Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Brescia,Italy
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Nije na motoru , imam već naručenu normalnu svećicu samo mi sve ispalo apa trapa , a hteo sam iridijumsku ... 

Kako god , taj interval zamjene me interesovao jer mi nešto muka da čupam van ovu normalnu svakih 12000 km 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Drugari, imam problem, posle vožnje, stao sam i video da je temperatura otisla u crveno, odmah sam ugasio mašinu i vidim ispod njega voda, mislio sam da je puklo crevo, medjutim, danas rasturim, creva su ok, otvorim čep za dopunu vode ono prazno, a na čepu masno i crno, ulje ? Šta mi je činiti, da li Burgman može da promeša ulje i vodu samo na dihtungu ili i na vodenoj pumpi ? Šta da radim, popravljati ili ga baciti za delove, 2001 godište ?  Ako se odlučim za popravku, da li vaditi i radilicu ili samo srediti cilindar, klip, glavu ? Koliko će me to zadovoljstvo koštati ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

Pa verovatno je dihtung glave čim je pomešao ulje i vodu ili antifriz šta je već sipano.A što se troškova popravke tiče,dok se ne rastavi i provere delovi u kakvom su stanju to se nezna.Uglavnom možda prođeš i sa zamenom dihtunga i sređivanjem glave,što je manji trošak,a može biti i skuplje

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4401 postova

Зашто бацити? Дихтунг главе је метални(тај се спашава), најчешче у ваквим ситуацијама је само глава била за притезање. Главу поравњаш, средиш вентиле и нове гумице, поравњаш и цилиндар који је никасил и ако је било уља ништа му није, карике нове и терај. Нормално, систем за хлаџење да се очисти цакум пакум. Пропратно установиш стање фазног ланца па и њега промениш ако је растегнут и то.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Ulja ima, proverio sam, skoro je menjano kao novo, nema antifriza u njemu. Da li nikasil cilindar moze da se buši, vidim da ima original Suzuki karike sa plusom u odnosu na standard ? 

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4401 postova

Никасил се не буши, ни хонује. Кад растуриш однесеш на мерење и надам се по мом искуству да је исти у граници нормале. Код Јапанца клипови остају нетакнути сем ако не завуче, тако да само карике. Наравно не узимај ово моје здраво за готово, тачно чеш знати кад га раскомадаш.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1
Pre 11 sati, Krokodilo je napisao:

Никасил се не буши, ни хонује. Кад растуриш однесеш на мерење и надам се по мом искуству да је исти у граници нормале. Код Јапанца клипови остају нетакнути сем ако не завуче, тако да само карике. Наравно не узимај ово моје здраво за готово, тачно чеш знати кад га раскомадаш.

 

Jeste, pogledao sam service manual, nema obrade cilindra ako je nikasil, samo merenje, ako je bez oštećenja ide novi klip sa karimaka u odgovarajućim dimenzijama, ako ima riseve onda isključivo novo...ok za to imam kolegu mehaničara, srediće se. Imam pitanje, da li kad ga rasturam vadim i radilicu na proveru ili da je ne diram ? 
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400
On 21. 10. 2023. at 23:43, Betta je napisao:

Drugari, imam problem, posle vožnje, stao sam i video da je temperatura otisla u crveno, odmah sam ugasio mašinu i vidim ispod njega voda, mislio sam da je puklo crevo, medjutim, danas rasturim, creva su ok, otvorim čep za dopunu vode ono prazno, a na čepu masno i crno, ulje ? Šta mi je činiti, da li Burgman može da promeša ulje i vodu samo na dihtungu ili i na vodenoj pumpi ? Šta da radim, popravljati ili ga baciti za delove, 2001 godište ?  Ako se odlučim za popravku, da li vaditi i radilicu ili samo srediti cilindar, klip, glavu ? Koliko će me to zadovoljstvo koštati ?

Pozdrav kolege. Da li smem isprskati sa kontakt sprejom ili pak nekim lubrikantom prekidac zmigavaca? Isti radi, ali kao da je zapekao, pa se teze vraca.  Hvala puno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1288 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Otvoriš kućište prekidača, naprskaš WD-om i obrišeš krpom prljavštinu. Posle toga polugicu i ostale pokretne delove podmažeš mašću i to je trajno rešen problem. Iz ličnog iskustva...  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400
pre 1 minut, bajker71 je napisao:

Otvoriš kućište prekidača, naprskaš WD-om i obrišeš krpom prljavštinu. Posle toga polugicu i ostale pokretne delove podmažeš mašću i to je trajno rešen problem. Iz ličnog iskustva...  

Hvala na brzom odgovoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Burgman 400

Poštovanje motoraši,

Imam u planu da do januara, februara, kupim Burgmana 400 2007, 2008 godište. Svideo mi se ovako na oko kao motor, a i dosta mi je ljudi preporučilo njega. Pre same kupovine, hteo bih da ga probam, baš ovo godište. Da li bi mogao da mi se javi neko privatnom porukom, ko ima motor sa ovim godištem, da je iz Bg, da se možda dogovorimo, da se nađemo negde u Bg (Hala Pionir, poligon, na primer), da eto provozam dva tri kruga, po poligonu i da vidim kako se ponaša motor i da li mi uopšte leži.

Bio bih zahvalan moderatorima, ako je moguće da ostave post. ;)
 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2037 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац
Pre 5 sati, sasha2118 je napisao:

pozdrav, uzeo sam burgmana 400.  2008god  zanima me na koliko bari mu se duvaju gume? i kakav je to motor inace? pozdrav

Баш леп мотор :)

Као што рече колега за гуме, осим кад имаш сувозача онда је задња на 2.5

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Burgman 400

Drugari moji, 

Na suzukiju koji sam kupio, prethodni vlasnik je izgubio desni teg na rucici. Sada ja hocu da kupim obe rucice sa tegovima, pa me interesuje gde to ima da se kupi, a da se ne narucuje sa Alija na primer? Ne bih da kupujem neke kineske rucice loseg kvaliteta.

 

Edit: Bez grejaca rucice. 2009. godiste

Promenio član ShakalVA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Imam jedan teg koji mi stoji u garazi ali ne znam koja mu je tezina, mogu da izmerim. Sa Burgmana 650 je. Ako ti odgovara nosi

Послато са SM-A325F помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2037 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Имам и ја неке од Либертија, немам појма где су, ону су већи и тежи од фабричких, мало сам експериментисао нешто. Ако ти је занимљиво могу их потражити

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Burgman 400

Momci,

Videh na jednom oglasu ovakav nosač.

image.png.e9a5fbc0a23a1742c6d973c933593d6f.png

Šta vi mislite, da je li ovo dobar način, koliko vidim, ovo se šrafi za posudicu za ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1578 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

... i moj nosac je tu bio zakacen,radio je posao. Samo duzi sraf,dotegni oprezno, sigurno i na meru ... i nema problema. 

Promenio član DaliborBP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8964 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nema tu mere Dado koja će valjano drzati jer se ti srafici stežu gotovo sa dva prsta.

Svako pretezanje utiče na gumu ispod poklopca tako da ovo rešenje nije dobro.

Pametnije je ići pod retrovizor sa nosačem.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja