema nikoga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Nisam ubedjen, Kikinda nije mali grad. Radi se o tome da ako tebi treba uputstvo kako se menjaju lezajevi tockova, bolje je da to ne radis sam jer je velika verovatnoca da ces samo sebi napraviti dodatnog troska a vrlo moguce ostetiti motor: osovinu, kucista lezajeva i sl. Ima tu grejanja, izbijanja pod pritiskom, nabijanja pod pritiskom, upasivanja semeringa, podmazivanja svega.

 

Jos jedna opaska: Nemoj citirati prvi post iznad svog, podrazumeva se da na njega odgovaras. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb
  • Motocikl: Honda Integra 750S

Vidim da se komentira kako je Burgija 400 K7 pa nadalje spora, istina je da serijski prijenos ne radi svoj posao kako treba, tocnije radi dobro samo u podrucju od 80-120kmh dok prije i nakon toga je tuga nevidena.

Ali uz Malossi Multivar ili DrPulley( bolje je kupiti po novome TechPulley) to je druga dimenzija, dok ne probate kako taj skuter dise kad ga zavrtite 7000 obrtaja na ubrzanju onda ne znate kako ide i sta sve moze.

Potrosnja se i dalje drzi do 4.5L sto sa Malossi Multivarom nece biti moguce.

Ja sam pogodio u bocu taj prijenos, 14.5gr DrPulley i Malossi zuti feder, ide toliko dobro da kad probate isti skuter sa serijskim prijenosom mislili bi da je 10ks jaci.

Autocesta 170-175 bez problema(172kmh je 161gps), uhvatis jos malo zavjetrine iza nekog tko se brze vozi, kazaljka poklopi 180kmh na 8300 okretaja.

Spomenuo sam TechPulley, to je trenutno unapredena verzija DrPulley, svima je poznato da se DrPulley voli zarotirat u variomatu kad se malo potrose ili deformiraju zbog ostrih rubova na ploci variomata.

Kod TechPulley je to skoro pa nemoguce jer koriste dva zuba za navodenje kroz kanal i dio koji gura variomat je napravljen da stalno ostane u istom polozaju. Svi frendovi voze Techpulley i nikad nikakvih problema, kod mene se DrPulley okrenuo vec drugi puta tako da prelazim na Techpulley.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb
  • Motocikl: Honda Integra 750S
On 7.5.2023. at 18:29, MaxiS je napisao:

28.04 ga resgistrovah, zamenih tecnosti i filtere, i bio na neku kracu turu cca 300km. 

 

Prosle godine sam ga najmanje vozio, i rekoh da necu to da ponovim. 

 

Cele zime, od oktobra, presedeo u garazi, od pocetka godine cirka 300km po gradu i to do posla i nazad, i nisam izasao van. 

 

Kada sam pre par dana bio, primetio sam da ide max 120kmh i nece vise. Kad napunim gas, on se ugusi i kao da smanji brzinu. Odem i vratim se, lepo ide, malo trosi (cirka 3,5 litara), ali nece prima gas preko 100 na sat. Do 120, ali neeeezno. Sipam 100 oktana, dodam aditiv, isti kur. 

 

Iscimam satelisa (namerno ga ne tagujem, da me ne psuje :) ), i predlozi da probusim mrezicu/sito na benz pumpi. Odradim to, i skuter ide kao i pre :)

 

Planiram da sutra-prekosutra, izbacim i fabricki filter (potapajuci), pre same pumpe, i ubacim klasicni izmedju pumpe i dizne. Nisam to danas odradio jer bih da zamenim i to pancir crevo, deluje mi istroseno. Pa cu da kupim crevo i 4 selne...

Tu ga fino smjestis i to je to

IMG_8385.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400, K9

Pozdrav svima.

Radi se o Burgmanu 400, K9.

Ovo sam primjetio prilikom obične kontrole .  Remen je Mitsuboshi , stavljen u 10. mjesecu 2020. i napravio je nepunih 7000 km.

Nikakvih anomalija u vožnji nisam primjetio, a vozim se stvarno penzionerski.

 

Ima li tko kakvu ideju, da li je to slučano zbog eto baksuza od remena ili je nešto drugo uzrok kidanju remena?

Ne bih volio staviti novi remen, pa da mi se to ponovo desi nakon par tkm.

remen 2.jpg

remen 1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

Ništa čudno da je dugo stajao u prodavnici pa je bez obzira na pređenu malu kilometražu pukao od starosti.Naravno da i prenos treba komplet proveriti.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 1 sat, Mario_HR je napisao:

Remen je Mitsuboshi 

Ovo je bar treći ili četvrti defekt sa Mitsuboshi kaišem koji je prijavljen u ovoj temi, da ja brojim. Verovatno ih ima i više.

Ne znam u čemu je problem, možda su neki falerični došli na naše prostore, možda neki lažnjaci, ko zna..., ali ja bih recimo izbegavao Mitsuboshi  za Burgman 400. Dobra alternativa je Bando recimo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Не знам где је купљен каиш, ја користим само Митцубоши али ми стижу из иностранства.

20 000 км прошли и овај до сад око 10-12к км.

Марка је проверена али лажњака увек има.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja