Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb
  • Motocikl: Honda Integra 750S
Pre 2 sati, VoxRS je napisao:

Ja se tješim filterom vazduha

A mozda je i do cvt prijenosa?? Ja bih prvo to pogledao pa onda sve ostalo, al onda ne bi bio dobar do 5 soma okretaja hmm.

Treba prvo sve jedostavnije stavke pogledat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb
  • Motocikl: Honda Integra 750S

Prije montiranja odlucio pocistiti malo vario i srediti ove udubine di DrPulley zapne, primjetio sam ja to vec prije al sad se lagano dobiva obris na rolicama pa da mi ih ne potrosi prebrzo, odlucih se poigrat biaksom.

Evo i slika variomata nakon 20tkm od tokarenja, budem slikao i sa sublerom da se vidi da nema udubina. Znaci dolazimo do zakljucka da kad se redovno cisti cvt prostor od prasine, tad se ne trose dijelovi u njemu, znaci problem je preslabom protoku zraka kroz cvt kao i hladenju njega.

349B621D-E792-497F-A66B-015577E1D7EE.jpeg

5E6B910F-62AE-4091-9430-1F33997D40B5.jpeg

DFAEDF23-FAE5-49B1-B6CC-2405745C18ED.jpeg

50F58781-5FCE-401A-8B2E-0AF900F3C48E.jpeg

820365B3-D60E-496E-848F-C35F01CC621D.jpeg

97E0110F-A0C9-48D9-B609-1F91266BAB22.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Neko je ovde navodio, da se obradom skida neki sjaj sa konusa-diskova-tacni... i onda ostecuje kais i brze se trosi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam u sve te stvari verovao da ne moze dok nisam zapratio neki maximorpm na instagramu. Da vidis sta tamo ljudi obradjuju i kako. Biaks im glavni alat. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Шта се ово десило :staa2:

Где ти мотор стоји током године?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

Trebalo bi detaljno sve rastaviti da ostane samo ram,pregledati,očistiti,podmazati i ofarbati.Možda nije toliko strašno koliko izgleda,ali ovako zbog bezbednisti nikako ne ostavljaj.Vozilo na dva točka je u pitanju!

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Kopenhagen
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Pa kod mene je uvijek bio pod ceradom i nisam vozio tokom zime, al pretpostavljam da su vlasnici prije mene vozili i u zimskom periodu, a ovde (Danska) bacaju so kao nenormalni tokom zime. Kako god, ocistio sam vecinu i premazao zastitom. Nisam primijetio da je metal sam nagrizen, al taj zastitni sloj je totalno otisao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Па и то покривање цирадом може да изазове овако нешто, ако цирада не дише или се мотор није охладио.

 А со дефинитивно

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE
On 3/21/2023 at 12:49 AM, spanjo88 said:

Pa kod mene je uvijek bio pod ceradom i nisam vozio tokom zime, al pretpostavljam da su vlasnici prije mene vozili i u zimskom periodu, a ovde (Danska) bacaju so kao nenormalni tokom zime. Kako god, ocistio sam vecinu i premazao zastitom. Nisam primijetio da je metal sam nagrizen, al taj zastitni sloj je totalno otisao. 

Rasturi, skini sve sa rama,odnesi na peskiranje i posle toga detaljno svaki cosak i ugao epoxi osnovna zastita .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb
  • Motocikl: Honda Integra 750S

Evo odradio sam servis, mjera zadnje polutke je (slika1), uslo se u dnu 1mm pa do vrha.

(Slika2) variomat sa sublerom da se vidi da nema ponovnog trosenja.

(Slika3, 4 i 5)sjeli novi klizaci i zabiljezen redosljed, zatim lagano podmazane DrPulley rolice.

(slika 6 i 7) stavljen Malossi zuti centralni feder, vidi se i razlika naspram originala

(slika 8 i 9) sve ocisceno i namontirano, sada sam stavio Mitsuboshi original remen, prije sam koristio Malossi XKevlar koji radi isto Mitsuboshi ali je 26mm sirine nov dok je original 28mm.

(slika 10 i 11) stavljena Heidenau K66 rain guma, samo mogu reci najbolja guma koju sam ikad koristio na prednjem kotacu, straga koristim Continental ContiScoot.

Evo i video ubrzanja, start i okretaji na pun gas su perfektni, start i prijenos rade u opsegu od 500-800 okretaja

https://youtube.com/shorts/wKkTi0sV8oY?feature=share

 

 

 

 

11526B0D-F8DD-4142-95BF-8453E2E5CF2E.jpeg

B581D4A5-DC8B-4B85-80B7-9A37982688A3.jpeg

CF3CFBB0-E8A5-48C2-A1C9-F0BE1BC962EF.jpeg

D9122AFF-A301-4CCC-9364-38C70FCD0000.jpeg

FEA99504-5A9D-4D60-B917-ED11617DF215.jpeg

D7D2AEB7-B0A8-47D1-8DDD-A7CF8A09AD8C.jpeg

AB7D0112-B046-4CBC-9BC9-11DF8B692FAA.jpeg

BFAB73D2-EBA1-4EDD-9D4F-1816FEEFBB7D.jpeg

A844FB8F-8913-4D2E-9173-4566532254E8.jpeg

BA40615E-28B8-4978-A400-740961BC06BA.jpeg

9D9DE32D-3EBE-4CD3-BA10-D8E735B8A844.jpeg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb
  • Motocikl: Honda Integra 750S
Pre 1 sat, Andrej_Hotstepper je napisao:

Lepo to ide, impresivno. Na kolko obrtaja drži 100?

Na 5200 ide 100kmh. Ubrzanje drzi 6900-7000okr i tu je najjaci, osjeti se tu da najjace vuce

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Lepo ubrzava. Kolika je max brzina? Da li gubi na max brzini sa ovom oprugom?

 

 

Imam gopro, cekam drzac za kacigu. Snimicu i ja kod mene, sve je na fabricko... 

 

Stavio bih i ja tu oprugu da imam gde da kupim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb
  • Motocikl: Honda Integra 750S
Pre 5 sati, MaxiS je napisao:

Lepo ubrzava. Kolika je max brzina? Da li gubi na max brzini sa ovom oprugom?

 

 

Imam gopro, cekam drzac za kacigu. Snimicu i ja kod mene, sve je na fabricko... 

 

Stavio bih i ja tu oprugu da imam gde da kupim...

Ide 175kmh na 8000 okretaja, da imam negdje dionicu na autocesti da ide nizbrdo to bi islo debelo preko 180kmh.

Da napomenem, kad sam ga uzeo isao je 155kmh i tukao u blokadu na 9600 okretaja, a sada tripujem na autocesti 150-160kmh na 7500 okretaja. 
Ah gle i kod mene je serijala prijenos ali home made obrada na strugu dala je svoje, em je obraden variomat i ventilavar, kratio sam bolcnu za 1mm i dodao sajbicu 1mm ispod matice variomata da je opet sve u mjeri. Dobio sam izlaznost remena  u vrh variomata sto na full serijskom neces dobit, sa Drpulley remen ide sada totalno u spic variomata.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb
  • Motocikl: Honda Integra 750S

Ovo mi je bila izlaznost remena sa Malossi rolicama 19gr i bez lima na variu( slika1), krajnja 165kmh na 9200 okretaja.

A ovo mi je izlaznost sa Malossi Kevlar remenom 26mm sirine i DrPulley 16gr.  ( slika2), krajnja 175kmh+ na 8200 okretaja.

 

Sada sa Mitsuboshi original remenom koji je 28mm, DrPulley i Malossi federom imam na 175kmh 7900-8000okretaja.

Okretaji su puno stabilniji sa Malossi federom i uvijek na okretanje gasa drzi 6900-7000 okretaja u ubrzanju.

 

5CD8478C-261A-4F16-94AF-0DA2A7A599D2.png

A99A33F9-90B8-4CB3-B6E1-01932FF12FA9.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
On 23. 3. 2023. at 7:07, DanCer je napisao:

Heidenau K66

Ja sam vozio na Majesty 400 tu gumu pozadi, isto 13-ica kao na bugiju, vožena skoro uvek u dvoje i prvih 5k skoro da nije pokazala znake trošenja. Odlično se pokazala. Ali zato 14-ica na bugiju 650 zamenjena na 8k.20220809_142248.thumb.jpg.8fb724e00d177384b0acd8d42fd1df3f.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Ovako imam problem sa mojim burgmanom imam problem da motor plai sve lepo na nogarama prima gas i tocak se okrece cim ga skinem sa nogara dam gas okretaji idu ali motor ne krece pritom nemam bas puno goriva fora pola litra sta je tu problem dali neko zna u pitanju je ovaj slabiji od 150 kubika ????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki Burgman 400, 2010. godište, Scooter, vozilo prešlo 25000 km, Beograd. Cena 3.400 € - Motori - Polovni Automobili

U ovoj mojoj potrazi za maxi skuterom naleteo sam  i na ovaj primerak.

Gledao sam ga pre neki dan, spolja izgleda besprekorno, dosta lepše nego na slikama.

Kakav je "unutra" to niko ne može da sigurno zna, lepo radi, bez nekih višak zvukova.

 

Kad krećem iz mesta laganije onda, po meni, malo više zatrese-zadrhti ????????

(Ja kad učim đake na Beverlyju 500 to mi se ne dešava. Beverly ide kao da vozim automobil na pola kvačila.)

Ako mu odmah lupim malo jači gas onda je ok. ali ne mogu uvek kretati sa velikim gasom

 

Ne znam zašto trese ali ajde, to se sve popravlja.

Više od toga me interesuje kakav je to motor u globalu.

Kakav je pri preticanju ?

Kolika mu je neka putna brzina a da se motor mnogo ne napreže i ne umara ?

Kolika bi trebala da mu bude prosečna potrošnja ? Otvoreni put ? Grad ?

Pokušao sam da to sve nađem ovde u temi ali trebalo bi mi baš mnogo vremena pa sam vam se zato obratio za pomoć.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Одличан и поуздан агрегат, шасиски тежак за градске гужве. За отворени пут удобан. Твој проблем је задњи део преноса(ламела, звоно, ременик). Тешко да је прошо само 20 и кусур 000 али то само предходни власник/власници зна. Честа бољка бензиска пумпа(запушен филтер/ослабљена). Нови комплетни пренос из Грчке пре, ево месец дана 400€. Толико за почетак.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Do 2009 su imali mekane ploce varijatora koje su se ukopavale, pa to malo zezalo. Ja sam licno probao dva komada i nisam primetio da zbog toga bas trese. Pre bude pozadi kod kvacila problem. Taj moze kod nas da se resi. Ploce varijatora iz uvoza. 
Motor je inace klasicna ladja na putu. Najveca mana po mom misljenju je visina. Mora da se vodi racuna kuda se penje. Potrosnja oko 4.2-4.5. Plastika i sve ono okolo po meni kvalitetnije nego bilo koji drugi skuter

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja