Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Mislim da nije ni namenjen da se srafi tu..vec kako je Darko rekao ppd retrovizor.

Nosaci, i bilo sta namenjeno za kacenje na posudu kocione tecnosti uglavnom bude dizajnirano da celom povrsinom naleze na posudu, i kaci se na oba srafa...

Ali svakako nije za preporuku...

Pogotovo ne nesto ovog tipa...metalni nosac + "poluga" + telefon + vibracije = sr. u najavi...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Na nekim motorima je dubok navoj za taj saf i tu bi mozda i moglo, ali i ja mislim da bi to mesto trebalo izbegavati. A i sta ce telefon na motoru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
2 hours ago, muljaz said:

A i sta ce telefon na motoru. 

Pa vise ni u WC ne idemo bez telefona...a kamoli na voznju.. 😂

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Bas zbog pretezanja i kazem... quadlock maskica i nosac i kraj price. 90tak e,nije bas povoljno. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Na 650 gde nema mesta ni na retrovizorima sam montirao Aliexpress varijantu na oba srafa od posudice za kociono ulje i extra stoji vec godinama bez greske.

20240225_120538.jpg

20240225_120531.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: V-STROM DL1000, VFR 800X Crossrunner, BMW R1200 GS LC

Ajd kad je vec rec o tom nosacu... Ja sam kupio za svoj prosli motor ali ga nisam montirao. Nosac je kvalitetan, precnik kugle standardan 2.5cm. Ako nekome treba prodao bih ga...

IMG_20240225_195334.jpg

IMG_20240225_195341.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Burgman 400

Postoji li neki sajt gde bih po broju šasije mogao da proverim godinu proizvodnje? U saobraćajnoj piše 2009. ali kad sam stavljao zadnje pločice, došle mi pogrešne i onda su minrekli da je moguće da mu je 2009. prva registracija a da je 2008. godište. Hteo bih da znam zbog daljih naručivanja, svakako bih davao broj šasije uvek zbog toga. Palo mi je na pamet da su stavljena zadnja klješta možda od 2008. ali ne verujem. Praštajte ako sam dosadan malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav svima.vozim burgmana 400 2008.vec dve godine.desava se da pusta neki cudan zvuk.prvo se desavalo kad motor ugasim da se cuje taj zvuk.po dva puta u intervalu od 1,2 minuta.sad je pocelo to da se cuje i u voznji.povremeno.a zvuk je nzm kako bi opisao.zvucace smesno ali kao da vuk zavija😂😂😂ili kao neka promukla sirena.od prilike cuje se iz dela iza farova.oko mesta gde regler stoji.sta tu jos moze tako da se cuje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE
3 minutes ago, Nesak022 said:

Pozdrav svima.vozim burgmana 400 2008.vec dve godine.desava se da pusta neki cudan zvuk.prvo se desavalo kad motor ugasim da se cuje taj zvuk.po dva puta u intervalu od 1,2 minuta.sad je pocelo to da se cuje i u voznji.povremeno.a zvuk je nzm kako bi opisao.zvucace smesno ali kao da vuk zavija😂😂😂ili kao neka promukla sirena.od prilike cuje se iz dela iza farova.oko mesta gde regler stoji.sta tu jos moze tako da se cuje?

Proveri jos malo bolje odakle dolazi zvuk, vrlo je moguće da se cuje sa oduske rezervoara, desava se usled promene pritiska u rezervoaru da jednosmerni ventil ispusti takav zvuk, dva, tri puta nakon voznje. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
pre 7 minuta, Majesty 250DX je napisao:

Proveri jos malo bolje odakle dolazi zvuk, vrlo je moguće da se cuje sa oduske rezervoara, desava se usled promene pritiska u rezervoaru da jednosmerni ventil ispusti takav zvuk, dva, tri puta nakon voznje. 

Hocu.hvala na brzom odgovoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Burgman 400
On 9. 3. 2024. at 10:04, boza_kg je napisao:

Probaj ovde proveru po VIN broju:

HU.VINDECODER.PL

Hvala puno, proverio sam i izbacio mi je 2008. godište. To znači da je bila prva registracija 2009 pa je verovatno zato ona upisana u saobraćajnu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Pozdrav burgmanovci. Jedno brzo pitanje o rucnoj kocnici na 2004. burgmanu 400. Kako se aktivira? Pokusao sam da je pomerim, ali nece ni da mrdne. Plasim se da cu nesto polomiti ako pokusam da je pomerim kao sivonja. Hvala unapred 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kod nas vazi pravilo da kad nešto ne ide, jelte treba uzeti veći čekić :).

Salu na stranu, biće da ti je nešto zablokiralo.

To nešto mogu bit klešta sto je manja verovatnoća, pre tipujem da ti je sajla u problemu.

Raskaci sajlu i vidi da li poteznica radi...ujedno ćeš znati šta nije u redu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@Simke023

 

Pročitaj Zaglavlje u podforumu Prodajem i šta je potrebno da bi oglasio svoj motor. Ista pravila važe i ovde. Hvala.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
On 4. 3. 2023. at 10:35, DanCer je napisao:

A tocno to, ja sam u 20tkm na 550€ uloga sto je ok za rabljeni koji je ne bas dobro odrzavan. Al bitno je da svi pisu u oglasu da je kao nov, a kad otvoris sve vidis kriminal i naravno muljaza sa kilometrima na japanezerima je klasika.

 

On 11. 2. 2017. at 0:03, Satelis je napisao:

 

Ne znam samo ko ti je to predlozio, ljudi svasta predlazu, moze i na zejtin da ide...pitanje koliko samo.

Filter goriva se nlazi u pumpi, pumpa ti je potapajuca, imas sito filter na dnu pumpe i moguce jos jedan manji u samom kucistu pumpe......ako sve radi kako treba ne diraj nista, vozi.

Ako pak teze pali, trokira, gubi gas.....prvo premeri pritisak pa napadaj pumpu ako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Hteo bih da napišem moje iskustvo sa Burgmanom 400, 2001 godište, kupio sam ga srcem, čovek ga je uzeo u zamenu za bmw R25, motor mi se dopao, inače moj prvi veći motor. Na satu je imao oko 35 000 km. Plaćen je 1300 e, prevod i registracija još 200 e. Zamenio sam mu oba diska oko 180 e, kočiona creva sam platio 100 e, pločice oko 40 e, gume su bile oko 140 e par, ulje i ostale sutnice neka budu oko 50 e. Pred kraj sezone je podigao temperaturu, pomislih termostat, termodavač, izbacio vodu, kada sam otvorio čep hladnjaka ono ulje....rasturaj sve na dihtungu glave produvao, karike pojedene, cilindar za jednu stotu, u dogovoru sa ovlasvenim servisom savet da se ide na prvu specijalu, cilindar na bušenje i honovanje 30 e, obrada glave 30, klip sa karikama 220 e, set dihtunga 60 e, 4 gumice ventila 35 e, termostat, donji klizač lanca i osiguraci 120 e, 4 vodjice ventila oko 100 e, u sve ovo nisam naveo svoj rad pošto sam sam radio. Sledeće freilauf u originalu oko 380 e zamenski RMS oko 80, lanac DID 50 e. Ostaje još nov kaiš oko 120 e, rolnice 50 e , ublaživači oko 30 e, obrada zvona kvačila i nove lemale 50 e. Tako da je zabava poprilično koštala, sada je to motor druga priča, ostaje još da nađem polovne ili nove tanjire variomata i ventilatora, pošto su ove skoro za zamenu.Električni sauh je crko, original je 230 e, probaću da nabavim kineski zamenski ili polovan. Od početnih 1300 e uloženo je još oko 2200 e u motor....što na kraju dođe na oko 3500 e bez rada. Ovo ne pišem da bih kukao, motor mi odgovara zbog gabarita, jednostavnosti, kvaliteta, ali čisto da znate šta da očekujete od polovnog motora, naravno ja ga nisam pregledao detaljno, kupio sam ga srcem, sa planom da ga sredim za sebe.

Promenio član Betta
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Tužan 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A treba biti realan. 20+ godina za skuter je (pre)mnogo. Sve može, ali mora da se remontuje kao Trigerova metla, i opet nikad ne znaš šta će sledeće da ti gecrkne. Ima smisla ako si entuzijasta, pa ti je zanimljivo da sam majstorišeš. Za veliku većinu to je samo muka.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ako slučajno neko ne zna. Triger ima istu metlu 20 godina, samo je 17 puta promenio četku, i 14 puta dršku :)

 

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja