Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.
On 7/17/2009 at 11:11 AM, Furious Panda said:

 

Ja vozim 650-ticu ali uskoro treba da ga prodam jer sam poceo da vozim drugi motor. Ne isplati mi se da drzim dva. Srce mi se cepa kad pomislim...

 

Ako mogu nesto da pomognem, tu sam.

da li mozda znas, da su drzaci kofera sa strane isti na 650 i na 400?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.

Pozdrav drugari! Super tema. Prijavljujem se za Klub B400 :). Upravo migriram sa X9 na Burgmana.

 

Odmah se spremam za touring po juznoj Italiji, o tome kasnije. Sada molim za nekoliko saveta:

 

1. Gde servisirati u BG a da nije Suzuki kod Laste? Ili treba bas tamo?

2. Gde pazariti sva tri kofera i drzace kao i produzeni vizir ili dodatak za vizir? Ko ima kakva iskustva?

3. Takodje me zanima crossbar za kormilo kao i ekstenzija za sediste?

4. A tu su i dodatni podmetac za sedenje za duge voznje i prednji spojleri sa strane za smanjnje udara vetra, kakva su iskustva?

5. Jel neko stavljao led reflektore na prednjoj viljusci, i dodatne stopaljke, i kakve su preporuke?

6. Imam samo jedan kod kljuc za paljenje motora, sta da radim?

 

Eto, toliko za sada, radujem se druzenjima a mozda i pravom B400 klubu :)

 

Pozdrav svima!

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE
24 minutes ago, maxmladen said:

da li mozda znas, da su drzaci kofera sa strane isti na 650 i na 400?

Zemljace, postavljas pitanje coveku koji je post napisao 2009. godine... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Ovaj se moj STPS opet glupira. Postelovao ga prije godisnjeg na par dana i sve radilo savrseno. Vratio se nakon 3 seddmice sa godisnjeg, okrenem kljuc - on opet ne zna naci polozaj i izbaci FI. Ok, rastavim opet sve, opet naspricam kontakt sprejom i jos pojacam sa WD40 i evo radio savrseno 7 dana kad jutros opet isto. Pokusavam da ne narucim ovaj eliminator jer ne znam hoce li mi neki drugi problem napraviti u vidu nepravilnog rada ili pojacane potrosnje.
Moze li biti da mu ovaj MIVV auspuh pravi neki problem ECU pa se preracuna i zbuni? Brzo cu nazad kuci s posla, pa cu opet sve rastaviti i postimati i vratiti originalni auspuh pa cemo vidjeti. Nije mi jasno nikako da radi savrseno neko vrijeme i onda opet zaglupi bez ikakvog razloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R
Moj da ga ne ureknem, od kako sam ga uz pomoc unimera nastelovao, radi normalno...
Ti si ono kupio drugi na Aliexpress? Imas li link neki? Ja ne nalazim nista.

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Jesam. Ali ga nisam postavio. Samo sam stari nastelovao.

 

 

Na aliex kucas "throttle position sensor" i izaci ce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400
On 29.8.2022. at 15:18, wragg je napisao:

Ovaj se moj STPS opet glupira. Postelovao ga prije godisnjeg na par dana i sve radilo savrseno. Vratio se nakon 3 seddmice sa godisnjeg, okrenem kljuc - on opet ne zna naci polozaj i izbaci FI. Ok, rastavim opet sve, opet naspricam kontakt sprejom i jos pojacam sa WD40 i evo radio savrseno 7 dana kad jutros opet isto. Pokusavam da ne narucim ovaj eliminator jer ne znam hoce li mi neki drugi problem napraviti u vidu nepravilnog rada ili pojacane potrosnje.
Moze li biti da mu ovaj MIVV auspuh pravi neki problem ECU pa se preracuna i zbuni? Brzo cu nazad kuci s posla, pa cu opet sve rastaviti i postimati i vratiti originalni auspuh pa cemo vidjeti. Nije mi jasno nikako da radi savrseno neko vrijeme i onda opet zaglupi bez ikakvog razloga.

Ne ulazim u sam problem oko kvara ili kako ga resiti, hteo sam samo napomenuti da je namena kontakt spreja i wd40 sasvim razlicita, prvi cisti i ODMASCUJE, dok drugi ZAMASCUJE, u prevodu WD40 anulira sve sto se postigne komtakt sprejom. Tako da ako su elektricni kontakti u pitanju koristi se kontakt sprej, dok VD40 kod el. kontakta moze samo da zasere stvar.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Ne ulazim u sam problem oko kvara ili kako ga resiti, hteo sam samo napomenuti da je namena kontakt spreja i wd40 sasvim razlicita, prvi cisti i ODMASCUJE, dok drugi ZAMASCUJE, u prevodu WD40 anulira sve sto se postigne komtakt sprejom. Tako da ako su elektricni kontakti u pitanju koristi se kontakt sprej, dok VD40 kod el. kontakta moze samo da zasere stvar.
Дефинитивно више засере, кородирани контакти се најбоље чисте четком за зубе и 96/98 % алкохолом.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Meni ovaj vise ne pravi probleme za sada od kad sam originalni auspuh vratio. Ovaj Mivv je dosta pucao na otpustanju gasa, pa nesto kontam da mu je i to smetalo mozda. Vidjet cemo, i na pocetku je visee od pola godine radio kako treba pa opet poceo zezati. Za svaki slucaj sam jos jedan TPS senzor nabavio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: V-STROM DL1000, VFR 800X Crossrunner, BMW R1200 GS LC

Kod mene ovih dana bilo radno :jee:

Menjao sam rolnice, kais a najzad stigao i zadnji disk pa cu i njega zajedno sa plocicama promeniti za vikend. Inace sa novim rolnicama i kaisem skuter se preporodio.

 Ali sve sto je lepo kratko traje :lol2: imao sam i peh da se kais ostetio, ne znam kako i zasto, predpostavljam da je izasao previse i zakacio u jedan ispupceni deo na dekli varijatora (obelezio na jednoj od slika) jer se vide i blagi tragovi na kaisu od tog dela. Tako da i dalje trazim uzrok a novi kais i dihtung dekle je vec poruceno pa videcemo. Mada sam uzrok mozda i ja jer sam posle predjenih 500km isao malo auto putem i bio je u obrtajima na kratko 9-9.5k   

IMG_20220902_123642.jpg

IMG_20220902_123911.jpg

IMG_20220902_131551.jpg

IMG_20220902_131730.jpg

IMG_20220902_132320.jpg

IMG_20220902_132328.jpg

IMG_20220902_132346.jpg

IMG_20220902_132354.jpg

IMG_20220905_160912.jpg

IMG_20220905_160922.jpg

IMG_20220905_160953.jpg

 

InkedIMG_20220905_151446_LI.jpg

IMG-d54074ced15b83d447fd273a38caeba5-V.jpg

Promenio član bokins

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Isti slučaj sa kaišom je prijavio kolega @muljaz nedavno. Čudno, kao da ga nešto isecka. Ako ga nije dihtung dekle izkasapio nekako, možda dužina kaiša nije odgovarajuća, pa klepara. Ili nije dobro zategnuta matica varijatora da ga stisne...

Kad zatežeš maticu, kaiš mora biti u opuštenom stanju, ne sme da leži na bolcni kao na tvojoj slici. Tako ne dozvoljava ventivaru da se spusti do kraja, i isti onda uštine kaiš, a da nije zašrafljeno do kraja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: V-STROM DL1000, VFR 800X Crossrunner, BMW R1200 GS LC

Da da znam to za kais i varijator kad se zateze tako da je to odradjeno kako treba, spustio sam kais na zadnjem gde je kvacilo i tako dobio napred slobodan prostor da se lepo zategne. 

 

Dihtung jeste bio ostecen (nedostaje donje deo u duzini od desetak cm) ali je i dalje stajao na svom mestu bez problema, ono sto sam primetio a i vidi se na slici gde sam plavom bojom obelezio, kao da je kais tu udario na trenutak. Vidi se i trag na kaisu a i ostavljen je trag na tom aluminijumskom ispupcenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Razumeo sam to za ispupčenje, samo mi ne ide u glavu da ga to toliko sastruže. Kakvi su ti klizači na variju, da li lepo klize?

Ovako ne sme da bude:

STREAMABLE.COM

Watch "vario" on Streamable.

 

Meni se desilo da su glavili od štroke koja se nakupila po vođicama (majstor se pravio pametan pa podmazivao), i onda po oduzimanju gasa, klizači koče, ne spuštaju dovoljno brzo kaiš u početan položaj, pa ima lufta da klepara po dekli.

 

A nem ti pojma, samo se ćudim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

По слици варијатор је веома оштечен, провери и задњи склоп, + ако је неко то рание равњао онда није ни чудо што кајш лупа по декли.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: V-STROM DL1000, VFR 800X Crossrunner, BMW R1200 GS LC

Ok su i klizaci, imaju malo lufta tu i sve klizi lagano, pocinjem da razmisljam i u pravcu da je sam kais bio felerican ali ko ce to sad znati. Vracen je stari kais i radi sa njim ok, jos uvek je u jednom komadu 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, boza_kg je napisao:

Razumeo sam to za ispupčenje, samo mi ne ide u glavu da ga to toliko sastruže. Kakvi su ti klizači na variju, da li lepo klize?

Ovako ne sme da bude:

STREAMABLE.COM

Watch "vario" on Streamable.

 

Meni se desilo da su glavili od štroke koja se nakupila po vođicama (majstor se pravio pametan pa podmazivao), i onda po oduzimanju gasa, klizači koče, ne spuštaju dovoljno brzo kaiš u početan položaj, pa ima lufta da klepara po dekli.

 

A nem ti pojma, samo se ćudim :)

Bozo ne znam da li je ovo tvoj klip ili neciji drugi.... bilo kako bilo, nemoj ziveti u zabudi da pomenuto zbivanje uzrokuje podmazana vodjica klizaca.

Recimo Yamahin sklop varia je ceo u grafitnoj masti koje mnogo, bas mnogo ima, tako da....

 

Odnos vodjice i klizaca kad je potrosenost u kombinaciji dovodi do konusa = otezano kretanje, glavljenje, trzaji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Moj je snimak, od prošlog skutera i Malossi multivar koga sam koristio neko vreme. Nikako da napavim snimak kako izgleda kad je varijator i klizači odmaščen i očišćen, sasvim druga pesma. Samo da ga pronađem iz budžaka, pa šaljem :)

 

Nego, pričali smo i ranije, al evo da ponovim. Zatvoreni modeli varijatora, (ide valjda sličan u Yamaha Majesty na pr.), sadrže mast. Ovako izgleda na pr:

55.jpg

Ali imaju poklopac koji ne dozvoljava da se mast razleti svuda od rotacije, a koji i sprečava ulazak prašine unutra, i podmazuju rolnice dok se one rotiraju gore dole po kanalima.

 

Ovoreni varijatori, ovakvi na primer, se ne podmazuju, po pravilu. Gro skutera stiže tako iz fabrike, sa suvim OEM varijatorom. I zamenski Malossi i Polini su suvi, itd.

302337_3276462.jpg

Same rolnice i klizači, ako su kvalitetni, imaju u sebi neku blago masnu komponentu, koja je sasvim dovoljna da iste klize i štite vario od habanja.

 

E sad, ako neko ima drugačija iskustva&mišljenja, poštujem, ali ja sam uveren da otvoreni vario ne treba da se podmazuje, jer se mast brzo razleti i onda samo lepi prašinu i opiljke kaiša po varijatoru, što ne valja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

E vidis, posto si autor snimka izgleda kao da glavi poklopac rolnica zbog masti tj prljavstine. To se desava zato sto poklopac povlacis prstima a to nije dobro jer dolazi do kosenja.

Kad ima sumnje na klizace, ubacis bolcnu u variator i ondak gledas kako radi i dal glavi.

 

Yamahin sistem mora biti zatvoren da se ne bi razletela mast ali isto tako poklopac nije svemoguc sto se tice ulaska mikro prasine tj prljavstine. Uvuce se ona svuda samo je pitanje dal u vecoj ili manjoj meri.

 

Pre 9 sati, boza_kg je napisao:

E sad, ako neko ima drugačija iskustva&mišljenja, poštujem, ali ja sam uveren da otvoreni vario ne treba da se podmazuje, jer se mast brzo razleti i onda samo lepi prašinu i opiljke kaiša po varijatoru, što ne valja......

..... (rekao bi da nisi zavrsio recenicu do kraja jer si jos negde pisao o tome) jer dovodi do glavljenja variatora na klazacima.

Zabluda Bozo zabluda, dal bili suvi il blago podmazani il mnogo podmazani (zatvoren tip) il prasnjavi il sa komadicima kaisa (da i to se nalazi unutra) nece nista glaviti ako su klizaci i vodjice u ispravnom stanju.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jes...a tad hoce i da zvecka/čangrlja. To je retko na maxiima za razliku od 50ccm.

J.Costi zna stradati biksna u variatoru zbog nemarnosti odrzavanja i ondak eto lepih problema.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 8 sati, Satelis je napisao:

E vidis, posto si autor snimka izgleda kao da glavi poklopac rolnica zbog masti tj prljavstine. To se desava zato sto poklopac povlacis prstima a to nije dobro jer dolazi do kosenja.

Oseti se lepo pod prstima kad je iskošen poklopac, a kada koči zbog masti, odnosno štroke nahvatane po njoj. Ne može video sve da dočara. Evo ga video kad je vario i klizači odmašćeni i očišćeni. I to sam uradio ovlaš na brzaka, mnogo bi detaljnije glancao da ga sad ugrađujem.

 

STREAMABLE.COM

Watch "vario_clean" on Streamable.

Sve svemu, razlika je drastična. Ko hoće da poveruje OK, a ne bih da sad nekog ubeđujem na silu.

 

Pre 8 sati, Satelis je napisao:

ali isto tako poklopac nije svemoguc sto se tice ulaska mikro prasine tj prljavstine. Uvuce se ona svuda samo je pitanje dal u vecoj ili manjoj meri.

To stoji. Zato se više i ne prave ovi zatvoreni varijatori, da ja znam. Lošiji, zastareli dizajn. Svi su prešli na otvorene, pa prašina može da iscuri koliko toliko, naravno kad je suv ;)Svakako, preduslov da sve bude kako treba je da su klizači i vođice bez oštećenja. Mnogi nekako zanemaruju klizače, a njih treba redovno menjati, bar onda kad i rolnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja