Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb
  • Motocikl: Honda Integra 750S

@MaxiS 

Oprugu sam uzeo kod napoznatijeg prodavaca dijelova i tuning dijelova u HR. Zove se SkuterDijelovi-Certius Moto d.o.o, ima suradnju sa dosta shopova u Italiji. Sad jel salje za SRB neam pojma al preko vibera razgovaras sa njim bez problema.

TOP Performance je kostala 13€, sada sam uzeo Malossi i ona je bila 14€.

 

@boza_kg

 

ne znam sta da ti kazem, moj je isti nakon 20tkm i to koristenja Malossi Kevlar remena koji je dosta agresivniji i tvrdi od original Mitsuboshija. Mozda je i tajna u tome sto svakih 6tkm skidam dekl i ispusem prasinu, cak sam razmisljao probusit 5-6 rupa sa 8mm borerom da se bolje hladi i bolje izlazi prasina. Ona plastika preko dekla mi je zeznula plan jer te rupe nebi nista znacile.

 

@Rider000

nista bolje nije ni kod nas, baci oko na njuškalo.hr i sve ce ti bit jasno

Promenio član DanCer

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb
  • Motocikl: Honda Integra 750S

Evo dijelova, sad bi valjalo nakon 4mj zimskog sna skinut ceradu u garazi i poserafit ga za pocetak sezone.

1C5F0A5A-088F-48C9-A7C9-3072BBBA0D11.jpeg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Kad smo se vec dotakli teme prenosa.
Stanje kvacila kad sam kupio motor (i sad je otprilike isto)
35eSjOyfk8fZxgTYdiVZy7Bbt0OiB3t87I_RjBEon3-561vXekwpfk612hwlb5_JRyivJ-cfZ7YY0YPO7I-Lyr1e6kCS4pAOJhiuZAEAYGxaLr-J8Sj4Ytl5wihihwVMy08GiTtqFpFMgqnUMciDJeWZbpD4Mzvbu4uz_HXE7BGnZjVRRa6kpiiNSD4fohkkr2fNMQUxAm4q0kIW6sWco1MnKsD5Q70n1lNeqpL0QOHB2mHLtRC05MNHS-jFMpSOXnDV8Xc28kFJ9gnZEn7KE6agT3fqU_mTKbHCcRF90IwaOuReHWtQQMejff-1UDlZT2XYSd3J3m1DOywV4Ub54LQBNN0ZejWG49GAEBj-IHoh2aAnQeKXfUOipnhN_zRZETc2mE86umbMuMiaLFU3c5-XJ_tAHQeRaxFoAPyhr5DZndyHudN50K5zPR8iyfgAIXaer9x_MZKY0DfcfHVgxl5JEMo9JrWob7hPuRq1ZsHM0pcBZljBseE21szd1GAyFht-WXYV68fYFUFL7f7a-bjiNn3p1-N4RBB0uYsMkHNl6T3FlOPcw5QfbMy4hs2gTNEo-qPGcmdJRGyXF6jaZXHfMVRRUHohb9zFYIdszwRQZYtBzazn0zBLujgI2qDbsqelVKwhRclz66CFt2Ub8COC_wVjKPWZ_f1Jybiu4U9ZwojuezoAkfJdF4DmqEfXIYTTM98HB8rcucSthDpRU1h6ywzTefktc71JhS5f294B1rkA10jf6CHg9MXi7alb8a4swPzivZGKM-8uTBoYOESGJypPlGFHbcZFt9NAN6LbI50hIwM711EJ_dlZCzBXxVMFTWBTCDnCk4KXfPsybQj6Iv0mdR8_DxAQwd-_8lI0sDfJFg78hDqYXfxsfeY4RyBKf5-35TAv0YxD5wKn-Uz2JzZzu0ym3vvc4B9x2hYqXf3nI209Ia5koOJWk6J8R64add4rQQob53nWUOIt=w733-h980-no?authuser=1

vcNJUNvcGjN6iwWez9fCA9RQmFSGqfj2DK5X0cRxqBN_85eXKM4XuP5ZcgCZg-cfyqAvxxW2gwgtHeUi5BQMm9bejEbxd8mUQhRS6W4jzP8K8tj7QKZWgC-H29qlaHEJO-dgErD7ZETdGKNIpn8ofeeN87m5eHD44yeUtDa7s_y7wUlVlznmKYd5yjh52IXPgfS1pfR5eovLAOugSVgv8lys7OlxFShFZLC380ug14XE50Ujt87EPj2ezW3L-r1h98luH7rBW1EQ1ZLTlvBnDfsqAv2s1IDAO9HIgOZ3W0ueb57wjTRK3LHSgEkoqFZvvxCU9mB-jwGimFsJHNj5U8Rza3scytN5SQ0gW9NtcN964vHMBmbZKOo8N4JC-kEFuf6e1gxoolshVr9yeXFcVpzYBGOq3g62yVRnmly2LQ0E1gXAfe_P8LC_dsdDLzEA3-y10oYIpAhapQdq83yF0vZwkXdBUtvfPYJrVd-HiCpj_EjdkI-ha4yqY4EdFXvC1PDXAXIj5IFebd5--ZyW8-0r5vr7bGQ2R-CofrCsjF1b_rryf3GkjQIlKsybmj12zCiylu5mVomrMUssXVWKFwu_OIMWhlStne0VxjSs8G7FRGeTArrE8N9shle-hf5Lk8iOOjNWxyHrl8hwD8TXCrrqZPxWp1HbPYY9jdQLN3CunMh5y_bnXK6tKG7EcxPB8ariZyWlBX-V6LFsIAH1EG17lsQENDqpRhxUCxJe9EhtWeQZF2hoFhfd5vSFq4j4HDuGKCQQTnwaqk-x3XXK5MgSIBlw8mFb7LraDYP-NIjArCiO7oZVzu7IqceO3T8T0GkcJ3vu95NC5jTqYtYc95I_Tp1K9QReLsFANDxUQjI1-0EideqATmLpBNpsMpgWpXpSZvRpfIyM5jH6eHgH22_j_U3KXzuxYiADFKiTxiPWB9VNd5HLz1INrLbdytzDFhhfxnN4-wgnI4sdQxmO=w1310-h980-no?authuser=1

AQLhC6aM3Arr_qnx__XaBnbccWiHi2O-i8j3uHHLOuOCaRcIwgLb0-NpNevNnXwVHr8NprtmjhOwCwVqS9n83WCvru8ijs3EJG0XIxf_crAioTraEmsGrbYuNRgn598nDoFgsNrf3Oq4tOmrY-uk1FyozycKmCI5YwCa6wOOX3L3pGZZnWAoBIOLBWHOiI8A4tlqb4wgjLbOVr97R83lzxSGJgxf8rYCDKXuUbjHmIu1XztRlpsoflsap6644eIVRvPQTuh0LvrCpPBtMfSbUfIEeVqjWlZNQzpVtnpOgpEGwWnGbdy8ofqvV_xUXZpzEgJC40KPhQx7P9KGRMyVrtFzrTpHUThygb89jP4Xh59hRV4DwWCfEacy2pZ2UMgF6A38cdQncpctQ1n2uLOr0J0Q2y73JXX_PYzPKzGF7pCmdFb5pbpVZF_Rq608Sfqe1ycV7-ewgEyVM7pVwK5fa-l45VzZnXyVxGUcnfdZSKEBMtSmFpV9NPot32jMCgMAvnskG5mPeHESqqPYSVoxRRKdqyCAtDKj8Z-43hF1sFfHE_n6F-tA_8mTo4JLdRtvt4nSm6verhUUqPL008hRWP3NKNLNSadEVZKBCREBhszsENEvEbOlVbpKg77q7jfvww1nsRune6gu3UtkuLUFx9Bs48INF5dKueVhGAGro_WTkxy_zgKLsopk1jk0GK2jyYGT53v81alS9scNlee0Urgn_fS9CtnKg2XAjSCKt85uE8AOkHle5DFVSCokxXqIIUPGIJ5SRw4VY7-G-_yV0WtQOmTrNDkISGM4on0K_XWAqsmtC521MpW2UpleG3IHrxqpYuidlgmyG38ipi_RWjaJoBP7k6ddZAp171HJ9U26eLuEme1tRXALc5DNdXu7Gb_e4lJFTGRkR_UG9kFXPsaFa0-IskM-7895fJP1_Gk1Oo2duPhXhhPtFm4yNBNtJW9hG8LWDXkNOhIVvsFQ=w1310-h980-no?authuser=1

 

Zvono nije spaljeno, materijala na lameli ima sasvim dovoljno ali je zvono ima tragova potrosenosti u vidu uzduznih kanala kao sto se vidi na slikama. Samim tim i materijal na kvacilu poprimi isti oblik. 
Pretprosle sezone je sve slakalo odlicno. Svakih 2-3k km otvorim prenos ocistim podnazem i sklopim. 
Prosle sezone primjetim da kvacilo radi malo cudnije, kada se motor krece 20ak km/h i lagano dajel gad taman kad kvacilo krene da sastavi krece neko blaze trzanje tako da sastavi i otpusti naglo nekoliko puta u sekundi. Kad dam malo jaci gas bude ok. S tim sam nekako i zivio ali me pocelo nervirat sto po nekad bas u tim situacijama jaceg davanja gasa jasno osjetim (po nekad i cujem i vidu skripe) manje proklizavanje kvacila. Naravno opet sve skinem, ocistim, blago presmirglam kvacilo i par dana bude ok pa opet krene.
Kad sam ga prvu put rasklapao posavjetovao sam se sa lokalnim moto servisom, rekli su mi da du te uzduzen brazde na zvonu sasvim normalne i da ne diram nista.
Moje pitanje je da li je to pametno obraditi na strugu i poravnati. Ako da, da li bi tada bila potrebna intervencija na samom kvacilu s obzirom da se unutrasnji obim/precnik samog zvona promijenio te lamele moraju malo vise da se otvore i promijene ugao da bi dodirnule samo zvono ili je to zanemariva razlika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ne znam da li je baš "normalno" da ima zvono uzdužne brazde. Nemam toliko iskustva, ali na nekoliko skutera koje sam imao, nije ih bilo, i ne sviđaju mi se na oko. :) Logički rezonovano, brazde smanjuju površinu trenja, troše pakne, ne mogu da budu dobre. Mislim, ali ne i da pozdano znam, da je bolje zvono obraditi na strugu, ako je moguće. Samo malo da se poravna, neće to biti dubok zahvat. I onda malo ošmirglaš i pakne, i to mu je to.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb
  • Motocikl: Honda Integra 750S

@boky327

Koji remen imas i koliko ima km?

Meni je znao tako zatrzavati kad je remen bio potrosen, a probaj promijeniti mast u variomatu koja podmazuje bolcnu jer je bilo slucajeva da se zatrzavanje i pregrijavanje kvacila dogadalo zbog variomata koji se nije vracao u pocetni polozaj kad stanes. Uglavnom, kao da kreces autom iz druge brzine.

Promenio član DanCer

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Fabrički varijator i bolcna se ne podmazuje. Podmazuje se Malossi ili Polini, koji su za to kosntruisani.

 

5116277_store.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb
  • Motocikl: Honda Integra 750S

Ma ok nema veze. 
Najbolje se pokazala Malossijeva mast 7.1 MRG za cvt i zadnju remenicu, svjetlo-zuta. Ima i crna al to je prije 5g bilo na trzistu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman

Pozdrav, imam problem sa Burgmanom 2000god 400cc nee puni mi akumulator u toku voznje, svaki put moram da ga punim i kad ga napunim vozim se i ostavim ga na dva sata i on nece da upali uopste, ako moze pomoc sta bi moglo da bude u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Po naslovu teme mislio sam da nam kompanija pise

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600
13 hours ago, DanCer said:

@boky327

Koji remen imas i koliko ima km?

Meni je znao tako zatrzavati kad je remen bio potrosen, a probaj promijeniti mast u variomatu koja podmazuje bolcnu jer je bilo slucajeva da se zatrzavanje i pregrijavanje kvacila dogadalo zbog variomata koji se nije vracao u pocetni polozaj kad stanes. Uglavnom, kao da kreces autom iz druge brzine.

Mitsuboshi oko 12k. Iskreno mislim da nije problem nigdje drugo nego u samom kvacilu. Kao sto sam gore spomenuo svakih 2-k km cistim i ponovo podmazuejm prenos, tako da to nije sigurno. Mislim da ce obrada zvona to da rijesi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE
4 minutes ago, boky327 said:

 Kao sto sam gore spomenuo svakih 2-k km cistim i ponovo podmazuejm prenos...

Auuuu, pa ja bi samo to u zivotu radio kad bih njega vozio :P imam 15ak 20 000 km godisnje :na_glavi:

dovoljno mi je sto promenim dva seta guma i 4 puta mali servis uradim..  mada uskoro ide i veliki...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Ih ne pralazim ja bas toliko, 6-7k godisnje, obicno 2 zamjene ulja u sezoni i 2-3 otvaranja cvt-a.
Malo mi je Satelis nabio komplekse sa svojim postovima, gdje sad moj CVT da bude prasnjav i nepodmazan:jee:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE
2 minutes ago, boky327 said:

Ih ne pralazim ja bas toliko, 6-7k godisnje, obicno 2 zamjene ulja u sezoni i 2-3 otvaranja cvt-a.
Malo mi je Satelis nabio komplekse sa svojim postovima, gdje sad moj CVT da bude prasnjav i nepodmazan:jee:

Samo rokaj kad mozes ! Tako i treba 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb
  • Motocikl: Honda Integra 750S
Pre 6 sati, boky327 je napisao:

Ih ne pralazim ja bas toliko, 6-7k godisnje, obicno 2 zamjene ulja u sezoni i 2-3 otvaranja cvt-a.
Malo mi je Satelis nabio komplekse sa svojim postovima, gdje sad moj CVT da bude prasnjav i nepodmazan:jee:

Nista lose, ja otvorim cvt prijenos svakih 4-6tkm, nekad i manje. Sve ce duze trajat i bolje radit. Nit se ne trosi vario niti remenice kad nema kilu prasine unutra.

 

Btw, ja bih na tvom mjestu ipak kupio novo zvono, Malossijevo se pokazalo jako dobro, kvacilo ti je kao iz ducana tako da tu nemas sta dirati.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Dragi moji

Sad se malo zavozam ,pređoh nekih 50 km mada je vani 15 tak stepeni što meni nije svojstveno..

Do 5000 sve ide besprekorno od 5000- pa nadalje ...nikako ,kao da ga guši nešto da nema neko ideju šta bi moglo biti????

Spremam ga za proljetni servis ali nisam ga prošle sezone ovakvog ostavio?!?!?!

Pozdrav i hvala unaprijed 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Meni se to desavalo po zameni filtera goriva. Kad sam oprao i vratio originalni, islo je sve kako treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb
  • Motocikl: Honda Integra 750S
Pre 5 sati, VoxRS je napisao:

Dragi moji

Sad se malo zavozam ,pređoh nekih 50 km mada je vani 15 tak stepeni što meni nije svojstveno..

Do 5000 sve ide besprekorno od 5000- pa nadalje ...nikako ,kao da ga guši nešto da nema neko ideju šta bi moglo biti????

Spremam ga za proljetni servis ali nisam ga prošle sezone ovakvog ostavio?!?!?!

Pozdrav i hvala unaprijed 

Ovo vuce na problem pumpe goriva. 
Sito na pumpi goriva nisi vadio? Najbolje je dodati  filter goriva eksterni, kada sam ja to radio po codu filtera kojeg stavljuju na BurgmanUSA sam dobio da je to filter za Opel Corsu C 1.4 ali uzeti metalni dok sam ja probao i uzeo plasticni. FRAMov provjereno dobro radi dok Filtron kao da dobije zrak kad je skuter parkiran na suncu na +38 pa nekad malo duze vergla, onda kontakt okrenes dva puta i nema problema. Vratim FRAMov filter i to se vise ne dogada.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
9 hours ago, DanCer said:

Ovo vuce na problem pumpe goriva. 
Sito na pumpi goriva nisi vadio? Najbolje je dodati  filter goriva eksterni, kada sam ja to radio po codu filtera kojeg stavljuju na BurgmanUSA sam dobio da je to filter za Opel Corsu C 1.4 ali uzeti metalni dok sam ja probao i uzeo plasticni. FRAMov provjereno dobro radi dok Filtron kao da dobije zrak kad je skuter parkiran na suncu na +38 pa nekad malo duze vergla, onda kontakt okrenes dva puta i nema problema. Vratim FRAMov filter i to se vise ne dogada.

 

Ja se tješim filterom vazduha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb
  • Motocikl: Honda Integra 750S
Pre 10 sati, MaxiS je napisao:

@DanCer

 

A gde si ga postavio? Meni pade na pamet, ali je pumpa potapajuca, i nema mesta gde da se postavi... Mislim na filter goriva

Budem slikao kad dodem kuci, filter je sa vanjske strane tocno iznad rezervara, taman da se ona plastika gore stavi bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja