Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina Demo vozila - Da ili NE?

Recommended Posts

  • Drug član, 1967 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Bozo ozbiljan sam,posto nameravam da idem staro za novo.Interesuje me ,posle 1,5 god. koliko mu padne vrednost.Tj koliko moram da doplatim za drugi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 7 minuta, cezarpa je napisao:

posto nameravam da idem staro za novo.Interesuje me ,posle 1,5 god. koliko mu padne vrednost

Pa nema tu pravila. Procenu daje ko daje zamenu, a sve zavisi od njegove politike, koliko tvoj stari može brzo da uvali i sl. Neki su izdašniji od drugih, neko ti na pr. lepo zaračuna cenu za stari, ali onda nema popust za novi i tako to.

Pogledaš po oglasima kako se kreću cene istog i sličnih modela i godišta, pa proceniš da li ti ponuda za zamenu odgovara. Da li ti se isplati da se bakćeš sam sa prodajom, da čekaš pravog kupca ili ne...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2866 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 40 minuta, cezarpa je napisao:

Bozo ozbiljan sam,posto nameravam da idem staro za novo.Interesuje me ,posle 1,5 god. koliko mu padne vrednost.Tj koliko moram da doplatim za drugi.

Ako je motor nov €10.000.-..........tvoj polovan je €6.500.-.........oni urade servis i prodaju ga za € 7.500.- sa garancijom . Otprilike tako. Sigurno neće da ti drže motor u salonu duga čekajući novog kupca. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa otprilike tako. Ali ima mali milion variacija na temu. Neće da ti prodavac da dobru cenu u zameni, ako recimo ima 10 takvih na stanju, a prodaja ide slabo, konkurencija nabavila atraktivniji model i slično. Ili može da se desi da jedva čeka i takvu đorku , jer juri target kod dobavljača za taj novi što prodaje... Sve zavisi od slučaja do slučaja, tako da pravila - nema.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

Prodavac kaže, ne može on meni toliko da skine cenu koliko je ja u startu mogu podići :)

U slobodnom prevodu, gde god pokažeš ličnu emociju (sviđa mi se model..boja..fuzaster...) - na*ebo si, a gde god si naporan, težak, smarač, dosadan i precenjuješ svoje - dobro ćeš proći :) 

Beverly sam pre skoro 3 godine prodao za 3.100€ a pre te prodaje u zameni za Fazer-a (koji je bio 3.600€) sam trebao da doplatim od 900 - 1.200€ bez gledanja u stanje ovog što nudim :neznam:

Čudna je rabota to tržište... :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

E kad smo već kod toga, imaću dosta vozila iz sistema buy - back, Vitare i S Cross, godinu dana stari sa rasponima kilometraža 15-50 000km, PREMIUM paket opreme,prednji pogon biće i manuelaca i automatika.


  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer
Pre 4 sati, slobasuper9 je napisao:

E kad smo već kod toga, imaću dosta vozila iz sistema buy - back, Vitare i S Cross, godinu dana stari sa rasponima kilometraža 15-50 000km, PREMIUM paket opreme,prednji pogon biće i manuelaca i automatika.

 

Javljaj da ispratimo koje će biti cene, neki automatik za decu valja a ne škodi :)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Sa obzirom da 80% ljudi vozi motore 15 godina stare kojima je ko zna sta sve radjeno i idu sasvim ok, poprilicno sam siguran da tim demo modelima ne fali nista, pogotovu jos ako je dobra cena :D . Inace, na cifru od 15k nov ili 13k demo, licno bih uvek uzeo nov, ali zapitaj se da li ces taj motor stvarno voziti narednih 15 godina.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 540 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Што да не, додуше немам никога ко је купио тест мотор али их имам неколицину власника који су купили тест аутомобиле ... и нико се није покајао !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1071 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Ako je cena dobra, sto da ne… zamislite kupite uvezeni motor kao nov, skroz ste zadovoljni, protivnik ste demo motora a taj je bas demo samo sto vi to me znate :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja lično mislim da teško neko može da ''sahrani'' demo  motor ili čak polovan na par hiljada km, nisu od šećera. Da li će da potraje koliko i nov pravilno razrađen neće ali koga briga, taj dan će dočekati neki 5. vlasnik.

 

Meni je veći izazov za odluku razlika u ceni koja je često mala za gušt da se sedne u novo da se bira boja, oprema, i često taj novi model ima neki upgade+, ispravljene neke bubice

 

Evo ja čakam sajam, želja mi je novi motor, ali u međuvenu listam i oglase.

Zapao mi za oko KTM 790, 3 godine star, 30k prešao, od opreme plastični kofer. Traži čovek 9,500 a novi model (novi agregat, nova elektronika, značajno bolje vešanje ) 11,500. Ja ne bih lično nikad mogao da to prihvatim, mislim da 3 godine star motor, stari model mora biti bar 30% jeftiniji. Svako ima prava da ceni svoju roku koliko hoće, samo je pitanje da li će neko kupiti.

 

Čak i taj demo model ako  nije bar 20% jeftiniji to bih zaobišao.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1310 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
15 hours ago, slobasuper9 said:

E kad smo već kod toga, imaću dosta vozila iz sistema buy - back, Vitare i S Cross, godinu dana stari sa rasponima kilometraža 15-50 000km, PREMIUM paket opreme,prednji pogon biće i manuelaca i automatika.

 

Ocel bit 4x4?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1310 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Pre dve godine sam pokusao da kupim tv segwey 600 kod ctc dilera. U pitanju je bio izbor od dva test vozila. Sa istom opremom, eps...

Dogovorim se telefonom, naglasim da dolazim sa novcem i hocu da vozim odmah po kupovini. Nema problema.

Odaberem ja jedno vozilo , da probam cvrc, aku crkao. To je tolika kurcobolja neverovatno.

Akumulator je kod njih od 44ah ali ne moze od kola, vec je manji. I skup.

Palili na kablove, ne radi servo. Onaj serviser sve preko one stvari.

 I ajd pristanem da ga naprave, jer oni isporucuju sa obavljenim servisom polovna vozila. Vozilo je bilo preslo 600km , ali je imalo tragove koriscenja. I to oba test vozila sa razlicitim stepenom korozije izduva.

Jave mi telefonom posle vikenda da je spremno vozilo. Pitam ih da li je popravljen i eps.

Kaze ovo je sasvim trece vozilo, njemu to radi. Pa kako da opet dolazim i ako mi se ostalo ne svidi...

Odbilo me je na kraju to, da mu je rega istekla. U pitanju je zelena tablica. Poceli da tupe da mi ga prevezu tu blizu za 50e u kombiju. Ja hteo da ga vozim do drugara u garazu relativno blizu. I tada sam odustao.

Jer posle izdavanja prodajne fakture, ne mogu njih da terete za prekrsaje u saobracaju , koje drugo lice napravi.

 

Kvadovi su vozila sa 4 tocka i testira ih i onaj ko prvi put seda na takva vozila i nema pojma o prenosu niti o bilo cemu drugom od mehanike. Gledajuci yt klipove, naloze se i salome ga na terenu. Driftuju na tvrdoj podlozi. Atv nije za driftovanje, dobija lufta u lezajima tockova, diferencijla, kardana. I napred i pozadi. Za drift su ovi sa krutom zadnjom osovinom i pogonom na zadnje tockove. Mada i on strada zbog drifta, u manjoj meri, a jeftiniji i jednostavniji je za poparvku.

Nije to unisteno vozilo, ali moze da ima kvarove zbog toga u daljoj eksploataciji.

 

Pretpostavljam da i enduro motocikle u test voznjama malo zesce probaju.

Ipak motocikli je mnogo prostiji od atv, pa su redji i kvarovi. Tj test vozila budu u boljem stanju nego atv. A na motocikli ne seda svako, vec ljubitelj, i vozac, koji je vec vozio motocikle.

 

Hocu reci da ne bih bezao od kupovine test vozila, ali mora da mi se svidja stanje i naravno cena.

 

 

Promenio član slave74

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Kvadove i iskustva sa njima ne bih baš uzimao u obzir. Voze ih raznorazni likovi bez ikakve obuke, koji ne znaju da ih voze, održavaju ih oni koji ne znaju da ih održavaju i tako to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 8 sati, lemy je napisao:

mislim da 3 godine star motor, stari model mora biti bar 30% jeftiniji

Po toj logici, 10 godina star motor onda mora da ide za dž, a za starije već prodavac treba da doplati ;)

Ne ide baš to tako. Najčešće izgleda skupo kad se kupuje, a jeftino kad se prodaje...

A inače, demo vozilo salonima nije baš ni mali trošak. Treba platiti registraciju, osiguranje, servise...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Ja lično nemam ništa protiv kupovine demo vozila, ako je cena prikladna. Ali opet nema pravila. Neki ljudi gledaju na to kao nov motor, a jeftiniji od novog. Ja na to gledam kao dobar polovan motor. Ako imam love ili planiram nov motor onda ću dodati još tu razliku, prvi sesti na motor i ovo neću ni razmatrati. Ako jurim polovne onda demo priča pije vodu.

 

Ali opet nešto vrtim oglase i nađem demo motor kod nas prešao 850km. Pa taj nije ni razrađen, tu kilometražu je napravilo barem 20 ljudi u najboljem slučaju...Kao verovatno i većina tih vozila. Opet verovatno mu ništa neće smetati u skorije vreme, ali opet dolazimo da je novo, novo. Demo i polovni su ista kategorija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2850 postova

niko ovde nije pomenuo pravilnu razradu-Ja da sam a nisam diler obavezno bi pravilno razradio motocikl bar 1200 km i onda ga dao u demo i usput budućim kupcima preneo utiske oko vožnje.Pretpostavljam da bi time stekao poverenje  budućih kupaca a i onih koji to nisu.

Možda sam naivan ko Marica u lakat

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

Džaba raspravljamo da li nešto vredi ili ne vredi... nismo interesantni kao potencijalni kupci :maloljut:

Od 3 INO salona niko u ovoj sedmici odgovorio nije... da li očekuju da se dođe lično ili i kod njih u salonima sada radi "gospoda" što su radili u našim salonima... :( 

(...razočaran vidno... utapa tugu u alkoholu...)

 

A sad da se nasmejemo...Što bi reko Đura, pamtim to kao da je bilo danas...

Sajam 2023, Beograd...

K: Dobar dan!

P: Dobar dan, dobro došli, izvolite.

K: Imate li šta u ponudi od V2 agregata, da nije čoper i da ima manje od 1300cc?
P: Naravno (pokazuje na igračku od 450cc), ovo je model za ovu godinu!
K: To je, reklo bi se na prvi pogled, redni dvocilindrični agregat od 450cc za maloletnu populaciju!

P: Da, to najnovije u ponudi...(zbunjen)

K: V2 agregat bi imao 2 cilindra pod nekim uglom, recimo da je taj ugao 180° bio bi boxer ali ako je manji ugao onda je V raspored cilindara, zar ne???

P: Da, tačno znam na šta mislite, ovo je u suštini originalni 4-cilindrični agregat od "nekog modela" koji je u suštini presečen na pola, pa sada ima 2 cilindra :) (nadolazeći osmeh za reklamu određene paste za zube)

K: Znači nemate nijedan motocikl sa V2 agregatom u ponudi?

P: Sada sam vam objasnio da imamo i to je ovaj model ☠️ (sada već nervoza polako ali vidno uzima danak

K: Hvala i doviđenja, onaj mali tamo što je došao sa kevom je nešto pritiskao, liči na menjač, idi vidi da se ne zapali nešto... ponesi PP aparat za svaki slučaj!

 

Isti sajam, ista godina, drugi štand...
K: Dobar dan!
P: Zdravo, izvoli
K: Turing komplet, 4 sezone, 2XL veličina?
P: U onom tamo redu, idi vidi
K: Jesu li 2XL kineske ili evropske veličine?
P: 2XL je manje više uvek 2XL!
K: Nosim XL ali bih da pređem na 2XL jer planiram da pojedem pola svinjčeta za pošjek a onda ide nova godina božić i hvala bogu slava! Mogu li ja da se uvučem u taj 2XL?
P: Naravno i biće vam preveliko!
K: Daj da probam bilo koji model, neku jaknu, tako je lakše...
P: Evo 2XL
K: (ubacio jednu ruku a drugu bih morao da odsečem i nezavisno od ostatka tela unesem u rukav...sledi komentar) Kao da baš i nije 2XL...

P: Naravno, ovo su manji modeli 2XL vama ipak treba veći 2XL :maloljut:

 

Isti sajam, ista godina, treći štand...

K: Dobar dan, vidim da je gužva, kratko samo, okvirna cena za Akrapović Euro 4 taj i taj model i godina

P: Imaš na sajtu a u izlogu su samo izloženi modeli!

K: Hvala, znači ako ne vidim model za moj motor među ova 3 izložena modela iza stakla koje glumi izlog, to znači da on nije izložen na izlogu?

P: Ne, pogledaj na sajtu, vidiš da je gužva!

 

Nema veze sa sajmom, ali je i dalje ista godina i u pitanju je telefonski poziv....

K: Dobar dan, imao sam incident, izlet u onostrano, trebaju mi cene za par delova...

P: Izrada ponude je 4.200 dinara, poslaću ti predračun i kad uplatiš napraviu ti ponudu

K: Hmmm... ne zovem za ponudu zovem za cene originalnih delova

P: Bez obzira, izrada ponude se naplaćuje u iznosu od 4.200 dinara

K: Čekaj, stani, pazi, vidi, izvini prvi put zovem, ne znam kako se inicira ulazak u sektu i stvarno ne znam kako ovo funkcioniše ali da li stvarno veruješ da ću ti uplatiti 4.200 dinara samo da bi mi ti rekao koliko košta par rezervnih delova?

P: Ako hoćeš ponudu, izrada ponude je 4.200 dinara!
K: Tebra ako je skrivena kamera, pao sam, podlegao sam povredama, ajd sad ono naše, hoćeš ili nećeš da mi daš cene za ove delove?
P: Ako ćeš za osiguranje nema šanse, moraš prvo da uplatiš, ne pada mi na pamet da ceo dan jurim šasije i cene da bi ti posle odustao od kupovine!
K: Kakvo osiguranje?

P: Pa tražio si ponudu za osiguranje?
K: Ne tebra, polupao sam motor i trebaju mi viljuške, far i još par sitnica, nemam nikakvo osiguranje plaćam iz svog depa, ne treba mi ponuda jer ću odmah da ti kažem kad čujem cenu da li da poručuješ ili odustajem...

P: Daj mail adresu i spisak delova!

 

Nema veze sa temom ali ima sa tipom prodavca, i dalje smo u istoj godini...

K: Dobar dan, imaš li XS kacige, samo da nije Jet?
P: Za tebe je L ne možeš ti da staviš XS na glavu!
K: Nije za mene...

P: Za koga je?
K: Za baba Danku, voli da se vozi motorom petkom na pijac a policije petkom ispod mosta kolko oćeš, već nam pisali 2 kazne :(

P: (vidno iznerviran) A koliku glavu ima baba Danka?
K: Za XS kacigu rekao bih...

P: Nemam XS!

 

Što reče jedan kolega... Sam ću se blokirati :) 

  • Sviđa mi se 7
  • Haha 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Lepo ispričano ali nažalost tačno. Ja ne znam kako ono išta prodaju, odnosno znam, nema izbora i konkurencije. Prekjuče bio da pogledam KTM 790 adventure. Dečko za pultom ne zna o čemu pričam na motor nije ni seo izgleda, za sve me upućuje na starijeg kolegu. Dodje i on. Ok lik pošteno rekao da ne zna puno oko KTM motora, preuzeo posao jer je drugi dao otkaz on je prodavao drugi brend... 

Nigde nema slušanja klijenta, postavljanje otvorenih pitanja, istraživanja potreba, rešavanje prigovora.... Na pitanje zašto uzeti ktm 790 a ne Tenere 700 sleže ramenima, svakako kod njega kupujem oba, sve jedno mu je :).

 

A o probi ni reči jer nema ništa na lageru. Mi pričamo o demo modelu a izgleda da u prodaji nema ni novih a kamoli demo modela.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja